Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα . Μια ερώτηση : το wi fi call λειτουργεί στο εν λόγω τηλέφωνο? Και στο.miui 10 και στο 11 ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λειτουργεί αρκεί να το έχεις ενεργοποιήσει με άλλο τηλ που είναι συμβατό από τους παροχους εγώ είχα το mate 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Απλά λειτουργούσε και στο Red mi note 7 αλλά μετά την αναβάθμιση από miui 10 σε miui 11 σταμάτησε να λειτουργεί και δεν το έχουν διορθώσει. Για αυτό ρωτάω. Είναι βασικό για μένα . Και λόγος αλλαγής κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά λειτουργούσε και στο Red mi note 7 αλλά μετά την αναβάθμιση από miui 10 σε miui 11 σταμάτησε να λειτουργεί και δεν το έχουν διορθώσει. Για αυτό ρωτάω. Είναι βασικό για μένα . Και λόγος αλλαγής κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δουλευει καννικα σε 11:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Απλά λειτουργούσε και στο Red mi note 7 αλλά μετά την αναβάθμιση από miui 10 σε miui 11 σταμάτησε να λειτουργεί και δεν το έχουν διορθώσει. Για αυτό ρωτάω. Είναι βασικό για μένα . Και λόγος αλλαγής κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το mi9 lite δεν είναι στην λίστα,παρόλα αυτά τους πήρα τηλ και τους είπα οτι εχω το mi9 και μου το ενεργοποίησαν (όλο προβλήματα είναι τον τελευταίο καιρό να δω πότε θα το στρώσουν).

Το redmi note 7 είναι στην λιστα,άρα εάν πάρεις ένα τηλ δεν θα έχεις θέμα στην ενεργοποίηση.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας το Google pay?
Εγώ και δουλεύει άψογα.

Κατέβασμα - εγκατάσταση apk (μετά ενημερώνεται κανονικά στο play store).

Σύνδεση κάρτας curve (που εκεί έχω συνδέσει την debit εθνικής, Πειραιώς revolut κλπ).

Πληρωμή ανέπαφα σε διάφορα pos. (Ακόμα και στο εξωτερικό εκτός Ε.Ε.)

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα,για οποιον θελει να κανει αναβαθμιση την εφαρμογη always on display την εχω κανει μεσω του Aptoide.βγαζει ειδοποιήσεις απο email,messeger κλησεις και πλεον με την τελευταία αναβαθμιση τα βγαζει και εγχρωμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα,για οποιον θελει να κανει αναβαθμιση την εφαρμογη always on display την εχω κανει μεσω του Aptoide.βγαζει ειδοποιήσεις απο email,messeger κλησεις και πλεον με την τελευταία αναβαθμιση τα βγαζει και εγχρωμα.

 

Δώσε και κανένα link

Link to comment
Share on other sites

 

Πιστεύω το aptoide το ξέρουν όλοι,:shifty:

Γίνετε να μας βάλεις το link τις εφαρμογής philhpmoris31....thanks

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το aptoide το ξέρουν όλοι,:shifty:

Γίνετε να μας βάλεις το link τις εφαρμογής philhpmoris31....thanks[/quote

 

Απο το aptoide το εδωσα στο παραπανω μνμ και οσο για την always on display εφαρμογη ειναι του συστηματος εφαρμογη. Κανεις εγκατασταση το aptoide και μεσα απο εκει στις ενημερωσεις θα κανεις αναβαθμιση την εφαρμογη always on display. Αυτο ειναι απλο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το aptoide το ξέρουν όλοι,:shifty:

Γίνετε να μας βάλεις το link τις εφαρμογής philhpmoris31....thanks[/quote

 

Απο το aptoide το εδωσα στο παραπανω μνμ και οσο για την always on display εφαρμογη ειναι του συστηματος εφαρμογη. Κανεις εγκατασταση το aptoide και μεσα απο εκει στις ενημερωσεις θα κανεις αναβαθμιση την εφαρμογη always on display. Αυτο ειναι απλο.

 

πες μας την εκδοση; απο apkmirror τελευταια ειναι αυτη always on display

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ένα φιλαράκι πήρε το εν λόγω κινητό και η έκδοση gcam 6.02.30 που του έδωσα εγώ που τρέχει μία χαρά στο note 7 το δικό μου στο δικό του δεν παίζει καλά. Ποια έκδοση google camera παίζει καλύτερα στο mi9;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ένα φιλαράκι πήρε το εν λόγω κινητό και η έκδοση gcam 6.02.30 που του έδωσα εγώ που τρέχει μία χαρά στο note 7 το δικό μου στο δικό του δεν παίζει καλά. Ποια έκδοση google camera παίζει καλύτερα στο mi9;
Αυτή https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog910/

με το xml του Αντρέα

https://t.me/hellasmobiles/68106

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το aptoide το ξέρουν όλοι,:shifty:

Γίνετε να μας βάλεις το link τις εφαρμογής philhpmoris31....thanks[/quote

 

Απο το aptoide το εδωσα στο παραπανω μνμ και οσο για την always on display εφαρμογη ειναι του συστηματος εφαρμογη. Κανεις εγκατασταση το aptoide και μεσα απο εκει στις ενημερωσεις θα κανεις αναβαθμιση την εφαρμογη always on display. Αυτο ειναι απλο.

