Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι χθες στην αρχική οθόνη μου έδειχνε και τον καιρό τώρα όχι, σε σας; αυτό με τον καιρό ποτέ δεν κατάλαβα πια εφαρμογή είναι.

109fdb23e7ec6d5728909267439334d0.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις κλειστή την τοποθεσία; Εγώ δοκίμασα να την κλείσω, και μετά από restart έχασε τον καιρό στην κεντρική οθόνη. Μόλις ενεργοποίησα ξανά την τοποθεσία, όλα καλά.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα στον πιτσιρικα μου το τηλεφωνο και οντως ειναι πολυ καλο για την τιμη του.

εχω καποιες αποριες...

 

του δοκιμασα 2 microsd και οταν τις κανω φορματ για χωρο τηλεφωνου,κατι μου λεει για αργη ταχυτητα.

και αφου τις κανει φορματ,μεσα στο τηλεφωνο βλεπω τον χωρο τους,μεσα απο το πισι δεν την βλεπει ουτε ως επεκτασιμη,ουτε ξεχωριστα.

εναν χωρο βλεπει(μονο της συσκευης) και τιποτε αλλο οπως και να φορμαριστει.

τι κανω?

 

στο μενου π.χ που κανεις φορματ,ο κατω δεξια μπλε διακοπτης στο τελος που σε ρωταει μετακινηση αρχειων.γιατι ειναι εκτος οθονης σχεδον τα τρια τελευταια γραμματα του..??

 

 

....και ενα μικρο χ που βγαζει επανω στο σημα του δικτυου,ειναι γιατι εχει off τα δεδομενα?

 

ευχαριστω/...

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο έγινε, σήμερα άνοιξα τοποθεσία που την χρειάστηκα και έχασε τον καιρό, την τοποθεσία την έχω μόνιμα κλειστή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα το πηρα στον πιτσιρικα μου το τηλεφωνο και οντως ειναι πολυ καλο για την τιμη του.

εχω καποιες αποριες...

 

του δοκιμασα 2 microsd και οταν τις κανω φορματ για χωρο τηλεφωνου,κατι μου λεει για αργη ταχυτητα.

και αφου τις κανει και μεσα στο τηλεφωνο βλεπω τον χωρο της,μεσα απο το πισι δεν την βλεπει ουτε ως επεκτασιμη,ουτε ξεχωριστα.

εναν χωρο βλεπει και τιποτε αλλο οπως και να φορμαριστει.

τι κανω?

 

στο μενου π.χ που κανεις φορματ,ο κατω δεξια μπλε διακοπτης στο τελος που σε ρωταει μετακινηση αρχειων.γιατι ειναι εκτος οθονης σχεδον τα τρια τελευταια γραμματα του..??

 

 

....και ενα μικρο χ που βγαζει επανω στο σημα του δικτυου,ειναι γιατι εχει off τα δεδομενα?

 

ευχαριστω/...

Την κάρτα ΔΕΝ θα την κάνεις χώρο τηλεφώνου γιατί αν γίνει μια στραβή και χαλάσει το τηλέφωνο παπαλα ότι έχεις μέσα, καλύτερα σαν εξ. Χώρο να μπορείς να την διαβάζεις και εκτός τηλεφώνου.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν φορμάρεις την sd για χρήση ως εσωτερικού χώρου αποθήκευσης, εκτός του ότι έχει αρκετά προβλήματα καθώς και την πιο γρήγορη κάρτα να πάρεις εξακολουθεί να είναι πιο αργή από τη μνήμη του κινητού, σε αυτήν την περίπτωση η κάρτα κωδικοποιείται και δεν μπορεί να διαβαστεί από άλλη συσκευή. Μιας και το mi a3 έχει αρκετό χώρο ( η λύση αυτή ήταν λύση ανάγκης για τηλέφωνα με μικρό αποθηκευτικό χώρο) θα σου πρότεινα να την φορμάρεις ως φορητή και να την έχεις για αποθήκευση δεδομένων από κάμερα κλπ, για να μπορείς να την βάζεις και στο pc όποτε χρειαστεί.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Μια Χαρά τη βλέπει φίλος, πια κάρτα έβαλες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μια Χαρά τη βλέπει φίλος, πια κάρτα έβαλες;

 

μια samsung 64αρα και μια sandisk 32αρα.

οντως τωρα που το τσεκαρα ειναι οκ σαν αποθηκευτικος χωρος.

ευχαριστω παιδια.

