Jump to content

Η Πεθερόπληκτη!


penyV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η αδελφή; :X :lol: :lol: ωραία !!!

 

και συ γιατι τα ανέχεσαι; :p διότι από ότι φαίνεται η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει :whistle: δεν θέλω να γίνω και τειρεσίας , αλλά μήπως πάει προς διάλυση το πράγμα;

 

Δεν ξέρω γιατί τα ανέχομαι καθώς επίσης δεν ξέρω μέχρι πότε θα συνεχίσω να ανέχομαι. Πάντως ναι, αν δεν αλλάξει δεν πρόκειται να συνεχιστεί πολύ. Όταν πάμε κάπου περνάμε πολύ καλά δεν λέω αλλά όταν θα έρθει η στιγμή να ετοιμαστούμε να φύγουμε και βλέπω τη συγκεκριμένη κίνηση (για το τσαλάκωμα λέω!!!!) πωπω μιλάμε!!! γίνομαι άλλος άνθρωπος! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 495
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλά και αυτός ο χριστιανός δεν μπορεί να τις τσαλακώσει όταν δεν εισαι μπροστα;

Όταν εισαι στη τουαλέτα πχ.

Κοινή λογική. :p

Link to comment
Share on other sites

Kαλά και αυτός ο χριστιανός δεν μπορεί να τις τσαλακώσει όταν δεν εισαι μπροστα;

Όταν εισαι στη τουαλέτα πχ.

Κοινή λογική. :p

 

Πλέον ξέρω ότι είτε τον δω είτε όχι θα το κάνει. Άρα και πάλι νευριασμένη θα είμαι. Τελικά είναι μαμόθρεφτο η απλά δεν θέλει να ξέρουν οι δικοί του για την προσωπική του ζωή. Δεν ξέρω τι να πω...

 

Μήπως όμως κατάληξαμε off topic? Αν είναι να ανοίξουμε άλλο topic. Ο μαμάκιας! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά 30 χρονών άντρας δεν μπορεί να πει στην μάνα του ότι δεν γουστάρει να κοιμάται με της πυτζάμες!!! Τι θα του κάνει; ντα-ντα! Ήμαρτον…
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι αν παντρευτείς αυτόν τον άντρα υπάρχει περίπτωση να μην πάρει ποτέ το μέρος σου σε μια τυχών διαφωνία που θα έχεις εσύ με τη μάνα του, ακόμα και αν έχεις δίκιο εσύ, μόνο και μόνο για να γλιτώσει την φασαρία με την μάνα του αργότερα;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλά και αυτός ο χριστιανός δεν μπορεί να τις τσαλακώσει όταν δεν εισαι μπροστα;

Όταν εισαι στη τουαλέτα πχ.

Κοινή λογική. :p

 

einai parasimo timhs to kalo tsalakwma :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά 30 χρονών άντρας δεν μπορεί να πει στην μάνα του ότι δεν γουστάρει να κοιμάται με της πυτζάμες!!! Τι θα του κάνει; ντα-ντα! Ήμαρτον…

 

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται η "τέλεια κάλυψη" το παραμύθι με τη μαμά

και πιστεύω ότι μετά από καλό τσεκάρισμα θα βρεθεί ότι είναι παντρεμένος ο τύπος :X :X :X

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται η "τέλεια κάλυψη" το παραμύθι με τη μαμά

και πιστεύω ότι μετά από καλό τσεκάρισμα θα βρεθεί ότι είναι παντρεμένος ο τύπος :X :X :X

 

διαβολικο μυαλο ή μιλαει η πείρα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται η "τέλεια κάλυψη" το παραμύθι με τη μαμά

και πιστεύω ότι μετά από καλό τσεκάρισμα θα βρεθεί ότι είναι παντρεμένος ο τύπος :X :X :X

καλα αυτο δεν μου ειχε περασει καθολου απο το μυαλο!

λετε?????αχ καημενο Μαρακι τετοιο κακο να μη σε βρει!!!

καλυτερα πεθεροποληκτη παρα τετοιο κακο!!!!

απαπαπαππαπαπαπαπα................

