Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με βάση αυτό Despatched to overseas (Country code: GR) που είδα οταν τσέκαρα για την παραγγελία μου στο singpost.com το tablet σε πόσες περίπου μέρες θα έρθει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά με βάση αυτό Despatched to overseas (Country code: GR) που είδα οταν τσέκαρα για την παραγγελία μου στο singpost.com το tablet σε πόσες περίπου μέρες θα έρθει?

 

Περίπου 6 με 7 ημέρες, τόσο έκανε το δικό μου.

Edited by Andreas2013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με βάση αυτό Despatched to overseas (Country code: GR) που είδα οταν τσέκαρα για την παραγγελία μου στο singpost.com το tablet σε πόσες περίπου μέρες θα έρθει?

μια δυο μέρες μετά είναι στην αθήνα, αλλά μέχρι ν ανοιξουν τους σάκους να καταγράψουν τα πακέτα στο αεροδρόμιο και να τα προωθήσουν στο κατάλληλο κέντρο διαλογής θα χρειαστούν από 5 μέχρι και 20 μέρες (όσο μικρότερο είναι το πακέτο, τόσο πιο καθυστερημένα το καταγράφουν)

Link to comment
Share on other sites

μια δυο μέρες μετά είναι στην αθήνα, αλλά μέχρι ν ανοιξουν τους σάκους να καταγράψουν τα πακέτα στο αεροδρόμιο και να τα προωθήσουν στο κατάλληλο κέντρο διαλογής θα χρειαστούν από 5 μέχρι και 20 μέρες (όσο μικρότερο είναι το πακέτο, τόσο πιο καθυστερημένα το καταγράφουν)

 

20 μέρες!!Παναγία μου!!!:blink::blink:

 

Επειδή όμως φαίνεται πως εσύ ξέρεις πολύ καλά για τα κινέζικα τάμπλετ σε πόσες μέρες περίπου υπολογίζεις πως θα έρθει?

Link to comment
Share on other sites

20 μέρες!!Παναγία μου!!!:blink::blink:

 

Επειδή όμως φαίνεται πως εσύ ξέρεις πολύ καλά για τα κινέζικα τάμπλετ σε πόσες μέρες περίπου υπολογίζεις πως θα έρθει?

Ναι, κάτι μικροπακέτα μεγέθους φακέλου, μπορεί να κάτσουν στις αποθήκες και 2 βδομάδες :ninja:

Το τάμπλετ πιστεύω θα το χεις σε μια βδομάδα το πολύ, ανάλογα και με το αν είσαι Αθήνα ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι μικροπακέτα μεγέθους φακέλου, μπορεί να κάτσουν στις αποθήκες και 2 βδομάδες :ninja:

Το τάμπλετ πιστεύω θα το χεις σε μια βδομάδα το πολύ, ανάλογα και με το αν είσαι Αθήνα ή όχι

 

Κέρκυρα μένω για κάνε τους υπολογισμούς σου..:p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρέλαβα το Ainol novo 10 hero και ενώ όλα μέχρι στιγμής πήγαιναν οκ...για κάποιον χαζό λόγο δεν ενεργοποιείται το wifi!!! Γυρίζει μόνο του σε ανενεργό!! Καμιά ιδέα κανείς??

Εννοείται ότι πρώτα το έκανα ένα reboot, reset, επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά κ πάλι τίποτα...Άσε που στα καλά καθούμενα έσβησε κ άνοιξε μόνο του 2 φορές!! Κ το περίμενα πως κ πως...μήπως φταίει λέτε η έκδοση που έχουν περασμένη μέσα??

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο. ειδες που ανησυχουσες?

Μια χαρα θα πανε ολα και το προβληματακι σου θα λυθει. Εφοσον εγινε στα καλα καθουμενα και οχι απο την αρχη μηπως κατα λαθος πατησες κατι εσυ?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο. ειδες που ανησυχουσες?

Μια χαρα θα πανε ολα και το προβληματακι σου θα λυθει. Εφοσον εγινε στα καλα καθουμενα και οχι απο την αρχη μηπως κατα λαθος πατησες κατι εσυ?

 

Σε ευχαριστώ... :)

όχι σίγουρα δεν πάτησα κάτι γιατί έχω ξαναδουλέψει android...εννοείται όμως ότι έκανα φύλλο κ φτερό όλες τις ρυθμίσεις για καλό κ για κακό. Τώρα μιλάω με τον frontier (να 'ναι καλά το παιδί) για να δούμε μήπως διορθωθεί με άλλη rom. Θα σας ενημερώσω! :)

Link to comment
Share on other sites

εξηγησε του ομως τι εκανες μεχρι να μην μπορει να πιασει αυτη η ρυθμιση γιατι ειπες στην αρχη οτι επαιζε κανονικα.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

εξηγησε του ομως τι εκανες μεχρι να μην μπορει να πιασει αυτη η ρυθμιση γιατι ειπες στην αρχη οτι επαιζε κανονικα.

