Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες η οθονη δεν ραγησε πουθενα. εσωτερικα εγινε το "κοκομπλοκο κ μαυρισε/εμφανισε γραμμες. απο το ταρακουλο της πτωσης.
Έχεις ΠΜ

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδες η οθονη δεν ραγησε πουθενα. εσωτερικα εγινε το "κοκομπλοκο κ μαυρισε/εμφανισε γραμμες. απο το ταρακουλο της πτωσης.

 

Ακριβώς

 

Το tempered glass βοηθάει Μόνο σε γρατσουνιές ή σε σε κάνα χτύπημα με αντικείμενο κλπ

Αν το κινητό πέσει από ύψος δε βοηθάει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

παιδες η οθονη δεν ραγησε πουθενα. εσωτερικα εγινε το "κοκομπλοκο κ μαυρισε/εμφανισε γραμμες. απο το ταρακουλο της πτωσης.
Κλασσική συμπεριφορά της amoled δεν πας να το έχεις με 500 προστασίες σπάει μέσα (ενα από τα σοβαρά αρνητικά της amoled)
Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6_2018_a7_2018_a80_android_10_update-news-42005.php Έδωσα το a7 2018 για android one και γρήγορα update,τώρα βλέπω το παλιό μου τηλ να παίρνει 10 το οποίο έχει η γυναίκα μου την οποία δεν την ενδιέφεραν τα update..Ο γιός μου έχει το mi A2 με Android 10..Και εγώ είμαι με το mi a3 και περιμένω, απογοητευμένος..
Link to comment
Share on other sites

Εμάς θα μας δώσουν το καλό Android 10 γιαυτό αργεί, η κατάντια της xiaomi φίλε τι νσ πω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική συμπεριφορά της amoled δεν πας να το έχεις με 500 προστασίες σπάει μέσα (ενα από τα σοβαρά αρνητικά της amoled)

 

και σε mi9t pro φιλης, τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την καραμέλα του update γιατί κολλήσατε έτσι;

Σιγά το πρόβλημα δηλαδή που το αναπαράγετε συνέχεια δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρόβλημα δεν είναι..Μια χαρά δουλεύει το τηλ αλλά όταν είσαι android one νομίζω πως θέλεις να έχεις και την τελευταία έκδοση του android.Ξερω θα πάρουμε κάποια στιγμή 10 και ελπίζω με το 11 να μην έχουμε τα ίδια.. Αλήθεια ποια έκδοση της Google camera έχετε κυρίως για νυχτερινή και HDR φωτογράφιση? Σήμερα κατέβασα την τελευταία από Urnyx05 αλλά ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει..
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω γιατι ξαφνικα απο τα 140 ευρο που ειχε τιμη πριν λιγες μερες στο kmovil ξαφνικα πεταχτηκε στα 200+.

Δεν βγαζω νοημα.ξερεις καποιος κατι να μας δωσει καποια ιδεα?

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-a3

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω γιατι ξαφνικα απο τα 140 ευρο που ειχε τιμη πριν λιγες μερες στο kmovil ξαφνικα πεταχτηκε στα 200+.

Δεν βγαζω νοημα.ξερεις καποιος κατι να μας δωσει καποια ιδεα?

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-a3

 

Λόγο κορονοιου,υπάρχουν αυξήσεις γενικά λόγο μειωμένης παραγωγής...

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6_2018_a7_2018_a80_android_10_update-news-42005.php Έδωσα το a7 2018 για android one και γρήγορα update,τώρα βλέπω το παλιό μου τηλ να παίρνει 10 το οποίο έχει η γυναίκα μου την οποία δεν την ενδιέφεραν τα update..Ο γιός μου έχει το mi A2 με Android 10..Και εγώ είμαι με το mi a3 και περιμένω, απογοητευμένος..

 

Καλά μη χαίρεσαι, δεν αλλάζουν και πολλά.

