Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ενημερώσω ότι βγήκε και η ενημέρωση για Σκανδιναβικο/Nordic

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός με την 11 σας φαίνεται σωστά? Εμένα και με νόβα και με τον μαμά launcher δεν μου φαίνεται καλά. Σε 3χ3 φαίνεται πολύ μικρό το γραφικό

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μολις να περασω την προηγ. ρομ και ενω εβγαλε μυνημα στο odin ok , η συσκευη δεν ενοιγει . τωρα κατεβαζω ξανα την καινουρια για να προσπαθησω να την περασω ξανα . πηγα να την περασω με το home csc για να μην χασω τα δεδομενα , που εγινε λαθος και δεν ανοιγει ? τσεκαρα ολα τα αρχεια στα αντιστοιχα κουτακια εκτος απο το τελευταιο το user data Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα μολις να περασω την προηγ. ρομ και ενω εβγαλε μυνημα στο odin ok , η συσκευη δεν ενοιγει . τωρα κατεβαζω ξανα την καινουρια για να προσπαθησω να την περασω ξανα . πηγα να την περασω με το home csc για να μην χασω τα δεδομενα , που εγινε λαθος και δεν ανοιγει ? τσεκαρα ολα τα αρχεια στα αντιστοιχα κουτακια εκτος απο το τελευταιο το user data

 

Όταν λες δεν ανοιγει;

Δοκίμασε να κάνεις clear cache με τα κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν ανοιγει;

Δοκίμασε να κάνεις clear cache με τα κουμπια

 

δοκιμασα , δν ενοιγει , βγαζει μυνημα οτι δεν μπορεσε να ανοιξει και ισως χρειαστε factory reset . νομιζω θα περιμενω να κατεβει η 11 να δοκιμασω να την περασω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset. Το έχω πάθει και εγώ σε s9 plus. Δεν χρειάστηκε να κανω update. Είναι νεκρό η μπαίνει σε bootloop.

O μονος λόγος να μην πετύχει είναι να έχει αλλάξει ο bootloader στη νέα ρομ σε σχέση με την παλιά. Αυτό το βλέπεις από το 5ο ψηφίο από το τέλος στις 2 firmwares που έχεις. Την 11αρα και τη παλιά 10αρα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset. Το έχω πάθει και εγώ σε s9 plus. Δεν χρειάστηκε να κανω update. Είναι νεκρό η μπαίνει σε bootloop

 

οκ , με factory reset ανοιγει ευχαριστώ

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα εδώ ενώ είναι jpg και μόνο 167 kb. Μου γράφει υπερβαίνει το ποσοστό κατά 157,0 kb.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε ολους , ακούω απο πολλούς οτι εχετε διάφορα θέματα μετά την αναβάθμιση σε ANDROID 11 , σε εμένα προσωπικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα , η μπαταρία είναι πολύ καλή και σιγουρα οταν το AI μάθει περισσότερα με το πώς χρησιμοποιώ το κινητό θα γίνει ακόμα καλύτερο , το fingerprint reader ειναι κατά πολύ καλύτερο εχοντας η samsung μεγαλώσει τον αισθητήρα , συνιστώ σε ολους να ξαναπέρασουν το δαχτυλικό αποτύπωμα απο την αρχή και θα δουν παρα πολύ μεγάλη διαφορά καθώς επίσης να κάνουν και clear cashe.Καλή συνέχεια σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Βλέπω ότι διίστανται οι απόψεις για τη μετάβαση στην 11.

Ανήκω στους κατόχους που δεν την έχουν περάσει ακόμη όπως και αρκετοί αναγνώστες εδώ οι οποίοι πιστεύω έχουν το ίδιο δίλημμα μ εμένα.

Εσείς που είστε στην 11 μπορείτε να μας αναφέρετε + & - ώστε να μα βοηθήσετε στο πως να κινηθούμε.

Κάτι ακόμη το clear cashe τι ακριβώς κάνει και πως γίνετε; υπάρχει φόβος να χαθούν αρχεία;

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το χρόνο σας και τη βοήθειά σας.

