Jump to content

Ζώα στη θάλασσα


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι "γκρινιαζει" και τη βγαζει στο μπαλκονι

 

εχεις απολυτο δικιο, ο νομος επιπλεον αναφερει οτι τα κατοικιδια δεν πρεπει να παραμενουν στο μπαλκονι η σε κοινοχρηστους χωρους.

 

 

Αν νομιζετε οτι ειναι σωστο να κλεινεται τα ζωα σε σπιτι κανετε λαθος.Κανετε κακο στο ζωο

 

σκεψου ομως ολα τα ζωα που μενουν στα σπιτια να ηταν στους δρομους...

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεψου ομως ολα τα ζωα που μενουν στα σπιτια να ηταν στους δρομους...

Θετεις τωρα το προβλημα με τα αδεσποτα...Κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχουν αδεσποτα αν καποιοι ιδιοκτητες επερναν τα μετρα τους(στειρωση) ή δεν πετουσαν το ζωο τους οταν ηταν πια πολυ μεγαλο για μεσα στο σπιτι...

 

Δεν ειπα να τα ξαμολλησουν στους δρομους. Ειπα να τα πανε σε μια αυλη. Σκεφτομαι να παρω ενα ροτβαιλερ στο χωριο. Για φυλλακα. Κανονικα θα επρεπε να ειμαι μαζι του ολη μερα γιάυτο ειμαι σε σκεψεις ακομη...Στην πολυκατοικια παντως δεν θα το βαλω ,μονο και μονο για να ειναι μαζι μου...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Τα αγαπάω τα ζώα, αλλά δεν μπορώ να κολυμπάω και μαζί τους.

 

Ποιος θα κατούραγε σε λεκάνη που τη χρησιμοποίησε σκύλος;:p:lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

πλακα εχει το συγκεκριμενο θεμα,εδω ανθρωποι ειναι περισσοτερο ζωα απο τα ζωα μεσα στη θαλασσα :lol::lol: πανε κολυμπωντας στεκονται καπου απατα και ξαφνικα τους βλεπεις και σφιγγονται :lol::lol: η το πιο κλασσικο που κατουρανε :lol::lol: τα ζωακια μας μαραναν;
Link to comment
Share on other sites

πλακα εχει το συγκεκριμενο θεμα,εδω ανθρωποι ειναι περισσοτερο ζωα απο τα ζωα μεσα στη θαλασσα :lol::lol: πανε κολυμπωντας στεκονται καπου απατα και ξαφνικα τους βλεπεις και σφιγγονται :lol::lol: η το πιο κλασσικο που κατουρανε :lol::lol: τα ζωακια μας μαραναν;

 

Ακριβώς!Ένας σκύλος αποκλείεται να κατουρήσει όμως μέσα στην θάλασσα,ενώ οι άνθρωποι..Και μετά κάνουν παράπονα για τα σκυλάκια..

Link to comment
Share on other sites

:blink: ...γιατί μάλλον δεν πρέπει να υπάρχουν "σκυλάκια της παραλίας" ίσως;! :lol:

οπως οι ανθρωποι εχουν το δικαιωμα να ειναι σε παραλιες ετσι κι οι σκυλοι το εχουν,δεν το καταλαβα,απο ποτε δεν θα πρεπει να ισχυει κατι τετοιο.

κι επειτα εμεις ημαστε αυτοι που καταστρεφουμε τις παραλιες κι οχι τα ζωα.

Και εγω την Δευτερα που ειμουν σε ενα ερημικο μερος μιας παραλιας ηρθε ενας ανθροπως με ενα Γερμανικο λυκισκυλο και δεν με ενοχλησε καθολου. Ισα ισα πηγα κοντα στον ανθροπο και ανοιξαμε κουβεντα

αμα ειναι ησυχο ειναι απολαυση ενα σκυλι στην παραλια.

Ακριβώς!Ένας σκύλος αποκλείεται να κατουρήσει όμως μέσα στην θάλασσα,ενώ οι άνθρωποι..Και μετά κάνουν παράπονα για τα σκυλάκια..

 

σου χει τυχει να κολυμπας και διπλα σου να επιπλεει κατι?:mad:για ρωτα κι εμενα,και φυσικα δεν ηταν απο ζωο,ηταν απο ανθρωπο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σου χει τυχει να κολυμπας και διπλα σου να επιπλεει κατι?:mad:για ρωτα κι εμενα,και φυσικα δεν ηταν απο ζωο,ηταν απο ανθρωπο.

