Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει 2 εβδομάδες που έβαλα mocolo glass και έχω να πω τις καλύτερες εντυπώσεις! Πριν είχα Tmax αλλά μου έκανε ένα ράγισμα μετά από 3 μήνες (ίσως το χτύπησα πουθενά αλλά δεν το κατάλαβα)! Στο Tmax δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο δακτυλικό αποτύπωμα αλλά στο Mocolo παιδιά δουλεύει ακόμα πιο καλά!! Και τα δύο είχαν τέλεια εφαρμογή χωρίς αραχνιες κλπ! Θεωρώ ότι για 11-12 € που έχει το Mocolo είναι ότι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι Βαγγέλη. Καταρχήν δεν κάνει αραχνιές όπως το Dome. Είχα φορεμένο Tmax για 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα θέμα. Το δαχτυλικό ήταν σχεδόν ακαριαίο σε εκείνο το τζαμί. Στα υπόλοιπα που έβαλα διαπίστωσα ότι στην αρχή ήθελε παραπάνω πάτημα αλλά μέσα σε μια εβδομάδα έστρωνε. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν κάνεις το μεγάλο cure πρέπει να καλύψεις τον αισθητήρα. Στο τζαμί που είχα 3 μήνες αυτό είχα κάνει. Ακόμη και με τα update που έκανε δούλευε άψογα!

 

Ναι για το δακτύλικο, φαίνεται ότι το tip για το curing, που αναφέρεται και σε μπόλικα YouTube videos, does the trick και το θέμα λύνεται.

Έχω ένα tmax, θα το ριξω να δω πως πάει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει 2 εβδομάδες που έβαλα mocolo glass και έχω να πω τις καλύτερες εντυπώσεις! Πριν είχα Tmax αλλά μου έκανε ένα ράγισμα μετά από 3 μήνες (ίσως το χτύπησα πουθενά αλλά δεν το κατάλαβα)! Στο Tmax δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο δακτυλικό αποτύπωμα αλλά στο Mocolo παιδιά δουλεύει ακόμα πιο καλά!! Και τα δύο είχαν τέλεια εφαρμογή χωρίς αραχνιες κλπ! Θεωρώ ότι για 11-12 € που έχει το Mocolo είναι ότι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πάρω κι ενα mocolo για δοκιμή

Έχει πλαστικό frame - οδηγό στη συσκευασία; υποψιάζομαι πως όχι, με την τιμή που έχει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση το mocolo είναι γυαλί στυλ dome ;; η σαν το belkin που είναι ζελατίνα; και έχει τρύπα για την κάμερα μπροστά;;; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση το mocolo είναι γυαλί στυλ dome ;; η σαν το belkin που είναι ζελατίνα; και έχει τρύπα για την κάμερα μπροστά;;; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γυαλί τύπου dome...

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί τύπου dome...
Σε ευχαριστώ! Η κάμερα η μπροστινή είναι ένταξη;; η θολα βγάζει;;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Η κάμερα η μπροστινή είναι ένταξη;; η θολα βγάζει;;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό να μη σε απασχολεί καθόλου. Κανένα πρόβλημα με τη μπροστινή κάμερα με οποιοδήποτε γυαλί...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να μη σε απασχολεί καθόλου. Κανένα πρόβλημα με τη μπροστινή κάμερα με οποιοδήποτε γυαλί...
Με belkin που είχα βάλει σε s10plus η μπροστινή κάμερα έβγαζε θολές φωτογραφιες και δεν θέλω να πάθω το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το δακτύλικο, φαίνεται ότι το tip για το curing, που αναφέρεται και σε μπόλικα YouTube videos, does the trick και το θέμα λύνεται.

Έχω ένα tmax, θα το ριξω να δω

 

