Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μου ένα παράδειγμα συνονόματε; να δούμε πόσο σαπακι είναι.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ένα παράδειγμα συνονόματε; να δούμε πόσο σαπακι είναι.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Fermi Note 4,διαφορετικές οθόνες και αισθητήρες,είχα τρεις συσκευές,με διαφορετικά μέρη,Note 5,διαφορετική οθόνη,ΜΙ Α2,εκεί άστο....Micron ddr,οθόνη διαφορετική,αισθητήρα δαχτυλικου παίζανε δυο,και αναβάθμισεις μόνο μέσω VPN...Έχω και άλλα παραδείγματα για μεσαία κατηγορία....Ισχύουν αυτά που γράφω η όχι;;;Απλά ότι κάτι είναι vfm δεν σημαίνει ότι είναι και άψογο...Εγώ Xiaomi και Android one δενξαναπερνω,και γενικά Xiaomi...Προτειμω για δεύτερες συσκευές οτιδήποτε άλλο....Όπως τώρα το One Vision....

Κυρία συσκευή έχω τα τελευταία χρόνια Samsung S/Note,και πέρασα και από σχεδόν όλα τα 1+....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα και τις κάμερες...Μερικά Sony αισθητήρα,μερικά Samsung,και έναν τρίτο που δεν θυμάμαι....

Γενικά λαχείο η αγορά σε τέτοιες συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβεωνω....

Redmi note 4x

Sony κάμερα

Samsung κάμερα

Omnivision κάμερα.

Εμένα έχει samsung και νόμιζα ότι είχε sony.

Link to comment
Share on other sites

Σαπακια δεν είναι κανένα από αυτά που αναφέρεις όλα πούλησαν και πήγαν και πολύ καλά ακόμα ξέρω φίλους με note 4 που το έχει και δεν το αλλάζει γιατί δουλεύει άψογα, το A3 που έχω είναι απίστευτο τηλέφωνο δεν έχει κολλήσει πουθενά και έχει μπαταρία επική.

Το one vision θα μπορούσε να είναι καλή εναλλακτική αλλά σε τέτοια τιμή με exynos και μπαταρία γελοία ούτε για αστείο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σαπακια δεν είναι κανένα από αυτά που αναφέρεις όλα πούλησαν και πήγαν και πολύ καλά ακόμα ξέρω φίλους με note 4 που το έχει και δεν το αλλάζει γιατί δουλεύει άψογα, το A3 που έχω είναι απίστευτο τηλέφωνο δεν έχει κολλήσει πουθενά και έχει μπαταρία επική.

Το one vision θα μπορούσε να είναι καλή εναλλακτική αλλά σε τέτοια τιμή με exynos και μπαταρία γελοία ούτε για αστείο.

Πόσο γελοία μπαταρία έχει το One Vision δηλαδή;;;Γιατί εγώ βγάζω 4,5-5 ώρες οθόνη κάθε μέρα....Το έχεις και έβγαλες το συμπέρασμα;;;Τιμή αρχική ήταν ακριβό,αλλά με 190€ είναι καλή επιλογή....Κάμερα μαμά,μια χαρά....Βασικά πολύ καλή....

Όσο αφορά οι πωλήσεις που αναφέρεις,δεν αναιρούν ότι οι συσκευές που ανέφερα πιο πάνω,δεν είχαν και τα διαφορετικά μέρη που έγραψα....Αυτό είναι κοροϊδία από την ίδια εταιρεία προς τους πελάτες της,στην καλύτερη των περιπτώσεων....Αν πρέπει να τραβήξεις λαχείο ώστε να έχεις το καλό HW,τότε βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα....Τέλος πάντων....Αυτά που έγραψα ισχύουν,η λέω ψέματα;;;Έχεις άποψη η απλά λες κάτι απλα γιατί η Xioami είναι vfm και ότι κάνει το καταπίνουμε αμασητο;;;

Να ξέρουμε τι λέμε δηλαδή....

Όπως πρόσεξε, οποιαδήποτε εταιρεία κάνει κάτι τέτοιο,είναι αξία της μοιρας της...Και η Samsung,στο παρελθόν έχει κάνει παρόμοια,όπως και άλλες εταιρίες,αλλά η Xiaomi είναι σε όλες τις συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

Για τις δικές μου ανάγκες είναι λίγο.

