Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο πέρασε και αυτήν που σου έστειλα στο insomnia για δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε Βαγγέλη γιατί τρομοκρατείς τον κόσμο μια χαρά είναι η 10 .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πέρασε και αυτήν που σου έστειλα στο insomnia για δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε Βαγγέλη γιατί τρομοκρατείς τον κόσμο μια χαρά είναι η 10 .

 

Αφου κι εσυ μετανιωσες και την εβγαλες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή telegram και να μπεις στο κανάλι όπου θα βρεις οδηγίες.

 

Αν δεις και εδώ μέσα και εδώ https://c.mi.com/forum-2146-1.html

πολλοί αναφέρουν διαφορετικά προβλήματα, όπως χειρότερες κάμερες, μπαταρία και κολληματα

Το κινητό σε καμία περίπτωση προς το παρόν δεν πρόκειται να γίνει καλύτερο από ότι ήταν στην 9 και αφού δεν υπάρχει επιστροφή γιατί να το διακινδυνευσεις

 

Οπότε υπάρχουν ακόμη θέματα. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση :) Να πω την αλήθεια το έχω σετάρει ήδη όπως θέλω και με dark mode και με gestures κτλ. Δεν έχει τίποτα να ζηλέψει μετά από την προσαρμογή που του έκανα. Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι και τα security patch.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς 18W φορτιστή; Εμπειρίες

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς 18W φορτιστή; Εμπειρίες
Εγώ επειδή κάποια τηλέφωνα μπορεί να τα κρατήσω 2-3 χρόνια δεν θα ήθελα σε 6 μήνες να θέλω μπαταρία, μόνο ζημιά κάνει η γρήγορη φόρτιση, μια χαρά φορτίζει με τον μάνα φορτιστή, άσε που σε xiaomi δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταρίες αν χρειαστεί να αλλάξεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη φόρτιση πάνω από 15w είναι επιβλαβής για την μπαταρία της συσκευής:

https://techmaniacs.gr/i-grigori-fortisi-pano-apo-15w-einai-epivlavis-gia-tin-mpataria-tis-syskeyis/

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως φορτιζει 10% το δεκαλεπτο

Εγω κανα 20 λεπτο τη μερα το φορτιζω και ειμαι παντα στο 70-90%

Link to comment
Share on other sites

πάντως, πότε ήρθε η EU 10ΑΡΑ, σήμερα βλέπω να επανέρχεται η μπαταρία! είχε πέσει αρκετά. τώρα πάει να γίνει όπως πριν! ήθελε χρόνο να ξανά μάθει τις συνήθειες χρήσης μάλλον

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό συμπέρασμα, από εσάς που βάλατε την 10, είναι να πάμε & εμείς που είμαστε ακόμα στην 9;

Καλή είναι μωρέ

 

Κάνει κάτι χαζά πού και πού αλλά γενικά είναι καλή

 

Σοβαρό πρόβλημα που να θέλω απεγνωσμένα να γυρίσω πίσω προσωπικά δεν συνάντησα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια παντως μου φαινεται οτι μετα το τελευταιο update του Μαιου εχουνε διορθωσει παρα πολυ την 10ρα...

Διορθωσαν το προβλημα με τη μεγαλη γραμματοσειρα των εικονιδιων, φτιαξανε το shutter speed στην καμερα μεχρι 32s, το δαχτυλικο παει σφαιρα,

πραγματικα ειναι παρα πολυ γρηγορο και ενα προβλημα που ειχα οταν επαιζα κατι και ειχα κληση, μου μπερδευε τους ηχους,

ενω ειχα το παιχνιδι στο mute μου το ανοιγε τερμα, και δεν ακουγα τον αλλο. Με το update νομιζω διορθωθηκε και αυτο

