Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είχε βγει η δυνατότητα προπαραγγελίας στο site του Κωτσόβολου δεν σου έδινε την επιλογή παραλαβής από κατάστημα. Μόνο για αποστολή στον χώρο σου και πληρωμή ή με κάρτα ή με κατάθεση στον λογαριασμό τους.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ναι σωστά, για αυτό την έκανα τηλεφωνικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:DΠολυ εξυπνο αυτο που εκανες, νομιζω ομως οτι το εκανες με την αγνοια του πωλητη-καταστηματος.

Η λογικη της προ-παραγγελιας απο προσφορα πιστευω πως πρεπει να προ-πληρωνεται.

Πολυ καλη κινηση απο μερος σου παντως

Link to comment
Share on other sites

:DΠολυ εξυπνο αυτο που εκανες, νομιζω ομως οτι το εκανες με την αγνοια του πωλητη-καταστηματος.

 

Η λογικη της προ-παραγγελιας απο προσφορα πιστευω πως πρεπει να προ-πληρωνεται.

 

Πολυ καλη κινηση απο μερος σου παντως

 

 

Not!

 

Αλίμονο αν πληρώναμε κατι που δεν είχαμε στα χέρια μας, μεγάλο ρίσκο.

Κι εγώ ειχα κάνει προπαραγγελια το s10 σε δυο καταστήματα Κωτσο κ public με παραλαβή απο κατάστημα και πλήρωσα επι τόπου στον πρωτο που το έφερε.

Έτσι και φίλος που παίρνει κάθε χρόνο τα νέα iPhone κλπ

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε βρε παιδιά, θα πληρώσω κάτι που δεν έχω; Και γω μέσω public απλά παραγγελία έκανα. Που βέβαια σκέφτομαι να την ακυρώσω γιατί πήγε κι έβαλε το ipad pro 10.5 προσφορά 26%... με ταλαιπωρούν :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ακριβείς ποτέ δεν πληρώνεις κάτι που έχεις.... πάντα πληρώνεις για κάτι που θα αποκτήσεις. Μπορεί ο χρόνος να είναι λίγα δευτερόλεπτα ή εβδομάδες ή μήνες, αλλά πάντα η πληρωμή προηγείται της απόκτησης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στη Samsung πετάνε αετό. Τους πήρα χθες και τους ρώτησα πότε έρχεται το 4G 256 και μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα μου πουν. Με πήραν σήμερα και μου είπαν περιχαρείς ότι έχει έρθει και ότι σε συγκεκριμένη αλυσίδα είναι διαθέσιμο. Μπαίνω στο site του μαγαζιού που μου ανέφεραν και λέει ότι αναμένεται. Άλλα αντί άλλων...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Not!

 

Αλίμονο αν πληρώναμε κατι που δεν είχαμε στα χέρια μας, μεγάλο ρίσκο.

Κι εγώ ειχα κάνει προπαραγγελια το s10 σε δυο καταστήματα Κωτσο κ public με παραλαβή απο κατάστημα και πλήρωσα επι τόπου στον πρωτο που το έφερε.

Έτσι και φίλος που παίρνει κάθε χρόνο τα νέα iPhone κλπ

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οκ μαζι σου εγω, αλλα,

οταν ερθει η συσκευη θα την παρεις με την τοτε τιμη "προσφορα προπαραγγελιας" μονο και μονο επειδη "εδειξες" ενδιαφερον ?

τοτε ποιος ο λογος της προπαραγελιας?

Και πως κανουν τα καταστηματα προπαραγγελια χωρις χρηματα ?

Δεν ξερω παιδια εγω δεν το εκανα παντος ετσι. Εγω πηγα και το αγορασα με 6 ατοκες στην καρτα μου.

Δεν ηξερα οτι μπορω να "καπαρωσω" την τιμη προσφορας και οταν ερθει το προιον, τοτε αμα γουσταρω να παω το παρω με 716 αντι για 889 euro.

