Jump to content

Λυπητερές ιστορίες (Τρακαρίσματα κ.λ.π.)


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πραγματικα κριμα και λυπαμαι φιλε μου,ξερω τι ειναι να εχεις δεθει με κατι τοσο πολυ και ξαφνικα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κουραγιο φιλε,λυπαμε πολυ για αυτο που εγινε.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

oxi re geitona.. kai kairo tora skeftomoun na sou po na to do kapoia stigmi apo konta, na sou deikso kai periodika pou eferna kata kairous apo agglia na deis pos ta kanoun ki ekei.

gamoto :(

na eisai kala esi na ksanaftiakseis ena!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παλια μας ειχανε καταστρεψει και εμας ενα αμαξι (αλλα τελιος...) Βεβαια δεν ητανε φταιγμενο αλλα οσο ναχει... Σιγουρα ειναι ενα σοκ και ψυχολογικα δεν θα εισαι και τελεια για λιγο καιρο, αλλαθα το ξερεπερασεις, και θα φτιαξεις ενα ακομα καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

photo apo to sx?

τι αντε γεια λες...λες κ κοπηκε στην μεση...με κανα 3χιλ.το φτιαχνεις.

27χιλ σε αφτερμαρκετ?τα παραλες...εκτος κ αν ειχες καμια μηχανη sklyline k kamia 800aria aloga.

Link to comment
Share on other sites

Τα σίδερα φτιάχνονται.Οι άνθρωποι όχι.
Και οι άνθρωποι φτιάχνουν, αλλά (όπως και τα αυτοκίνητα) δεν είναι ποτέ όπως πριν. Βέβαια, σε ανεπανόρθωτη ζημιά και οι δύο πάνε...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

photo apo to sx?

τι αντε γεια λες...λες κ κοπηκε στην μεση...με κανα 3χιλ.το φτιαχνεις.

27χιλ σε αφτερμαρκετ?τα παραλες...εκτος κ αν ειχες καμια μηχανη sklyline k kamia 800aria aloga.

 

δεν ειναι αυτη που ειναι στο sig μου αυτη ειναι πιο παλια οταν ειχε μπει το μοτερ για πρωτη φορα φαντασου το χωρις φτερο χωρις εισαγωγη χωρις αναρτησεις και το καλυτερο χωρις τουρμπινα:(

Link to comment
Share on other sites

κατι ωραιο, για να ξερουμε...:

Δημοσιεύτηκε από τον Σύνδεσμο Εκπαιδευτών Οδηγών του Βερολίνου.

 

Τα τελευταία 7 δέκατα του δευτερολέπτου ενός οδηγού σε σύγκρουση με 80χλμ/ώρα.

 

 

 

0.7 δευτερόλεπτα: Ο μπροστινός προφυλακτήρας συνθλήβεται και τo ψυγείο εκρήγνυνται με εκκωφαντικό θόρυβο

0.6 δευτερόλεπτα: Το σώμα σας εκσφενδονίζεται με 80 χλμ/ώρα προς τα εμπρός. Ζυγίζετε τώρα περισσότερα από 3000 κιλά (!) και ανυψώνεστε απο το κάθισμα με 20 G (επιτάχυνση της βαρύτητας). Η ζώνη κρατά.

0.5 δευτερόλεπτα: Υπο την πίεση των χεριών σας το τιμόνι αρχίζει να στραβώνει.

0.4 δευτερόλεπτα: 60 εκατοστά του μπροστινού μέρους του αυτοκινήτου είναι ήδη πλήρως παραμορφωμένα. Η μηχανή, τώρα σχεδόν μισό τόνο βαριά, προσκρούει στο εμπόδιο.

0.3 δευτερόλεπτα: Τα χέρια σας, με το φόβο του θανάτου γίνονται άκαμπτα, στραβώνουν το τιμόνι σχεδόν σχεδόν μέχρι το ταμπλώ με τα όργανα, ο αερόσακος ανοίγει και σας εκσφενδονίζει πάλι πίσω προς το ενδεχομένως ακόμα σταθερά βιδωμένο κάθισμα.

