Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω παρατηρήσει, μετά την τελευταία αναβάθμιση, το εξής:

Είμαι στην κεντρική οθόνη, κάνω scroll δεξιά ή αριστερά & αυτό παραμένει παγωμένο.... & χρειάζεται να το επαναλάβω 2 - 3 φορές για να ανταποκριθεί!

Γίνεται κάτι σε εσάς?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θέλω να πάρω κινητό στη γυναίκα νομίζω θα της αρέσει αυτό επειδή είναι ελαφρύ και έχει καλή κάμερα πάντα για τα λεφτά του αλλά κολλάω λίγο επειδή είναι μοντέλο του 19 τι λέτε το χτυπάω η βλέπω κάτι πιο φρέσκο?βλέπω bang το έχει τώρα 150
Το τηλέφωνο ακόμα αντέχει αν και είναι του 19',είναι γρήγορο,κολλήματα δεν έχει και οι κάμερες είναι καλές ,πέρα από το θέμα ότι λειτουργική καλή gcam δεν υπάρχει.Ελαφρύ δεν το λες στα 200γρ,αλλά για εμένα είναι μια χαρά.Η τιμή του τώρα είναι vfm,αν μπορείς να δώσεις παραπάνω χρήματα πάνε σε κάτι πιο φρέσκο,αν όχι είναι μια χαρά και δεν θα σε απογοητεύσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω παρατηρήσει, μετά την τελευταία αναβάθμιση, το εξής:

Είμαι στην κεντρική οθόνη, κάνω scroll δεξιά ή αριστερά & αυτό παραμένει παγωμένο.... & χρειάζεται να το επαναλάβω 2 - 3 φορές για να ανταποκριθεί!

Γίνεται κάτι σε εσάς?

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα ,κάνε μια επανεκκίνηση και θα στρώσει.Μια φορά μου πάγωσε η κεντρική οθόνη,έκανα επανεκκίνηση και από τότε όλα κομπλέ. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε το μαγαζί,ή κόπηκε το ίντερνετ;

 

Εννοείς έχει κάποιος καιρό να γράψει κάτι;

Αν δεν έχουμε θέματα η απορίες λογικό.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έχει κάποιος καιρό να γράψει κάτι;

Αν δεν έχουμε θέματα η απορίες λογικό.

Μάλλον αυτό το τελευταίο συμβαίνει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έχει κάποιος καιρό να γράψει κάτι;

Αν δεν έχουμε θέματα η απορίες λογικό.

Ανά συχνά διαστήματα παγώνει το νήμα για πολλές ημέρες.Η πλέον μείναμε λίγοι και οι περισσότεροι αλλάξανε συσκευές,ή τα είπαμε όλα,μουντάδα!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι συμβαίνει όντως το τελευταίο: γενικά απροβλημάτιστο κινητό με λίγα μεμονωμένα προβλήματα και επίσης δεν υπάρχει μεγάλο περιθώριο για "πείραγμα" ούτε για rom ούτε για gcam λόγω mediatek επεξεργαστή
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται με την 12.0.4 λύθηκαν και τα όποια μικροπροβλήματα. Μόνο για πεσίματα και σπασμένες πλάτες διαβάζουμε.

Όντας απροβλημάτιστο....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η πλειονότητα των προβλημάτων που εμφανίζονταν κατά καιρούς στα Redmi Note, είχε να κάνει με τους διαφορετικούς προμηθευτές hardware. 10 ίδια Redmi Note, φορούσαν 10 διαφορετικούς (που λέει ο λόγος) proximity ή κάμερες ή fingerprint scanners κλπ. Όταν ερχόταν αναβάθμιση, άλλα είχαν υποστήριξη και άλλα όχι... και εκεί ξεκινούσε το πανηγύρι.

Ίσως στο 8 Pro να έχουν περιορίσει τους προμηθευτές, και αυτός πιστεύω ότι είναι ο βασικότερος λόγος που το συγκεκριμένο κινητό δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Έτσι κι αλλιώς, για κάποιον που ξέρει τα Redmi Note, το 8 Pro έκαμνε μπαμ με το καλήμερα ότι είχε ανεβασμένη ποιότητα. Γενικά, πολύ αξιόλογο σύνολο.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η πλειονότητα των προβλημάτων που εμφανίζονταν κατά καιρούς στα Redmi Note, είχε να κάνει με τους διαφορετικούς προμηθευτές hardware. 10 ίδια Redmi Note, φορούσαν 10 διαφορετικούς (που λέει ο λόγος) proximity ή κάμερες ή fingerprint scanners κλπ. Όταν ερχόταν αναβάθμιση, άλλα είχαν υποστήριξη και άλλα όχι... και εκεί ξεκινούσε το πανηγύρι.

Ίσως στο 8 Pro να έχουν περιορίσει τους προμηθευτές, και αυτός πιστεύω ότι είναι ο βασικότερος λόγος που το συγκεκριμένο κινητό δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Έτσι κι αλλιώς, για κάποιον που ξέρει τα Redmi Note, το 8 Pro έκαμνε μπαμ με το καλήμερα ότι είχε ανεβασμένη ποιότητα. Γενικά, πολύ αξιόλογο σύνολο.

