Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα δεν παιζει. ή μαλλον παιζει αν ειχες gcam κακη εκδοση χωρις σοβαρο xml. δεν εχω πολυπαιξει με ναιτ μοντ για να ειμα ιειλικρινης, αλλα μερα ή σε κλειστους χωρους μιλαμε για μεγαλη διαφορα. υπερ της τζικαμ. βαλε μπεριαλ 5 πχ με το xml του denis κανε συγκρισεις και ξανασυζηταμε φιλε

 

Εγω θα κάνω συγκριση; Εγω δεν εχω καν τη συσκευη :lol: . Κανε εσυ αν ειναι και βλέπουμε. Πόσω μάλλον οταν προτείνεις και συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Και εγω μιλάω παντα για default shutter και frames λιγοτερα απο 12.

 

Πριν καπου 4 μηνες ασχολήθηκα με το κινητό του φίλου και είδα πως η gcam δεν αξίζει (δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι από τοτε). Τώρα να τυχει σε κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες/καδρο να τα παει καλυτερα η gcam? Μπορει... αλλα κατα μέσο όρο είδα καλύτερη τη στοκ με άριστο night mode. Και μπορω να πω οτι γενικότερα με εντυπωσιασε η κάμερα του Mn10 (και φαντάζομαι ξέρετε τη μανία μου με gcam). Δεν ξερω αν έπαιξε ρολο το οτι ειχε eu (αν και φανταζομαι ιδια στοκ καμερα εχουν).

 

Αντίθετα η gcam έχανε σε dynamic range και θορυβο (ή παστέλιαζες για να μην έχει θόρυβο). Εσύ πάνω σε τι το ειδες καλύτερο; Χρώματα; Οξύτητα; Μηπως ηταν σε συνδιασμό με θόρυβο; Μήπως ήταν απλα sharpening και clarity? Ανεβασε μερικά δειγματα συγκριτικο σε διάφορες συνθήκες να δουμε και το συζητάμε. Σε υψηλή ανάλυση πάντα. Δεν λεω οτι εκανα κανα τρελό στήσιμο αλλα από όσο ασχολήθηκα, τουλάχιστον με τις τότε υπάρχουσες gcam, δεν ειδα να αξιζει.

 

Υ.Γ. Το φιλε ελπιζω να το ειπες οντως φιλικά και όχι κόντρα. Αν θέλεις, προτιμώ το Ανδρέα :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κάνω συγκριση; Εγω δεν εχω καν τη συσκευη :lol: . Κανε εσυ αν ειναι και βλέπουμε. Πόσω μάλλον οταν προτείνεις και συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Και εγω μιλάω παντα για default shutter και frames λιγοτερα απο 12.

 

Πριν καπου 4 μηνες ασχολήθηκα με το κινητό του φίλου και είδα πως η gcam δεν αξίζει (δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι από τοτε). Τώρα να τυχει σε κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες/καδρο να τα παει καλυτερα η gcam? Μπορει... αλλα κατα μέσο όρο είδα καλύτερη τη στοκ με άριστο night mode. Και μπορω να πω οτι γενικότερα με εντυπωσιασε η κάμερα του Mn10 (και φαντάζομαι ξέρετε τη μανία μου με gcam). Δεν ξερω αν έπαιξε ρολο το οτι ειχε eu (αν και φανταζομαι ιδια στοκ καμερα εχουν).

 

Αντίθετα η gcam έχανε σε dynamic range και θορυβο (ή παστέλιαζες για να μην έχει θόρυβο). Εσύ πάνω σε τι το ειδες καλύτερο; Χρώματα; Οξύτητα; Μηπως ηταν σε συνδιασμό με θόρυβο; Μήπως ήταν απλα sharpening και clarity? Ανεβασε μερικά δειγματα συγκριτικο σε διάφορες συνθήκες να δουμε και το συζητάμε. Σε υψηλή ανάλυση πάντα. Δεν λεω οτι εκανα κανα τρελό στήσιμο αλλα από όσο ασχολήθηκα, τουλάχιστον με τις τότε υπάρχουσες gcam, δεν ειδα να αξιζει.

