Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας μη γκρινιάζουμε άλλο θα δείξει οως θα πάει

Θέλω να ρωτήσω από την εφαρμογή υγεία,watch faces, δήλωση απορρήτου αν απενεργοποιήσω την υπηρεσία θέματα Huawei θα είμαι διαθέσιμος να εγκαταστήσω custom watch faces απο το το ίντερνετ; κάτι τέτοιο είχα διαβάσει πριν πάρω το ρολόι

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπα να το πατήσω απενεργοποίηση αλλά δεν ξέρω αν μετά ενεργοποιείται ξανά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή είδα βιντεάκι που αν απενεργοποιήσω το κατάστημα ρολογιών απο την εφαρμογή όταν πας να ξανα μπεις στα faces στο επιτρέπει και με τρώει να δοκιμάσω θα ήθελα μόνο να ξέρω αν μετά την απενεργοποιήσει μπορώ να ενεργοποιηθεί ξανά αν δε πετύχει το πείραμα:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να απενεργοποιηθεί είναι ευκολο,απο τη δήλωση απορρήτου, από ότι είδα απλα στο βίντεο λένε να κατεβάσεις παλιά εφαρμογή υγεία γιατί η δήλωση απορρήτου δεν είναι πλέον διαθέσιμη πράγμα που δεν ισχύει ακριβώς,αν πατήσεις watch faces λείπουν οι τρεις τελιτσες επάνω δεξιά για τη δήλωση απορρήτου αλλα αν πατήσεις watch faces - διαχείριση - διαχείριση εγκατάστασης και πίσω ξανά εμφανίζονται και έχεις την επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα παράπονα που διαβάζω ρε παιδιά προβληματίζομαι. Έχω το mi band 4 και έλεγα να κάνω τη μετάβαση αλλά αν είναι να μη μετράει ούτε τα βήματα σωστά ούτε ειδοποιήσεις τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου μόνο απο μπαταρία λίγο γκρινιαξα και αυτό ίσως έτυχα στην περίπτωση, όχι ότι οκτω με δέκα μέρες είναι λίγο αλλά απο τις 14 που υπόσχονται μεγάλη διαφορά

Κατα τα άλλα πανέμορφο, ελαφρύ,μουρατο, μετράει καλύτερα απο το mi band 3 που ειχα,αποστάσεις που ξέρω πόσο ήταν τις βγάζει ακριβώς αλλά δεν έχω και εμπειρία απο πολλά ρολόγια οπότε τι να σου πω, απλά διάλεξα αυτό αντί για το γκαλαξι μπαταρία αλλιώς και εκείνο όμορφο εδειχνε

Τι να πω, δε μετάνιωσα αλλά όταν πληρώνω για κάτι το θέλω ακριβώς:p

Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα με την μπαταριά έβγαζε 7 μέρες με τις μέτρησης on και ύπνου και λειτουργιά καρπού άλλα κάνω χειρωνακτική εργασία και ίσως ανάβει συνεχεία, έσβησα την λειτουργιά καρπού δηλαδή μονιμά σβηστό και είναι η 13 μέρα σήμερα με 15% ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα βιντεάκι που αν απενεργοποιήσω το κατάστημα ρολογιών απο την εφαρμογή όταν πας να ξανα μπεις στα faces στο επιτρέπει και με τρώει να δοκιμάσω θα ήθελα μόνο να ξέρω αν μετά την απενεργοποιήσει μπορώ να ενεργοποιηθεί ξανά αν δε πετύχει το πείραμα:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να απενεργοποιηθεί είναι ευκολο,απο τη δήλωση απορρήτου, από ότι είδα απλα στο βίντεο λένε να κατεβάσεις παλιά εφαρμογή υγεία γιατί η δήλωση απορρήτου δεν είναι πλέον διαθέσιμη πράγμα που δεν ισχύει ακριβώς,αν πατήσεις watch faces λείπουν οι τρεις τελιτσες επάνω δεξιά για τη δήλωση απορρήτου αλλα αν πατήσεις watch faces - διαχείριση - διαχείριση εγκατάστασης και πίσω ξανά εμφανίζονται και έχεις την επιλογή :)

Πρέπει να βάλεις αυτή την έκδοση Health_10.0.1.021-wearBeta και μετά να συνδεθείς με κινεζικό λογαριασμό ή κανείς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,σε ευχαριστώ λιαμ

Έλεγα μήπως γινόταν χωρίς αλχημείες γιατί δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω όλα αυτά, ελπίζω να το συμπεριλάβει η εταιρεία σε κάποιο update,δε μπορώ να καταλάβω γιατί οι Κινέζοι να επιτρέπεται και εμείς οχι

Το ίδιο θέμα είχα με το κινητό μου xiaomi mi9, για να έχω πρόσβαση στο μαγαζί με τα θέματα έπρεπε να δηλώσω χώρα Κίνα, τελικά μετά απο μήνες το εμφάνισε και με χώρα Ελλάδα