 

Να ρωτήσω λιγάκι. Εαν πάω στο

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-1-9-234-12311014-release/miui-always-on-mode-1-9-234-12311014-android-apk-download/

 

Κατεβάσω την εφαρμογή και την εγκαταστήσω στο κινητό είμαι εντάξει?

 

Τι διαφορετικό μπορώ να κάνω από το aptoide και πως? (εαν έχει σημασία)

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΚΥΡΟ

 

Ευχαριστώ

Edited by kirdim71
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα. Στο λογαριασμό Miui έβαλα χώρα Ελβετία για περισσότερα themes και τώρα δεν με αφήνει καν να μπω στα θέματα! :(

 

Μήπως φταίει που έχω αλλάξει τον launcher και δεν έχω τον δικό του;

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα. Στο λογαριασμό Miui έβαλα χώρα Ελβετία για περισσότερα themes και τώρα δεν με αφήνει καν να μπω στα θέματα! :(

 

 

 

Μήπως φταίει που έχω αλλάξει τον launcher και δεν έχω τον δικό του;

Όχι δε θα βάλεις στο λογαριασμό MIUI Ελβετία. Στο λογαριασμό βάλε κανονικά Ελλάδα γιατί μπορεί να έχεις πρόβλημα με το νούμερο σου.

Τη χώρα θα την αλλάξεις από τις ρυθμίσεις

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα βάλεις στο λογαριασμό MIUI Ελβετία. Στο λογαριασμό βάλε κανονικά Ελλάδα γιατί μπορεί να έχεις πρόβλημα με το νούμερο σου.

Τη χώρα θα την αλλάξεις από τις ρυθμίσεις

 

Ουπς, εγώ το έβαλα στον Miui λογαριασμό και τώρα δεν αλλάζει.. :p

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, εγώ το έβαλα στον Miui λογαριασμό και τώρα δεν αλλάζει.. :p

 

Στον Miui λογαριασμό έβαλες Ελβετία?

Προσπάθησε να τον καταργήσεις..δεν θυμάμαι λεπτομέρειες > μπες στην κοινότητα της Xiaomi-Miui.gr και γράψου και εκεί, αν δεν το έχεις ήδη κάνει για τα περαιτέρω (!!) .

Καλορίζικο το κινητό και αν πρώτη φορά ΧΙΑΟΜΙ έκανες διάνα!!!

Το περιμένω κι εγώ για φίλη από Κίνα με πολύ μεγάλη καθυστέρηση παρόλο που έρχεται με DHL. Το Banggood τώρα τελευταία δεν πάει καλά!!!!

Με την ευκαιρία έχω στα χέρια μου το κινητό της υπογραφής σου με την 20s του Banggood

Μια χαρά τα πάει... λέω να μην το πειράξω.

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω λιγάκι. Εαν πάω στο

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-1-9-234-12311014-release/miui-always-on-mode-1-9-234-12311014-android-apk-download/

 

Κατεβάσω την εφαρμογή και την εγκαταστήσω στο κινητό είμαι εντάξει?

 

Τι διαφορετικό μπορώ να κάνω από το aptoide και πως? (εαν έχει σημασία)

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΚΥΡΟ

 

Ευχαριστώ

ΤΠΤ κατέβασε την από εκεί που την ανέβασα εγώ apkmirror

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , θηκη που να προστατευει την καμερα και τζαμακι απο Ελλαδα η banggood , e-bay εχετε να προτεινετε? Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , θηκη που να προστατευει την καμερα και τζαμακι απο Ελλαδα η banggood , e-bay εχετε να προτεινετε?

 

https://www.aliexpress.com/item/4000069009974.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38254c4dm4H2IT

 

https://www.aliexpress.com/item/4000135881007.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38254c4dm4H2IT

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, για πείτε ρε παιδιά και σε μας, αυτή η εφαρμογή apptoid είναι σαν το Google Play; Την εγκατέστησα κι εγώ και βρήκε 22 updates εφαρμογών του κινητού, την στιγμή που δεν έβγαζε κανένα update στο Google Play.

 

Γιατί;; Τι παίζει;; Είναι ασφαλής εφαρμογή;

 

Την Always on Display την βρήκε ως αναβάθμιση, την έκανε. Τι αλλάζει τώρα ακριβώς με αυτό το update;

 

Άκυρο, το διάβασα πιο πάνω, αυτά αλλάζει:

 

"... Aptoide.βγαζει ειδοποιήσεις απο email,messeger κλησεις και πλεον με την τελευταία αναβαθμιση τα βγαζει και εγχρωμα."

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...