 

Υ.Γ. Το φιλε ελπιζω να το ειπες οντως φιλικά και όχι κόντρα. Αν θέλεις, προτιμώ το Ανδρέα :)

ξεκιναω απο το υστερογραφο. εννοειται οτι το φιλε το ειπα φιλικα. σιγα μην καθομαι να ειρωνευομαι οποιον λεει κατι που με βρισκει ακτιθετο.

τις συγκρισεις μου τις εχω κανει. και γιαυτο λεω οτι ειπα παραπανω. εχεις δικιο στο οτι πριν 4 μηνες, η διαφορα της Gcam με την στοκ εφαρμογη ηταν μηδαμινη, γιανα μην πω οτι η στοκ παιζει να ηταν και καλυτερη. ομως απο τοτε μεχρι σημερα εχεουν εξελιχθει και οι gcam και τα xml. πλεον δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. προσοχη ομως απο gcam σε gcam παιζουν διαφορες. και επισης παιζει σημαντικο ρολο το ποιο xml θα βαλεις.

οσον αφορα την στοκ, οταν πηρα το κινητο απογοητευτηκα. προερχομενος απο λουμια 1020 και 950, μου φανηκε οτι ηταν ενα στεπ νταουν το κινητο αυτο. και μονο που προσωπα κτλ φαινοντουσαν σαν ελαιογραφια, με τρελαινε. πολυ καιρο ψαχνομουν με τζικαμ αλλα δεν καταλαβαινα τον ντορο. δεν εβλεπα διαφορα. μεχρι πριν κανα μηνα. πλεον ολα σουπερ!!! μιθανοτατα με το miui 12 ο αλγοριθμος της στοκ να βελτιωθει και να ξανακλεισει η ψαλιδα. θα δειξει. αυτα απο μενα

υγ. τωρα ειδα οτι ειχες γραψει και δευτερη παραγραφο. σορυ αλλα δεν εχω χρονο να κατσω να τραβαω φωτοζ και να ανεβαζω εδω. ισως να το κανω καποια απο τις επομενες μερες, αλλα δεν υποσχομαι

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω απο το υστερογραφο. εννοειται οτι το φιλε το ειπα φιλικα. σιγα μην καθομαι να ειρωνευομαι οποιον λεει κατι που με βρισκει ακτιθετο.

τις συγκρισεις μου τις εχω κανει. και γιαυτο λεω οτι ειπα παραπανω. εχεις δικιο στο οτι πριν 4 μηνες, η διαφορα της Gcam με την στοκ εφαρμογη ηταν μηδαμινη, γιανα μην πω οτι η στοκ παιζει να ηταν και καλυτερη. ομως απο τοτε μεχρι σημερα εχεουν εξελιχθει και οι gcam και τα xml. πλεον δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. προσοχη ομως απο gcam σε gcam παιζουν διαφορες. και επισης παιζει σημαντικο ρολο το ποιο xml θα βαλεις.

οσον αφορα την στοκ, οταν πηρα το κινητο απογοητευτηκα. προερχομενος απο λουμια 1020 και 950, μου φανηκε οτι ηταν ενα στεπ νταουν το κινητο αυτο. και μονο που προσωπα κτλ φαινοντουσαν σαν ελαιογραφια, με τρελαινε. πολυ καιρο ψαχνομουν με τζικαμ αλλα δεν καταλαβαινα τον ντορο. δεν εβλεπα διαφορα. μεχρι πριν κανα μηνα. πλεον ολα σουπερ!!! μιθανοτατα με το miui 12 ο αλγοριθμος της στοκ να βελτιωθει και να ξανακλεισει η ψαλιδα. θα δειξει. αυτα απο μενα

υγ. τωρα ειδα οτι ειχες γραψει και δευτερη παραγραφο. σορυ αλλα δεν εχω χρονο να κατσω να τραβαω φωτοζ και να ανεβαζω εδω. ισως να το κανω καποια απο τις επομενες μερες, αλλα δεν υποσχομαι

 

Να σαι καλά. Απλά επειδή μου είπες να κάνω συγκριτικό ενώ δεν έχω καν τη συσκευή στο είπα.

 

Τι να πω. Μπορεί να άλλαξαν τα πράγματα. Δοκίμασε όμως μια και το night Mode. Ειδικά σε τοπία κάνει καλή δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. Απλά επειδή μου είπες να κάνω συγκριτικό ενώ δεν έχω καν τη συσκευή στο είπα.