Με την μπαταρια δεν παρατηρησα κατι διαφορετικο ουτε σε σχεση με πριν, ουτε με το 9. Νομιζω μου κραταει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κερδίζεις τις μηνιαίες ενημερώσεις ασφαλείας -δεν το λες και λίγο-, συν τις νέες δυνατότητες της 10 που άλλους συγκινούν περισσότερο κι άλλους καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν κερδίζεις κάτι παραπάνω ή χάνεις και απλά λες ότι έχεις τη 10

 

Κερδίζω ότι δεν κάνω διατάσεις με τον αντίχειρα για να πάω πίσω, αυτό και μόνο μου αρκεί

 

Συν ότι για αυτό εγώ προσωπικά αγόρασα τη συσκευή εξαρχής, άλλωστε δεν σταματάει να αναβαθμίζεται

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια παντως μου φαινεται οτι μετα το τελευταιο update του Μαιου εχουνε διορθωσει παρα πολυ την 10ρα...

 

Globa? Διότι ΕU δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

9 pie ΜΟΝΟ
Το θέμα είναι αν κερδίζεις κάτι παραπάνω ή χάνεις και απλά λες ότι έχεις τη 10
Το να είστε αρνητικοί είναι δικαίωμα σας, το να σπαμαρετε στο φόρουμ λέγοντας ανακρίβειες ή απλά υπονοοντας προβλήματα που απλά δεν υπάρχουν, είναι γελοίο.... Είναι απορίας άξιο που έχετε κινητό, θα μπορούσατε να κάνετε την δουλειά σας με περιστέρια.

Αν λοιπόν έχετε κάτι ουσιαστικό να πείτε, που να αφορά μεγάλη πλειοψηφία, κάντε το, αν όχι,σταματήστε τις θεωρίες και τα προβλήματα του μυαλού σας. Καταντάει κουραστικό να ρωτάει κάποιος για την 10αρα και να απαντάτε εσείς που δεν ξέρετε ούτε τι χρώμα έχει.

Απλά για την ιστορία, έκανα την αναβάθμιση στης γυναίκας μου το κινητό, όλα είναι οκ ακόμα και χωρίς επαναφορά (άλλος ένας μύθος) η μπαταρία μετά τιςβ2 πρώτες μέρες επανήλθε, το δακτυλικό έγινε πολύ γρήγορο, ακόμα και με ένα μόνο σκαναρισμα στο σεταρισμα. Γενικά κάποιο πρόβλημα δεν βρήκα. Άργησε αλλά τουλάχιστον ήρθε οκ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να είστε αρνητικοί είναι δικαίωμα σας, το να σπαμαρετε στο φόρουμ λέγοντας ανακρίβειες ή απλά υπονοοντας προβλήματα που απλά δεν υπάρχουν, είναι γελοίο.... Είναι απορίας άξιο που έχετε κινητό, θα μπορούσατε να κάνετε την δουλειά σας με περιστέρια.

Αν λοιπόν έχετε κάτι ουσιαστικό να πείτε, που να αφορά μεγάλη πλειοψηφία, κάντε το, αν όχι,σταματήστε τις θεωρίες και τα προβλήματα του μυαλού σας. Καταντάει κουραστικό να ρωτάει κάποιος για την 10αρα και να απαντάτε εσείς που δεν ξέρετε ούτε τι χρώμα έχει.

Απλά για την ιστορία, έκανα την αναβάθμιση στης γυναίκας μου το κινητό, όλα είναι οκ ακόμα και χωρίς επαναφορά (άλλος ένας μύθος) η μπαταρία μετά τιςβ2 πρώτες μέρες επανήλθε, το δακτυλικό έγινε πολύ γρήγορο, ακόμα και με ένα μόνο σκαναρισμα στο σεταρισμα. Γενικά κάποιο πρόβλημα δεν βρήκα. Άργησε αλλά τουλάχιστον ήρθε οκ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν το ξέρεις έχουν αποσύρει 3 φορές την αναβάθμιση σαν προβληματική. Επίσης στο φόρουμ της xiaomi και εδω πολλοί αναφέρουν προβλήματα. Όταν λυθούν όλα τότε εγώ θα πρότεινα να τη βάλει κανείς και όχι να γίνει πειραματόζωο και να μείνει με ένα προβληματικό τηλέφωνο χωρις επιστροφή.