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

'Ενα έχω να πω: μακρυά από μαμάκηδες! Αν θέλετε να βρείτε άντρα καλύτερα να τη στήσετε έξω από ορφανοτροφείο! :p
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι βρε παιδιά και παντρεμένος! Είμαι σιγουρότατη γι αυτό, δεν είναι.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να τον παντρευτώ. Μια ζωή με τον "μαμάκια" δεν περνάει!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω Μαρακι μα πρεπει να το συζητησεις μαζι του αυτο το θεμα.Πρεπει να καταφερεις να μην θεωρησει οτι ζηλευεις την μαμα του και οτι δεν θες να τον αποκοψεις απο αυτην.Εννοειται οτι ολα τα αγορια θελουν να εχουν επαφη με την μαμα τους αλλα οχι στο σημειο που περιγραφεις.Μπορει παλι μανα και γιος να εχουν μια ιδιαζουσα αγαπη.Τι να πω.Αν παντρευτειτε και μεινετε σε αλλο σπιτι μονοι σας χωρις την μαμα του?

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί παραπονιέσαι;

 

άστο το παιδί καλύτερα ( διότι για παιδιού πρόκειται...)

 

 

δεν σου αξίζει και δεν του αξίζεις :w00t:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα καθενας κανει τις επιλογες του.Νομιζω παντως οτι αν αγαπιουνται πρεπει να γινει καποια προσπαθεια.γενικως δεν ειμαι υπερ των χωρισμων.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Πριν πει για την κάλυψη η TinaChriss το είχα σκεφτεί και εγώ, αλλά είπα να μην το πω. Το ίδιο παραμύθι πουλάει γνωστός μου παντρεμένος εδώ και ένα χρόνο περίπου σε μια πιτσιρίκα. Και πάντα αναρωτιόμουνα πως διάολο τον πιστεύει. Θα πρέπει να σκέφτεσαι ένα σωρό μ@^&*$ς για να τα βολεύεις με γυναίκα και γκόμενα. Το παραμύθι της "αυστηρής" μαμάς έρχεται κουτί.

Για μένα πάντως Maraki80 καλύτερα να είναι ένας ακόμα μπερμπάντης παντρεμένος παρά να είναι αλήθεια όλα αυτά. Αυτός δεν θα είναι ένας απλός μαμάκιας. Θα πρέπει να το κάνουν πρόεδρο οι μαμάκηδες παγκοσμίως. Και για να έχει γίνει έτσι, μπορείς να φανταστείς με τι είδους "μαμά" είχε να κάνει. Αυτήν θα γίνει Η θανάσιμη πεθερά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν βλεπεις 10η εντολή μπορεί να σου δωθεί καμμιά ιδέα να την κανεις σβού. :lol:

 

 

Πάντως ενα ανέκδοτο λέει οτι η μεγαλύτερη γκαντεμιά ειναι να έχεις πεθερά και να την λένε ελπίδα...γιατι η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταία. Δεν νομίζω να την λένε ετσι την δικιά σου.

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να τον παντρευτώ. Μια ζωή με τον "μαμάκια" δεν περνάει!

 

 

Τότε δεν μπορω να καταλάβω γιατι το συζητάς... Απ' ότι διαβάζω είσαι πολύ χαλαρή με την ιδέα οτι θα χωρίσετε... οπότε δε βλέπω το λόγο που δεν το κάνεις. Αν ο ανθρωπος έχει όντως τέτοιου είδους "δεσιμο" με τη μαμά του αφησε τον στην ησυχία του. Σεβάσου το προβλημα του και μην τον κράζεις σε τόσα ατομα... Αν τον αγαπάς και θέλεις να περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου μαζί του, αλλάζει... αλλα δυστυχώς κούκλα, δεν μου εχεις δώσει αυτή την εντύπωση...

 

Φιλικά πάντα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορω να καταλάβω γιατι το συζητάς... Απ' ότι διαβάζω είσαι πολύ χαλαρή με την ιδέα οτι θα χωρίσετε... οπότε δε βλέπω το λόγο που δεν το κάνεις. Αν ο ανθρωπος έχει όντως τέτοιου είδους "δεσιμο" με τη μαμά του αφησε τον στην ησυχία του. Σεβάσου το προβλημα του και μην τον κράζεις σε τόσα ατομα... Αν τον αγαπάς και θέλεις να περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου μαζί του, αλλάζει... αλλα δυστυχώς κούκλα, δεν μου εχεις δώσει αυτή την εντύπωση...

 

Φιλικά πάντα...