 

from my S10 lite

Αν και το πρώτο μου γενικά Xiaomi ήταν αυτό, δεν είχα κανένα θέμα με τίποτα σχεδόν. Ούτε Hardware ούτε software. Μόνο η ένδειξη της μπαταρίας που παραμένει, το οποίο μάλλον είναι γενικό το θέμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός από το πρόβλημα με το ηχείο του,άλλο πρόβλημα κανένα,αν δεν ήταν και αυτό θα του έδινα 10/10!
Link to comment
Share on other sites

Φιλος δεν μπορει να συνδεσει τα bluetooth ακουστικα του με το κινητο και τα καταφερνει μονο οταν κανει εκκαθαριση λογικα στην εφαρμογη του bluetooth. Eχει καποιος το ιδιο προβλημα και την λυση.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος δεν μπορει να συνδεσει τα bluetooth ακουστικα του με το κινητο και τα καταφερνει μονο οταν κανει εκκαθαριση λογικα στην εφαρμογη του bluetooth. Eχει καποιος το ιδιο προβλημα και την λυση.

Τώρα που το θυμήθηκα, εμένα δεν με ακούνε όταν το συνδέω με το Bluetooth του αυτοκινήτου, ενώ συνδέεται κανονικά! Όταν πριν 2-3 μήνες με άκουγαν κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα, εμένα δεν με ακούνε όταν το συνδέω με το Bluetooth του αυτοκινήτου, ενώ συνδέεται κανονικά! Όταν πριν 2-3 μήνες με άκουγαν κανονικά!
Ισχύει αυτό που λες, το αντιμετωπίζω κι εγώ το συγκεκριμένο θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι, πλέον πας για τα καινούρια note 10, καλό χρυσό το 8 pro αλλά πόση υποστήριξη να έχει ακόμα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι, πλέον πας για τα καινούρια note 10, καλό χρυσό το 8 pro αλλά πόση υποστήριξη να έχει ακόμα;

Μέχρι MIUI 13 και ίσως Android 11. Το τελευταίο το λέω γιατί κάπου άκουσα ότι το απλό Note 8 στην Κίνα πήρε Android 11.

Ενδέχεται να πάρουμε κι εμείς Android 11, όπως γράφουν προς το τέλος. Στη συνέχεια πιο κάτω λένε ότι η λίστα θα μεγαλώσει κι άλλο για Redmi και Mi.

https://www.rprna.com/updates/android/xiaomi-android-11-device-list/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι αξίζει η μετάβαση απο το 7αρι σ' αυτό; Το έχει το public στα 169€ με επέκταση εγγύησης safetynet και είμαι σε πειρασμό...

 

Αν είναι το 128άρι και δεν σε ενδιαφέρει το 5g,εννοείται αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι αξίζει η μετάβαση απο το 7αρι σ' αυτό; Το έχει το public στα 169€ με επέκταση εγγύησης safetynet και είμαι σε πειρασμό...
Όχι με τίποτα!Πάνε δώσε 20€ παραπάνω και πάρε το poco x3 nfc.Το 8 pro καλό μεν ,αλλά πλέον με λίγα παραπάνω χρήματα παίρνεις καλύτερο και ποιο καινούριο μοντέλο.Αν δώσεις 50€ παραπάνω παίρνεις και με 5g ,αν σε ενδιαφέρει αυτό! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του Redmi note 10 pro, εκτιμώ ότι είναι μια καλή μετάβαση από την κινητάρα μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του Redmi note 10 pro, εκτιμώ ότι είναι μια καλή μετάβαση από την κινητάρα μας (όταν πέσει η τιμή του)!

Συμφωνείτε ή προτείνετε κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του Redmi note 10 pro, εκτιμώ ότι είναι μια καλή μετάβαση από την κινητάρα μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του Redmi note 10 pro, εκτιμώ ότι είναι μια καλή μετάβαση από την κινητάρα μας (όταν πέσει η τιμή του)!

Συμφωνείτε ή προτείνετε κάποιο άλλο?

Φαίνεται αρκετά καλό με δυνατά χαρακτηριστικά.Αν πέσει και η τιμή κοντά στα 200-220€ σίγουρα θα αξίζει η μετάβαση.Θέλει 4-5 μήνες να φτάσει εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλό με δυνατά χαρακτηριστικά.Αν πέσει και η τιμή κοντά στα 200-220€ σίγουρα θα αξίζει η μετάβαση.Θέλει 4-5 μήνες να φτάσει εκεί.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κινητάρα μας, οπότε αξίζει η αναμονή για να πέσει στα 220€!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κινητάρα μας, οπότε αξίζει η αναμονή για να πέσει στα 220€!
Αν η global έκδοση έρχεται με οθόνη souper amoled,120 hz οθόνη,ufs 2,2 και στερο ηχεία δεν θα παίζεται σε αυτά τα χρήματα η συσκευή.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα έχει 5g.
Link to comment
Share on other sites

Αν η global έκδοση έρχεται με οθόνη souper amoled,120 hz οθόνη,ufs 2,2 και στερο ηχεία δεν θα παίζεται σε αυτά τα χρήματα η συσκευή.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα έχει 5g.

Θα βγάλουν και 5G για το συγκεκριμένο. Δεν μπορεί....

Εδώ έβγαλαν για το 9 Note pro, 5G έκδοση. Άργησε λίγο μεν, αλλά την έβγαλαν.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro_5g-10582.php

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...