0.2 δευτερόλεπτα: Εάν ζείτε ακόμα εξφενδονίζεστε πάλι με την δύναμη τις πρόσκρουσης στο κάθισμα προς τα εμπρός

0.1 δευτερόλεπτο: Το όχημα κάμπτεται. Εάν ζείτε λυποθυμάτε από το σοκ...

0.0 δευτερόλεπτα: Το όχημα ακινητοποιήται - βρίσκεστε αναίσθητοι ή νεκροί πλέον στο αυτοκίνητο

+ 2 λεπτά: το αυτοκίνητο ενδεχομένως παίρνει φωτιά

+2.5 λεπτά: Καίγεστε - από τον πόνο ανακτάτε πάλι τις αισθήσεις σας - και αντιλαμβάνεστε τα πάντα την ώρα που καίγεστε

+ 4 λεπτά: Μετά απο πολλά ακόμα μαρτύρια είστε τελικά νεκρός...

 

Μετά απο μελέτη η έδρα φυσικής του πανεστημίου του Μονάχου ανακοίνωσε τα εξής:

 

25 χλμ/ώρα ισούται με ελεύθερη πτώση απο ύψος 1.6 μέτρων.

40 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς απο βατήρα 5 μέτρων σε άδεια πισίνα βάθους 1.3 μέτρων.

80 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς στο κενό απο την οροφή ενός 10 όροφου κτηρίου (25μ).

 

Οι παραπάνω αριθμοί εννούν μετωπική πρόσκρουση σε σταθερό αντικείμενο (όχι μεταξύ δύο οχημάτων)

Link to comment
Share on other sites

κατι ωραιο, για να ξερουμε...:

Δημοσιεύτηκε από τον Σύνδεσμο Εκπαιδευτών Οδηγών του Βερολίνου.

 

Τα τελευταία 7 δέκατα του δευτερολέπτου ενός οδηγού σε σύγκρουση με 80χλμ/ώρα.

 

 

 

0.7 δευτερόλεπτα: Ο μπροστινός προφυλακτήρας συνθλήβεται και τo ψυγείο εκρήγνυνται με εκκωφαντικό θόρυβο

0.6 δευτερόλεπτα: Το σώμα σας εκσφενδονίζεται με 80 χλμ/ώρα προς τα εμπρός. Ζυγίζετε τώρα περισσότερα από 3000 κιλά (!) και ανυψώνεστε απο το κάθισμα με 20 G (επιτάχυνση της βαρύτητας). Η ζώνη κρατά.

0.5 δευτερόλεπτα: Υπο την πίεση των χεριών σας το τιμόνι αρχίζει να στραβώνει.

0.4 δευτερόλεπτα: 60 εκατοστά του μπροστινού μέρους του αυτοκινήτου είναι ήδη πλήρως παραμορφωμένα. Η μηχανή, τώρα σχεδόν μισό τόνο βαριά, προσκρούει στο εμπόδιο.

0.3 δευτερόλεπτα: Τα χέρια σας, με το φόβο του θανάτου γίνονται άκαμπτα, στραβώνουν το τιμόνι σχεδόν σχεδόν μέχρι το ταμπλώ με τα όργανα, ο αερόσακος ανοίγει και σας εκσφενδονίζει πάλι πίσω προς το ενδεχομένως ακόμα σταθερά βιδωμένο κάθισμα.

0.2 δευτερόλεπτα: Εάν ζείτε ακόμα εξφενδονίζεστε πάλι με την δύναμη τις πρόσκρουσης στο κάθισμα προς τα εμπρός

0.1 δευτερόλεπτο: Το όχημα κάμπτεται. Εάν ζείτε λυποθυμάτε από το σοκ...