Το περίεργο είναι ότι στα νεότερα τζάμια που πέρασα δε το αναφέρει στις οδηγίες. Σέ αυτό που κράτησα 3 μήνες το αναφέρει σαν μέρος της διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Στα τελευταία tmax που έχω πάρει (συνολικά 6-7 έχω πάρει για εμένα και για γνωστούς), όντως δεν χρειάζεται κάποιος σπέσιαλ τρόπος curing για να λειτουργήσει το δακτυλικό αποτύπωμα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να τοποθετηθεί τα τζάμακια;; mocolo, tmax κτλ δεν έχω θέμα για Αθήνα η Θεσσαλονίκη;; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να τοποθετηθεί τα τζάμακια;; mocolo, tmax κτλ δεν έχω θέμα για Αθήνα η Θεσσαλονίκη;; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ένας φίλος πιο πίσω είχε γράψει για ένα μαγαζί που βάζει το mocolo Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγέλη. Καταρχήν δεν κάνει αραχνιές όπως το Dome. Είχα φορεμένο Tmax για 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα θέμα. Το δαχτυλικό ήταν σχεδόν ακαριαίο σε εκείνο το τζαμί. Στα υπόλοιπα που έβαλα διαπίστωσα ότι στην αρχή ήθελε παραπάνω πάτημα αλλά μέσα σε μια εβδομάδα έστρωνε. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν κάνεις το μεγάλο cure πρέπει να καλύψεις τον αισθητήρα. Στο τζαμί που είχα 3 μήνες αυτό είχα κάνει. Ακόμη και με τα update που έκανε δούλευε άψογα!

 

Τελικά έβαλες πάλι tmax ή κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το mocolo το οποίο μπήκε πολύ πιο εύκολα από το tmax (προς έκπληξη μου) και χωρίς καθόλου σκόνη

Το fingerprint αφού το έκανα re-register, λειτουργεί λίγο πιο γρήγορα από το tmax

Αλλά δυστυχώς δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα case friendly γιατί πιάνει το γυαλί του κινητου από άκρη σε άκρη πολύ περισσότερο από το tmax

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα στο stouky Θεσσαλονίκη. Μου την πέρασαν, σύνολο 20€. Πολύ καλύτερο απο το πλαστικό (σίγουρα καλής ποιότητας της Samsung). Το πρώτο το τοποθέτησαν βράδυ με αποτέλεσμα να έχω θέματα με κόλλα και το τζαμάκι να είναι σηκωμένο απο την μία πλευρά έτσι ώστε έσπασε η άκρη που δεν πατούσε καλά σε λίγες ώρες. Το πήγα την άλλη μέρα και μου την αντικατέστησαν δωρεάν και είναι μέχρι στιγμής άψογη.
Φίλε μου σου έβαλαν ζελατίνα; ή τζάμακι mocolo;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ένας φίλος πιο πίσω είχε γράψει για ένα μαγαζί που βάζει το mocolo Θεσσαλονίκη.
Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλες πάλι tmax ή κάποιο άλλο;

Περιμένω να έρθει Βαγγέλη, πάλι Tmax θα βάλω. Ίσως πάρω ένα mocolo να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εβαλα mocolo τζάμακι από εντύπωσεις είναι Τζαμακι κανονικό γιατι και το belkin τζαμακι το λένε αλλά δεν είναι, το αποτύπωμα τις πρώτες μέρες ήταν απογοητευση πραγματικά, μετά από μια εβδομάδα σχεδόν πιάνει πάρα πολύ καλά μία στις δύο φορές πέρασα τον αντίχειρα 2 φορές και ανέβασα την ευαισθησία της αφής είμαι ευχαριστημένος αυτό ήθελα ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που το προτηναν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμιά καλή ζελατίνα που να είναι case friendly? Αν ήμουν Αθήνα, θα έβαζα την γνήσια αλλά δεν ξέρω κάποιο σέρβις στην Θεσσαλονίκη που να βάζει
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμιά καλή ζελατίνα που να είναι case friendly? Αν ήμουν Αθήνα, θα έβαζα την γνήσια αλλά δεν ξέρω κάποιο σέρβις στην Θεσσαλονίκη που να βάζει
Αθήνα ποιος την βάζει;;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα ποιος την βάζει;;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη Smartec.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στη Smartec.
Ευχαριστώ πολύ. Μήπως μπορείς να μου πεις σε ποια περιοχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως μπορείς να μου πεις σε ποια περιοχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαϊδάρι Φειδιππιδου 7

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Επειδή από βδομάδα θα έχω στην κατοχή μου ένα note 10+ θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποια θήκη και τζαμακι για το κινητό; Στο s9+ έχω whitestone και spigen θήκη. Να κοιτάξω πάλι για κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Επειδή από βδομάδα θα έχω στην κατοχή μου ένα note 10+ θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποια θήκη και τζαμακι για το κινητό; Στο s9+ έχω whitestone και spigen θήκη. Να κοιτάξω πάλι για κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Whidestone dome glass ότι καλύτερο!

Αλλά στο note θα έχεις πρόβλημα με το δακτυλικο..

 

Καλύτερα να μείνεις με την εργοστασιακή μεμβράνη.

Είναι αρκετά καλή!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...