Αν σε φτάνουν η 4-5 ώρες εσένα οκ, άλλες απαιτήσεις έχει ο καθένας, εγώ πάω 8-9 ώρες κάθε 3 μέρες, δεν θέλω κάθε μέρα να φορτιζω το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το hardware τζοκερ που κανει ειναι αυτο που στοιχιζει στα updates και δεν μπορουν να βρουν ακρη

Καλυτερα να ειχαν ακριβύνει 30-40€ την τιμη για να μην εχουμε αυτα τα καραγκιοζιλικια

Δυσκολα με το android 10 να ειναι νορμαλ το τηλεφωνο οπως με το 9

Ας δωσουν τουλαχιστον ενα dark mode στο 9 και ας μεινει εκει

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σου έχει σκάσει καμια μπαταρία στα μούτρα,η λες κάτι έτσι για να το πεις;;;

Εγώ έχω αλλάξει πολλά Xiaomi,και ακόμα πιο πολλά Galaxy Note,εσύ τι έχεις αλλάξει;;;;

Άντε γιατί όλο εξυπνάδες διαβάζω εδώ μέσα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να στο πω πιο απλά,στην μεσαία κατηγορία η Xiaomi έχει πολλά.σαπακια....

Συγχαρητήρια που άλλαξες τόσα πολλά τηλέφωνα...Μπράβο σου!!!

Και μάθε να μιλάς και να απαντάς όμορφα εδώ δεν είναι σπίτι σου...

Και βασικά χε...κα τι βγάζει η Χιαομι και η κάθε εταιρία...Εδω μιλαμε για ενα συγκεκριμένο τηλεφωνο...

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μην ξανά αγοράσετε Xiaomi... Τα καλύτερα κινητά σε σχέση τιμής-απόδοσης-ποιότητας, γιατί έβγαλε ένα λάθος update....ok

Όλες οι άλλες εταιρίες είναι τέλειες.....Αγοράστε από εκείνες....Προσέξτε μόνο μη σας σκάσει καμιά μπαταριά στα μούτρα (πχ)....

 

Αυτόο είναι το άρχικο σου ποστ,και μετά λες για μένα να .μιλαω καλύτερα...Όλο ειρωνία είσαι,αλλά και άγνοια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγχαρητήρια που άλλαξες τόσα πολλά τηλέφωνα...Μπράβο σου!!!

Και μάθε να μιλάς και να απαντάς όμορφα εδώ δεν είναι σπίτι σου...

Και βασικά χε...κα τι βγάζει η Χιαομι και η κάθε εταιρία...Εδω μιλαμε για ενα συγκεκριμένο τηλεφωνο...

 

Για πες μου τι σε πείραξε από όλα όσα έγραψα;;;;Έγραψα καμία ανακριβια;;;Εγώ μιλάω ακριβώς όπως γράφεται και εσείς εδώ μέσα....Αλλά δεν μου απάντησε κανείς αν γράφω ανακριβιες η όχι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαπακια δεν είναι κανένα από αυτά που αναφέρεις όλα πούλησαν και πήγαν και πολύ καλά ακόμα ξέρω φίλους με note 4 που το έχει και δεν το αλλάζει γιατί δουλεύει άψογα, το A3 που έχω είναι απίστευτο τηλέφωνο δεν έχει κολλήσει πουθενά και έχει μπαταρία επική.

Το one vision θα μπορούσε να είναι καλή εναλλακτική αλλά σε τέτοια τιμή με exynos και μπαταρία γελοία ούτε για αστείο.

 

Μηλ ς θυμάσαι το Α3 πόσο κόστιζε από infoquest???Αφού βάζεις τιμή επίσημη από one Vision γράψε δίπλα κα πόσο έκανε το Α3 από infoquest,και αν αξίζει σε αυτά τα λεφτά η όχι...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν αξίζει από infoquest ούτε είμαι κορόιδο να το πάρω σε αυτά τα λεφτά, για 165€ που έδωσα όμως να αξίζει, απροβληματιστο είναι χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες η Xiaomi μπορεί να τα σκατώνει στο θέμα android one όμως σε συσκευές με MIUI πάει πολύ καλά..όσοι έχουμε MIUI μας αρέσει και δεν το αλλάζουμε με τίποτα ;) έχει τα πάντα,και τα ρυθμίζεις όλα όπως τα θέλεις..άργησε λίγο να διορθώσει με update το θέμα wificalling όμως το έκανε..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το:

- γουστάρω miui (και εγώ γουστάρω!) ή φθηνό Android one

- έχει πολύ καλές συσκευές

- μπορώ να ανεχτώ 2-3-5 λάθη και να περιμένω να διορθωθούν (εάν διορθωθούν).