Μου φαινεται παραλογο αλλα απο τη στιγμη που το εχεις κανει εσυ και μαλιστα κατ εξακολουθηση παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ μαζι σου εγω, αλλα,

 

οταν ερθει η συσκευη θα την παρεις με την τοτε τιμη "προσφορα προπαραγγελιας" μονο και μονο επειδη "εδειξες" ενδιαφερον ?

 

τοτε ποιος ο λογος της προπαραγελιας?

 

Και πως κανουν τα καταστηματα προπαραγγελια χωρις χρηματα ?

 

Δεν ξερω παιδια εγω δεν το εκανα παντος ετσι. Εγω πηγα και το αγορασα με 6 ατοκες στην καρτα μου.

 

Δεν ηξερα οτι μπορω να "καπαρωσω" την τιμη προσφορας και οταν ερθει το προιον, τοτε αμα γουσταρω να παω το παρω με 716 αντι για 889 euro.

 

Μου φαινεται παραλογο αλλα απο τη στιγμη που το εχεις κανει εσυ και μαλιστα κατ εξακολουθηση παω πασο.

 

 

 

Βρε πολλοί το έχουν κάνει και δικοί μου φίλοι, κι εδώ μέσα αν διαβάσεις. Ειναι θεμα καταστήματος. Πχ η media markt ζητούσε προπληρωμή για να μπει η προπαραγγελια. Οι άλλοι ομως όχι.

Συγκεκριμένα με τα s10 δεν υπήρχε προνομιακή τιμή αλλα τα νέα ασύρματα ακουστικα δώρο τα οποία για να παραλάβεις έπρεπε να στείλεις στη Samsung αποδεικτικό της προπαραγγελίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ωραία πράγματα! Έχουμε χρεωθεί για κάτι που δεν έχουν ακόμη ούτε αυτοί! Ανήκουστα πράγματα...:blink:

 

 

 

Εν τω μεταξύ, μόλις μου έστειλαν SMS ότι η παράδοση της παραγγελίας θα καθυστερήσει και μόλις είναι διαθέσιμα τα προϊόντα, θα με ενημερώσουν. :lol:

 

Σε εμένα πάντως (Κωτσόβολο) δεν έχουν στείλει κάποιο μήνυμα. Στο site φαίνεται υπό εκτέλεση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως (Κωτσόβολο) δεν έχουν στείλει κάποιο μήνυμα. Στο site φαίνεται υπό εκτέλεση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ούτε εμένα
Link to comment
Share on other sites

achillesgk και slk200gr πειτε μας ημερομηνια προπαραγγελιας.

Σκεφτομαι μηπως αν ειστε απο τους πρωτους ισως λογο σειρας προτεραιοτητας να παραλαβετε π.χ. απο την πρωτη παρτιδα, και καποιοι αλλοι αργοτερα, εξου και τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα ενημέρωση από τον Κωτσόβολο ότι η παραγγελία θα καθυστερήσει. Μέχρι να έρθει θα έχει βγει το s7 μου φαίνεται

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα ενημέρωση από τον Κωτσόβολο ότι η παραγγελία θα καθυστερήσει. Μέχρι να έρθει θα έχει βγει το s7 μου φαίνεται

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το θα καθυστερήσει μου το είχαν πει από την πρώτη μέρα που ήταν να κυκλοφορήσει και μου είχαν πει δύο με τρεις εβδομάδες καθυστέρηση, τώρα τι λένε;

Μωρέ καλά έκανα και πήρα το μικρό και πολύ ευχαριστημένος είμαι κιόλας δεν βλέπω να παίρνω το μεγάλο.

Η δυνατότητα που έχουν προσθέσει που μπορείς να παίρνεις και να δέχεσαι και από το wi-fi μοντέλο κανονικά τηλέφωνα και μηνύματα είναι φοβερή. Αρκεί να έχεις σύνδεσει στο λογαριασμό σου Samsung το κινητό σου και το tablet.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θα καθυστερήσει μου το είχαν πει από την πρώτη μέρα που ήταν να κυκλοφορήσει και μου είχαν πει δύο με τρεις εβδομάδες καθυστέρηση, τώρα τι λένε;

Μωρέ καλά έκανα και πήρα το μικρό και πολύ ευχαριστημένος είμαι κιόλας δεν βλέπω να παίρνω το μεγάλο.

