Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες φίλος εντελώς τυχαία μου λέει πήρα κινητό σήμερα το πρωί και το βγάζει από την τσέπη. Μου δείχνει το RN8T. Πρώτη ερώτηση, έχει γίνει του λέω μέσα στην μέρα καθόλου αυτό κι αυτό με την οθόνη? Ναι μου λέει και πήρα τηλ στο μαγαζί μόλις άνοιξε η οθόνη και μου είπαν ότι είναι κάποιο bug που περιμένουν να φτιαχτεί στο επόμενο update που θα βγει.

 

Πως να του έλεγα ότι υπάρχει από την αρχή έχουν βγει πόσα update και υπάρχει ακόμα..

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες φίλος εντελώς τυχαία μου λέει πήρα κινητό σήμερα το πρωί και το βγάζει από την τσέπη. Μου δείχνει το RN8T. Πρώτη ερώτηση, έχει γίνει του λέω μέσα στην μέρα καθόλου αυτό κι αυτό με την οθόνη? Ναι μου λέει και πήρα τηλ στο μαγαζί μόλις άνοιξε η οθόνη και μου είπαν ότι είναι κάποιο bug που περιμένουν να φτιαχτεί στο επόμενο update που θα βγε

 

καλησπερα παιδια το βρηκα διαδικτυακα 139 ευρο το 4-64 και γραφει 2 χρονια εργοστασιακη εγγυηση εχει παρει καποιος τηλεφωνο απο αυτο το σκρουτζομαγαζο [save the queen]ειναι πραγματι οπως τα λεει η κατι αλλο κρυβεται? στο τελος γραφει εταιρια info@savethequeen.gr thl.2113456000

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Χθες φίλος εντελώς τυχαία μου λέει πήρα κινητό σήμερα το πρωί και το βγάζει από την τσέπη. Μου δείχνει το RN8T. Πρώτη ερώτηση, έχει γίνει του λέω μέσα στην μέρα καθόλου αυτό κι αυτό με την οθόνη? Ναι μου λέει και πήρα τηλ στο μαγαζί μόλις άνοιξε η οθόνη και μου είπαν ότι είναι κάποιο bug που περιμένουν να φτιαχτεί στο επόμενο update που θα βγε

 

καλησπερα παιδια το βρηκα διαδικτυακα 139 ευρο το 4-64 και γραφει 2 χρονια εργοστασιακη εγγυηση εχει παρει καποιος τηλεφωνο απο αυτο το σκρουτζομαγαζο [save the queen]ειναι πραγματι οπως τα λεει η κατι αλλο κρυβεται? στο τελος γραφει εταιρια info@savethequeen.gr thl.2113456000

 

Η εγγύηση θα είναι του συγκεκριμένου μαγαζιού όσο αξιόπιστη μπορεί να είναι που θα συνεργάζεται με δικό της τεχνικό..όμως η παραγγελία που θα κάνεις εσύ θα είναι σαν να το παραγγέλνεις εσύ απο Κίνα και θα σου αργήσει σχεδόν ένα μήνα..την δουλειά την δική σου στην ουσία την κάνει το μαγαζί γι'αυτό γράφει παράδοση σε 30 μέρες..δεν θα είναι ετοιμοπαράδοτο για αυτό το μαγαζί..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο είναι το πρόβλημα με την οθόνη που αναφέρεται πιο πάνω;

Μπορεί κάποιος να μου το περιγράψει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

όταν τερματίζεις μια κλίση η οθόνη δεν ανάβει αλλα παραμένει σβηστεί μέχρι να την τερματίσει ο συνομιλητής σου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Αγόρασα το συγκεκριμένο τηλ.και το πρόβλημα μου είναι ότι παρόλο

που στον προτιμώμενο τύπο δικτύου επιλέγω LTE δεν έχω 4g+ αλλά μόνο H+

Κάνω κάτι λάθος,είναι θέμα κάποιας ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Αγόρασα το συγκεκριμένο τηλ.και το πρόβλημα μου είναι ότι παρόλο

που στον προτιμώμενο τύπο δικτύου επιλέγω LTE δεν έχω 4g+ αλλά μόνο H+

Κάνω κάτι λάθος,είναι θέμα κάποιας ρυθμίσεις?

Μίλα με τον πάροχο κινητής που έχεις. Το πιθανότερο δεν έχουν ενεργοποιημένο το 4G στην sim σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Παλιά sim δεν έχω όποτε θα πάρω τηλ την wind και βλέπουμε.