Τι σκατά δε μας χωνεύουν οι Κινέζοι;λολ αλλά για να μας τα παίρνουν καλοί είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,σε ευχαριστώ λιαμ

Έλεγα μήπως γινόταν χωρίς αλχημείες γιατί δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω όλα αυτά, ελπίζω να το συμπεριλάβει η εταιρεία σε κάποιο update,δε μπορώ να καταλάβω γιατί οι Κινέζοι να επιτρέπεται και εμείς οχι

Το ίδιο θέμα είχα με το κινητό μου xiaomi mi9, για να έχω πρόσβαση στο μαγαζί με τα θέματα έπρεπε να δηλώσω χώρα Κίνα, τελικά μετά απο μήνες το εμφάνισε και με χώρα Ελλάδα

Τι σκατά δε μας χωνεύουν οι Κινέζοι;λολ αλλά για να μας τα παίρνουν καλοί είμαστε

 

Εγώ έχω βάλει την beta σε ένα παλιό κινητό και συνδέω το ρολόι εκεί βάζω αυτό που θέλω και μετά το ξανά συνδέω με το κινητό που χρησιμοποιώ είναι εύκολο απλός με ένα άλλο email έφτιαξα έναν κινεζικό λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την ευκαιρία να κάνω τεστ στα βήματα, χωρίς προπόνηση ή τα σχετικά, στα 20 βήματα λοιπόν μου χρεώνει 30, στα 100 μου χρεώνει 140.

 

Οποίος έχει χρόνο ας το τσεκάρει να δούμε τις αποκλίσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κινέζικο λογαριασμό τι εννοείς;

Κάνεις λογαριασμό εδώ :

https://id1.cloud.huawei.com/CAS/portal/userRegister/regbyemail.html

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την ευκαιρία να κάνω τεστ στα βήματα, χωρίς προπόνηση ή τα σχετικά, στα 20 βήματα λοιπόν μου χρεώνει 30, στα 100 μου χρεώνει 140.

 

Οποίος έχει χρόνο ας το τσεκάρει να δούμε τις αποκλίσεις.

 

Το ίδιο ζήτημα έχω κι εγώ.

Μετράει ότι να 'ναι όπως έχω ήδη αναφέρει.

Επειδή έιμαι σε διαδικασία αλλαγής κινητού, με το που θα έρθει στα χέρια μου, θα προβώ σε factory reset όπως προτείνει η Huawei κι αν συνεχίσει το ίδο φαινόμενο δεν βλέπω να παραμένει για πολύ καιρό στα χέρια μου.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε του καρδιακούς παλμούς και το στρες;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε του καρδιακούς παλμούς και το στρες;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, στο Υγεία, συσκευές, επιλογή του ρολογιού, παρακολούθηση υγείας και κλείνεις και τα 2

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Από γρατζουνιές στο γυαλί πώς τα πάει; Έχει κανείς δυσάρεστες εμπειρίες; Και δεν λέω μόνο για τις χοντρές γρατζουνιές, αλλά και για τις άλλες τις πολύ πολύ ψηλές που φαίνονται μόνο κόντρα στο φως..

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ζήτημα έχω κι εγώ.

Μετράει ότι να 'ναι όπως έχω ήδη αναφέρει.

Επειδή έιμαι σε διαδικασία αλλαγής κινητού, με το που θα έρθει στα χέρια μου, θα προβώ σε factory reset όπως προτείνει η Huawei κι αν συνεχίσει το ίδο φαινόμενο δεν βλέπω να παραμένει για πολύ καιρό στα χέρια μου.

 

 

εχετε ρυθμίσει βάρος και ύψος στις ρυθμίσεις;

εμενα και το ρολόι και το κινητο(honor 8x και iphone 8 plus) γράφουν ακριβώς τα ίδια βήματα όταν περπατάω.

:)
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια μπορεί να γράφει, σωστά είναι;

 

 

ε και να χάνει και 5 βήματα στα 100 ειναι αποδεκτό για μένα.

Εδω χάνει το gps.

:)
Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης του ρολογιου, ακομα δεν το εχω σετταρει. Οταν το κανω θα επανελθω και με γνωμες. Μια ερωτηση καθοτι πρωτο Smartwatch: προτεινεται κι εδω η τοποθετηση προστατευτικης μεμβρανης/ καλυμματος; Εαν ναι εχετε καποια να προτεινετε; Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης του ρολογιου, ακομα δεν το εχω σετταρει. Οταν το κανω θα επανελθω και με γνωμες. Μια ερωτηση καθοτι πρωτο Smartwatch: προτεινεται κι εδω η τοποθετηση προστατευτικης μεμβρανης/ καλυμματος; Εαν ναι εχετε καποια να προτεινετε; Ευχαριστω πολυ!!
Βάλε να είσαι ανέμελος. Εγώ έχω βάλει και θήκη και τζαμακι.

Έχει αρκετά στο ebay

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...