Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δω στην πορεια

Εμενα με την 9 επεφτε το πολυ 2% το βραδυ και σε μια μερα ειχε οθονη περιπου 9 ωρες με μεγαλη φωτεινοτητα παντα.

Δεν ξερω αν θα βελτιωθει ή οχι λογω του οτι περασα τη 10 απο πανω χωρις reset

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω στην πορεια

Εμενα με την 9 επεφτε το πολυ 2% το βραδυ και σε μια μερα ειχε οθονη περιπου 9 ωρες με μεγαλη φωτεινοτητα παντα.

Δεν ξερω αν θα βελτιωθει ή οχι λογω του οτι περασα τη 10 απο πανω χωρις reset

Μετά από κάθε αναβάθμιση (ειδικά μεγάλη) θέλει το κινητό 1-2 μέρες να στρώσει.

Αυτό ήταν και θα είναι πάντα έτσι.

Ειδικά στην αναμονή, κάνει διάφορες διεργασίες και είναι λογικό να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

Μετά από μερικές μέρες θα δεις την πραγματική χρήση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε αναβάθμιση (ειδικά μεγάλη) θέλει το κινητό 1-2 μέρες να στρώσει.

Αυτό ήταν και θα είναι πάντα έτσι.

Ειδικά στην αναμονή, κάνει διάφορες διεργασίες και είναι λογικό να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

Μετά από μερικές μέρες θα δεις την πραγματική χρήση μπαταρίας.

Ακριβώς ειδικά την πρώτη μέρα μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση η μπαταρία είναι δράμα από τότε που θυμάμαι το android

 

Πρέπει να συνεχίζει να κάνει πραγματακια και αφού τελειώσει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει και εγώ ξαφνικά restart, εύχομαι στο επόμενο να το φτιάξουν, το έχω αναφέρει στα σχόλια καλό είναι να το κάνουμε όλοι

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας γνωστός, μετά από αναβάθιση σε 10, και η κάμερα με τον ευριγώνιο φακό, δεν βγάζει με καλή ανάλυση.

Μήπως έχει κανείς πανομοιότυπο θέμα; Με επαναφορά εργοστασιακών δεν λύθηκε το θέμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει.

Μόλις έφαγα και ένα restart στο ξαφνικό

 

Έχω έφαγα το μεσημέρι ένα όταν είχα παράλληλα ανοικτές και δοκίμαζα εναλλάξ την στοκ κάμερα με τη Google camera

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η always on display μένει σταθερή; Για να καούν σίγουρα τα leds;

 

Και η κουρτίνα με τους διακόπτες ακόμα είναι προσβάσιμη και στη lockscreen; Αλήθεια, google; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το led δουλεύει; Στην 9 είχα την εφαρμογή light flow κααι ήταν ΟΚ. Τώρα στην 10 δεν δουλεύει στις αναπάντητες.

Υ.γ. Βέβαια τώρα που την διέγραψα πάλι δούλευει εκτός από τις αναπάντητες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το led δουλεύει; Στην 9 είχα την εφαρμογή light flow κααι ήταν ΟΚ. Τώρα στην 10 δεν δουλεύει στις αναπάντητες.

Υ.γ. Βέβαια τώρα που την διέγραψα πάλι δούλευει εκτός από τις αναπάντητες.

Πάλι την εφαρμογή θέλει.

Στον ήχο ακούω μια βελτίωση και στα ακουστικά ή είναι ιδέα μου?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως εκτός από το bug που δεν δείχνει το ρολόι πάνω αριστερά πολλές φορές μου μηδενίζει την αυτόματη φωτεινότητα! ειδικά όταν ανοίγω το κινητό από το power button και σε σκοτεινό περιβάλλον. νόμιζα ότι με τον καιρό θα μάθει μέσω του adaptive brightness αλλά όχι το κάνει ακόμα και τόσο καιρό μετά την αναβάθμιση στην 10 άρα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβηκε η φωτεινότητα πρέπει να το υπολογίσετε στη μπαταρία αν το έχετε στο μαξ προφανώς και θα κρατάει λιγότερο σε sot

 

Βρε ας βλέπουμε και ας κρατάει λιγότερο

 