 

 

swsth..

merikes fores oi gynaikes lene sklhres alhtheies me megalyterh anesh apo tous antres :X

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια φίλη που πρώτα παντρεύτηκε και μετά το είπανε στους γονείς τους... :rolleyes: εγώ πιστεύω ότι μεγάλοι συμβιβασμοί δεν πρέπει να γίνονται... αν γίνουν και λόγω αυτών είναι μαζί το ζευγάρι θα υπάρχει πάντα γκρίνια. βασικά είμαι της γνώμης ότι πρέπει ή να έχεις το τέλειο όσο αυτό γίνεται βέβαια, ή να είσαι μόνος/η σε αναζήτηση του τέλειου. Ίσως το λέω γιατί δεν έχω περάσει περιόδους μοναξιάς και δεν ξέρω... αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερο να μην έχεις τίποτα παρά κάτι μέτριο.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι μεγάλοι συμβιβασμοί δεν πρέπει να γίνονται...

 

Σωστό... ;)

 

βασικά είμαι της γνώμης ότι πρέπει ή να έχεις το τέλειο όσο αυτό γίνεται βέβαια, ή να είσαι μόνος/η σε αναζήτηση του τέλειου. Ίσως το λέω γιατί δεν έχω περάσει περιόδους μοναξιάς και δεν ξέρω... αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερο να μην έχεις τίποτα παρά κάτι μέτριο.

 

Το τέλειο δεν πιστεύω ότι υφίσταται, μιας και αφενός καθένας μας έχει προτερήματα και ελαττώματα για τον (κάθε) άλλο, και αφετέρου γιατί δεν έχει νόημα να βρεις ΤΟ τέλειο. "Ότι αξίζει πονάει κι είναι δύσκολο..." ;)

 

Τώρα, όσον αφορά αυτό που λες "νομίζω ότι είναι καλύτερο να μην έχεις τίποτα παρά κάτι μέτριο" θα συμφωνήσω μαζί σου ανεπιφύλακτα, μιας κι εγώ (έχοντας περάσει κι από τις 2 φάσεις, μόνος και μαζί) πιστεύω ότι:

πρέπει να ζεις καλά και να περνάς καλά μόνος σου.Αν κάνεις σχέση, να περνάς ακόμη καλύτερα, αλλιώς αν δεν περνάς καλά και έχεις πολλά προβλήματα γιατί να μην είσαι καλύτερα μόνος σου??? :!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι της ριζικής λύσης. Δεν τραβάει? Τέλος!!!!!!

Είναι πολύ απόλυτο, αλλά νομίζω ότι μια κατάσταση που έχει πάρει έναν τέτοιο δρόμο, δεν αλλάζει.

 

Από εκεί και πέρα (δεν είναι και η καλύτερη λύση ο χωρισμός), συμφωνώ (στο αρχικό θέμα της συζήτησης) με το "μακριά και αγαπημένοι". Αυτό υιοθέτησα όταν παντρέυτηκα. Νοικιασα κάπου μακρια από γονείς και πεθερούς. Και ξεκίνησα σπίτι στην άλλη ακρη της πόλης μου, ενώ υπήρχε περιθόριο να γίνει και πάνω από το πατρικό της και πάνω από το πατρικό μου.

Βεβαια, τώρα έχω χωρίσει (ευτυχώς ή δυστυχώς, όχι λόγω πεθεράς, αλλά λόγω κόρης), αλλά και πάλι μακρια από γονείς (άσε που "λέει" πολύ το ρετιρέ μου!!! :D ).

 

Και κάτι ακόμα για τις φίλες, τις πεθερόπληκτες. Στους σχετικούς καυγάδες μεταξύ σας, το μέρος ποιου παίρνει??? Αν δεν παίρνει το δικό σας (αν όχι σε όλες τις περιπτώσεις, τουλάχιστον σε αυτές που έχετε ολοφάνερα δικιο), να το προσέξετε. Το ζευγάρι δεν έχει να κοιτάξει το καλό κανενός άλλου, παρα μόνο το δικό του!!!!!!!!!

