Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χιος σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ήδη τη κατεβάζω και με τη πρώτη ευκαιρία θα τη ρίξω...

 

Να σαι και πάλι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

 

Έκανα και εγώ το τελευταίο update και όλα πήγαν μια χαρά αν και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξης, ενώ πριν το update όταν τράβαγα φώτο ή βίντεο και είχα το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση αυτό που τράβαγα φαινόταν σωστά και μεταφερόταν και σωστά στον λογαριασμό μου στην google. Δυστυχώς αυτό σταμάτησε να ιχύει μετά το τελευταίο update. Ξέρει κανείς τίποτα; και ρωτάω γιατί είναι πολύ σπαστικό να γυρνάς της φώτο αφού της εχεις τραβήξει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς random reboot, όχι δεν έχω. Δουλεύει άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τελικά αρκετές μέρες μετά την αναβάθμιση, έχει ράντομ επανεκκινήσεις, έχει συμβεί 3 φορές, όλες την τελευταία εβδομάδα και όλες κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ελπίζω να μη συνεχιστεί, μιας και κατά τ'άλλα όλα πάνε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση Διαμαντή δεν έχω δει καμία επανεκκίνηση τώρα αν τι κάνει βράδυ δεν το ξέρω , μέρα τουλάχιστον πότε.

Δεν βλέπω λογω να μην πας 11, γι'αυτό άλλωστε αγόρασα Android one να έχω update.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το αναφερετε, πολλές φορές το πρωί έβλεπα και καταλάβαινα ότι το κινητό το βράδυ είχε κάνει μόνο του επανεκκίνηση. τι έχω δώσει βέβαια καιρό τώρα αλλά απλά το αναφέρω ότι με την 11 μου το έκανε

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους

Μόνο με fastboot που λέει ένας φίλος πιο πάνω ίσως φτιάχνει αυτό ωστόσο εγώ θα μείνω στη 10

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή εγώ ξεκλειδωσα και την πέρασα καθαρή με fastboot γι'αυτό δεν έχω θέματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τη 10 είχε κάνει 2-3 φορές restart. Με την 11 ποτέ και δεν έχω κάνει επαναφορά.

Επίσης το fingerprint έφτιαξε γιατί στην 9 και 10 μερικές φορές δεν εμφανιζόταν όταν έβαζες το δάχτυλο.

Αυτά που έχασα στην 11 είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είναι σημαντικό και έχουν επίσης αφαιρέσει τη δυνατότητα immersive Mode να κρύβεις τις μπάρες status και navigation.

 

Οι διαφορές αυτές στη συμπεριφορά στον καθένα μας οφείλονται στο διαφορετικό hardware που βάζει η xiaomi. Οπότε παίζεις λοτο

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για το δακτυλικό, ξέχασα να αναφέρω ότι έχει βελτιωθεί και αυτό.

Σε γενικές γραμμές, εδώ και πολλά χρόνια είναι από τις λίγες φορές που μετά από ενημέρωση σε νέο android είμαι τόσο ικανοποιημένος. Σχετικά με τις επανεκκινήσεις της περασμένης βδομάδας, 3 φορές το πρωί που ξυπνούσα και το άνοιγα, ζητούσε το πιν και φόρτωνε τις εφαρμογές όπως κάνει μετά από επανεκκίνηση. Θέλω να πιστεύω ότι θα διορθωθεί, ίσως και να έχει γίνει από την τελευταία ενημέρωση, η οποία λόγω μεγέθους σίγουρα περιλαμβάνει και διορθώσεις.