Καλή Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

 

 

Απ' ότι διάβασα, όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση, τα θετικά είναι λίγα και το' αρνητικά περισσότερα σωστά;

 

 

 

Με συμβουλεύετε (αν και δε έχει έρθει ακόμη η ειδοποίηση) να την κάνω ή όχι.

 

 

 

Σας ευχαριστώ

Δεν συμφωνώ, μια χαρα παίζει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σαν αναβαθμιση (smoothness, διαχειριση μπαταριας/μνημης κλπ) ειναι πολυ καλη και ολα ειναι ομαλοτατα ακομα και διχως clean install. Επισης οντως ο αισθητηρας δακτυλικων φαινεται να λειτουργει καλυτερα (ή ειναι η ιδεα μου). Μονο τα bubbles με χαλανε τρομερα, αλλα δεν θα απερριπτα την αναβαθμιση για αυτον τον λογο, ελπιζω πως θα τα συνηθισω.

 

Παρεμπιπτοντως στο WhatsApp σας πεταει bubble? Eμενα οχι, ενω πριν ειχα το floating notification αλλα πλεον δεν γινεται ετσι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.

Πιστεύω να πανε όλα καλά... και θα χρειαστώ σίγουρα κάποια καθοδήγηση όπως παρακάτω...

- το clear cash πρέπει να γίνει και πως το κανω;

 

- στους φακέλους μπορώ με κάποια ρυθμίσει να έχω ανά σειρά 4 στοιχεία και όχι 3 πως μετά την αναβάθμιση;

 

Αυτά για αρχή...

 

Χίλια ευχαριστώ

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.

Πιστεύω να πανε όλα καλά... και θα χρειαστώ σίγουρα κάποια καθοδήγηση όπως παρακάτω...

- το clear cash πρέπει να γίνει και πως το κανω;

 

- στους φακέλους μπορώ με κάποια ρυθμίσει να έχω ανά σειρά 4 στοιχεία και όχι 3 πως μετά την αναβάθμιση;

- στην οθόνη edge πως μπορώ να κάνω νέα δημιουργία ζεύγους; (φαίνονται μόνο αυτά που ήδη είχα)

Αυτά για αρχή...

 

Χίλια ευχαριστώ

 

1)Αν έκανες καθαρή εγκατάσταση δεν χρειάζεται να κάνεις clear cashe αν όχι τότε καλό είναι να κάνεις. Πρέπει να σβήσεις το κινητό, να συνδέσεις τα ακουστικά στην θύρα usb c και να κάνεις ενεργοποίηση με πατημένο το volume up + power/bixby key.

 

2)Με την νεα αναβάθμιση δεν μπορείς να βάλεις 4 εικονίδια να φαίνονται στην σειρα οπως πριν σε φακέλους.

 

3)θα ανοίξεις τις εφαρμογές που θέλεις σε αναδυόμενη προβολή και στην μέση που τις χωρίζει έχει 3 τελείες, θα τις πατήσεις και θα βγουν 2 εικονίδια όπου θα πατήσεις το δεξί για να κάνεις αποθήκευση του ζεύγους εφαρμογών.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Αν έκανες καθαρή εγκατάσταση δεν χρειάζεται να κάνεις clear cashe αν όχι τότε καλό είναι να κάνεις. Πρέπει να σβήσεις το κινητό, να συνδέσεις τα ακουστικά στην θύρα usb c και να κάνεις ενεργοποίηση με πατημένο το volume up + power/bixby key.

 

2)Με την νεα αναβάθμιση δεν μπορείς να βάλεις 4 εικονίδια να φαίνονται στην σειρα οπως πριν σε φακέλους.

