Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν γίνεται αυτό.

Αν απαντήσεις από το ρολόι η φωνή θα παραμείνει από το μεγάφωνο του ρολογιού.

Ακουστικά συνδεδεμένα με το ρολόι μόνο για μουσική.

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν απαντήσω από τα ακουστικά; Θα μπορέσω να μιλήσω από τα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ το πήρα για το υψόμετρο αλλά τελικά δεν είναι όπως το περίμενα ανεξάρτητο τηλεφώνου με πληροφόρησαν λάθος.3 μέρες το δούλεψα αλλά τελικά θα το δώσω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αν απαντήσω από τα ακουστικά; Θα μπορέσω να μιλήσω από τα ακουστικά;

 

Όχι δε μπορείς να απαντήσεις εφόσον είσαι συνδεδεμένος με το ρολόι.

Αν είσαι συνδεδεμένος με το κινητό μόνο μπορείς.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα για το υψόμετρο αλλά τελικά δεν είναι όπως το περίμενα ανεξάρτητο τηλεφώνου με πληροφόρησαν λάθος.3 μέρες το δούλεψα αλλά τελικά θα το δώσω.
Τόσο χάλια είναι το υψόμετρο.???? Στο gt(1) δεν είναι τόσο άκυρο. Πχ σε παραλία μ έβγαζε 3 μέτρα. Στ σπίτι μου δείχνει 80 αντί για 75 που είναι περίπου

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι το υψόμετρο.???? Στο gt(1) δεν είναι τόσο άκυρο. Πχ σε παραλία μ έβγαζε 3 μέτρα. Στ σπίτι μου δείχνει 80 αντί για 75 που είναι περίπου

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε ξέρω εγώ νόμιζα ότι το μετράει μόνο του χωρίς κινητό πυξίδες κλπ και τώρα στο ίδιο μπαλκόνι γράφει 28 μέτρα χτες έγραφε 34 και είμαι δίπλα στη θάλασσα ούτε 5 μέτρα.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στειλη πμ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο watch magic 2 αυτή τη στιγμή που είμαι Σύρο σε ξενοδοχείο στον 1ο όροφο μου δείχνει 2 μέτρα υψόμετρο οπότε θεωρώ ότι το δείχνει σωστά
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το υψομετρο δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού και πρέπει να χεις συγκεκριμένο watchface μου την δίνει κάπως...

Πάντως το υψομετρο μια χαρά μετράει, μπορείτε να κάνετε το τεστ που κάνω και γω, το αφήνω στο πάτωμα και μου γράφει 101 μέτρα, σημειώνω στο τοίχο (αφού μέτρησα με πασετο 3 μέτρα) και το βάζω εκεί και βγάζει 104 μέτρα.

 

Edit: Τώρα με ενα υψόμετρο ακριβειας που έχω και με μια εφαρμογή στο κινητό που έβαλα έχουμε και λέμε :

 

Ακριβείας - 138 m

app Κινητό - 139 m

GT2 - 101 m

 

Οποτε ο φίλος έχει δίκιο ως προς το αποτέλεσμα, σε σύγκριση με τη μέτρηση που κάνω απο πάτωμα στα 3 μέτρα και τα 3α μετράνε σωστά.

 

Edit 2 Νέα δεδομένα :

 

Ακριβείας - 130 m

app κινητό 1 - 130 m

app κινητό 2 - 99 m

GT2 - 101 m

 

Οπότε τώρα μπερδεύτηκα

 

Βαρόμετρο σε app κινητό 1, 2 - 1010,7 hPa

GT2 - 998 hPa

 

edit 3:

Με το Google earth μου δίνει αποτέλεσμα 100 m

Όποτε για να καταλήξουμε, το ακριβειας μάλλον δεν είναι ακριβειας.

 

Με γνώμονα πάντα τη Google το gt2 έχει απόκλιση 1 μέτρο, οπότε θα καταλήξω πως:

 

Αφού μου μετράει σωστά τα 3 μέτρα (πάτωμα - 3μ πάνω απ το πάτωμα) και αφού συμφωνεί με τη Google νομίζω πως το gt2 δίνει σωστά αποτελέσματα.

 

συγγνώμη για τα απανωτά edit αλλά μου γεννήθηκε και μένα η περιέργεια για την αξιοπιστία.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το Ακριβείας μου έδωσε σωστά αποτελέσματα, άλλαξα μπαταρίες και του έκανα ένα ρεσετ μαζί με καλιμπραρισμα και μ έδωσε 100,8 μέτρα

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για να δουλέψει το υψόμετρο σωστά πρέπει να έχετε ενεργοποιημενο το GPS και τα δεδομένα κινητού ώστε να δείξει σωστά! Το κάνετε όσοι έχετε θέμα? Αφού τα ανοίξετε θα δείτε πως δείχνει άλλο υψόμετρο, το σωστό. Βέβαια δε θα έπρεπε να έχεις ανοιχτά τα του κινητού αλλά δείχνει ολόσωστα και καρατσεκαρισμένο!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου τώρα είναι πως το μεσημέρι που έγραψα το απο πανω θέμα είχα 101 μέτρα, τώρα που γράφω το ρολόι δίνει 114 m το ίδιο μου δίνει και η εφαρμογή.