 

Τι να πω. Μπορεί να άλλαξαν τα πράγματα. Δοκίμασε όμως μια και το night Mode. Ειδικά σε τοπία κάνει καλή δουλίτσα.

εγραφα γρηγορα και δεν διαβασα προσεκτικα το ποστ σου που ελεγες οτι δεν το εχεις σορυ.

θα το δοκιμασω το ναιτ μοντ. λιγο που το χα δει, μου φανηκε χαζο. σε φαση, αφου εχω φλας, τι το θελω? μαλλον κανω λαθος. θα κανω κανα σοβαρο συγκριτικο.

αν πχ βραδυ το ναιτ μοντ ειναι καλυτερο σε αρκετες περιπτωσεις απο φλας, και γ στοκ εχει καλυτερο ναιτ μοντ, δεν με κραταει κανεις στο να χρησιμοποιω την στοκ. εχω πχ σκεψου αλλη gcam +xml για τις κινουμενες, και αλλη για τις στατικες. πιστευω συντομα θα δουμε ακομα πιο ωραια πραγματα στις gcam. αλλα για την ωρα εχει πεσει στασιμοτητα λογω του οτι ολοι αναμενουμε το Miui 12

σε ευχαριστω παντως για τη συμβουλη σου για ναιτ μοντ. θα δοκιμαστει

Link to comment
Share on other sites

εγραφα γρηγορα και δεν διαβασα προσεκτικα το ποστ σου που ελεγες οτι δεν το εχεις σορυ.

θα το δοκιμασω το ναιτ μοντ. λιγο που το χα δει, μου φανηκε χαζο. σε φαση, αφου εχω φλας, τι το θελω? μαλλον κανω λαθος. θα κανω κανα σοβαρο συγκριτικο.

αν πχ βραδυ το ναιτ μοντ ειναι καλυτερο σε αρκετες περιπτωσεις απο φλας, και γ στοκ εχει καλυτερο ναιτ μοντ, δεν με κραταει κανεις στο να χρησιμοποιω την στοκ. εχω πχ σκεψου αλλη gcam +xml για τις κινουμενες, και αλλη για τις στατικες. πιστευω συντομα θα δουμε ακομα πιο ωραια πραγματα στις gcam. αλλα για την ωρα εχει πεσει στασιμοτητα λογω του οτι ολοι αναμενουμε το Miui 12

σε ευχαριστω παντως για τη συμβουλη σου για ναιτ μοντ. θα δοκιμαστει

 

Ίσως βρήκα γιατί διαφέρει τόσο η άποψη μας. Εγώ δεν βάζω ποτέ φλας σε κινητό. Μόνο αν έχει τόσο κόντρα φώτα και ελπίζω ότι με το φλας θα γεμίσω το θέμα μου.

 

Δοκίμασε γενικά και δες. Πιστεύω πως το φλας που είναι led περισσότερο κακό κάνει πάρα καλο. Αλλά η αλήθεια είναι ότι με φλας γενικά η gcam (οποιαδήποτε συσκευή) θα εχει πιο φυσικό αποτέλεσμα από ότι αντίστοιχα η στοκ. Από την άλλη, αν έχει μεγάλη απόσταση το θέμα σου (πχ βγάζεις κάποιο τοπίο) το φλας είναι πρακτικά άχρηστο. Έχω συγκρινα περισσότερο τοπία.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτό και το samsung s10 lite τι θα προτείνατε?Έχω καιρό να πάρω κάτι πέρα από xiaomi..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βρήκα γιατί διαφέρει τόσο η άποψη μας. Εγώ δεν βάζω ποτέ φλας σε κινητό. Μόνο αν έχει τόσο κόντρα φώτα και ελπίζω ότι με το φλας θα γεμίσω το θέμα μου.

 

Δοκίμασε γενικά και δες. Πιστεύω πως το φλας που είναι led περισσότερο κακό κάνει πάρα καλο. Αλλά η αλήθεια είναι ότι με φλας γενικά η gcam (οποιαδήποτε συσκευή) θα εχει πιο φυσικό αποτέλεσμα από ότι αντίστοιχα η στοκ. Από την άλλη, αν έχει μεγάλη απόσταση το θέμα σου (πχ βγάζεις κάποιο τοπίο) το φλας είναι πρακτικά άχρηστο. Έχω συγκρινα περισσότερο τοπία.