Περισσότερα προβλήματα έφερε η ενημέρωση παρά νεότερα features. Δυστυχώς η χιαομι απλά δεν ενδιαφέρεται για το android one με αυτά που κάνει. Και το α2 λαιτ που έχω μια χαρα το ρήμαξε σε επιδόσεις και φουλ bugs.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6_2018_a7_2018_a80_android_10_update-news-42005.php Έδωσα το a7 2018 για android one και γρήγορα update,τώρα βλέπω το παλιό μου τηλ να παίρνει 10 το οποίο έχει η γυναίκα μου την οποία δεν την ενδιέφεραν τα update..Ο γιός μου έχει το mi A2 με Android 10..Και εγώ είμαι με το mi a3 και περιμένω, απογοητευμένος..

 

Από τι διάβασα σε κάποια ή σε πολλά Mi A2 Lite το Android 10 τους έκανε χοντρές ζημιές, και μία από αυτές μάλλον ανεπανόρθωτη. Αυτή η μία που λέω είναι το ότι σε πολλά Α2 χάλασε η οθόνη... https://gr.gizchina.com/2020/03/11/xiaomi-mi-a2-lite-xekinise-i-anavathmisi-toy-se-android-10-2/

 

Αν είναι να έχουμε και εμείς τέτοια θέματα καλύτερα να αργήσει και άλλο ώστε να μην τα έχουμε.

Edited by GeorgeR1_700
Link to comment
Share on other sites

Από τι διάβασα σε κάποια ή σε πολλά Mi A2 Lite το Android 10 τους έκανε χοντρές ζημιές, και μία από αυτές μάλλον ανεπανόρθωτη. Αυτή η μία που λέω είναι το ότι σε πολλά Α2 χάλασε η οθόνη... https://gr.gizchina.com/2020/03/11/xiaomi-mi-a2-lite-xekinise-i-anavathmisi-toy-se-android-10-2/

 

Αν είναι να έχουμε και εμείς τέτοια θέματα καλύτερα να αργήσει και άλλο ώστε να μην τα έχουμε.

 

Το έχω γράψει και στο αντίστοιχο νήμα, αυτό με την οθόνη το έχω και εγώ στο 1/3 όμως της αριστερής εικόνας, συνεπώς αν δεν το ξέρεις δεν το παρατηρείς, όπως δεν το είχα παρατηρήσει και εγώ.

Πιο πολύ σαν Light bleed φαίνεται.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο αντίστοιχο νήμα, αυτό με την οθόνη το έχω και εγώ στο 1/3 όμως της αριστερής εικόνας, συνεπώς αν δεν το ξέρεις δεν το παρατηρείς, όπως δεν το είχα παρατηρήσει και εγώ.

Πιο πολύ σαν Light bleed φαίνεται.

 

Αλήθεια? Αν είναι έτσι σε όλα τα Α2 πάλι καλά, μου φάνηκε πολύ εκνευριστικό να χαλάσει η οθόνη από ένα update. Εκεί κανονικά θα έπρεπε να σου κάνουν δωρεάν αντικατάσταση εφόσον δεν ευθύνεσαι εσύ για την ζημιά στο κινητό. Αλλά αφού δεν φαίνεται, όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου πηρε την εκδοση 10 εδω και μερες και το μονο που εχω βρει να μην δουλευει ειναι η ρυθμιση pro της καμερας

Εχω παρατηρήσει και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

δεν μπορώ να καταλάβω σε κάποιους δουλεύουν ολα και σε άλλους οχι

Οσοι εχουν θέμα έχουν κανει επαναφορά ρυθμίσεων στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου πηρε την εκδοση 10 εδω και μερες και το μονο που εχω βρει να μην δουλευει ειναι η ρυθμιση pro της καμερας

 

Εχω παρατηρήσει και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

 

δεν μπορώ να καταλάβω σε κάποιους δουλεύουν ολα και σε άλλους οχι

 

Οσοι εχουν θέμα έχουν κανει επαναφορά ρυθμίσεων στο τηλέφωνο?