 

Εγώ το πέρασα για κομμάτι ξύλο και πήγα να το πιάσω να το πετάξω :p

 

Ευτυχώς με πρόλαβαν.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

οπως οι ανθρωποι εχουν το δικαιωμα να ειναι σε παραλιες ετσι κι οι σκυλοι το εχουν,δεν το καταλαβα,απο ποτε δεν θα πρεπει να ισχυει κατι τετοιο.

 

Από τότε που το λέει ο νόμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια είχα μαζί μου το σκυλάκι μου

Φρόντιζα φυσικά να πηγαίνω σε μέρη που δεν είχε κόσμο

Οταν είχε κόσμο καθόταν μόνο του και μας περίμενε κάτω από την ομπρέλα

Δεν φώναξε ποτέ ούτε ένας , ούτε καν μια μικρή παρατήρηση

Ισα ίσα που όποιος περνούσε χαμογελούσε

Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύονται τα ζώα εκεί που υπάρχει ΤΑΜΠΕΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ

Ευτυχώς φυσικά εκεί που υπάρχουν ταμπέλες πως απαγορεύονται τα ζώα είναι εκείνες οι παραλίες του τύπου "ξαπλώστρες πλαστικά , καλαμάκια , ταπεράκια , μπιφτεκάκια " , οπότε έτσι κι αλλιώς δεν τις αντέχω

Είναι εκείνες οι παραλίες που ιδιώτες βάζουν ταμπέλες απαγόρευσης .... και για να πας στη παραλία περνάς μέσα από το μαγαζί τους , το μπαρ τους , το εστιατόριό τους

 

Προτιμώ φυσικά ένα ήσυχο σκυλάκι από αυτούς που θα σταθούν μπροστά μου και θα μου σπάσουν τα νεύρα με το συνεχόμενο ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ ( ρακέτες )

Πήγα και σε ερημικές παραλίες

Εκεί λοιπόν στην "ερημική" παραλία , ερχόνταν το ένα κότερο μετά το άλλο , και η παραλία γέμισε πολύ σύντομα με αφρούς και πετρέλαιο .....

Χώρια τα πλαστικά μπουκάλια που συνάντησα στις παραλίες και τις σακούλες μέσα στο νερό

 

Το τελευταίο που θα με πείραζε θα ήταν να έχει κάποιος το σκυλάκι του μαζί

Αν μη τι άλλο δεν τρέχει πάνω κάτω πέρα δώθε τσιρίζοντας ασταμάτητα και ουρλιάζοντας "Μπαμπααααααα Κοίτααααααααα Μπαμπάαααααααα Κοίτααααααα Μπαμπάααααααα Κοίταααααα"

:)

 

Εγώ ακούω τον φίλο μου τον πελεκάνο

Τι έλεγε ?

Οχι σκουπίδια

Οχι πλαστικά

Δεν έλεγε "όχι σκυλάκια"

:)

 

Στο εξωτερικό δεν μπαίνουν τα σκυλάκια στη Θάλασσα ??????????? :p

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Ξέρω ότι ξεθάβω πολύ παλιό νήμα, αλλά το κάνω εν γνώσει μου, μιας και είναι επίκαιρο λόγω εποχής, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιος που να είναι γνώστης της τωρινής ισχύουσας νομοθεσίας περί παρουσίας αλλά και μπάνιου των κατοικίδιων ζώων στις ελληνικές παραλίες.

Αν είναι εύκολο να παραθέσει και τυχόν άρθρο της νομοθεσίας, αν και εφόσον είναι εφικτό.

Ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Περσινό άρθρο http://www.mybestfriend.gr/επιτρέπονται-τα-σκυλιά-στην-παραλία-ό/

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Περσινό άρθρο http://www.mybestfriend.gr/επιτρέπονται-τα-σκυλιά-στην-παραλία-ό/

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το είδα το άρθρο αυτό με μια αναζήτηση που έκανα νωρίτερα. Είπα μήπως υπάρχει κάτι νεότερο, αναπροσαρμογή της νομοθεσίας ή κάποια προσθήκη/αφαίρεση κάποιας παραγράφου κλπ, γι' αυτό και ρώτησα κι εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το είδα το άρθρο αυτό με μια αναζήτηση που έκανα νωρίτερα. Είπα μήπως υπάρχει κάτι νεότερο, αναπροσαρμογή της νομοθεσίας ή κάποια προσθήκη/αφαίρεση κάποιας παραγράφου κλπ, γι' αυτό και ρώτησα κι εδώ. :)

 

 

 

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι νεότερο που σημαίνει ότι ο νόμος δεν έχει αλλάξει από το 2006.

