Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να μην αγχώνεστε να αναβαθμίσεις.. όταν ερθουν. μεχρι τότε καλά ειναι το υπάρχον. αλλωστε δεν ειναι ολες "αναβαθμίσεις" οι ενημερώσεις. πολλές κόβουν πράγματα και τελικά ειναι "υποβάθμιση" (εστω σε καποιους τομείς πχ ακούω για το ui της cameras)

 

Αναβάθμιση θα κάνω μόνο όταν βγει με την επόμενη έκδοση android...... Προς το παρόν μένουμε στο MIUI 11 με android 10

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση θα κάνω μόνο όταν βγει με την επόμενη έκδοση android...... Προς το παρόν μένουμε στο MIUI 11 με android 10

 

Έχει πάρει ήδη μια αναβάθμιση android (βγήκε με την 9) οπότε δεν ξέρω αν θα δώσει άλλη η Xiaomi. Δεν φημίζεται και για την υποστήριξη στις εκδόσεις android. Τα miui αναβαθμίζει κυρίως

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ήδη μια αναβάθμιση android (βγήκε με την 9) οπότε δεν ξέρω αν θα δώσει άλλη η Xiaomi. Δεν φημίζεται και για την υποστήριξη στις εκδόσεις android. Τα miui αναβαθμίζει κυρίως

 

Ελπίζω να ισχύει αυτό...

https://news.xiaomi-miui.gr/android-11-coming-for-xiaomi-smartphones-47450-2/

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι προφανώς!

Αναρωτιέμαι πόσο να αλλάξει άλλο το miui12 στο android 11...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η closed beta rom βασισμένη σε miui 12 & Android 11,οποτε σε μερικές μέρες θα έχουμε και ρομ με miui 12 & Android 11 από xiaomi.eu και xtrv

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το 10 δεν το έχουμε ούτε μισό χρόνο.. :)

Προσωπικά αδιαφορώ για την έκδοση android. Αλλωστε δεν είναι κάθε "αναβάθμιση" αυτό που λέει η λέξη. Υπάρχουν και υποβαθμίσεις. Υπάρχουν καλά πράγματα στο adnroid και χάνονται ή υποβαθμίζονται στην 11 (υπάρχουν ΑΡΚΕΤΑ "ύποπτα" πράγματα που έπρεπε να μας ανησυχούν πχ η εκτέλεση APK πακέτων, ενώ στην 10 από την 9 χάσαμε το καλύτερο αναλυτικότερο έλεγχο "location services" που είχαμε και άλλα). Το βασικό είναι να ειναι σταθερό android και ας τρέχει και έκδοση 7.

 

Όσο για την διεπαφή αυτό που μετράει είναι το MIUI και άρα αυτό ειναι πιο σημαντικό από το να τρέχει 10 ή 11. Και εκεί όμως δυστυχώς στο miui δεν φτιάχνουν πάντα τα πράγματα αλλά μερικά τα "χαλάνε" κιόλας.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το 10 δεν το έχουμε ούτε μισό χρόνο.. :)

Προσωπικά αδιαφορώ για την έκδοση android. Αλλωστε δεν είναι κάθε "αναβάθμιση" αυτό που λέει η λέξη. Υπάρχουν και υποβαθμίσεις. Υπάρχουν καλά πράγματα στο adnroid και χάνονται ή υποβαθμίζονται στην 11 (υπάρχουν ΑΡΚΕΤΑ "ύποπτα" πράγματα που έπρεπε να μας ανησυχούν πχ η εκτέλεση APK πακέτων, ενώ στην 10 από την 9 χάσαμε το καλύτερο αναλυτικότερο έλεγχο "location services" που είχαμε και άλλα). Το βασικό είναι να ειναι σταθερό android και ας τρέχει και έκδοση 7.

 

Όσο για την διεπαφή αυτό που μετράει είναι το MIUI και άρα αυτό ειναι πιο σημαντικό από το να τρέχει 10 ή 11. Και εκεί όμως δυστυχώς στο miui δεν φτιάχνουν πάντα τα πράγματα αλλά μερικά τα "χαλάνε" κιόλας.

 

Πραγματικα... χαχαχα ούτε ανάβαθμιση στο android θέλουμε ούτε στο MIUI μόνο χειρότερα γίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν έχω κάποιο πρόβλημα,καλοδεχούμενη η νέα λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που το φτάνει στις στις 100+ ωρες.

 

 

Κάπου έβρισκα ότι ότι το κινητό μας είναι google verified ,δεν μπορώ να θυμηθώ όμως που.Μπας και το έχει βρει κανείς;Εννοώ κάπου στις ρυθμίσεις το έβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε αν θα πάρει μέχρι και την αντροιντ 11;
Βγήκε αυτή την εβδομάδα China closed beta rom με android 11 και miui 12.Οποτε κάνε λίγο υπομονή

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά... χαχαχα ούτε αναβάθμιση στο android θέλουμε ούτε στο MIUI μόνο χειρότερα γίνονται...

εννοείται χειροκίνητα "αναβαθμίσεις" καθώς στο αυτόματο μπορείς να βρεθείς με "αναβάθμιση" που είναι υποβάθμιση τελικά.

κακώς επίσης τις λέμε "αναβαθμίσεις" (upgrade στα αγγλικά). Και στα ελληνικά σκέτο ενημερώσεις (update) έπρεπε να τις λέμε. Αν είναι αναβάθμιση ή υποβάθμιση (μερικώς συνήθως) είναι άλλη κουβέντα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εννοείται χειροκίνητα "αναβαθμίσεις" καθώς στο αυτόματο μπορείς να βρεθείς με "αναβάθμιση" που είναι υποβάθμιση τελικά.