Σήμερα λοιπόν με όλη μέρα παραλία επειδή τράβαγα φωτό και δοκίμαζα τη κάμερα και παράλληλα έστελνα και μαιλ και γενικά χαζεύα (με 4g και δύο κάρτες και κάνα 20λεπτο ομιλία) είμαι με 3.5 ώρες οθόνη στο 33%

 

Δηλαδή πάω για 5ωρο μέχρι να χρειαστώ επειγόντως φόρτιση, αλλά ΧΕΣΤΗΚΑ γιατί το θέμα είναι ότι στη σκιά της ομπρέλας έβλεπα αρκετά καλά και κάτω από φουλ ήλιο έβλεπα με τη βοήθεια των (polarized) γυαλίων σε σημείο που μπορούσα να διαβάσω κείμενο άνετα (ειδικά η αντίθεση άσπρο μαύρο βοηθάει)

 

Άρα κάπως αντιμετωπίστηκε άλλο ένα αρνητικό της συσκευής που με προβληματιζε αρκετά, η μπαταρία είναι αρκετά μεγάλη ώστε να μη σε αφήσει εύκολα μες στη μερα και αυτό είναι το ζητούμενο.

Χειμώνα με μπόλικο wifi πολλές φορές πήγα και 2η μέρα, αλλά το θέμα είναι να μπορώ να έχω κινητό οπότε θέλω μες στη μερα όχι να γράφω χρόνους ρεκόρ sot να χαμε να λέγαμε

 

Αν το 5ωρο είναι το χειρότερο δυνατό σενάριο μια χαρά

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Restart δεν μου ξανακανε αλλά μερικές φορές δεν εμφανίζεται το fingerprint όταν το ακουμπάω και πρέπει να πατήσω το power. Αυτό το έκανε και στην 9
Link to comment
Share on other sites

Restart δεν μου ξανακανε αλλά μερικές φορές δεν εμφανίζεται το fingerprint όταν το ακουμπάω και πρέπει να πατήσω το power. Αυτό το έκανε και στην 9

 

Αυτό εμένα δε μου το έχει κανει ποτέ, μήπως είναι θέμα hardware?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που περάσατε την MUI 11 είχατε Α9 ή Α10; Ρωτάω επειδή η υποβάθμιση από Α10 σε Α9 απευθείας θυμάμαι ήταν προβληματική.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που περάσατε την MUI 11 είχατε Α9 ή Α10; Ρωτάω επειδή η υποβάθμιση από Α10 σε Α9 απευθείας θυμάμαι ήταν προβληματική.

 

η miui 11 είναι με Α9 και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την υποβάθμιση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι να σκάσω!!!!

 

Έσπασε η εσωτερική οθόνη του Mi A3 μου και δεν ξέρω τι να κάνω...

Μένω Θεσσαλονίκη και το είχα αγοράσει πριν λίγους μήνες από Αθήνα από ένα σκρουτσομάγαζο.

Η εγγύηση λογικά μου είναι άχρηστη αφού έπεσε από της κόρης μου τα χέρια (από απόσταση 30-40 εκ από το πάτωμα και πάνω στο χαλί!!!!!!).

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες λύσεις?

Που ν΄απευθυνθώ? Αξίζει να το φτιάξω?

Πόσο θα κοστίσει?

Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία???

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι να σκάσω!!!!

 

Έσπασε η εσωτερική οθόνη του Mi A3 μου και δεν ξέρω τι να κάνω...

Μένω Θεσσαλονίκη και το είχα αγοράσει πριν λίγους μήνες από Αθήνα από ένα σκρουτσομάγαζο.

Η εγγύηση λογικά μου είναι άχρηστη αφού έπεσε από της κόρης μου τα χέρια (από απόσταση 30-40 εκ από το πάτωμα και πάνω στο χαλί!!!!!!).

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες λύσεις?

Που ν΄απευθυνθώ? Αξίζει να το φτιάξω?

Πόσο θα κοστίσει?

Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία???

Δυστυχώς η αλλαγή amoled οθόνης κοστίζει 100-130€.

Στο Google θα βρεις μαγαζιά για επισκευή

Ειναι πολύ ευαίσθητες σε πεσίματα γιαυτό θέλουν πάρα πολύ προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...