Πάντως προσωπικά προτιμώ μια παραλία μόνο με σκυλιά παρά με στοκους που κατουράνε πετάνε τσιγάρα σκουπίδια και καργιες με 10κιλα baby oil πάνω τους να βγάζουν σελφι στα ρηχά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι νεότερο που σημαίνει ότι ο νόμος δεν έχει αλλάξει από το 2006.

Πάντως προσωπικά προτιμώ μια παραλία μόνο με σκυλιά παρά με στοκους που κατουράνε πετάνε τσιγάρα σκουπίδια και καργιες με 10κιλα baby oil πάνω τους να βγάζουν σελφι στα ρηχά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πέστα χρυσόστομε...έχω εκτύπωσει τον νόμο....έχω μαζί και το βιβλιάριο...και οποίος θέλει σε κουνηθεί......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το είδα το άρθρο αυτό με μια αναζήτηση που έκανα νωρίτερα. Είπα μήπως υπάρχει κάτι νεότερο, αναπροσαρμογή της νομοθεσίας ή κάποια προσθήκη/αφαίρεση κάποιας παραγράφου κλπ, γι' αυτό και ρώτησα κι εδώ. :)

 

Φιλε μην εκθέτεις τον σκύλο σου στους επικίνδυνους λουόμενος,διάλεξε μια ερημική παραλία για να το χαρείτε . :lol:

Link to comment
Share on other sites

παρε και μια σημερινη...απλως τους γραφω ολους στο " ΣΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΤΩΝ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ...''

 

36033330860_45249ae04a_k.jpg20170807_193235 by tarirs, on Flickr

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκύλο. Βασικά ρώτησα επειδή πριν 2-3 μέρες ήταν μια ανάγωγη στην παραλία η οποία είχε το σκύλο της στη θάλασσα, ήταν σε κάποια απόσταση από τους υπόλοιπους λουόμενους (ως εδώ όλα καλά και νομότυπα), αλλά αυτό που μου την έδωσε ήταν ότι επέμενε να ξεπλύνει το σκυλί της στη ντουζιέρα που ξεπλένεται ο κόσμος.

Μέσες-άκρες ξέρω περίπου τι λέει ο νόμος, αλλά ήθελα να ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ.

Δεν αμφιβάλλει κανείς ότι πολλές φορές τα σκυλιά είναι πολύ πιο καθαρά από πολλούς ανθρώπους, αλλά αν οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν ανεμβολίαστα και βρώμικα, θα πρέπει να μπαίνουν στην θέση τους και να συμμορφώνονται. Πολύ καλό αυτό που απαιτείται να κουβαλούν το βιβλιάριο υγείας του σκύλου.

 

Λάθος που ο νόμος δεν υποχρεώνει και τον κάθε βρωμιάρη να κουβαλάει βιβλιάριο υγείας μαζί του, που πολλοί πάνε στη θάλασσα για να πλυθούν και παίρνουν και το σαμπουάν μαζί... :wacko:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκύλο. Βασικά ρώτησα επειδή πριν 2-3 μέρες ήταν μια ανάγωγη στην παραλία η οποία είχε το σκύλο της στη θάλασσα, ήταν σε κάποια απόσταση από τους υπόλοιπους λουόμενους (ως εδώ όλα καλά και νομότυπα), αλλά αυτό που μου την έδωσε ήταν ότι επέμενε να ξεπλύνει το σκυλί της στη ντουζιέρα που ξεπλένεται ο κόσμος.

Μέσες-άκρες ξέρω περίπου τι λέει ο νόμος, αλλά ήθελα να ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ.

Δεν αμφιβάλλει κανείς ότι πολλές φορές τα σκυλιά είναι πολύ πιο καθαρά από πολλούς ανθρώπους, αλλά αν οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν ανεμβολίαστα και βρώμικα, θα πρέπει να μπαίνουν στην θέση τους και να συμμορφώνονται. Πολύ καλό αυτό που απαιτείται να κουβαλούν το βιβλιάριο υγείας του σκύλου.

