Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok ευχαριστω, προχωραω και ελπιζω να τα παρω ολα.

 

Εγώ απο buyincoins tablet που έστειλα , μου εστειλαν ακριβώς το ίδιο e-mail με σένα.

Τελικώς τα πήρα όλα πισω μόλις το παρέλαβαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ απο buyincoins tablet που έστειλα , μου εστειλαν ακριβώς το ίδιο e-mail με σένα.

Τελικώς τα πήρα όλα πισω μόλις το παρέλαβαν.

σε αναμονη λοιπον !!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε ποιο σαιτ θα βαλεις για να παρακολουθουν το δεμα αν βαλεις του ΕΛΤΑ δεν εχει παντα αμεση ενημερωση.Καλυτερα βαλε το

http://www.17track.net/index_en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν χρειάζεται να τους βάλεις κανένα site.

Μονο το κωδικο αποστολής.

Τπτ άλλο. Το που θα βλέπεις εσυ αν το δέμα σου όντως πήγε οκ , ναι απο κει που λέει ο φίλος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για σας

μου εστειλε η paypal ειδιποιηση οτι μου στελνουν συγκεκριμμενο ποσον.

ρωτω αυτο το ποσον θα μπει στον λογαρισμο μου απευθειας η θα πρεπει και εγω να κανω και αλλη ενεργεια.

επισης αναφερει και το Transaction ID

επισης λεει και αυτο τι εννοει

Once you've received the payment, you can:

Spend the money online at thousands of stores that accept PayPal.

Withdraw or transfer it to your bank account (takes 2-3 days).

Don't see the money in your account?

 

Don't worry - sometimes it just takes a few minutes for it to show up.

Yours sincerely,

PayPal

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από έμενα έστειλα ένα δέμα πίσω στην κίνα αφού μίλησα από εκεί που το αγόρασα(μετά από 4-5 email) μου είπε στείλτε πίσω το έστειλα λοιπόν στις 25-11-2013 μέχρι και σήμερα ακόμα τίποτα επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ courier και μου είπαν το εξής ότι στο αεροδρόμιο αλλάζει κωδικό αποστολής ισχύει κάτι τέτοιο ? θα με κουφάνουν !!!!

 

 

τι μπορώ να κάνω ??

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ Κ.Δ. 26-11-2013 16:37 ΛΑΜΙΑ Κ.Δ.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 25-11-2013 18:33 ΛΑΜΙΑΣ (ΚΤ) - ΕΛΤΑ

Edited by astek
Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν χρειάζεται να τους βάλεις κανένα site.

Μονο το κωδικο αποστολής.

Τπτ άλλο. Το που θα βλέπεις εσυ αν το δέμα σου όντως πήγε οκ , ναι απο κει που λέει ο φίλος.

 

Αφου βαλεις το τρακινγκ ναμπερ το paypal σου ζηταει να βαλεις και το σαιτ απο το οποιο μπορει να παρακολουθει το δεμα.Δεμ ξερω γιατι το ζηταει -ειναι βλακωδες-αλλα καλο ειναι να βαλεις καποιο καλο και οχι αυτο του ΕΛΤΑ.

 

καλησπέρα και από έμενα έστειλα ένα δέμα πίσω στην κίνα αφού μίλησα από εκεί που το αγόρασα(μετά από 4-5 email) μου είπε στείλτε πίσω το έστειλα λοιπόν στις 25-11-2013 μέχρι και σήμερα ακόμα τίποτα επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ courier και μου είπαν το εξής ότι στο αεροδρόμιο αλλάζει κωδικό αποστολής ισχύει κάτι τέτοιο ? θα με κουφάνουν !!!!

 

 

τι μπορώ να κάνω ??

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ Κ.Δ. 26-11-2013 16:37 ΛΑΜΙΑ Κ.Δ.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 25-11-2013 18:33 ΛΑΜΙΑΣ (ΚΤ) - ΕΛΤΑ

 

Τι ανοησιες λενε στα ΕΛΤΑ δεν περιγραφεται αν πεσεις και σε κανεναν υπαλληλο ασχετο που το παιζει ξερολας τοτε πραγματικα κινδυνευει η ψυχικη σου υγεια απο την παπαρολογια.Ποιο ειναι το τρακινγκ ναμπερ φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις ό,τι θέλεις στο service@elta-net.gr σου απαντάνε την επόμενη ημέρα.