Link to comment
Share on other sites

έχετε και εσεις bug με τη φωτεινότητα; οταν ειμαι σε σκοτεινό χώρο και ξεκλειδώνω ειναι πολύ φωτεινή η οθόνη, πρέπει να κατεβάσω την ''κουρτίνα'' και να κάνω ενα ταπ πάνω στη μπάρα της φωτεινότητας (οχι να σύρω) για να πέσει.. στις ρυθμίσεις έχω στο on την προσαρμοστική φωτεινότητα
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έχετε και εσεις bug με τη φωτεινότητα; οταν ειμαι σε σκοτεινό χώρο και ξεκλειδώνω ειναι πολύ φωτεινή η οθόνη, πρέπει να κατεβάσω την ''κουρτίνα'' και να κάνω ενα ταπ πάνω στη μπάρα της φωτεινότητας (οχι να σύρω) για να πέσει.. στις ρυθμίσεις έχω στο on την προσαρμοστική φωτεινότητα
Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω Βασίλη. Εμένα κάνει το αντίθετο. Σε σχετικά φωτεινό περιβάλλον , είναι τέρμα χαμηλά η φωτεινότητα και πρέπει να την προσαρμόσω εγώ.
:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω συναντήσει αρκετές φορές αυτό με την χαμηλή φωτεινότητα. Συνήθως φτιάχνει μετά από λίγο.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα άλλο κουφό.. Το πρωί που ξύπνησα είδα να έχω μήνυμα στο viber ενώ τα βράδια πάντα κλείνω WiFi και δεδομένα και το βάζω σε λειτουργία πτήσης.

Μου το είχε ξανακάνει λίγες μέρες πριν με ειδοποίηση email τότε

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έχετε και εσεις bug με τη φωτεινότητα; οταν ειμαι σε σκοτεινό χώρο και ξεκλειδώνω ειναι πολύ φωτεινή η οθόνη, πρέπει να κατεβάσω την ''κουρτίνα'' και να κάνω ενα ταπ πάνω στη μπάρα της φωτεινότητας (οχι να σύρω) για να πέσει.. στις ρυθμίσεις έχω στο on την προσαρμοστική φωτεινότητα

 

Σε αρκετά xiaomi είχα δει οτι αργούσα να ανεβάσει φωτεινότητα αν δεν κατεβαζες κουρτίνα. Δεν ξέρω αν σχετίζεται.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε το major update..θα λυθει κανενα bug ή θα φαμε φολα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Μια ερωτηση... Οταν χρησιμοποιω τα πληκτρα εντασης λειτουργει η ενταση ηχου πολυμεσων

μπορει να αλλαξει αυτο σε ενταση ηχου κλησης ωστε να χαμηλωνω την ενταση απο τα πληκτρα??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Μια ερωτηση... Οταν χρησιμοποιω τα πληκτρα εντασης λειτουργει η ενταση ηχου πολυμεσων

μπορει να αλλαξει αυτο σε ενταση ηχου κλησης ωστε να χαμηλωνω την ενταση απο τα πληκτρα??

Ευχαριστω!

 

Κανει αυτο που θελεις κατα την ωρα της συνομιλιας.

Οταν δηλαδη απαντησεις στην κληση η παρεις εσυ τα πληκτρα αυξομειωνουν την ενταση του ακουστικου.

Αλλιως μπορεις να το κανεις απο τις ρυθμισεις ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Μια ερωτηση... Οταν χρησιμοποιω τα πληκτρα εντασης λειτουργει η ενταση ηχου πολυμεσων

μπορει να αλλαξει αυτο σε ενταση ηχου κλησης ωστε να χαμηλωνω την ενταση απο τα πληκτρα??

Ευχαριστω!

 

καλως ορισες στο stock android, αυτό που θες ΔΕΝ γίνεται. :lol:

Κατέβασε το volume pie και δώσε τα απαραίτητα δικαιώματα ώστε να σου εμφανίσει παραπάνω επιλογές για την ένταση κλπ.

Αν θες το κάτι παραπάνω(παραμετροποιήσιμο κλπ) υπάρχει το volume panel pro το οποιο χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρό πλεον.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Στο Vernee thore e που ειχα με Android 7 ετσι δουλευε ο ηχος ακομα και οταν το τηλεφωνο ηταν κλειδωμενο

Και σε γενικες γραμμες ηταν πιο φιλικο για το χρηστη....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να παρω Α3 θα ηθελα καποιος απο εσας που το εχει αν μπορει να μου απαντηση στα εξεις...

απο σημα ειναι οκ η ζοριζεται?

η καμερα του ειναι χαλια χωρις gcam ?

απο bugs εχει θεματα?

γενικα θελω να το παρω και να το δουλεψω ετσι οπως ερχεται χωρις root χωρις GCAM και τα λοιπα πρεπει να προσεξω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Σήμα μια χαρά είναι, δεν υπάρχει λόγος να το δουλέψεις χωρίς gcam τεράστια διαφορά, την μέρα μια χαρά είναι και η μαμά κάμερα.

Πρώτα gcam έβαλα και μετά έστησα το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά διάβασε τι σου έγραψα, πουθενά δεν είπα τίποτα για ρουτ, ούτε εγώ είμαι ρουτ, μαμά έχω το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της μάνας μου εμφανίζει ένα μικρό x πάνω στην μπάρα του σήματος της κοσμοτε. τι σημαίνει? πρώτη φορά το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της μάνας μου εμφανίζει ένα μικρό x πάνω στην μπάρα του σήματος της κοσμοτε. τι σημαίνει? πρώτη φορά το βλέπω.
Μάλλον έχει κλειστά δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της μάνας μου εμφανίζει ένα μικρό x πάνω στην μπάρα του σήματος της κοσμοτε. τι σημαίνει? πρώτη φορά το βλέπω.
Σε όλους έτσι είναι, όταν ανοίξεις data φεύγει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...