 

3)θα ανοίξεις τις εφαρμογές που θέλεις σε αναδυόμενη προβολή και στην μέση που τις χωρίζει έχει 3 τελείες, θα τις πατήσεις και θα βγουν 2 εικονίδια όπου θα πατήσεις το δεξί για να κάνεις αποθήκευση του ζεύγους εφαρμογών.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χίλια ευχαριστώ για ολσ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα από πάνω και ήθελα να κάνω clear cache αλλά δεν είχα ακουστικά USB C. Σύνδεσα με καλώδιο το κινητό στο PC (σε λειτουργία φόρτισης) και μετά ακολουθώντας τη γνωστή διαδικασία έκανα το clear cache.

 

Αλλαγές σημαντικές δεν έχω δει. Όμως το κινητό φαίνεται γενικά να τρέχει καλύτερα. Στο θέμα της μπαταρίας ίσως λίγο καλύτερα από πριν αλλά και πάλι με λειτουργία πτήσης στο σπίτι για να είμαι μόνιμα σε VoWiFi.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα από πάνω και ήθελα να κάνω clear cache αλλά δεν είχα ακουστικά USB C. Σύνδεσα με καλώδιο το κινητό στο PC (σε λειτουργία φόρτισης) και μετά ακολουθώντας τη γνωστή διαδικασία έκανα το clear cache.

 

Αλλαγές σημαντικές δεν έχω δει. Όμως το κινητό φαίνεται γενικά να τρέχει καλύτερα. Στο θέμα της μπαταρίας ίσως λίγο καλύτερα από πριν αλλά και πάλι με λειτουργία πτήσης στο σπίτι για να είμαι μόνιμα σε VoWiFi.

Τι ειναι το VoWifi; Και εχεις ενεργοποιήσει τη λειτουργία πτήσης λογικά δεν παιρνεις κλησεις. Σωστά;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το Voice Over WiFi. Αν είμαι σπίτι, ενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης, συνδέομαι στο WiFi του σπιτιού και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Στο δίκτυο της Cosmote λειτουργούν και τα SMS. Η διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ δικτύων κινητής και WiFi είναι πολύ μεγάλη.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειδοποίηση σε διάφορες εφαρμογές δεν μου έρχονται εφόσον η οθόνη είναι κλειστή παρά μόνο όταν την ανοίξω;πχ στοίχημαν...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειδοποίηση σε διάφορες εφαρμογές δεν μου έρχονται εφόσον η οθόνη είναι κλειστή παρά μόνο όταν την ανοίξω;πχ στοίχημαν...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου είναι απλό...Είναι θέμα στοιχήματος. Προφανως αλλού χάνεις αλλού κερδίζεις.

 

Οι ειδοποιήσεις σου είναι ενεργοποιήμενες στις εφαρμογες; το always on?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι απλό...Είναι θέμα στοιχήματος. Προφανως αλλού χάνεις αλλού κερδίζεις.

 

Οι ειδοποιήσεις σου είναι ενεργοποιήμενες στις εφαρμογες; το always on?

Ναι φίλε μου ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας ρυθμισεις/εφαρμογες/ πάνω από την πρώτη εφαρμογή γράφει...οι εφαρμογές σας. Πατάς δεξιά 3παυλιτσεςμε ένα βέλος που έχει. Βγαζει pop up παράθυρο εκεί επάνω ψηλά ενεργοποιείς το...εφαρμογές συστήματος και πατάς οκ.

Θα σε βγάλει σε όλες τις εφαρμογές. Κατεβαίνεις κάτω και βρίσκεις το always on το πατάς πας αποθήκευση και κάνε ενα clear cache. .

Βγες κλείσε κινητό και άνοιξε το πάλι.

 

Ελπίζω να μη έχει φάει γερό κόλλημα και χρειαστείς στο τέλος επαναφορά.

Κανε ότι σου έγραψα και πες μας. Θα κοιτάξω και κάτι άλλο μετα

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το Voice Over WiFi. Αν είμαι σπίτι, ενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης, συνδέομαι στο WiFi του σπιτιού και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Στο δίκτυο της Cosmote λειτουργούν και τα SMS. Η διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ δικτύων κινητής και WiFi είναι πολύ μεγάλη.

 

Δεν το ηξερα. Πολυ ενδιαφερον φαινεται

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...