Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εχω ρυθμίσει το notch να μου δείχνει ολη την γραμμή (τελευταία επιλογή) αλλα ενώ εχω πολλές ειδοποιήσεις μου βγάζει τελιτσες και όχι όλες τις ειδοποιήσεις όπως παλαιότερα με την Miui 11.

 

Δείτε print screen

https://ibb.co/BnMwmVp

 

Μήπως ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να βλέπω στην πάνω μπάρα ολα τα icons ?

 

ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 133.

Hypercam.

 

Καλησπέρα.την έκανα εγκατάσταση αλλά το viewfinder στην φώτο κολλάει....στο βίντεο οχθ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη έκδοση. Εμένα κλείνει στο πανόραμα. Επίσης κολλάει στην επεξεργασία. Αλλα την αποθηκεύει και απλά σβήνω το μήνυμα της επεξεργασίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασα πολλές εκδόσεις google camera άλλες δεν ανοίγουν και άλλες κολλάει το viewfinder. Εμένα με ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία βίντεο τραβάω με της μαμάς ή την open camera. Υπάρχει κάποια έκδοση που λειτουργεί σωστά σε κάποιον στην φωτογραφία να στείλει link;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασα πολλές εκδόσεις google camera άλλες δεν ανοίγουν και άλλες κολλάει το viewfinder. Εμένα με ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία βίντεο τραβάω με της μαμάς ή την open camera. Υπάρχει κάποια έκδοση που λειτουργεί σωστά σε κάποιον στην φωτογραφία να στείλει link;

 

Κοίτα το ποστ 2000 εχω βαλει και λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασα πολλές εκδόσεις google camera άλλες δεν ανοίγουν και άλλες κολλάει το viewfinder. Εμένα με ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία βίντεο τραβάω με της μαμάς ή την open camera. Υπάρχει κάποια έκδοση που λειτουργεί σωστά σε κάποιον στην φωτογραφία να στείλει link;

 

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με το magisk module, buffer fix for q , αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να είσαι root, από τότε που το πέρασα με δουλεύουν σχεδόν όλες οι εφαρμογές και η καλύτερη που βρήκα μέχρι στιγμής είναι η PixelCam_Fuse_1.1.apk από εδώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1320/]

, ούτε καν ερασιτέχνη δεν θα με έλεγα στις φώτο αλλά παίζω λίγο με ρυθμίσεις και έτοιμα xml και είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.

Υ.Γ. είμαι με miui 11 δεν έχω βάλει ακόμη το 12αρη.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με το magisk module, buffer fix for q , αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να είσαι root, από τότε που το πέρασα με δουλεύουν σχεδόν όλες οι εφαρμογές και η καλύτερη που βρήκα μέχρι στιγμής είναι η PixelCam_Fuse_1.1.apk από εδώ
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1320/]

, ούτε καν ερασιτέχνη δεν θα με έλεγα στις φώτο αλλά παίζω λίγο με ρυθμίσεις και έτοιμα xml και είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.

Υ.Γ. είμαι με miui 11 δεν έχω βάλει ακόμη το 12αρη.

 

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

 

Καλημέρα. Δυστυχώς και σε αυτή την έκδοση κολλάει το viewfinder... Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δυστυχώς και σε αυτή την έκδοση κολλάει το viewfinder... Καμία ιδέα;

 

Έγραψα και πιό πάνω...κοίτα στο ποστ 2000, είναι λίγο παλιά έκδοση αλλά δεν κολλάει καθόλου.

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, ανοίγω δεδομένα και βλέπω ένδειξη 4G και κάποιες φορές και 4G+ αλλά όταν κάνω speedtest με την εφαρμογή oakla οι ταχύτητες είναι πολύ μικρές.... έχω δει από 7 Mbps έχω δει και 42Mbps και ρωτώ 7 ή και 10 Mbps ενώ δείχνει 4G;;; Δεν έπρεπε να γύριζε σε H+;;; Ακούω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιό πάνω...κοίτα στο ποστ 2000, είναι λίγο παλιά έκδοση αλλά δεν κολλάει καθόλου.

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, ανοίγω δεδομένα και βλέπω ένδειξη 4G και κάποιες φορές και 4G+ αλλά όταν κάνω speedtest με την εφαρμογή oakla οι ταχύτητες είναι πολύ μικρές.... έχω δει από 7 Mbps έχω δει και 42Mbps και ρωτώ 7 ή και 10 Mbps ενώ δείχνει 4G;;; Δεν έπρεπε να γύριζε σε H+;;; Ακούω γνώμες.

 

Γιατί να γυρίσει σε 3G? Εγώ με VF βλέπω ακόμα και 0,2 Mbps σε 4G+. Είναι ανάλογα με την κίνηση στην εκάστοτε κεραία. Δύσκολα θα σε γυρίσει σε 3G, εκτός κι αν το σήμα αυτού είναι καλύτερο.

 

Εκτός κι αν εννοείς ότι η συσκευή δείχνει λάθος ένδειξη. Δεν είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιό πάνω...κοίτα στο ποστ 2000, είναι λίγο παλιά έκδοση αλλά δεν κολλάει καθόλου.

