Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

69a8805a4159acdced913391914f87c7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Είσαι στις 6 ώρες οθόνης περίπου, με 50%+ μπαταρία, και γω εκεί παίζω εντός σπιτιού, είμαι στις 5,5 ώρες. Πολύ σημαντικό ότι από την που το άφησες στις 12 μέχρι τις 5 που το ξαναέπιασες, δεν έχασε ούτε 1%, δείκτης άψογης λειτουργίας μπαταρίας και ότι το λειτουργικό έχει κουμπώσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στις 6 ώρες οθόνης περίπου, με 50%+ μπαταρία, και γω εκεί παίζω εντός σπιτιού, είμαι στις 5,5 ώρες. Πολύ σημαντικό ότι από την που το άφησες στις 12 μέχρι τις 5 που το ξαναέπιασες, δεν έχασε ούτε 1%, δείκτης άψογης λειτουργίας μπαταρίας και ότι το λειτουργικό έχει κουμπώσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Έτσι είναι φίλε μου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την διαχείριση, και την αυτονομία του. Επίσης διέγραψα Facebook-Twitter γιατί μου ξέσκιζαν την μπαταρία. Μόνο από browser τώρα και μόνο safari. Ο chrome πολύ μεγάλη κατανάλωση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Εκτός εξαιρέσεων, η αυτονομία μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει χαλάσει αρκετά.

 

Και η διαχείριση της ram νομίζω έχει σοβαρό πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει όσο αφορά την ram είναι όταν ανοίξω την κάμερα, μετά κάνει reload οποιαδήποτε εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει όσο αφορά την ram είναι όταν ανοίξω την κάμερα, μετά κάνει reload οποιαδήποτε εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλά η κάμερα έτσι κι αλλιώς καταναλώνει αρκετούς πόρους για να δώσει αποτελέσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο με την χρήση της κάμερας είναι ότι δεν το κάνει πάντα το reload. Και μάλιστα το κάνει σε κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές. Εικάζω ότι είναι θέμα ios και όχι έλλειψη ραμ. Θα φανεί στην επόμενη έκδοση. Έχω το 11 pro.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο με την χρήση της κάμερας είναι ότι δεν το κάνει πάντα το reload. Και μάλιστα το κάνει σε κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές. Εικάζω ότι είναι θέμα ios και όχι έλλειψη ραμ. Θα φανεί στην επόμενη έκδοση. Έχω το 11 pro.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι είναι θέματα του iOS δεν είναι ότι η κάμερα είναι και τόσο βαριά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στις 6 ώρες οθόνης περίπου, με 50%+ μπαταρία, και γω εκεί παίζω εντός σπιτιού, είμαι στις 5,5 ώρες. Πολύ σημαντικό ότι από την που το άφησες στις 12 μέχρι τις 5 που το ξαναέπιασες, δεν έχασε ούτε 1%, δείκτης άψογης λειτουργίας μπαταρίας και ότι το λειτουργικό έχει κουμπώσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Αυτη ειναι χρηση το τελευταιο 24ωρο οχι τελευταια φορτιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι χρηση το τελευταιο 24ωρο οχι τελευταια φορτιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αν βγάλεις την πρώτη μπάρα που είναι γύρω στο 20λεπτο, ε μετά είναι η χρήση αποφόρτισης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορειτε να μου προτείνετε ένα full face τζαμακι για το κινητό;Να ταιριάζει και με την γνήσια θήκη που έχω.

Αυτό ξέρει κανεις αν είναι οκ;

 

 

https://www.skroutz.gr/s/20353489/Nillkin-XD-CP-Max-Full-Arc-Edge-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-11.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.Μπορειτε να μου προτείνετε ένα full face τζαμακι για το κινητό;Να ταιριάζει και με την γνήσια θήκη που έχω.

Αυτό ξέρει κανεις αν είναι οκ;

 

https://www.skroutz.gr/s/20353489/Nillkin-XD-CP-Max-Full-Arc-Edge-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-11.html

 

Μια χαρά είναι. Αυτό ή και το αντίστοιχο της Spigen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

https://www.amazon.co.uk/Protector-Klearlook-Friendly-Compatible-withiPhone/dp/B07XNY171D/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=klearlook+iphone+11&qid=1588154045&sprefix=klearlook&sr=8-3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ekotas
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτο στο xs max και είναι πάρα πολύ καλό

Το παρηγειρα και για το X της γυναίκας μου https://www.monsters.gr/greek/kinita/prostasia/monsters-prostasia-othonis/tempered-glass-mocolo-tg-3d-iphone-11-mavro.html

Βέβαια μαζί με θήκη που εξέχει λίγο γύρω από την οθόνη και ταίριαξε

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βλεπω youtube (wifi - σπιτι) και βαζω τα airpod - σκαλωνει το youtube μετα απο λιγο (λες και κλεινει το wifi).