θα το δοκιμασω για βραδυ, και θα σου πω. τη μερα δεν βαζω φλας! σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχος mi6 και ψαχνω την αλλαγη εδω και καιρο...

Καθαρα για καλυτερη καμερα κ μονο στο να φτασω κοντα στα τοπ που υπαρχει για την εποχη,κατα τα αλλα μια χαρα ειναι κ το μι6.

 

Απο οταν βγηκε το note 10 ακουω διαφορα στα review απο τους youtubers και περιμενα το mi10 που τελικα ειναι απλησιαστο λογω τιμης.

 

Οποτε επεστρεψα στην αρχικη σκεψη note 10 αλλα προβλιματιζομαι και παλι απο τα γραφομενα σας...για μπαγκς,τρεμουλο στο βιντεο κλπ...(θελω κ καλυτερο βιντεο απο το mi6 γιατι ειχε σπαστικο stab-τρεμουλο και σε insta video ειδικα αν υπηρχε ενταση ηχου προσπαθουσε να εστιασει μονο του κ θολωνε ) και γενικα ενω ειμαι ετοιμος για την αγορα καπου κολλαω...

 

Αλλο ενα θεμα μου ειναι οτι παω για το 128 λογω τιμης αλλα δεν ξερω αν φτουρισει τιποτα χωρις sd που δεν παιρνει

 

Ειναι πολλες οι σκεψεις δυστυχως,κ δεν ξερω τι να κανω.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παιρνω σημερα το κινητο,εκτος απο το γνωστο καταστημα στη Νεα Σμυρνη που δεν με βολευει λογω αποστασης,για τζαμακι εχει κανεις να μου προτεινει καποιο αλλο μαγαζι προς τα δυτικα,Περιστερι κλπ,που να βαζει σωστο τζαμακι??
Link to comment
Share on other sites

https://itrend.gr/product/set-thiki-tzamak-xiaomi-mi-note-10-pro/

 

Αυτο το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Εγω προσωπικα ποτέ μου δεν έχω χρησιμοποιήσει τζαμάκι προστατευτικό στα κινητά μου οπότε δεν ξέρω να σου πώ :)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του note 10 pro εδώ και μια βδομάδα. Του πέρασα κατ'ευθειαν την αναβάθμιση σε android 10 αλλά δεν έκανα επαναφορά μετά... Βέβαια δεν είχα προλάβει να κάνω τίποτα το άνοιξα και έκανα την αναβάθμιση. Προέρχομαι από lg g4 είχα μεγάλο άγχος για τις φωτογραφίες το κινητό απλά είναι τέλειο (σε σχέση με αυτό που είχα συνηθίσει από το lg που θεωρούσα ακόμα και τώρα πολύ καλύτερο από το μέσο όρο) μπαταρία με νορμάλ χρήση 2 μέρες. Το μόνο θέμα ίσως που έχω είναι με την αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας κάποιες φορές αργεί να ρυθμίσει και γενικά νομίζω πως είναι λίγο σκοτεινό μέσα στο σπίτι (μάλλον για λόγους οικονομίας στη κατανάλωση) είναι και σε σας έτσι;;

Ακόμα, έχει βρει κανείς καμία καλή εφαρμογή που να δείχνει στην always on οθόνη ειδοποιήσεις από viber messenger κλπ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. Εννοώ πως δεν βγάζει κάτι άλλο πέρα από την ώρα... Σε εσάς δηλαδή πέρα από ώρα μπαταρία και το σύμβολο του δακτυλικού αποτυπώματος βγάζει και κάτι άλλο όταν έρχεται μήνυμα στο messenger ή στο viber;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. Εννοώ πως δεν βγάζει κάτι άλλο πέρα από την ώρα... Σε εσάς δηλαδή πέρα από ώρα μπαταρία και το σύμβολο του δακτυλικού αποτυπώματος βγάζει και κάτι άλλο όταν έρχεται μήνυμα στο messenger ή στο viber;;;

 