 

Επίσης είχα πάρει κάποτε και κάποιο τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών ΕΛΤΑ και ήταν πολύ σωστοί στη βοήθεια που μου έδωσαν και πολύ ευγενικοί.

 

Δεν θυμάμαι το νούμερο, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις τα τηλέφωνα του site:

 

Tηλ. κέντρο: 800-11-82000 & 210 3353777- 210 3353100

Link to comment
Share on other sites

Αφου βαλεις το τρακινγκ ναμπερ το paypal σου ζηταει να βαλεις και το σαιτ απο το οποιο μπορει να παρακολουθει το δεμα.Δεμ ξερω γιατι το ζηταει -ειναι βλακωδες-αλλα καλο ειναι να βαλεις καποιο καλο και οχι αυτο του ΕΛΤΑ.

 

 

 

Τι ανοησιες λενε στα ΕΛΤΑ δεν περιγραφεται αν πεσεις και σε κανεναν υπαλληλο ασχετο που το παιζει ξερολας τοτε πραγματικα κινδυνευει η ψυχικη σου υγεια απο την παπαρολογια.Ποιο ειναι το τρακινγκ ναμπερ φιλε?

 

 

 

 

Μόλις μίλησα με τα κεντρικά Ελτα και μου είπαν ότι έφτασε τον Δεκεμβριο και ότι μεχρι και της 27/1/14 είχε πολλά ανοίγματα στο ταχυδρομείο της Κίνας...και να στείλω mail στο service@elta-net.gr για να μου στείλουν εκεί τι ακριβός έχει γίνει....

δε μπορώ να καταλάβω γιατί μέχρι και στις 27/1/14 άνοιγαν το δέμα...έχει τύχει σε κανέναν αυτό ????

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ζήταγε σιτε.

Αν σου ζητάει βαλε αυτο που είπε ο φίλος απο πάνω.

 

Φιλε μου έχει αλλάξει πολιτικη το Paypal το εχουμε γραψει αρκετες φορές ,δεν ξερω αν εχεις καιρό να εμπλακεις σε τετοια περιπετεια ,αλλά δυστυχώς ετσι ειναι ,όχι μονο ζητουν tracking number αλλά υποχρεωτικα και site παρακολουθησης και μια και το elta.gr ειναι για το φουτσο καβαλα ,βαζεις εναλλακτικά το http://www.17track.net ή επίσης το πολυ καλό http://www.trackitonline.ru ,ειναι επίσης σημαντικό να βγαλεις φωτο με το δεμα με τα γραμματοσημα & tracking label επάνω σημαντικό να φαινεται και η διευθυνση του παραλήπτη ! και να στειλεις τη φωτο ως proof document ,Αυτα είναι σημαντικά και τα ζητάνε και πρπει να τα κανεις ,προς ενημερωση όλων :( ,και φυσικα καλή τυχη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μίλησα με τα κεντρικά Ελτα και μου είπαν ότι έφτασε τον Δεκεμβριο και ότι μεχρι και της 27/1/14 είχε πολλά ανοίγματα στο ταχυδρομείο της Κίνας...και να στείλω mail στο service@elta-net.gr για να μου στείλουν εκεί τι ακριβός έχει γίνει....

δε μπορώ να καταλάβω γιατί μέχρι και στις 27/1/14 άνοιγαν το δέμα...έχει τύχει σε κανέναν αυτό ????