 

Youtube αυτο...στο twitch δουλευει μια χαρα..

Μουσικη ακουω μια χαρα π.χ soundcloud...

 

Τι φαση? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βλεπω youtube (wifi - σπιτι) και βαζω τα airpod - σκαλωνει το youtube μετα απο λιγο (λες και κλεινει το wifi).

 

Youtube αυτο...στο twitch δουλευει μια χαρα..

Μουσικη ακουω μια χαρα π.χ soundcloud...

 

Τι φαση? :blink:

 

Κανε ένα Speedtest το WiFi σου με το Bluetooth σβηστό και άλλο ένα Speedtest με τα AirPods συνδεδεμένα.

Μήπως η σύνδεση Bluetooth επηρεάζει και το WiFi? Το λέω επειδή είναι συχνό φαινόμενο σε πολλές συσκευές καθώς και τα δυο πρότυπα λειτουργούν στα 2.4ghz (εκτός αν δουλεύεις WiFi στα 5ghz)

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα Speedtest το WiFi σου με το Bluetooth σβηστό και άλλο ένα Speedtest με τα AirPods συνδεδεμένα.

Μήπως η σύνδεση Bluetooth επηρεάζει και το WiFi? Το λέω επειδή είναι συχνό φαινόμενο σε πολλές συσκευές καθώς και τα δυο πρότυπα λειτουργούν στα 2.4ghz (εκτός αν δουλεύεις WiFi στα 5ghz)

 

Σωστο και αυτο, γιατι το ρουτερ ειναι 2.4 μονο...δεν εχει 5! (τρομαρα τους)

 

Θα το τεσταρω...παντως τωρα κατεβαζω ενα τορρεντ στον υπολογιστη και ακουω soundcloud με airpod στο κινητο, δεν εχει κολλησει,ολα καλα!

 

Μαλλον κατι παιζει μονο με youtube.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βλεπω youtube (wifi - σπιτι) και βαζω τα airpod - σκαλωνει το youtube μετα απο λιγο (λες και κλεινει το wifi).

 

Youtube αυτο...στο twitch δουλευει μια χαρα..

Μουσικη ακουω μια χαρα π.χ soundcloud...

 

Τι φαση? :blink:

 

Μάλλον επειδή το YouTube είναι ανταγωνιστής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο, γιατι το ρουτερ ειναι 2.4 μονο...δεν εχει 5! (τρομαρα τους)

 

Θα το τεσταρω...παντως τωρα κατεβαζω ενα τορρεντ στον υπολογιστη και ακουω soundcloud με airpod στο κινητο, δεν εχει κολλησει,ολα καλα!

 

Μαλλον κατι παιζει μονο με youtube.

 

To youtube σαν fhd video έχει πολύ μεγαλύτερα Bitrates απο απλο ήχο σε souncloud κλπ

Οπότε αν επηρεάζεται η συνδεση σου, σε streaming video θα το καταλαβεις. Δες kai vimeo σε υψηλη ανάλυση, netflix κλπ αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

To youtube σαν fhd video έχει πολύ μεγαλύτερα Bitrates απο απλο ήχο σε souncloud κλπ

Οπότε αν επηρεάζεται η συνδεση σου, σε streaming video θα το καταλαβεις. Δες kai vimeo σε υψηλη ανάλυση, netflix κλπ αν έχεις.

 

Κάποια δυσλειτουργία είναι της εφαρμογής δεν έχει να κάνει με κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τις τελευταίες μέρες αποφάσισα να γυρίσω ξανά στην οικογένεια της Apple και να πάρω το 11...ΑΛΛΑ διαβάζω πάρα πολλά σχόλια οτι ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία μετά την τελευταία αναβάθμιση( ; ) και πέφτει εύκολα η μπαταρία.

Έχω λίγο ξενερώσει με αυτά που διαβάζω και μου φεύγει η όρεξη για Apple.

Edited by ChristinaV
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φτιάχνεται με update. Δεν είναι ουσιαστικός λόγος να "ξενερώσεις".

Εμένα πάντως το 8άρι δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φτιάχνεται με update. Δεν είναι ουσιαστικός λόγος να "ξενερώσεις".

Εμένα πάντως το 8άρι δεν έχει θέμα.

το συζήτησα και με έναν φίλο και μου είπε απλά να μην κάνω αναβάθμιση μέχρι να βγει η 14.

Δε ξέρω.

Αλλιώς να πάω στην δεύτερη μου επιλογή, το S20+ :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...