Ίδιο τηλέφωνο

Διαφορετικό hardware....---πολλαπλοι προμηθευτές

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο τηλέφωνο

Διαφορετικό hardware....---πολλαπλοι προμηθευτές

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Για το λογο αυτο καινε οθονες και κανουν ζημιες στις συσκευες με τα update.

Προφανως εχουν ξεχασει να βαλουν σωστους dricers για να υποστηριζωντε ολα τα hardwares.

Αναθεμα και αν αυτοι ξερουν ποσους προμυθευτες εχουν χρησιμοποιησει για να κανουν τοσο καιρο να διορθωσουν τις πατατες που κανανε.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω δακτυλικό αποτύπωμα για ξεκλείδωμα δίχως άλλον εφεδρικό τρόπο όπως πιν, μοτίβο ή κωδικό;;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω δακτυλικό αποτύπωμα για ξεκλείδωμα δίχως άλλον εφεδρικό τρόπο όπως πιν, μοτίβο ή κωδικό;;

 

Μπορεις.

Στις ρυθμισεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις.

Στις ρυθμισεις ασφαλειας.

 

Αν θες μπορείς να μου δώσεις τα φώτα σου;

Πηγαίνω Ρυθμίσεις - Ασφάλεια και

τοποθεσία και στην Ασφάλεια συσκευής έχω κλείδωμα οθόνης κανένα.

Από κάτω στα Δακτυλικά αποτυπώματα όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου ζητάει αναγκαστικά και έναν εφεδρικό τρόπο εκτύπωσης όπως ανέφερα και πιο πάνω.

Τι κάνω λάθος;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να μου δώσεις τα φώτα σου;

Πηγαίνω Ρυθμίσεις - Ασφάλεια και

τοποθεσία και στην Ασφάλεια συσκευής έχω κλείδωμα οθόνης κανένα.

Από κάτω στα Δακτυλικά αποτυπώματα όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου ζητάει αναγκαστικά και έναν εφεδρικό τρόπο εκτύπωσης όπως ανέφερα και πιο πάνω.

Τι κάνω λάθος;

 

Δεν αλλάζει αυτό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις την λειτουργία τσέπης ούτως ώστε να αναγνωρίζει ότι είναι η συσκευή πάνω σου και να ανοίγει μόνο με το αποτύπωμα, και μόνο όταν την αφήνεις κάπου θα σου ζητάει και μοτίβο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει αυτό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις την λειτουργία τσέπης ούτως ώστε να αναγνωρίζει ότι είναι η συσκευή πάνω σου και να ανοίγει μόνο με το αποτύπωμα, και μόνο όταν την αφήνεις κάπου θα σου ζητάει και μοτίβο.

 

Κρίμα. Δεν βολεύει τότε το δακτυλικό αποτύπωμα εάν χρειάζεται και δεύτερη διαδικασία ξεκλειδώματος κάθε φορά

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Δεν βολεύει τότε το δακτυλικό αποτύπωμα εάν χρειάζεται και δεύτερη διαδικασία ξεκλειδώματος κάθε φορά
Τι εννοείς φίλε;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το χάσατε.... :)

το δακτυλικό δουλεύει μόνο του, όταν ξεκλειδώνεις με δακτυλικό δεν σου ζητάει τίποτα άλλο, απλά για να ορίσεις δακτυλικό αποτύπωμα θέλει και εφεδρικό PIN ή μοτίβο (σε περίπτωση που δεν το αναγνωρίζει το δακτυλικό, βρεγμένα χέρια ή bug).

η μόνη περίπτωση που Θέλει το PIN ή το μοτίβο, άσχετα από το δακτυλικό, είναι όταν κάνουμε επανεκκίνηση το κινητό, εκεί με το δακτυλικό δεν ανοίγει.

ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...