Οχι φιλε μου δεν εχει τυχει και ειναι παραξενο ... τι εστειλες πισω ,ηταν ογκώδες το δέμα ? απλά το εχουν κρατησει στο τελωνειο της Κινας

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου έχει αλλάξει πολιτικη το Paypal το εχουμε γραψει αρκετες φορές ,δεν ξερω αν εχεις καιρό να εμπλακεις σε τετοια περιπετεια ,αλλά δυστυχώς ετσι ειναι ,όχι μονο ζητουν tracking number αλλά υποχρεωτικα και site παρακολουθησης και μια και το elta.gr ειναι για το φουτσο καβαλα ,βαζεις εναλλακτικά το http://www.17track.net ή επίσης το πολυ καλό http://www.trackitonline.ru ,ειναι επίσης σημαντικό να βγαλεις φωτο με το δεμα με τα γραμματοσημα & tracking label επάνω σημαντικό να φαινεται και η διευθυνση του παραλήπτη ! και να στειλεις τη φωτο ως proof document ,Αυτα είναι σημαντικά και τα ζητάνε και πρπει να τα κανεις ,προς ενημερωση όλων :( ,και φυσικα καλή τυχη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι φιλε μου δεν εχει τυχει και ειναι παραξενο ... τι εστειλες πισω ,ηταν ογκώδες το δέμα ? απλά το εχουν κρατησει στο τελωνειο της Κινας

 

 

κάτι παρόμοιο μου είπαν στα ελτα και να πω στον κινέζο να πάει στο china post να ρωτήσει/αναζητήσει μόνο αυτός μπορεί να το ξεκολλήσει από την κατάσταση που είναι...τλσπ περιμένω νέα του οπότε περιμένουμε . . .

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλες συστημενο απλο ταχυδρομειο ,σωστα?

Το τρακινγκ που βρηκες λεει οτι σταματησε στο τελωνειο και το τρελανανε στα security check!!Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει αυτο με το τρακινγκ ναμπερ και γιατι θα το αλλαξαν επειδη περασε τελωνειο.

Οταν ξαναπαρεις τηλ. στα ΕΛΤΑ ρωτα τους ποια ειναι η απωζημιωση που δικαιουσε ,ασχετα με οτιδηποτε αλλο αν ενα δεμα δεν παραδοθει για καποιο χρονικο διαστημα τοτε αποζημιωνεσαι.

Το δεμα το εστειλες με τα ΕΛΤΑ αυτοι ειναι υπευθηνοι για οτιδηποτε ,μην μασας με τις ιστοριες με την κινα και ερπετα δικεφαλα.

Αν τα κινεζικα ταχυδρομεια ειναι ΓΤΠΚ δεν σε ενδιαφερει ,τα ΕΛΤΑ επελεξαν αυτους να συνεργαστουν δεν το επελεξες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προσφατα πηρα δωρο ενα 7αρι ταμπλετ της Philips που τρεχει android 4.1 αλλα δεν εχει το playstore εγκατεστημενο καθοτι αγοραστηκε απο Κινα .

Υπαρχει τροπος να εγκατασταθει?Εχει κατι κινεζικες εφαρμογες ακαταλαβιστικες με κατι πιγκουινους.:lol:

Αν υπαρχει τροπος παρακαλω βοηθηστε.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Παιδιά θέλω να δω τη γίνεται λίγο με τα στικάκια ίντερνετ για ίντερνετ σε ταμπλέτες.

Οι ταμπλέτες με windows 8.1 όπως η toshiba encore 8'' δέχονται στικάκι για 3g ίντερνετ. Εγώ έχω ένα στικάκι Huawei E122 και μου δούλευε μια χαρά με windows xp σε υπολογιστή γραφείου. Θα δουλεύει με ταμπλέτες με windows 8.1?

Εάν έχει κάποιος που έχει δουλέψει αρκετά ταμπλέτα με στικάκι για ίντερνετ και μπορεί να μου προτείνει λύσεις θα το εκτιμούσα, είτε σε windows 8.1 είτε σε android tablets pc.

Σε επώνυμες ταμπλέτες Samsung - Google Nexus π.χ. (όχι κινέζικες απομιμήσεις) δουλεύουν τα στικάκια ίντερνετ? Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4)Αν με αυτό εννοείς το nova go ,τότε δεν έχεις πολλές επιλογές

http://www.forthnet.gr/NovaGoElGr.aspx?a_id=7147

 

χρειαζεται κατι συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξω ωστε να το τρεξει?