Δεν είναι θέμα παλιάς νέας. Είναι θέμα να είναι ενεργοποιημένο το 4G στην κάρτα :)

 

Πάρε τηλέφωνο και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάρτα sim μου δεν υποστηρίζει 4g και πρέπει να την αντικαταστήσω.Το κόστος είναι 5 ευρώ και γίνεται σε οποιαδήποτε κατάστημα wind.Το τηλ το έχω αγοράσει καμιά βδομά και το προηγούμενο δεν είχε 4g όποτε δεν το είχα ψάξει.Σας ευχαριστώ όλους
Link to comment
Share on other sites

Με το 11.0.9.0 έχει κάποιος θέμα με τους ήχους στις ειδοποιήσεις; Το αναφέρουν κάποιοι στο forum της xiaomi.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετώπιζετε το πρόβλημα με τις κλήσεις και την οθόνη έχετε τζαμακι προστασίας; Έχω δύο γνωστούς που είχαν το ίδιο πρόβλημα και μόλις αφαίρεσαν το τζαμακι διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα!! Έκανε βουτιά το κινητό σε πισίνα προ 20ημερου.. είχα την εντύπωση ότι μας χαιρέτησε για τον άλλο κόσμο και αγόρασα καινούρια συσκευή.. Παρ' όλα αυτά σήμερα σκαλίζοντάς το διαπίστωσα ότι λειτουργούν όλα πλην του φωτισμού της οθόνης.. Είναι σχεδόν αδύνατο να δεις την οθόνη αλλά με την χρήση φακού ( με δυσκολία) την βλέπεις.. Γνωρίζει κάποιος εάν επισκευάζεται ξεχωριστά ο φωτισμός και περίπου το κόστος;;Ή χρειάζεται αλλαγή όλη η οθόνη;; Πήγα ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν αφού έχει πάρει νερό πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά..δεν ξέρουνε το κόστος που θα προκύψει κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! Έκανε βουτιά το κινητό σε πισίνα προ 20ημερου.. είχα την εντύπωση ότι μας χαιρέτησε για τον άλλο κόσμο και αγόρασα καινούρια συσκευή.. Παρ' όλα αυτά σήμερα σκαλίζοντάς το διαπίστωσα ότι λειτουργούν όλα πλην του φωτισμού της οθόνης.. Είναι σχεδόν αδύνατο να δεις την οθόνη αλλά με την χρήση φακού ( με δυσκολία) την βλέπεις.. Γνωρίζει κάποιος εάν επισκευάζεται ξεχωριστά ο φωτισμός και περίπου το κόστος;;Ή χρειάζεται αλλαγή όλη η οθόνη;; Πήγα ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν αφού έχει πάρει νερό πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά..δεν ξέρουνε το κόστος που θα προκύψει κτλ..

 

Σίγουρα πας για οθόνη. Και να είσαι και τυχερός εάν στις επαφές επάνω στη μητρική που συνδέεται το digitizer, και η οθόνη, δεν έχει υπάρξει κάποια οξείδωση λόγω της υγρασίας που πήρε μέσα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 6 που δεν έπεσε σε νερό αλλά κάηκε ο φωτισμός της οθόνης, με νέα οθόνη δεν δούλεψε, οπότε ήταν θέμα μητρικής πλακέτας. Εγώ την είχα παραγγείλει ήδη μόνος μου την οθόνη οπότε εν τέλει πήγε "χαμένη". Οπότε εγώ προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα. Γενικότερα κινητό που έφαγε νερό, ακόμα και να δουλέψει, είναι πιθανό να σε αφήσει ανά πάσα στιγμή, δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Κατάλαβα.. Προφανώς δεν αξίζει να ασχοληθώ περαιτέρω.. ειδικά όταν υπάρχει το ενδεχόμενο να βγάλει και άλλα προβλήματα στην συνέχεια ή να βγεί off.. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα.

Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις γιατί ενδιαφέρεται η αδερφή μου για αγορά:

- Σε ποια έκδοση Android βρίσκεται και αν υπάρχει πιθανότητα αναβάθμισης (έκδοση Android οχι MIUI)

- Έχει τελικά συρτάρι εφαρμογών ή είναι χύμα όλες οι εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα.

 

Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις γιατί ενδιαφέρεται η αδερφή μου για αγορά:

 

- Σε ποια έκδοση Android βρίσκεται και αν υπάρχει πιθανότητα αναβάθμισης (έκδοση Android οχι MIUI)

 

- Έχει τελικά συρτάρι εφαρμογών ή είναι χύμα όλες οι εφαρμογές;

 

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Android 9, miui 11.0.9

Συρτάρι εφαρμογών δεν έχει, αλλά μπορείς να φτιάξεις ομάδες εφαρμογών.

Αν θέλεις οπωσδήποτε συρτάρι, μπορείς να αλλάξεις launcher.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 9, miui 11.0.9

Συρτάρι εφαρμογών δεν έχει, αλλά μπορείς να φτιάξεις ομάδες εφαρμογών.

Αν θέλεις οπωσδήποτε συρτάρι, μπορείς να αλλάξεις launcher.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω ερώτηση για την ρύθμιση Ξυπνητήρι. Προσπαθώ να βάλω συγκεκριμένη μουσική, ενώ μου δίνει την επιλογή να διαλέξω δεν την παιζει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει? Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω ερώτηση για την ρύθμιση Ξυπνητήρι. Προσπαθώ να βάλω συγκεκριμένη μουσική, ενώ μου δίνει την επιλογή να διαλέξω δεν την παιζει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

 

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Διαχείριση εφαρμογών->Ρολόι->Ειδοποιήσεις->Ξυπνητήρι->Ηχος.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...