 

Και μια συμβουλή από προσωπική πείρα (αφορά τη σχέση κόρης - πεθεράς) . Όπως και να φαίνεται η κόρη (η κοπέλα μας) θα γίνει σαν τη μητέρα της. Μπορεί κατά 50% μπορεί και τα 80%, αλλά θα τα βρεις τα ίδια. Βέβαια εξαιρείται η περίπτωση που η κοπέλα έχει ζήσει αρκετό καιρό μακρια από τη μαμα, οπότε και οι δύο ανεξαρτητοποιούνται (δεν ταιριαζει να πω ότι απομακρύνονται) και μαθαίνουν να ζουν μακρια και διαφορετικά.

Η μέλλουσα γυναίκα μου, μένει πολύυυυυ μακρια από τη μητέρα της (τελειώνει τις σπουδές της), πρόκειται να μείνει ακόμα πιο μακρια (κοντά σε μένα), αλλά μπορώ να πω ότι εγώ είμαι αυτός που προσπαθεί περισσότερο να φέρω τα (μελλοντικά) πεθερικά κοντά μας!!!!!! (είναι και αυτή η "ανεξαρτησία που αναφέρω, είναι και ότι είναι πολύ καλοί και οι γονείς)

Link to comment
Share on other sites

αν συμβαινει κατι τετοιο παει το κοριτσακι μας το εξολοθρευσε η κακουργα η πεθερα της!!!!!PeniV δωσε σημεια ζωης please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ είμαι και δίνω σημεία ζωής για να μην αρχίσετε να με ψάχνετε με τη Νικολούλη :). Είμαι σε διακοπές και δεν έχω πρόσβαση σε Η/Υ. Είμαι καλά και μακριά από την πεθερά μου. Έχουμε να μιλήσουμε 2 εβδομάδες και μάλλον θα αργήσουμε μετά τα τελευταία της καμώματα. Ελπίζω να μη με πάρει ούτε στη γιορτή μου για χρόνια πολλά. Φίλε lewton ευτυχώς η πεθερά μου δεν ξέρει ούτε πως ανοιγει ενα pc και έτσι δεν έχω πρόβλημα. Angelina_22 βάστα γερά!!! Τι βρήκες για να έχεις και τη μαμα σε απόσταση και το γιό ικανοποιημένο;;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα για τις φίλες, τις πεθερόπληκτες. Στους σχετικούς καυγάδες μεταξύ σας, το μέρος ποιου παίρνει??? Αν δεν παίρνει το δικό σας (αν όχι σε όλες τις περιπτώσεις, τουλάχιστον σε αυτές που έχετε ολοφάνερα δικιο), να το προσέξετε. Το ζευγάρι δεν έχει να κοιτάξει το καλό κανενός άλλου, παρα μόνο το δικό του!!!!!!!!!

 

Το ζευγάρι είναι για το ζευγάρι, δεν χωράει άλλος. Ευτυχώς ο δικός μου παίρνει το μέρος μου και κατά πολύ όταν έχω δίκιο (που τις περισσότερες φορές έχω).

Να ξεκαθαρίσω κάτι...Δεν λέμε ότι όλες οι πεθερές είναι κακές στριμμένες ή ότι άλλο ακούγετε για τη δική μου πεθερά και φυσικά η συζήτηση δεν είναι μόνο για γυναίκες και πεθερές, είναι και για άντρες και για πεθερούς και ακόμα και γονείς. Εγώ έχω αναφέρει κάπου πιο πάνω ότι έχω πρόβλημα και με τον πατέρα μου που δεν θέλει να καταλάβει ότι η μονάκριβη κόρη του κάποια στιγμή θα φύγει είτε μόνη της είτε διπλή.

Παιδιά αν μπορέσω θα ξαναμπώ αλλιώς θα σας δω τέλος του μήνα.Angelina_22 μην ανησυχείς είμαι καλά και μακριά από την πεθερά μου :*.

 

Φιλιά πολλά :love:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοπελιτσα μου κοιτα να χαλαρωσεις μακρια απο ολους με τον αντρα σου!!!

εγω μια φορα την ειδα και δεν βγηκα απο το αυτοκινητο μονο μια καλησπερα περιμενω και γω τις διακοπες μας για να χαλαρωσοω και να εφοδιαστω με υπομονη για τον μακρυ χειμωνα που θα ερθει!!!!!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

μπραβο παιδια να πατε και να χαρειτε τις διακοπες σας μαζι με τους συντροφους σας κι ολα τα κακα να τα βγαλετε εστω και για λιγο απο το μυαλο σας.

καλες διακοπες σας ευχομαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...