αν ειναι ευκολο για δωσε μια βοηθεια τι να κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Πρόβλημα σε ταμπλέτα. Παρακαλω την βοηθεια σας. Αγόρασα αυτό ( GD IPPO Q91 9" ) απο εδω ( http://www.focalprice.com/CE0605W/GD_IPPO_Q91_9_Capacitive_Touch_800x480_Android_4.1.1_Dual_Core_IMAP_X820_1.2GHz_Tablet_PC_with_Built_in_Bluetooth_8GB__White_.html ). Ξαφνικά μετα απο κανα μήνα χρησης ( οχι συχνής ) πατώντας το κουμπι να ανοίξει ενω ανοίγει μένει στο λογότυπο ( androit ). Δεν προχωράει !!!

Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Πρόβλημα σε ταμπλέτα. Παρακαλω την βοηθεια σας. Αγόρασα αυτό ( GD IPPO Q91 9" ) απο εδω ( http://www.focalprice.com/CE0605W/GD_IPPO_Q91_9_Capacitive_Touch_800x480_Android_4.1.1_Dual_Core_IMAP_X820_1.2GHz_Tablet_PC_with_Built_in_Bluetooth_8GB__White_.html ). Ξαφνικά μετα απο κανα μήνα χρησης ( οχι συχνής ) πατώντας το κουμπι να ανοίξει ενω ανοίγει μένει στο λογότυπο ( androit ). Δεν προχωράει !!!

Καμιά ιδέα??

 

Κρατα πατημενο το power μαζι με το + ή το - της έντασης της φωνης. Θα σου βγει ενα μενου μεσα απο το οποιο θα κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις. Να το εχεις φορτισει πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημενο το power μαζι με το + ή το - της έντασης της φωνης. Θα σου βγει ενα μενου μεσα απο το οποιο θα κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις. Να το εχεις φορτισει πρωτα

 

Ποιο παταω πρώτα? + της έντασης με το power ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρατα πατημενο το power μαζι με το + ή το - της έντασης της φωνης. Θα σου βγει ενα μενου μεσα απο το οποιο θα κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις. Να το εχεις φορτισει πρωτα

 

Το έκανα και δεν γίνεται τίποτα. Καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται κατι συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξω ωστε να το τρεξει?

 

αν ειναι ευκολο για δωσε μια βοηθεια τι να κοιταξω

 

 

Πήγαινε στην καρτέλα "πως βλέπω" και θα δεις τα συμβατά tablet .

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην καρτέλα "πως βλέπω" και θα δεις τα συμβατά tablet .

 

ευχαριστω φιλε

πλακα κανουν...,δε το πιστευω:confused:γιατι τοσες λιγες συσκευες

τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

Pipo M9 3G λοιπόν! Φαντάζομαι με το built in 3g εννοεί ότι βάζω μέσα μια cosmote sim ας πούμε και έχω κανονικά 3g όπως στο smartphone, σωστά;

 

Nαι αλλα μονο για ιντερνετ και οχι για τηλεφωνικες κλησεις και sms

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς σε ποιό φάκελο του Android αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις των συσκευών που συνδέονται στο Bluetooth;

Έχω συνδέσει ποντίκι και πληκτρολόγιο μαζί (bluetooth) στο Pipo M6Pro, αλλά κάποια στιγμή το ποντίκι "κόλλησε" και, ενώ το βλέπει, δε συνδέεται (σε άλλες συσκευές συνδέεται κανονικά, για να είναι πρόβημα του ποντικιού).

Πως γίνονται reset οι ρυθμίσεις bluetooth ή σε ποιο φάκελο αποθηκεύει τα αρχεία ρυθμίσεων, ώστε να τα σβήσω;

 

 

ΥΓ.

Το βρήκα.

/data/misc/bluedroid

σβήνουμε τα δύο αρχεία που περιέχει και κάνουμε reboot, οπότε στην επανέναρξη έχουν σβηστεί τα στοιχεία των συσκευών που μπορεί να έχουν μπλοκαριστεί και τις κάνουμε pair από την αρχή.

Edited by parisal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Intel Atom Z2580 dual core, 2.0GHz ειναι καλύτερος των 3188 που φοράει πχ το U8;;;;

 

ειμαι μεταξύ U8 και αυτού http://www.pandawill.com/window-yuandao-m6-tablet-pc-intel-atom-z2580-79-inch-android-42-16gb-silver-p85836.html

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...