 

Έχουμε μιλήσει ήδη κ του εξήγησα τι έγινε. Ήδη πέρασα την μία ρομ που μου είπε αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε το προβλημα. Τώρα κατεβάζω την τελευταία ρομ που βγήκε (φρεσκαδούρα) οπότε...θα κάνω κ λίγο το πειραματόζωο! :) Θα σας ενημερώσω όταν με το καλό κατέβει κ την εγκαταστήσω κ αφού βέβαια πρώτα δω ότι δουλευουν όλα κ φυσικα αφού μιλήσω με τον frontier.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,νέος κάτοχος ενός hyundai t7 το συνδέω στον υπολογιστή αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως χώρο αποθήκευσης,δηλαδή δε μου το εμφανίζει στο(δουλέυω με windows 7), υπολογιστής , συσκευές με αφαιρούμενα μεσα αποθήκευσης όπως μου εμφανίζει το smartphone μου όταν το συνδέω???καμία πρόταση πως θα έχω προσβαση στην μνήμη του tablet??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,νέος κάτοχος ενός hyundai t7 το συνδέω στον υπολογιστή αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως χώρο αποθήκευσης,δηλαδή δε μου το εμφανίζει στο(δουλέυω με windows 7), υπολογιστής , συσκευές με αφαιρούμενα μεσα αποθήκευσης όπως μου εμφανίζει το smartphone μου όταν το συνδέω???καμία πρόταση πως θα έχω προσβαση στην μνήμη του tablet??

απλά στις ειδοποιήσεις του ταμπλετ πατάς την επιλογή για να το ενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

απλά στις ειδοποιήσεις του ταμπλετ πατάς την επιλογή για να το ενεργοποιήσεις

 

Δεν εμφανίζει κάποια ειδοποίηση.Που θα έπρεπε να την εμφανίζει?Δεν γίνεται τίποτα απο τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει κάποια ειδοποίηση.Που θα έπρεπε να την εμφανίζει?Δεν γίνεται τίποτα απο τις ρυθμίσεις?

εχμ, όταν συνδέεις το ταμπλετ στον υπολογιστη, αν δεν ειναι χαλασμένο το καλώδιο ή οι θύρες, θα βγάλει μια ειδοποιηση στο ταμπλετ, εκει που ναι το ρολόι, κ το επιλέγεις και ενεργοποιείς τη σύνδεση ως αποθηκευτικό χώρο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ο 3188 θεωρητικά και πράκτικά θα είναι πιο καλός γενικά από τους Α31?

 

Θεωρητικά, ναι.

Πρακτικά, ίσως. Μένει να δούμε τις υλοποιήσεις του.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένα ελληνικό review του tablet για όποιον ενδιαφέρεται.Σε λίγες μέρες που θα μου έρθει και εμένα να κάνω κ εγώ ένα review.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wG2pADpj23o

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει στα Jumbo, στα είδη με υπολογιστες, έχει μεμβράνες αυτοκολητες για οθονες laptops.

Επειδη το tablet που θα εχω σε λιγο καιρο στα χερια μου, θα το πιανουν και...παιδια, λεω να βαλω στο tablet μια τετοια προστατευτικη αυτοκολητη μεμβρανη.

Στο android κινητο μου ήδη εχω, και ποτε δεν μετανιωσα, καθε λιγους μηνες πετω τη μεμβρανη καταγρατσουνισμενη!

Το εχει κανει κανείς, τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει στα Jumbo, στα είδη με υπολογιστες, έχει μεμβράνες αυτοκολητες για οθονες laptops.

Επειδη το tablet που θα εχω σε λιγο καιρο στα χερια μου, θα το πιανουν και...παιδια, λεω να βαλω στο tablet μια τετοια προστατευτικη αυτοκολητη μεμβρανη.

Στο android κινητο μου ήδη εχω, και ποτε δεν μετανιωσα, καθε λιγους μηνες πετω τη μεμβρανη καταγρατσουνισμενη!

Το εχει κανει κανείς, τι γνώμη έχετε?

 

Εννοείται ότι θα βάλεις μεμβράνη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει στα Jumbo, στα είδη με υπολογιστες, έχει μεμβράνες αυτοκολητες για οθονες laptops.

Επειδη το tablet που θα εχω σε λιγο καιρο στα χερια μου, θα το πιανουν και...παιδια, λεω να βαλω στο tablet μια τετοια προστατευτικη αυτοκολητη μεμβρανη.

Στο android κινητο μου ήδη εχω, και ποτε δεν μετανιωσα, καθε λιγους μηνες πετω τη μεμβρανη καταγρατσουνισμενη!

Το εχει κανει κανείς, τι γνώμη έχετε?

Σε τι τιμές τις έχει;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμές τις έχει;

 

Την εχω παρει κατι μηνες και ειλικρινα δεν μπορω να θυμηθω. Ουτε παμφτηνα, ουτε ακριβα ομως, οσο μπορω να θυμηθω.

Link to comment
Share on other sites

Edit: H διαφορα ειναι το bluetooth, περιττο για εμενα!

 

Περιττό και για εμενα παρτο απο merimobiles οπως και εγω ποτ το εχουν και σε στοκ((δεν θυμαμαι ποια εκδοση ειναι)

 

Διάβαστε εδώ και πιο πανω τη κουβέντα για το bluetooth και μην αγοράζετε ταμπλέτες χωρίς bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαστε εδώ και πιο πανω τη κουβέντα για το bluetooth και μην αγοράζετε ταμπλέτες χωρίς bluetooth.

 

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου που δεν έχει bluetooth και όταν το αγόρασα το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα το θέμα αφού είδα πως δεν υπάρχει για να απαντάω/με σε διάφορες απορίες για το τάμπλετ και να συζητάμε με τα παιδιά από εδώ που το έχουν και γιατί μόλις σήμερα το παράγγειλα με 95 ευρώ από merimobiles με singapore post,λέτε να πλήρώσω τελωνείο?

 

Με Singapore post ποτέ δεν πληρώνεις τελωνείο...Απόλυτα ασφαλής επιλογή shipping

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...