Jump to content

Alcatel 3X 2019


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα σκοπό τώρα να.παρω κινητό αλλά πήγα σε ένα μαγαζί για άλλη δουλειά και το χτύπησα.πρωτες εντυπώσεις άψογες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικές στο κατάστημα έβγαλα.καλες φαίνονται.στα 149€.ευχαριστω πολύ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μερικές στο κατάστημα έβγαλα.καλες φαίνονται.στα 149€.ευχαριστω πολύ.

 

Αναμένουμε μια μίνι παρουσίαση σχετικά με τις δυνατότητες του αν μπορείς.. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει η έκδοση 6/128GB στα 179€ και μακάρι να έρθει Ελλάδα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω σίγουρα.ηδη ανέβασε μια στο συγκριτικό των καμερών.το εξαρι δεν νομίζω να ερθει στην Ελλάδα.πάντως και το τεσσαρι παει πολύ καλά σε απόδοση.πρωτες επαφες πάντως είναι παρα πολύ καλες.το κινητό είναι πολύ γρήγορο.μπαταρία πολύ καλη.βγάζει μεγάλους χρόνους. Κάμερα μεχρινστθγμης είναι συμπαθητική για εμένα τουλάχιστον.αυτο που δεν μου αρεσε είναι οτι δεν έχει Λεντ ειδοποίησεών.και ακόμα δεν μπορω να συνηθησω το μέγεθος του.ποτέ δεν είχα κινητό 6,5 ιντσών και μου φαίνεται κάπως.η αλήθεια είναι βέβαια οτι δεν είναι πολύ μεγαλυτερο απο το προηγούμενο που είχα.οθόνη πολύ ωραία χρωματα,με αρκετή ενταση και καλές γωνίες θέασης.οκ η ανάλυση δεν είναι κορυφαία αλλά δεν έχω πρόβλημα με αυτό.έχει NFC για οποίον τον ενδιαφερθεί.η ποιότητα κατασκευής του είναι παρα πολύ καλη.έχει μια ωραι αίσθηση στο χερι.το ηχείο μια χαρά για τα αυτιά τα δικά μου τουλαχιστον.αρκετά δυνατό και χωρίς προβλήματα παραμαρφωσης ήχου σημαντικά.πιστεύω οτι για εμένα που περναω πολλές ώρες στο κινητό μια μεγάλη οθονη, με όσα αρνητικά στην φορητότητα και στι πιάσιμο υπραχουν ,θα με διευκολύνει. Περισσότερα με τον καιρό. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

49038108878_bd931de940_c.jpg2019-11-09_06-47-15 by Steve Tsagaris, on Flickr ποτέ μου δεν είχα ξαναδεί σε δικό μου smartphone τέτοια νούμερα. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται, από ζωντάνια χρωμάτων πως τα πάει αν βγάλεις κάτι με χρώματα ; Το έχω βρει στα 119€ με μια επιπλέον έκπτωση που έχω και σκέφτομαι να το πάρω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να ανεβάσω.παιζω αρκετά με τις ρυθμίσεις αλλά ακόμα δεν το έχω βρει το κόλπο.ειμαι άσχετος από φωτογραφία.αν το βρήκες και μάλιστα τόσο χτυπά το.θα δεις ότι το κινητό τα αξίζει και με το παραπάνω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

τρεις φωτο στο αυτοματο και στο πολυ γρηγορο.49053045976_4b73521323_c.jpgIMG_20191112_075145 by Steve Tsagaris, on Flickr 49052532628_e15431bf41_c.jpgIMG_20191112_075118 by Steve Tsagaris, on Flickr 49053070581_3a0336ba0e_c.jpgIMG_20191112_075028 by Steve Tsagaris, on Flickr.αυτη με την μελισα ειναι σε λειτουργια πορτραιτου.παρατηρησα οτι κοντινες φωτο τις βγαζει καλυτερα.επισης εχω ενεργοποιησει το ΑΙ του κινητου για αυτοματο εντοπισμο σκηνης.δεν ξερω αν αχωρις αυτο θα ειναι καλυτερα.θα το ψαξω σιγα σιγα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

49057974143_8d202d8472_c.jpg2019-11-13_10-11-29 by Steve Tsagaris, on Flickr συνεχιζει να με εκπλησει ευχαριστα το τηλεφωνο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

49062845953_5bacbc61aa_c.jpg2019-11-14_09-31-05 by Steve Tsagaris, on Flickr εχουν αρχισει πλεον τα smartphones και γινονται αρκετα μακροστενα.εδω σε συγκριση με ενα παλιο κλασικο ταμπλετ asus εφτα ιντσων που εχω.εχουν το ιδιο μηκος οθονης.καποια χιλιοστα ποιο μικρη του αλκατελ.πολυ ποιο στενη βεβαια στην αναλογια 20:1 που εχει. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτοχος του Alcatel 3x 2019 μερικές μέρες ως βασικό τηλέφωνο στα 119€! Πραγματικά η Alcatel έκανε εξαιρετική δουλειά! Εκπληκτική μπαταρία, γρήγορο, φωτεινή οθόνη που αν δεν διάβαζα ότι είναι HD+ και όχι fullHD+ ούτε που θα το καταλάβαινα. Φωτογραφίες καλές ακόμη και την νύχτα χωρίς ενοχλητικό θόρυβο, GPS που κλειδώνει αμέσως, δακτυλικό αποτύπωμα και ξεκλείδωμα μέσω προσώπου ακαριαία! Γυάλινη πλάτη που δείχνει πολύ πιο ακριβό τηλέφωνο και το κερασάκι στην τούρτα το NFC!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς φίλε μου.και εγώ έχω μείνει ενθουσιασμένος.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς φίλε μου.και εγώ έχω μείνει ενθουσιασμένος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν έχει led ειδοποιήσεων.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα στην αρχη μου φανηκε καπως.με ειχε καλομαθει η αλκατελ τα τελευταια εξι χρονια,που οτι κινητο της ειχα παρει ειχε λεντακι.μετα απο ενα μηνα παντως που το εχω περιπου συνηθησα την απουσια του.ειχα βαλει μια δυο εφαρμογες απο το play store που αναβουν την οθονη η το φλας στις ειδοποιησεις αλλα δεν με βολεψαν.το εκανα στιγμιαια ενω εγω ηθελα να το κανουν συνεχομενα.ισως δεν τις ρυθμισα καλα;θα το ξαναψαξω μηπως εκανα κατι λαθος η βρω καποια ποιο καλη εφαρμογη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου έκανε εντύπωση πόσο καθαρά ακούω τον συνομιλητή μου και πόσο καλά με ακούνε! Με ρωτάνε από που μας μιλάς,τους λέω νέο κινητό και μου απαντούν ότι με ακούν σαν να είμαστε δίπλα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ ακούω πολύ καθαρά.μια χαρά είναι το ακουστικό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα που το έχω πήρε σήμερα μια ενημέρωση συστήματος 725 mb.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα που το έχω πήρε σήμερα μια ενημέρωση συστήματος 725 mb.

 

Την κατεβάζω και εγώ τώρα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε την έκδοση με μνήμες 6/128 και το πράσινο χρώμα;

 

Επίσης, τί δείκτη sar έχει;

 

Τέλος, αν μπορεί κάποιος από τους κατόχους να επιβεβαίωση αν υποστηρίζει εγγραφή κατά την διάρκεια της κλήσης (το alcatel 3x (2017-2018) που έχω, το έχει στις επιλογές του μενού πάνω δεξιά στις τρεις τελιτσες ... κατά την διάρκεια συνομιλίας).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3X 2019

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...