Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το δουλεύει κανείς με κάποιο band της Huawei? Μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις ενώ έχω δώσει στην εφαρμογή όλα τα δικαιώματα (autostart, no restrictions στο battery saver και κλείδωμα στην taskbar)
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!! Αντρέα το έκανα!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Έχει μεγάλη διαφορά!

Τωρα που το κατάλαβα θα το κάνω και στο mi A2 που το έχει πάρει η μαμά μου!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!! Αντρέα το έκανα!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Έχει μεγάλη διαφορά!

Τωρα που το κατάλαβα θα το κάνω και στο mi A2 που το έχει πάρει η μαμά μου!

 

Αψογα! Ειδα που σε βοηθησαν και τα παιδια στο tele. :)

 

Αν θες κανεις και κλωνο βεβαια για day και night ωστε να μην παιδευεσαι με αλλαγες xml αλλα αμα σε ζορισε το απλο περασμα xml αστο καλυτερα :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Από το πρωί όταν παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν δεν τους ακούω δεν με ακούνε;

Καμία ιδέα τι παίζει; Δύο μήνες κινητό τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Από το πρωί όταν παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν δεν τους ακούω δεν με ακούνε;

Καμία ιδέα τι παίζει; Δύο μήνες κινητό τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Το κάνεις ένα ρηστάρτ. Αν δεν στρώσει, δύο μήνες κινητό δεν το συζητάς πολύ, το πας πίσω με τη μία να το φτιάξουν ή να το αλλάξουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις ένα ρηστάρτ. Αν δεν στρώσει, δύο μήνες κινητό δεν το συζητάς πολύ, το πας πίσω με τη μία να το φτιάξουν ή να το αλλάξουν ;)
Είναι αγορασμενο από μεγάλη αλυσίδα. Το πάω εκεί ή είναι αλλού το επίσημο σέρβις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμενο από μεγάλη αλυσίδα. Το πάω εκεί ή είναι αλλού το επίσημο σέρβις;

 

Ότι σου είναι κοντυνότερο θα σου έλεγα... Το ίδιο είναι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό θα πάει στο σέρβις υπάρχει τρόπος να πάρω ένα συνολικό back up ώστε να μην χαθουν εφαρμογές νκαι σεταρισμα του κινητού;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό θα πάει στο σέρβις υπάρχει τρόπος να πάρω ένα συνολικό back up ώστε να μην χαθουν εφαρμογές νκαι σεταρισμα του κινητού;

 

Συγγνώμη, αλλά επειδή ρωτάνε κι άλλοι, δεν έχετε τα κινητά σας με back up στο google account σας; Αν το έχετε μόλις ανοίξετε το καινούριο κινητό του λες πως θες να κάνεις migrate από το προηγούμενο και έρχονται όλα. Επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές, μέχρι και το wallpaper έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει αυτό που βλέπω στο GSMArena; Είναι σε Android 9; Υπάρχει πιθανότητα αναβάθμισης σε 10;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά επειδή ρωτάνε κι άλλοι, δεν έχετε τα κινητά σας με back up στο google account σας; Αν το έχετε μόλις ανοίξετε το καινούριο κινητό του λες πως θες να κάνεις migrate από το προηγούμενο και έρχονται όλα. Επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές, μέχρι και το wallpaper έρχεται!

 

Όχι. Τόσο περίεργο είναι; Γιατί όλα στη google; Καλό το os της, αλλά υπήρχαν και άλλα os, όπως και άλλοι mail providers κλπ.

 

Παιδιά ισχύει αυτό που βλέπω στο GSMArena; Είναι σε Android 9; Υπάρχει πιθανότητα αναβάθμισης σε 10;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Ναι.. Και πέφτει το ανάλογο "στόλισμα" στο mi community..

 

Γράφουν ότι θα πάρει το Note 8 (χωρίς το Τ) στη 2η φουρνιά των συσκευών που παίρνουν το android 10. Και μερικοί συμπεραίνουν ότι θα πάρει και το 8T, αφού είναι η ίδια συσκευή -led, +nfc.

 

Πάντως σαν rom δε μπορώ να πω ότι το έχουν προσέξει.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τόσο περίεργο είναι; Γιατί όλα στη google; Καλό το os της, αλλά υπήρχαν και άλλα os, όπως και άλλοι mail providers κλπ.

 

Το ερώτημα είναι αν τα έχεις όλα σε κάποιο cloud service ώστε να αλλάζεις τηλέφωνο ή να κάνεις restore το δικό σου, χωρίς απώλειες. Τώρα αν θέλεις να ζεις στην εποχή του χαλκού, φυσικά και μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Και πέφτει το ανάλογο "στόλισμα" στο mi community..

 

Γράφουν ότι θα πάρει το Note 8 (χωρίς το Τ) στη 2η φουρνιά των συσκευών που παίρνουν το android 10. Και μερικοί συμπεραίνουν ότι θα πάρει και το 8T, αφού είναι η ίδια συσκευή -led, +nfc.