Ναι βγαζει κανονικα ειδοποιησεις.... Μπες ενημέρωση εφαρμογων συστηματος κ δες ανα εχεις καποια αναβαθμιση εκει. Αλλιως μπαινεις apkmirror.com γραφεις στο search xiaomi always on display κ κατεβαζεις την τελευταία κ την εγκαθιστας.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαζει κανονικα ειδοποιησεις.... Μπες ενημέρωση εφαρμογων συστηματος κ δες ανα εχεις καποια αναβαθμιση εκει. Αλλιως μπαινεις apkmirror.com γραφεις στο search xiaomi always on display κ κατεβαζεις την τελευταία κ την εγκαθιστας.

 

Κοίτα δεν ξέρω αν το λέω σωστά... Γενικά έχω απενεργοποιήσει τα πάντα από ειδοποιήσεις γιατί νομίζω ότι έτσι δείχνει και το περιεχόμενο των μηνυμάτων που έρχονται. Εγώ θέλω να ανάβει κάτι όπως το notification led σε άλλα κινητά. Απλά για να ξέρεις ότι υπάρχει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχος mi6 και ψαχνω την αλλαγη εδω και καιρο...

Καθαρα για καλυτερη καμερα κ μονο στο να φτασω κοντα στα τοπ που υπαρχει για την εποχη,κατα τα αλλα μια χαρα ειναι κ το μι6.

 

Απο οταν βγηκε το note 10 ακουω διαφορα στα review απο τους youtubers και περιμενα το mi10 που τελικα ειναι απλησιαστο λογω τιμης.

 

Οποτε επεστρεψα στην αρχικη σκεψη note 10 αλλα προβλιματιζομαι και παλι απο τα γραφομενα σας...για μπαγκς,τρεμουλο στο βιντεο κλπ...(θελω κ καλυτερο βιντεο απο το mi6 γιατι ειχε σπαστικο stab-τρεμουλο και σε insta video ειδικα αν υπηρχε ενταση ηχου προσπαθουσε να εστιασει μονο του κ θολωνε ) και γενικα ενω ειμαι ετοιμος για την αγορα καπου κολλαω...

 

Αλλο ενα θεμα μου ειναι οτι παω για το 128 λογω τιμης αλλα δεν ξερω αν φτουρισει τιποτα χωρις sd που δεν παιρνει

 

Ειναι πολλες οι σκεψεις δυστυχως,κ δεν ξερω τι να κανω.

 

το πηρα κι εγω προχτες τελικα,δεν αντεξα. :rolleyes:

Βεβαια θα το ανοιξω απο αυριο να δω τι ψαρια πιασαμε.

 

Γρηγορες ερωτησεις για να μη ψαχνω αν μπορει κανεις

1)Με τζαμακι αποτι εχω καταλαβει εχουμε θεμα,εχουμε βρει καποιο που να δουλευει?Το μαγαζι στην ν.σμυρνη που λετε

το βαζει σωστα χωρις θεμα και ποιο το κοστος?Εχουμε καποια αλλη επιλογη?

 

2)Να περασω gcam τελικα?Και αν ναι επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω να περασω αν εχουμε καπου τα βηματα

απο την αρχη.

 

 

Αυτα για την ωρα... :)

 

 

Υ.γ ειχα κανει παλια στον ξηρογιαννη ασφαλεια του κινητου,γνωριζει καποιος αλλος καποια αλλη επιλογη διοτι διπλασιασε τις τιμες και επιστρεφει μονο το 80% αν παθει κατι το κιν.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

2)Να περασω gcam τελικα?Και αν ναι επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω να περασω αν εχουμε καπου τα βηματα

απο την αρχη.

Googlάρεις το "latest gcam for mi note 10" και βρίκσεις την έκδοση 7.2 (ίσως υπάρχει νεότερη 7.3) και κατεβάζεις ένα apk αρχείο (setup αρχείο). To περνάς/στέλνεις κάπως στο κινητό (αντιγραφή επικόληση με το καλώδιο ή αποστολή με bt (εγώ το έστειλα με ftp και mishare). Αν το κατεβάσεις από το ίδιο το κινητό θα το βρεις μεσα σε αυτό. To εκτελείς (κλικ με τον fire explorer) και αυτό βγάζει μία (γωστή) προειδοποιηση για "άγνωστες πηγές" (αφού εκτελείς apk). Πατάς "ok/yes" ή κάτι τέτοιο και αυτό εγκαθιστατε και έχεις την gcam στο κινητό σου. Το ανοίγεις όπως κάθε εφαρμογή.