0.0 δευτερόλεπτα: Το όχημα ακινητοποιήται - βρίσκεστε αναίσθητοι ή νεκροί πλέον στο αυτοκίνητο

+ 2 λεπτά: το αυτοκίνητο ενδεχομένως παίρνει φωτιά

+2.5 λεπτά:Καίγεστε - από τον πόνο ανακτάτε πάλι τις αισθήσεις σας - και αντιλαμβάνεστε τα πάντα την ώρα που καίγεστε

+ 4 λεπτά: Μετά απο πολλά ακόμα μαρτύρια είστε τελικά νεκρός...

 

Μετά απο μελέτη η έδρα φυσικής του πανεστημίου του Μονάχου ανακοίνωσε τα εξής:

 

25 χλμ/ώρα ισούται με ελεύθερη πτώση απο ύψος 1.6 μέτρων.

40 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς απο βατήρα 5 μέτρων σε άδεια πισίνα βάθους 1.3 μέτρων.

80 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς στο κενό απο την οροφή ενός 10 όροφου κτηρίου (25μ).

 

Οι παραπάνω αριθμοί εννούν μετωπική πρόσκρουση σε σταθερό αντικείμενο (όχι μεταξύ δύο οχημάτων)

 

Αυτο ηταν...αυριο πουλαω το αυτο/το.Φιλε mvagustagm2000 μας εκανες κ ανατριχιασαμε εδω περα...Ασε που εχω και την αλλη εδω και το διαβασε και δεν θα μπει για καμια βδομαδα στ'αμαξι,μας υποχρεωσες.:( :cry:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

με 80χλμ και λενε οτι θα παθεις αυτα?...

χμμμ δεν ξερω αλλα μου φενεται υπερβολικο διοτι δεν ειναι λιγα αλλα ουτε και πολλα για να παθεις αυτα που λεει

Link to comment
Share on other sites

με 80χλμ και λενε οτι θα παθεις αυτα?...

χμμμ δεν ξερω αλλα μου φενεται υπερβολικο διοτι δεν ειναι λιγα αλλα ουτε και πολλα για να παθεις αυτα που λεει

 

Έχει υπόψη σου ότι οι αριθμοί αφορούν "μετωπική πρόσκρουση σε σταθερό αντικείμενο"...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη σου ότι οι αριθμοί αφορούν "μετωπική πρόσκρουση σε σταθερό αντικείμενο"...

 

...που δεν παραμορφώνεται;)

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που τελικά είναι δεδομένο ότι θα πεθάνεις και διαλέγεις τη στιγμή:p . Τέλοσπάντων θέλει παιδιά προσοχή. Όσο σκέφτομαι τι μπορείς να πάθεις με τις ίδιες ταχύτητες με το μηχανάκι:X :X :(

Link to comment
Share on other sites

τωρα να πεσω σε τοιχο με 80 μαλλον λιγο δυσκολο:p

 

οσο για να μηχανακι μαλλον τιποτα αφου οταν χτυπησεις μαλλον θα πεταξεις :p

Link to comment
Share on other sites

...που δεν παραμορφώνεται;)

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που τελικά είναι δεδομένο ότι θα πεθάνεις και διαλέγεις τη στιγμή:p . Τέλοσπάντων θέλει παιδιά προσοχή. Όσο σκέφτομαι τι μπορείς να πάθεις με τις ίδιες ταχύτητες με το μηχανάκι:X :X :(

 

μονο που με τη μηχανη τα πραγματα ειναι διαφορετικα ;) :

1)εχεις μικροτερο συνολικο βαρος, 1/5 του βαρους του αυτοκινητο.