Τι δεν έχω καταλάβει;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις δεδομένα και GPS κινητού δε σου δείχνει το ίδιο πάλι? Μπες και εκεί που λέει υψόμετρο μήπως συγχρονίσει πάλι..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Όταν είμαι σε άσκηση ενώ μου δείχνει κανονικά τους παλμούς, η ζώνη άσκησης π.χ. καυση λίπους, αερόβιο, αναερόβιο κλπ είναι κολλημένο στο τέρμα "έντονη". Έχει περίπου 10 μέρες που μου το κάνει μετά από reset ενώ πριν δούλευε κανονικά. Το έκανα πόσες φορές ξανά reset αλλά τίποτα. Τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά. Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα; Edited by giannees
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένας φίλος που πήρε σαμσουνκ βλαστήμαει κάθε 2 μέρες θέλει φόρτιση .
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Όταν είμαι σε άσκηση ενώ μου δείχνει κανονικά τους παλμούς, η ζώνη άσκησης π.χ. καυση λίπους, αερόβιο, αναερόβιο κλπ είναι κολλημένο στο τέρμα "έντονη". Έχει περίπου 10 μέρες που μου το κάνει μετά από reset ενώ πριν δούλευε κανονικά. Το έκανα πόσες φορές ξανά reset αλλά τίποτα. Τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά. Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα;

 

Αν οι παλμοι σου ειναι στο ευρος της "ακραιας" ασκησης ειναι σωστο...αν εισαι στους 130 και δειχνει εντονη κατι δν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι παλμοι σου ειναι στο ευρος της "ακραιας" ασκησης ειναι σωστο...αν εισαι στους 130 και δειχνει εντονη κατι δν παει καλα.

 

Όχι αυτό λέω και 60 παλμούς να έχω αυτό είναι κολλημένο στο τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι παλμοι σου ειναι στο ευρος της "ακραιας" ασκησης ειναι σωστο...αν εισαι στους 130 και δειχνει εντονη κατι δν παει καλα.

 

Για να είναι κόκκινο είναι στο "ακραίο" που απο default είναι απο 164-186, υπάρχει και η περίπτωση να έχει αλλάξει τις τιμές ο φίλος και να έχει βάλει το 164 σε μικρότερα επίπεδα, πχ 150.

Πιστεύω θέμα ρυθμίσεων είναι.

 

Όχι αυτό λέω και 60 παλμούς να έχω αυτό είναι κολλημένο στο τέρμα.

 

Μπες στην εφαρμογή και δες τα επίπεδα πως τα χεις ρυθμίσει.

Πατας καρδιακος ρυθμός και πάνω δεξιά το γρανάζι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι κόκκινο είναι στο "ακραίο" που απο default είναι απο 164-186, υπάρχει και η περίπτωση να έχει αλλάξει τις τιμές ο φίλος και να έχει βάλει το 164 σε μικρότερα επίπεδα, πχ 150.

Πιστεύω θέμα ρυθμίσεων είναι.

 

 

 

Μπες στην εφαρμογή και δες τα επίπεδα πως τα χεις ρυθμίσει.

Πατας καρδιακος ρυθμός και πάνω δεξιά το γρανάζι.

 

Δεν έχω πειράξει καθόλου τα όρια. Και έκανα και επαναφορά στα προεπιλεγμένα όρια. Όλα ξεκίνησαν μετά από reset που έκανα στο ρολόι. Και με 55 παλμούς αυτό είναι στο κόκκινο. Μετά την άσκηση στις εγγραφές άσκησης στην εφαρμογή δείχνει κανονικά για ποση ώρα ημοουν στην κάθε φάση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φορτίζουμε σε υπολογιστή ή με φορτιστή τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φορτίζουμε σε υπολογιστή ή με φορτιστή τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το φορτίζω με powerbank που έχει επιλογή για ανάλογες συσκευές.Καμιά ώρα θέλει απο 20% στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φορτίζουμε σε υπολογιστή ή με φορτιστή τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τα πάντα αλλά όχι ταχυφορτιστες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Από λουράκια έχετε βρει κάτι καλό και ελαφρύ; πήρα ένα μεταλλικό και είναι αρκετά βαρύ

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από λουράκια έχετε βρει κάτι καλό και ελαφρύ; πήρα ένα μεταλλικό και είναι αρκετά βαρύ

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεταλλικό είναι, βαρύ θα είναι...

Για κάτι πιο ελαφρύ μόνο δερμάτινα. Αλλά είναι για τον χειμώνα πιο πολύ. Το καλοκαίρι που ιδρώνει το χέρι προτιμώ τα καουτσούκ.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βάζω στον super charge της Huawei.

 

Καλά φορτάει και εκειθε αλλά αν αρχίσει να σου μειώνεται η αυτονομία μην μπορείς.Πιστευω αν υποστήριζε ταχυφορτιση θα το έλεγε η μαμά.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...