Η δυνατότητα που έχουν προσθέσει που μπορείς να παίρνεις και να δέχεσαι και από το wi-fi μοντέλο κανονικά τηλέφωνα και μηνύματα είναι φοβερή. Αρκεί να έχεις σύνδεσει στο λογαριασμό σου Samsung το κινητό σου και το tablet.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θέλω να γκρινιάξω αλλά τη δυνατότητα να παίρνεις και να λαμβάνεις κλήσεις είναι κάτι που η apple του είχε πριν 5 χρόνια και δούλευε σωστά και να εξηγήσω, όσοι έχουν ρολόι της samsung και δέχονται και εκεί κλήσεις τότε το tablet δεν ενεργοποιείται κάτι που προσωπικά λίγο με χάλασε,θεωρώ ότι θα έπρεπε να κουδουνίζουν και οι τρεις συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Το θα καθυστερήσει μου το είχαν πει από την πρώτη μέρα που ήταν να κυκλοφορήσει και μου είχαν πει δύο με τρεις εβδομάδες καθυστέρηση, τώρα τι λένε;

Μωρέ καλά έκανα και πήρα το μικρό και πολύ ευχαριστημένος είμαι κιόλας δεν βλέπω να παίρνω το μεγάλο.

Η δυνατότητα που έχουν προσθέσει που μπορείς να παίρνεις και να δέχεσαι και από το wi-fi μοντέλο κανονικά τηλέφωνα και μηνύματα είναι φοβερή. Αρκεί να έχεις σύνδεσει στο λογαριασμό σου Samsung το κινητό σου και το tablet.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω σε αυτό το θέμα, οι κλήσεις και τα μηνύματα μπορούν να συγχρονιστούν με το τάμπλετ χωρίς να είναι το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο? Όπως με τα ρολόγια δηλαδή αρκεί να έχεις προφανώς wifi και login στο Samsung account σου?

 

Αυτό παίζει και στο S5e να υποθέσω έτσι?

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω σε αυτό το θέμα, οι κλήσεις και τα μηνύματα μπορούν να συγχρονιστούν με το τάμπλετ χωρίς να είναι το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο? Όπως με τα ρολόγια δηλαδή αρκεί να έχεις προφανώς wifi και login στο Samsung account σου?

 

Αυτό παίζει και στο S5e να υποθέσω έτσι?

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Ναι και ναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γκρινιάξω αλλά τη δυνατότητα να παίρνεις και να λαμβάνεις κλήσεις είναι κάτι που η apple του είχε πριν 5 χρόνια και δούλευε σωστά και να εξηγήσω, όσοι έχουν ρολόι της samsung και δέχονται και εκεί κλήσεις τότε το tablet δεν ενεργοποιείται κάτι που προσωπικά λίγο με χάλασε,θεωρώ ότι θα έπρεπε να κουδουνίζουν και οι τρεις συσκευές
Αυτό με το ρολόι δεν το είχα προσέξει, σωστός. Για να δούμε με κανένα update.

 

Edit: Τελικά αυτό που αναφέρεις σχετικά με το ρολόι δεν ισχύει χτυπάνε κανονικά και τα τρία.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω σε αυτό το θέμα, οι κλήσεις και τα μηνύματα μπορούν να συγχρονιστούν με το τάμπλετ χωρίς να είναι το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο? Όπως με τα ρολόγια δηλαδή αρκεί να έχεις προφανώς wifi και login στο Samsung account σου?

 

Αυτό παίζει και στο S5e να υποθέσω έτσι?