Πάντως, αν ήμουν με την 10 σήμερα, με την ως τώρα εμπειρία που έχω, θα προχωρούσα στην 11 ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να φτιάξουν το bug το do not disturb με τις starred contacts..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Στο Android 11 όταν σβήνεις φώτο μένουν σαν αρχεία trashed και πιάνουν χώρο. Δεν έχω βρει ακόμα τι ρυθμίσεις θέλει για να μη μένουν ή πως θα τα σβήνεις γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Με το Android 11 τώρα δουλεύει και η εφαρμογή το τηλέφωνο σας με τα Windows 10 από όπου μπορείς να δεις στο pc τα SMS φώτο κλήσεις κλπ
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση Μαρτίου είμαι περίπου στις 5 ώρες σοτ, έχει μια πτώση σε σχέση με την προηγούμενη.e1374bdbbd5b0ad659473daf02c3ef1d.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση Μαρτίου είμαι περίπου στις 5 ώρες σοτ, έχει μια πτώση σε σχέση με την προηγούμενη.e1374bdbbd5b0ad659473daf02c3ef1d.jpg[/quote

 

Δώσε λίγο χρόνο ακόμα. Στο δικό μου αν και global, μετά από αναβάθμιση -ενημερωση, θέλει 5-6 φορτίσεις για να έρθει στα ίσια του.

Με όλα ανοιχτά όλη μέρα έχω φτάσει στις 7 με 8 ωρες οθόνης στην τελευταία. Πάντα τόσο έπαιζε στις τελευταίες εκδόσεις. Αυτό που έχω απενεργοποιήσει είναι η προσαρμοστική μπαταρία με τη χρήση της οποίας δεν πήγαινα ποτέ τόσο πολύ.

Αν θες δοκίμασε το.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

@Chios

Φιλε Xιος εριξα το image με fastboot (unlock, unlock critical, set active=a κτλ κτλ) και σαν να συμπεριφερεται καλύτερα το τηλέφωνο. Θα δείξει.... Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ για το link σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, το κλειδωσες;; Επίσης βασικό το usb debugging και το ξεκλείδωμα oem πάντα ανοιχτό, θα σε γλιτώσει από δυσάρεστες καταστάσεις σε περίπτωση σε περίπτωση Μπρικ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

@Chios

Ναι εννοείται πως το κλείδωσα και έχω ανοικτό το oem unlock γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου. Θα βάλω και το usb debugging ενεργό όπως αναφέρεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την έκδοση 11 περίπου 1 μήνα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Σήμερα όλη μέρα όμως δεν με αφήνει να μπω viber και gmail. Δηλαδή ανοίγω την εφαρμογή και σε 2 δευτερόλεπτα με πετάει έξω ενώ την βλέπω στο παρασκήνιο...Σε οτιδήποτε άλλο δοκίμασα δεν έχω θέμα, αλλά ειδικά το gmail καίγομαι γιατί το χρησιμοποιώ όλη μέρα για δουλειά....Καμία ιδέα?

 

Υ.Γ. Στο viber όταν κλείνω δεδομένα και wifi με κρατάει κανονικά στην εφαρμογή, αλλά στο gmail ούτε τότε...την τρέλα μου

Edited by TNTGOM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την έκδοση 11 περίπου 1 μήνα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Σήμερα όλη μέρα όμως δεν με αφήνει να μπω viber και gmail. Δηλαδή ανοίγω την εφαρμογή και σε 2 δευτερόλεπτα με πετάει έξω ενώ την βλέπω στο παρασκήνιο...Σε οτιδήποτε άλλο δοκίμασα δεν έχω θέμα, αλλά ειδικά το gmail καίγομαι γιατί το χρησιμοποιώ όλη μέρα για δουλειά....Καμία ιδέα?

 

Μπες playstore και κάνε update σε όλα

Link to comment
Share on other sites

εννοείς απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση? Δεν μου δίνει επιλογή για update...Eν τω μεταξύ μόλις διάβασα σχόλια στο play store για το gmail ότι κάνει το ίδιο από εχθές και σε άλλους...άρα αναμένω? Για το viber δεν είδα κάτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που το βρίσκω το system webview? Μπήκα να κατεβάσω την εφαρμογή και μου δίνει μόνο επιλογή για ενημέρωση αλλά δεν το κάνει και με πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...