Καποιοι χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο στη δουλειά μας και θέλουμε να είναι απροβληματιστο όπως είναι τώρα κι όχι απλά να λέμε ότι έχουμε το Android 10 κι ας είναι όπως ναναι

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει στο κινητό του ότι γουστάρει.....

Να λέμε κι ένα ευχαριστώ σε αυτούς που αναβάθμισαν σε 10 (για οποιοδήποτε λόγο) και μας βοηθάνε γράφοντας τις παρατηρήσεις τους....

Προσωπικά δεν τους βλέπω σαν "πειραματόζωα" προφανώς θέλανε και το κάνανε και τους ευχαριστώ για τα σχόλια που αφήνουν...

Όσοι μείναμε με την 9 (για οποιοδήποτε λόγο) κάποια στιγμή θα αναβαθμισουμε γιατί τα προβλήματα σιγά σιγά διορθώνονται...

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ξέρεις έχουν αποσύρει 3 φορές την αναβάθμιση σαν προβληματική. Επίσης στο φόρουμ της xiaomi και εδω πολλοί αναφέρουν προβλήματα. Όταν λυθούν όλα τότε εγώ θα πρότεινα να τη βάλει κανείς και όχι να γίνει πειραματόζωο και να μείνει με ένα προβληματικό τηλέφωνο χωρις επιστροφή.

Καποιοι χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο στη δουλειά μας και θέλουμε να είναι απροβληματιστο όπως είναι τώρα κι όχι απλά να λέμε ότι έχουμε το Android 10 κι ας είναι όπως ναναι

Μιλάς και πάλι με βάση το τι λένε κάποιοι, αντί να το κάνεις αυτό, άσε να μιλήσουν αυτοί που ήδη έκαναν την αναβάθμιση και ξέρουν, το τι διάβασες και τι σου είπε κάποιος ... κανέναν δεν ενδιαφέρει, έχεις άποψή? το δούλεψες με την 10αρα? ΟΧΙ, οπότε άσε εμάς να κάνουμε ότι θέλουμε, απλά σταμάτα να διαδίδεις φήμες.

Τόσο απλό. όσο για το αν αποσύρθηκε 3 φορές, πολύ καλά έκαναν, τι ήθελες να τη δώσουν σε όλους και μετά να φωνάζεται με το δίκιο σας?

Τώρα αν εσύ θέλεις να μείνεις στην 9, δικαίωμα σου, αν θέλεις μπορείς να βάλεις και την 8.... (υπάρχει τρόπος) σταμάτα όμως να μιλάς για κάτι που δεν έχεις ιδία πείρα.

Α, και μην μπερδεύεσαι, δεν είσαι ο μόνος που το κινητό το έχει για δουλειά, εκτός αν νομίζεις ότι όλοι εμείς εδώ, απλά παίζουμε παιχνίδια και ακούμε μουσική....

και θέλω να σε δω, χωρίς πιστοποιητικά ασφαλείας πως θα κάνεις e-banking....εκτός αν αυτό δεν θεωρείται δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς και πάλι με βάση το τι λένε κάποιοι, αντί να το κάνεις αυτό, άσε να μιλήσουν αυτοί που ήδη έκαναν την αναβάθμιση και ξέρουν, το τι διάβασες και τι σου είπε κάποιος ... κανέναν δεν ενδιαφέρει, έχεις άποψή? το δούλεψες με την 10αρα? ΟΧΙ, οπότε άσε εμάς να κάνουμε ότι θέλουμε, απλά σταμάτα να διαδίδεις φήμες.

Τόσο απλό. όσο για το αν αποσύρθηκε 3 φορές, πολύ καλά έκαναν, τι ήθελες να τη δώσουν σε όλους και μετά να φωνάζεται με το δίκιο σας?