2)αν τρακαρεις με κατι σχετικα χαμηλο ισως εκτοξευθεις και σκασεις στο εδαφος μετα απο καμια 10αρια μετρα, ετσι με καλη και σωστη ενδυση τη βγαζεις καθαρη με κανενα σπασιμο ή εκδορες, τωρα αν σκασεις σε δρομο που περνουν οχηματα, καλυτερα να μη το συζητησουμε...:!:

 

υγ:η συγκρουση παραπανω ειναι με σταθερο και μη παραμορφωσιμο αντικειμενο, αν συγκρουστεις μετωπικα με 80χλμ/ωρα με οχημα που τρεχει με 150χλμ/ωρα τιποτε απο τα παραπανω δεν ισχυει.θα εχεις πεθανει με θλιβερο θανατο απο τα πρωτα κλασματα sec της συγκρουσης.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

λιγο υπερβολικα μου φαινονται. δηλαδη εγω που τρεχω παντου και παντα να κανω τη διαθηκη μου; :p
Link to comment
Share on other sites

λιγο υπερβολικα μου φαινονται. δηλαδη εγω που τρεχω παντου και παντα να κανω τη διαθηκη μου; :p

 

ναι, αν βεβαια εχεις σκοπο να τρακαρεις...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά προχθές είχα ένα τρομερό ατύχημα με το δίτροχο μου...

Μια γυναίκα παραβίασε το stop και εγώ με το που την είδα κόρνες φρένα κλπ και πετάχτηκα απο την θέση μου για να μην μου πάρει το αριστερό πόδι γιατί με εμβόλισε, τα αντανακλαστικά ήταν πολύ καλά, που μου έκοψε άνοιξά τέρμα το γκάζι για να μην με πετάξει σε μια τζαμαρία... Την γλύτωσα πάρα πολύ φθηνα απλά χτυπώντας λίγο τον αστράγαλό μου. Η κυρία πήγε να φύγει αλλά ευτυχώς την σταματήσανε... Πήρα τηλέφωνο την τροχαία ήρθε κλπ... Το θέμα είναι πως το παπάκι απο την αριστερή πλευρα που με εμβόλισε είναι αίσχος... Έσπασαν κάτι πλαστικά, φτερά μασπιέδες και γενικά θέλει βάψιμο μου είπε ο μάστορας...ζημιά 300-400Ε. Την Δευτέρα είπε θα το δεί ο εκτιμητής. Και μου είπε κάποιος γνωστός πως λόγω παλαιότητας ίσως η ασφάλεια να καλύπτει μέχρι κάποιο ποσό 300-400Ε. Το θέμα είναι πως το μηχανάκι πότε θεωρείτε παλιό η πρώτη άδεια μου βγήκε το 2004. Αλλα το μηχανάκι είναι του 98. Επίσης μου έσπασε και το κινητό:( ισχύει άραγε η ασφάλεια και γι αυτο?

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και γω τα ιδια. Προχτες, ξεμεινα απο τσιγαρα και ειπα να κατεβω να παρω. Βαριομουν αθλια να ξεκλειδωνω το cbr οποτε πηρα το scouter μου (peugeot ludix 50cc). Αλλα τα περισοτερα περιπτερα τετοια ωρα ηταν κλειστα. Ετσι πηγα λιγο παραπερα απο τη γειτονια μου...εδω αρχιζει!

 

Ειμα σε στενακι, και το μπρος αυτοκινητο πηγαινει σαν κοτα. Ενταξει λεω, να παρκαρει θα θελει. Δεν με επερνε εμενα ο δρομος για προσπεραση. Καποια στιγμη βγαζει αλαρμ ο μπροστα και βλεπω θεση ελευθερη στο δρομο. Ενταξει, βρηκε τη θεση του λεω εγω και παταω χαλαρα και ωραια τα φρενα. ΑΛΛΑ το αυτοκινητο πισω μου ειχε καθυστεριμενο οδηγο ο οποιος ΔΕΝ με ειδε που σταματησα (γιατι ειχε αλλα 4 ατομα μεσα στο αυτοκινητο και μονο το δρομο δε κοιτουσε. Με βαρεσε στην ουρα με 20χμ/ω. Εγω εφυγα απο το μηχανακι και εκανα σβουρες μεχρι που ακουμπησα το αυτοκινητο που προσπαθουσε να παρκαρει μπροστα!!! Περιπου 7-10 μετρα! Ευτυχως, και δερματινο σακακι ειχα, και τζιν, και ΚΡΑΝΟΣ (να τα ακουνε καποιοι αυτα!) Εσκασα κατω με τη μαπα και στη κυριολεξια με εσωσε το κρανος. Δεν επαθα ουτε γρατζουνια.