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Γιωργο οσο εντρυφεις στο οικοσυστημα της samsung, τοσο θα καταλαβαινεις οτι φωτοβολιδες τυπου oneplus 7 pro, ειναι ωραιες, θελκτικες, αλλα το ...πακετο (smartwatch, tablet, smartphone, buds και το integration ολων αυτων) κανει την εμπειρια χρησης ξεχωριστη ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο οσο εντρυφεις στο οικοσυστημα της samsung, τοσο θα καταλαβαινεις οτι φωτοβολιδες τυπου oneplus 7 pro, ειναι ωραιες, θελκτικες, αλλα το ...πακετο (smartwatch, tablet, smartphone, buds και το integration ολων αυτων) κανει την εμπειρια χρησης ξεχωριστη ;)
Ακριβώς αυτό που έγραψες Βαγγέλη το ζω και είναι ο λόγος που δεν αλλάζω οικοσύστημα.

Προσέθεσε και μια Samsung QLED και κλείσαμε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Έτσι είναι Βαγγέλη. Ψάχνω να βρω λόγω να στείλω το Note 10+ μου και ότι κουσουρι βρω (γιατί έχω βρει... Μπαταρία και σήμα mobile/WiFi είναι κάτω του μετρίου) το κάνω γαργάρα περιμένοντας τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Χτύπησα το Tab S5e για δοκιμή - θεωρώ ότι το S6 είναι υπερεκτιμημένο σε τιμή και δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα, και βλέπουμε!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και μια παγίδα της κάθε εταιρίας. Δημιουργώντας οικοσυστήματα κρατούν δέσμιους τους καταναλωτές οι οποίοι τις περισσότερες φορές δε θέλουν να ξεβολευτουν ή να χάσουν χρήματα πηγαίνοντας σε άλλη εταιρία.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι φωτογραφικές μηχανές που εάν κάποιος έχει επενδύσει σε φακούς δύσκολα θα πάει σε άλλη εταιρία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και μια παγίδα της κάθε εταιρίας. Δημιουργώντας οικοσυστήματα κρατούν δέσμιους τους καταναλωτές οι οποίοι τις περισσότερες φορές δε θέλουν να ξεβολευτουν ή να χάσουν χρήματα πηγαίνοντας σε άλλη εταιρία.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι φωτογραφικές μηχανές που εάν κάποιος έχει επενδύσει σε φακούς δύσκολα θα πάει σε άλλη εταιρία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Παγίδα από τη μία, ευκολία από την άλλη για τον καταναλωτή. Αυτός που δεν έχει χρόνο να γίνεται Guinea pig ψάχνει το seamlessly connection μεταξύ όλων των συσκευών του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χμ...

 

Χτύπησα το Tab S5e για δοκιμή - θεωρώ ότι το S6 είναι υπερεκτιμημένο σε τιμή και δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα, και βλέπουμε!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Εάν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας το s6 αν όμως σε ενδιαφέρει το πενάκι είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και μια παγίδα της κάθε εταιρίας. Δημιουργώντας οικοσυστήματα κρατούν δέσμιους τους καταναλωτές οι οποίοι τις περισσότερες φορές δε θέλουν να ξεβολευτουν ή να χάσουν χρήματα πηγαίνοντας σε άλλη εταιρία.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι φωτογραφικές μηχανές που εάν κάποιος έχει επενδύσει σε φακούς δύσκολα θα πάει σε άλλη εταιρία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Έχοντας στην κατοχή μου το iPhone 6s, το iPad, το mac mini και το apple tv ,ήταν η εποχή που η samsung είχε βγάλει ήδη τις oled οθόνες ασύρματη φόρτιση και η apple πετούσε χαρταετό, μου πήρε μία εβδομάδα για να το πάρω απόφαση και πούλησα όλο το οικοσύστημα και πήγα στη samsung, βέβαια το καλό ήταν ότι πούλησα όλα τα μεταχειρισμένα και πήρα καινούργια και με περίσσεψαν και χρήματα, το αντίστροφο σήμερα δεν μπορεί να γίνει εύκολα λογω κόστος ,πάντως γίνεται,μία απόφαση είναι αν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας το s6 αν όμως σε ενδιαφέρει το πενάκι είναι μονόδρομος
Ναι, νομίζω ότι αυτό είναι σωστο, αρκεί να μη με απογοητεύσει ο επεξεργαστής. Διαβάζω και βλέπω reviews που γράφουν ότι στέκεται μια χαρά και αυτό είναι ενθαρρυντικό.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...