Τώρα αν εσύ θέλεις να μείνεις στην 9, δικαίωμα σου, αν θέλεις μπορείς να βάλεις και την 8.... (υπάρχει τρόπος) σταμάτα όμως να μιλάς για κάτι που δεν έχεις ιδία πείρα.

Α, και μην μπερδεύεσαι, δεν είσαι ο μόνος που το κινητό το έχει για δουλειά, εκτός αν νομίζεις ότι όλοι εμείς εδώ, απλά παίζουμε παιχνίδια και ακούμε μουσική....

και θέλω να σε δω, χωρίς πιστοποιητικά ασφαλείας πως θα κάνεις e-banking....εκτός αν αυτό δεν θεωρείται δουλειά.

 

Ποιες φήμες?

Διαβάζεις καθολου τι λένε αυτοί που την έβαλαν?

 

https://c.mi.com/thread-2976559-1-0.html

Ή νομίζεις ότι τα ακούω στο μακελειό?

Γνωρίζεις ότι το hardware της xiaomi είναι Τζόκερ και στο κάθε κινητό παρουσιάζονται διαφορετικά προβλήματα?

Αν ο άλλος δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του ούτε να γυρίσει στην 9 θα του πάρεις άλλο κινητό?

Αφού τα ξέρεις μόνο εσύ τόσο καλά μπορείς να μας πεις και να εγγυηθείς αν δουλεύει κανονικά το notification led στις αναπάντητες, έχει shutter πάνω από 1/4, οι φώτο και το βίντεο έχουν χάσει ποιότητα, δουλεύει κανονικά η ηχογράφηση κλήσεων, αν δουλεύουν τα gestures με nova, αν η μπαταρία κρατάει έστω το ίδιο?

Γράφουν κι άλλα πολλά προβλήματα, δε στα αναφέρω όλα και τα έχουν γράψει κι εδώ μέσα αν νομίζεις ότι εκεί είναι ψεύτες.

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Ποιες φήμες?

 

Διαβάζεις καθολου τι λένε αυτοί που την έβαλαν?

 

 

 

https://c.mi.com/thread-2976559-1-0.html

 

Ή νομίζεις ότι τα ακούω στο μακελειό?

 

Γνωρίζεις ότι το hardware της xiaomi είναι Τζόκερ και στο κάθε κινητό παρουσιάζονται διαφορετικά προβλήματα?

 

Αν ο άλλος δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του ούτε να γυρίσει στην 9 θα του πάρεις άλλο κινητό?

 

Αφού τα ξέρεις μόνο εσύ τόσο καλά μπορείς να μας πεις και να εγγυηθείς αν δουλεύει κανονικά το notification led στις αναπάντητες, έχει shutter πάνω από 1/4, οι φώτο και το βίντεο έχουν χάσει ποιότητα, δουλεύει κανονικά η ηχογράφηση κλήσεων, αν δουλεύουν τα gestures με nova, αν η μπαταρία κρατάει έστω το ίδιο?

 

Γράφουν κι άλλα πολλά προβλήματα, δε στα αναφέρω όλα και τα έχουν γράψει κι εδώ μέσα αν νομίζεις ότι εκεί είναι ψεύτες.

 

Σε τρεις συσκευές που έχουμε στο σπίτι. Μια global και δύο EU:

-Το notification led δουλεύει κανονικά

-έχει πλέον shutter 32s στη global με το security update Μαϊου, το αναμένουμε στην EU.

-οι φωτό και τα βίντεο δεν έχουν αλλάξει.

-η ηχογράφηση δε δουλεύει σωστά, λόγω περιορισμών της Google στην 10. Αυτό ισχύει σε όλα τα Android one τηλέφωνα.

-Τα gestures δε δουλεύουν με Nova.

-Η μπαταρία κρατάει το ίδιο.

Επίσης με την 10 και ειδικά μετά το security update του Μαϊου θεωρώ ότι το τηλέφωνο είναι πιο smooth σε σχέση με την 9. Τέλος τα security updates είναι πιο σημαντικά για μένα από τα gestures σε Nova launcher.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...