 

Λάθος που ο νόμος δεν υποχρεώνει και τον κάθε βρωμιάρη να κουβαλάει βιβλιάριο υγείας μαζί του, που πολλοί πάνε στη θάλασσα για να πλυθούν και παίρνουν και το σαμπουάν μαζί... :wacko:

 

Πανο ειδες την φωτο πιο πανω με το καμαρι μου.....3 χρονια τωρα τοσοειναι ηλικιακα.....ποτε δεντον εχω κανει μπανιο σε ντουζιερα,το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,στο σπιτι,στο εξοχικο,που ειμαι τους καλοκαιρινους περιοδους....λαστιχο και σαμπουαν.....

Ασε που απαγορευετε,βαση κτηνιατρου,να κανεις συνεχεια μπανιο τον σκυλο,και ας εχει αλατι....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πανο ειδες την φωτο πιο πανω με το καμαρι μου.....3 χρονια τωρα τοσοειναι ηλικιακα.....ποτε δεντον εχω κανει μπανιο σε ντουζιερα,το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,στο σπιτι,στο εξοχικο,που ειμαι τους καλοκαιρινους περιοδους....λαστιχο και σαμπουαν.....

Ασε που απαγορευετε,βαση κτηνιατρου,να κανεις συνεχεια μπανιο τον σκυλο,και ας εχει αλατι....

 

Δε φαίνεται πολύ καλά, είναι μακρινό το πλάνο. :O

Παρόλα αυτά, να σου ζήσει να τον χαίρεσαι.

Πέραν από το θέμα που άνοιξα, περιττό να πω ότι τα λατρεύω τα ζώα (προσωπικά έχω προτίμηση στις γάτες).

 

Αν βέβαια ανοίξουμε το θέμα της καθαριότητας και της συμπεριφοράς ορισμένων συμπολιτών μας στη θάλασσα, άστα να πάνε... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται πολύ καλά, είναι μακρινό το πλάνο. :O

Παρόλα αυτά, να σου ζήσει να τον χαίρεσαι.

Πέραν από το θέμα που άνοιξα, περιττό να πω ότι τα λατρεύω τα ζώα (προσωπικά έχω προτίμηση στις γάτες).

 

Αν βέβαια ανοίξουμε το θέμα της καθαριότητας και της συμπεριφοράς ορισμένων συμπολιτών μας στη θάλασσα, άστα να πάνε... :wacko:

 

ειναι μακρινο,διοτι ειναι μακρια,δεν του αρεσει να κανει εξω-εξω....:p:D

Μπες στο flickr και κανε ζοομ,παρατηρησε την ουρα πισω που πεταει νερα,σαν προπελα την κανει...:lol:

Εδω οι πολιτες αυτης της χωρας δεν σεβονται τα στοιχειωδη στον χωρο πουζουνε,οι δημοσιοι χωροι θα τους νοιαζει....??

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ειναι μακρινο,διοτι ειναι μακρια,δεν του αρεσει να κανει εξω-εξω....:p:D

Μπες στο flickr και κανε ζοομ,παρατηρησε την ουρα πισω που πεταει νερα,σαν προπελα την κανει...:lol:

Το έχει κάνει επιστήμη το θέμα κολύμπι! :lol:

Εδω οι πολιτες αυτης της χωρας δεν σεβονται τα στοιχειωδη στον χωρο πουζουνε,οι δημοσιοι χωροι θα τους νοιαζει....??

Άστα να πάνε, πονεμένη ιστορία...:worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει επιστήμη το θέμα κολύμπι! :lol:

Eχουμε μαθει μαζι,οταν ηταν μικρος πηγαιναμε μαζι,μεσα,να μην φοβαται....

Άστα να πάνε, πονεμένη ιστορία...:worry:

 

Δεν υπαρχει παιδεια φιλε μου τελος.....παντα μας φταινε οι αλλοι....

Στις διακοπες μου,επειδη ειναι ετσι κανω και στην Αθηνα εχω μια θηκη στο λουρακι με σακουλακια,οταν κανει την αναγκη του τα μαζευω

Ξερεις τι κριτικες και δουλεμα εχω φαει.............???

Γιαυτο και αρκετα χρονια τους γραφω στο τριγωνο των βερμουδων....μην με ρωτησεις τι ειναι....:X:cool::shifty:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Χαίρομαι πολύ να βλέπω ευσυνείδητους "ιδιοκτήτες"(φιλαράκια) σκυλάκων, και γενικότερα κατοικίδιων! :happy:

Ας σε δουλεύουν φίλε μου... Όσα δε φτάνει η αλεπού...

"Ξέρουν" να συμπεριφέρονται όλοι αυτοί καλύτερα... :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...