- με 150 ευρώ τί παραπάνω θες;

 

και άλλο:

- η Xiaomi είναι αξιόπιστη (ανέκδοτο Νο1)

- έχει κάνει λάθος μόνο σε ένα update (ανέκδοτο Νο2).

 

Ας τις διαχωρίσουμε αυτές τις δύο θέσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

και άλλο:

- η Xiaomi είναι αξιόπιστη (ανέκδοτο Νο1)

- έχει κάνει λάθος μόνο σε ένα update (ανέκδοτο Νο2).

1.εγραψα οτι ειναι "καλή και αξιόπιστη σε μεγάλο βαθμό εταιρία" (τέλειος δεν είναι κανένας)

2.Μιλαω για τη συκγεκριμενη συσκευη (MiA3)

Διάβασε τι έχω γράψει και για ποιο θέμα για να μη γίνεσαι ο ίδιος ανέκδοτο

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

1.εγραψα οτι ειναι αρκετα αξιόπιστη (τέλειος δεν είναι κανένας)

2.Μιλαω για τη συκγεκριμενη συσκευη

Διάβασε τι έχω γράψει και για ποιο θέμα για να μη γίνεσαι ο ίδιος ανέκδοτο

Που κατάλαβες ότι αναφέρθηκα σε εσένα;

Γάτα είσαι.

:baby:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ποντικάκι....

 

Ρε παιδια μην τσακωνεστε για mia etaireia.

H αληθεια ειναι παντα καπου στην μεση.

Ουτε φοβερη εταιρεια ειναι ουτε τιποτα τετοιο.

Κατα την γνωμη μου καμια εταιρεια δεν ειναι τελεια αλλα πρεπει να πιεζουμε να γινει εστω μια αν και δεν προκειται.

Τιμωρειστε απλα οποιος σας κοροιδευει αλλιως θα μας κοροιδευουν ολες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην τσακωνεστε για mia etaireia.

H αληθεια ειναι παντα καπου στην μεση.

Ουτε φοβερη εταιρεια ειναι ουτε τιποτα τετοιο.

Κατα την γνωμη μου καμια εταιρεια δεν ειναι τελεια αλλα πρεπει να πιεζουμε να γινει εστω μια αν και δεν προκειται.

Τιμωρειστε απλα οποιος σας κοροιδευει αλλιως θα μας κοροιδευουν ολες.

Εντάξει... Δεν τσακωνόμαστε...απλά μια μικρή αντιπαράθεση...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Δεν τσακωνόμαστε...απλά μια μικρή αντιπαράθεση...:rolleyes:

 

Εχουμε τοσους εχθρους να τσακωθουμε μαζι τους .....:lol:

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω την πηρα σε 2 κινητα, ουτε η γυναικα,

βγηκε αυτο ομως σημερα πανω κατω σε ολα τα sites:

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/210907/koronoios-stin-ellada-giati-den-elavan-oloi-eidopoiisi-apo-to-112

(ενεργοποιησα μια ρυθμιση που βρηκα να ειναι απενεργοποιημενη)

 

πηγα και στο https://112.gr/ και εκανα εγγραφη να μου στελνει και sms

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω την πηρα σε 2 κινητα, ουτε η γυναικα,

βγηκε αυτο ομως σημερα πανω κατω σε ολα τα sites:

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/210907/koronoios-stin-ellada-giati-den-elavan-oloi-eidopoiisi-apo-to-112

(ενεργοποιησα μια ρυθμιση που βρηκα να ειναι απενεργοποιημενη)

 

πηγα και στο https://112.gr/ και εκανα εγγραφη να μου στελνει και sms

 

Τι ρύθμιση ήταν απενεργοποιημένη; Εγώ τσέκαρα στο μενού Apps & notifications -> Emergency Alerts και είναι όλα ενεργοποιημένα αλλά φυσικά δεν έλαβα τίποτα.

 

Mi A3 updated σε android 10 (official).

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση ήταν απενεργοποιημένη; Εγώ τσέκαρα στο μενού Apps & notifications -> Emergency Alerts και είναι όλα ενεργοποιημένα αλλά φυσικά δεν έλαβα τίποτα.

 

Mi A3 updated σε android 10 (official).

 

Εμένα όχι απλά ήρθε αλλά μου την διάβασε εκφωνοντας την δυνατά. Ελληνικά και Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλαβα στο Α3, αλλά δεν το έλαβα στο s9+.... Πρέπει κάποια θεματάκια ακόμα να υπάρχουν στο σύστημα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, OP6 ήρθε κανονικά, στις γυναίκας μου το ΜΙ Α3 δεν ήρθε...αν και οι ρυθμίσεις ήταν ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...