 

Πάντως σαν rom δε μπορώ να πω ότι το έχουν προσέξει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά επειδή ρωτάνε κι άλλοι, δεν έχετε τα κινητά σας με back up στο google account σας; Αν το έχετε μόλις ανοίξετε το καινούριο κινητό του λες πως θες να κάνεις migrate από το προηγούμενο και έρχονται όλα. Επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές, μέχρι και το wallpaper έρχεται!
Έχεις κάποιον οδηγό πώς να το ρυθμίσω να παίρνει ολικό backup στο Google για να γίνεται αυτό που λες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι αν τα έχεις όλα σε κάποιο cloud service ώστε να αλλάζεις τηλέφωνο ή να κάνεις restore το δικό σου, χωρίς απώλειες. Τώρα αν θέλεις να ζεις στην εποχή του χαλκού, φυσικά και μπορείς.

 

Εννοείται πως όχι όλα σε αποκλειστικά ένα cloud. Και ειδικά το cloud της google που, ενώ σαν os (android) είναι "σωστό", δε με έχει πείσει καθόλου. Ποτέ δεν το συμπάθησα. Ευτυχώς υπάρχουν cloud χώροι και άλλων εταιρειών. Και εννοείται πως υπάρχει και offline backup. Το τελευταίο σχόλιό σου, χαριτωμένο.. :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς αναβάθμιση σε 11.0.9 (EU) με Cosmote να μας πει αν λειτουργεί σωστά το WiFi calling;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως παίρνω back up μέσω Google το κινητό;

Γιατί δεν μπορώ να το βρω από το μενού.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Στους λογαριασμούς (κάπου στις ρυθμίσεις θα είναι???) Θα βρεις επιλογή για συγχρονισμό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ την παρέα.

 

Μιας και σκέφτομαι να πάω στο RN8T θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν έχει στρώσει καθόλου το θέμα με την μαύρη οθόνη στις κλήσεις γιατί λόγω δουλειάς δέχομαι και κάνω πολλές κλήσεις μέσα στην μέρα οι οποίες είναι 7/10 διάρκειας 2 λεπτών μαξ.

 

Αν είναι να περιμένω να κλείσει ο άλλος την έκατσα με τόσα τηλέφωνα μέσα στην μέρα. Τώρα λέει αυτό που θέλει ο συνομιλητής του λέω "εντάξει έγινε το φτιάχνω τώρα, γεια σας" και το κλείνω πριν προλάβει να συνεχίσει την κουβέντα και να μου πει ξανά τα ίδια :P

 

Επίσης το θέμα που διάβασα για miss calls σε Viber ήταν μεμονωμένο το οποίο κιόλας διορθώθηκε αν κατάλαβα σωστά (?).

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Μιας και σκέφτομαι να πάω στο RN8T θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν έχει στρώσει καθόλου το θέμα με την μαύρη οθόνη στις κλήσεις γιατί λόγω δουλειάς δέχομαι και κάνω πολλές κλήσεις μέσα στην μέρα οι οποίες είναι 7/10 διάρκειας 2 λεπτών μαξ.

 

Αν είναι να περιμένω να κλείσει ο άλλος την έκατσα με τόσα τηλέφωνα μέσα στην μέρα. Τώρα λέει αυτό που θέλει ο συνομιλητής του λέω "εντάξει έγινε το φτιάχνω τώρα, γεια σας" και το κλείνω πριν προλάβει να συνεχίσει την κουβέντα και να μου πει ξανά τα ίδια :P

 

Επίσης το θέμα που διάβασα για miss calls σε Viber ήταν μεμονωμένο το οποίο κιόλας διορθώθηκε αν κατάλαβα σωστά (?).

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω και μόνο λόγω proximity θα σου λεγα να δεις κινητό εκτός xiaomi. Την κάνεις τη δουλειά σου μεν αλλά αν το πιο σημαντικό για σένα είναι η ευκολία διαχείρισης των κλήσεων ίσως καλύτερα να κοιταζες κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω και μόνο λόγω proximity θα σου λεγα να δεις κινητό εκτός xiaomi. Την κάνεις τη δουλειά σου μεν αλλά αν το πιο σημαντικό για σένα είναι η ευκολία διαχείρισης των κλήσεων ίσως καλύτερα να κοιταζες κάτι άλλο.
Είναι επίσης σημαντικό που έχει nfc το οποίο χρειάζεται και το μόνο που με φρενάρει είναι το θέμα με τον proximity. Ούτε με calibration ή κάποια root μέθοδο δεν έχει βγει κάποιο fix?

 

Το έχω δει από κοντά και όλα τα χαρακτηριστικά είναι ότι πρέπει για αυτά που ζητάω.

 

Λέτε τώρα που βγήκε το Mi 10 Lite και Mi Note 10 Lite να πέσει η τιμή του Mi 9 Lite που έκανα μέγιστη χαζομάρα και δεν το πήρα στις γιορτές που είχα λεφτά και τώρα έχει πάει στον Θεό η τιμή..

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...