 

Αν αξίζει όλα είναι σχετικά.. Τα χρώματα είναι "μουντά" σαν vlog σε κάμερες που αν ξέρεις επεξεργασία σου επιτρέπουν να τα "πειράξεις" κατά πως θέλεις (δλδ να τα κάνεις κορεσμένα κτλ). Εκ πρώτης είναι "άθλια" μουντά και desaturated, από την άλλη αν ξέρεις επεξεργασία τα κάνεις ότι θέλεις. Τα textures των εικόνων είναι μάλλον πιο καλά. Η επιλογή των καμερών ΔΕΝ είναι διακριτή όπως στην στοκ κάμερα, αλλά κάνεις zoom με τα δάκτυλα και δεν είμαι σίγουρος ποιες και πως τις χρησιμοποιεί.

 

Αντικαθιστά την "Στοκ κάμερα"? Με την καμία! αν ρωτάς εμένα. Για πειραματισμούς περισσότερο θα έλεγα ενώ μπορεί κάποιο Mode της να το βρίς καλύτερο από την stock (πχ το night mode). Ισως και εγώ πρέπει να το ψάξω περισσότερο ίσως την αδικώ (απλά βαριέμαι τα post possessing και αυτά δεν τα γλυτώνεις με gcam).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

σε οσους ειστε ρουταρισμενοι, ξεκινησε το google pay να σας πεταει κανενα μηνυμα οτι δεν μπορειτε να κανετε πληρωμες? εγω σημερα ανακαλυψα πως ξαφνικα δεν δουλευει. και εχω και magisk hide...
Link to comment
Share on other sites

σε οσους ειστε ρουταρισμενοι, ξεκινησε το google pay να σας πεταει κανενα μηνυμα οτι δεν μπορειτε να κανετε πληρωμες? εγω σημερα ανακαλυψα πως ξαφνικα δεν δουλευει. και εχω και magisk hide...

 

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής Google pay, και θα σου βγάλει μια ένδειξη-παράθυρο διαλόγου "Πληροφορίες". Πάτα επάνω σ'αυτό, και δες κάτω στη μέση, σου λέει απεγκατασταση ή απενεργοποίηση; εάν σου λέει απεγκατασταση επέλεξέ το. Θα επανέλθει στην αρχική του έκδοση, αυτή που σου δούλευε, πήρε ενημέρωση το Google pay και σταμάτησε να λειτουργεί, είχα το ίδιο θέμα ακριβώς, είμαι με magisk, σε Redmi Note 9 Pro. Τυχαία το βρήκα, και voila, δούλεψε.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ρυθμισμένο το κινητό στο auto brighness?

Έχει τεράστιο θέμα, και στην ταχύτητα καμιά φορά, του να ρυθμίσει την φωτεινότητα η οθόνη όταν βγαίνεις απο σκοτεινό

χώρο σε φωτεινό (αργεί δηλαδή) και πολλές φορές νομίζεις οτι δουλεύει ανάποδα... Δηλαδή σε σκοτεινά μέρη είναι φουλ φωτεινή και σε φωτεινά μέρη είναι τέρμα σκοτεινή...

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

σε οσους ειστε ρουταρισμενοι, ξεκινησε το google pay να σας πεταει κανενα μηνυμα οτι δεν μπορειτε να κανετε πληρωμες? εγω σημερα ανακαλυψα πως ξαφνικα δεν δουλευει. και εχω και magisk hide...

αυτό έγραψα μετά το τελευταίο patch που βγήκε πριν 11 μέρες

Τελικά υπήρξε πρόβλημα.Το Google Pay σταμάτησε να δουλευει και εβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται απο την google η συσκευή ή έχει γίνει root.

Eκανα on off την συσκευή ,καθαρισμός cache του google pay και επιβεβαίωση ότι είναι ο επιλεγμενος τρόπος πληρωμής και ξεκόλλησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...