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, ανοίγω δεδομένα και βλέπω ένδειξη 4G και κάποιες φορές και 4G+ αλλά όταν κάνω speedtest με την εφαρμογή oakla οι ταχύτητες είναι πολύ μικρές.... έχω δει από 7 Mbps έχω δει και 42Mbps και ρωτώ 7 ή και 10 Mbps ενώ δείχνει 4G;;; Δεν έπρεπε να γύριζε σε H+;;; Ακούω γνώμες.

 

Καλησπέρα.και η 6.20 κολλάει.στην.επεξεργασια.της.φωτο.Απο την στιγμή που έβαλα.την 12αρα δεν μπορώ να βρω μία έκδοση της google camera που να παίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.και η 6.20 κολλάει.στην.επεξεργασια.της.φωτο.Απο την στιγμή που έβαλα.την 12αρα δεν μπορώ να βρω μία έκδοση της google camera που να παίζει
MI 9 SE GCAM 7.0.009-Abhi OnFire-UP by equuleus.apk

 

Μόνο αυτή μου παίζει απροβληματιστα.

Δοκίμασα σχεδόν ότι έχει αναφερθεί παραπάνω και είτε κολλούσε το viewfinder είτε η επεξεργασία hdr κλπ.

 

Δεν θυμάμαι σε ποιο ποστ την βρήκα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MI 9 SE GCAM 7.0.009-Abhi OnFire-UP by equuleus.apk

 

Μόνο αυτή μου παίζει απροβληματιστα.

Δοκίμασα σχεδόν ότι έχει αναφερθεί παραπάνω και είτε κολλούσε το viewfinder είτε η επεξεργασία hdr κλπ.

 

Δεν θυμάμαι σε ποιο ποστ την βρήκα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα.Αν μπορούσες να στείλεις λινκ, θα ήταν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αν μπορούσες να στείλεις λινκ, θα ήταν τέλεια...

Βρήκα αυτό, εγώ δεν την έχω δοκιμάσει

https://ninja-it.ru/wp-content/uploads/2020/06/MI-9-SE-GCAM-7.0.009-Abhi-OnFire-UP-by-equuleus.zip

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό, εγώ δεν την έχω δοκιμάσει

https://ninja-it.ru/wp-content/uploads/2020/06/MI-9-SE-GCAM-7.0.009-Abhi-OnFire-UP-by-equuleus.zip

 

Ευχαριστούμε πολύ,μέχρι τώρα άψογη την βλέπω!!!:)(χωρίς να έχω δοκιμάσει τα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ,μέχρι τώρα άψογη την βλέπω!!!:)(χωρίς να έχω δοκιμάσει τα πάντα)

 

Άψογα!!! Επιτέλους μία έκδοση που δουλεύει!!! Ευχαριστούμε πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...τι ρυθμιση χρειαζεται και αν γινεται βεβαια,οταν αλλαζω πολη να αλλαζει και στον καιρο η τοποθεσια;
Πρέπει να αλλάξεις την χώρα στην συσκευή,αν θυμάμαι καλά στην Ελβετία δουλεύει η τοποθεσία στον καιρό

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Δεν ξέρω τι πατάτα έκανα και το τηλέφωνο δεν μου αναγνωρίζει εξωτερικό USB stick. Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις κάτι πού να μπορώ να κάνω. Καμία ιδέα κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Δεν ξέρω τι πατάτα έκανα και το τηλέφωνο δεν μου αναγνωρίζει εξωτερικό USB stick. Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις κάτι πού να μπορώ να κάνω. Καμία ιδέα κάνεις;

Έχεις δοκιμάσει πάνω από ένα; Μήπως φταίει το usb stick. Με καλώδιο το τηλέφωνο και σύνδεση στο pc δουλεύει κανονικά; Βλέπεις τα αρχεία του τηλ. στο pc; Μήπως πρέπει να κάνεις format στο στικάκι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει πάνω από ένα; Μήπως φταίει το usb stick. Με καλώδιο το τηλέφωνο και σύνδεση στο pc δουλεύει κανονικά; Βλέπεις τα αρχεία του τηλ. στο pc; Μήπως πρέπει να κάνεις format στο στικάκι.

 

Να σου πω Δεν το σύνδεσα στον υπολογιστή να δω αν το αναγνωρίζει... Φορτίζει κανονικά αλλά έτσι στο άσχετο δεν μου βλέπει το στικάκι και δοκίμασα και πολλά στικάκια. Μήπως χάλασε ο αντάπτορας δεν ξέρω. Θα το δοκιμάσω το βράδυ και στον υπολογιστή να δω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ,μέχρι τώρα άψογη την βλέπω!!!:)(χωρίς να έχω δοκιμάσει τα πάντα)

 

 

Παιδιά εγώ την κατέβασα κανονικά αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση. Τις άγνωστες πηγές τις έχω ενεργοποιήσει

Ξέρεις κάνεις τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ την κατέβασα κανονικά αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση. Τις άγνωστες πηγές τις έχω ενεργοποιήσει

Ξέρεις κάνεις τι φταίει?

το αποσυμπίεσες πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...