 

Μετα μου ελεγε αυτος οτι δεν ειδε το κοκκινο φως του φρενου μου, και οτι ειναι μικρο, και οτι δεν εκανα προσπεραση (θα επρεπε?) και οτι σταματησα αποτομα (δηλαδη το στενακι ειχε οριο 20χμ/ω, πλακα μου κανει?). Και στο τελος, αρχισε να με βριζει. Και το θεικο, μου λεει "κοιτα τι εκανες στο προφυλακτιρα της BMW μου!" Εκει τσαντιστηκα, και αρχισα.

Το χριστο σου εγω, τη παναγια σου αυτος. Μετα απο 2 λεπτα βρισιδι, λεω πως θα παρω την τροχαια να ερθουν να καταγραψουν το ατυχημα. Και αρχισε να κανει τη κοτα, πως θα με πληρωσει και αλλα τετοια. Εγω εκανα αυτο που ειπα και ο τυπος πληρωσε χοντρα λεφτα, γιατι πηγε να φυγει κιολας αφου με ειδε στην ασφαλτο. Του χαλασα τη βραδια και εκανα τρακα απο το μπατσο σε φαση "μηπως εχετε ενα τσιγαρο, να ηρεμησω λιγο γιατι ποναω κιολας..."

 

Ρε και τσιγαρα να πατε να παρετε, το κρανος θα το φορατε ΠΑΝΤΑ! Και συνεπιβατη να εχετε, να του δωσετε κρανος! Αν πεσετε, αυτος τι θα παθει το σκεφτεστε? Θα τρεχετε ολη σας τη ζωη!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας "πληρωσε χοντρα λεφτα"; Την ζημιά θα στην καλύψει η ασφάλεια του, έτσι; Η τροχαία του έβαλε κάποιο πρόστιμο; Αλκοτέστ του έκαναν;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πληρωσε γενικα μιλαω. Εμενα μου εδωσε η ασφαλεια του τα λεφτα και λιγο παραπανω. Αλλα ναι, τον πιασαν χωρις διπλωμα και ασφαλεια. Και του εσπασε ο μπρος προφυλακτηρας. Και παραλιγο να τον χωσουν μεσα επειδη με το που με χτηπησε πηγε να φυγει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παρκαροντας σημερα στη δουλει ειδα ενα Pundo ...χωρις εμπρος δεξι φτερο και τον αντιστοιχο τροχο κατεστραμενο...Φανταστειτε τι γινοταν ...πιο μεσα!!! Απεναντι ενα ταξι Avensis με μεγαλη ζημια κι αυτο στο ιδιο φτερο αλλα οχι σαν του Pundo.

Ο ταξιτζης ελεγε οτι καποιος τον εκλεισε περνοντας στο αντιθετο ρευμα και στην προσπαθεια του να τον αποφυγει εκανε ...καλοκαιρινο το Φιατακι.

 

Αν ......ειναι ετσι ποιος ή ποιοι και εναντι ποιων εχουν ευθυνη για το συμβαν ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το περιγραφεις κ απο τις ζημιες δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε το τρακαρισμα!αν καταλαβα καλα απο τις ζημιες που τις εχουν κ οι δυο απο την δεξια πλευρα θα πηγαν κ οι δυο να στριξουν αριστερα!οποτε συμφωνα με τον κ.ο.κ αυτος που βρισκεται δεξια εχει προτεραιοτητα!δηλαδη στην περιπτωση μας κ οι δυο εχουν προτεραιοτητα!φαινεται τους εφαγε η ευγένεια!τι ψαχνεις να βρεις :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...