κακώς επίσης τις λέμε "αναβαθμίσεις" (upgrade στα αγγλικά). Και στα ελληνικά σκέτο ενημερώσεις (update) έπρεπε να τις λέμε. Αν είναι αναβάθμιση ή υποβάθμιση (μερικώς συνήθως) είναι άλλη κουβέντα.

 

Πραγματικά όμως!

εμένα δεν μου έκατσε καλά η 12αρα και έκανα hard reset να στρώσει. Βελτιώθηκε η αλήθεια είναι, αλλά μου έφαγε 2 ώρες από την ζωή μου. Και η 12αρα κατά κύριο λόγο animations είναι μόνο... Το ui της κάμερας υποβάθμιση το θεωρώ προσωπικά (που είναι το μεγαλύτερο ατού του κινητού μας)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση σε όσους έχουν την έκδοση 12 του miui

Ο x5 τηλεφακός σας λειτουργεί? Γιατί πρόσεξα τώρα στην 12 ότι όταν πάω να κάνω x5 ζουμ δεν ενεργοποιείται ο συγκεκριμένος φακός όπως στην έκδοση 11, αλλά παραμένει στον κύριο φακό και μάλλον κάνει ψηφιακό ζουμ.

(Δεν έχω μεγάλες γνώσεις φωτογραφίας, απλά αυτό παρατήρησα)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Πηρατε οι global update σε 12?

γιατι σε εμενα δεν εχει ερθει τιποτε..

όχι δεν μας ήρθε

αλλά ας μην κάνουμε σαν τις χήρες στο κρεβάτι.. :p

..θα έρθει. Και τώρα καλό ειναι το miui και μετά από πολλές ενημερώσεις έστρωσε από bugs. Τώρα με την 12, φτου και από την αρχή.. :lol:

 

οπότε μην βιάζεστε..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μας ήρθε

αλλά ας μην κάνουμε σαν τις χήρες στο κρεβάτι.. :p

..θα έρθει. Και τώρα καλό ειναι το miui και μετά από πολλές ενημερώσεις έστρωσε από bugs. Τώρα με την 12, φτου και από την αρχή.. :lol:

 

οπότε μην βιάζεστε..

 

οκ..απλα ειδα οτι το πηραν αρκετοι και μου εκανε εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η 12αρα.!

την περασα και απ`οσο βλεπω εχει αρκετες αλλαγες.

εκανα ομως μια επιλογη με το που ανοιξε το τηλεφωνο και αφησα την επιλογη οπως ηταν.

τι αλλαζει αυτο και που το βρισκω?

 

επισης παιδια,η spigen μου πεταξε το glass και θελω να το αλλαξω γιατι ειναι χαλια.

εχετε κατι να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η 12αρα.!

την περασα και απ`οσο βλεπω εχει αρκετες αλλαγες.

εκανα ομως μια επιλογη με το που ανοιξε το τηλεφωνο και αφησα την επιλογη οπως ηταν.

τι αλλαζει αυτο και που το βρισκω?

 

επισης παιδια,η spigen μου πεταξε το glass και θελω να το αλλαξω γιατι ειναι χαλια.

εχετε κατι να προτεινετε?

 

Ποια επιλογή λες?

Εγώ επειδή έχω το άσπρο χρώμα, χρησιμοποιώ ακόμα την διάφανη στοκ που είχε ώστε να φαίνεται

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ποια επιλογή λες?

Εγώ επειδή έχω το άσπρο χρώμα, χρησιμοποιώ ακόμα την διάφανη στοκ που είχε ώστε να φαίνεται

 

μετα απο το update εκανε επανεκινηση.

την περασε και στην πρωτη οθονη που ανοιξε,αφησα βιαστικα την προεπιλογη που ειχε και πατησα συνεχεια.(ή κατι τετοιο)

σκεφτηκα μηπως επρεπε να επιλεξω το αλλο τικ,μπας και χανω κατι.

να ειναι ιδεα μου οτι το ειδα..?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο το update εκανε επανεκινηση.

την περασε και στην πρωτη οθονη που ανοιξε,αφησα βιαστικα την προεπιλογη που ειχε και πατησα συνεχεια.(ή κατι τετοιο)

σκεφτηκα μηπως επρεπε να επιλεξω το αλλο τικ,μπας και χανω κατι.

να ειναι ιδεα μου οτι το ειδα..?

 

Νομίζω πρέπει να λες το control centre...

Αυτή είναι η μόνη που θυμάμαι

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, display, control centre and notification shade να δεις αν είναι ενεργό ή όχι

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

ok..ηταν το χρηση νεου κεντρου ελεγχου που με μπερδευει γιατι δεν βλεπω τις ειδοποιησεις.

Αν το ενεργοποιήσεις θα σου αλλάξει το πώς είναι τα notifications και τα widgets στην μπάρα

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

ok..ηταν το χρηση νεου κεντρου ελεγχου που με μπερδευει γιατι δεν βλεπω τις ειδοποιησεις.

 

Για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις, πρέπει να τραβάς το πάνω μέρος της οθόνης από την αριστερή μεριά, ενώ από την δεξιά κατεβαίνουν οι διαφορές λειτουργίες πχ wifi φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

μετα απο δοκιμες που απετυχαν με μοθφα τζαμακια και ζελατινες, εβαλα μοκολο επιτελους και ησυχασα. ελπιζω απλα να κρατησει...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βγάλω φωτό σε night mode και έβγαλε μήνυμα πρόβληματος της κάμερας. Περιμένω να τελειώσει η αντίστροφη μέτρηση που είχε και ενώ πρότεινε να σβήσω ανάψω το κινητό δεν το έκανα και τελικά και την φωτό είχε βγάλει και δεν το παρουσιάζει ξανά.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...