Jump to content

Ποιό αυτοκίνητο θεωρείτε θεό;


MRpan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλώντας για Maybach, μόλις βρήκα το νέο αυτοκίνητο θεό για μένα. Maybach Exelero. Προς το παρόν concept car, ελπίζω να βγει σε παραγωγή. Μιλάμε για 700+ ίππους, σε 1000+ Νm ροπής, με τελική τα 350 χιλιόμετρα (σε δοκιμαστικό γύρο)... Άσε που είναι και τέλειο για batmobile...

Maybach Exelero Gallery

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αππαπαπαπαπαπαπαπαα ΚΟΛΑΣΗ!!

Αλλά χάνει την ουσία και ψιλοξεφτιλίζει το όνομα maybach το οποίο το είχαμε χαραγμένο στο υποσυνείδητο μας σαν κάτι μεγάλο,λιμουζινέ με 4 πόρτες!!

Τώρα αυτό περισσότερο για SL-klasse θα μου κανε..

Είναι σαν την ξεφτίλα της porsche όταν έβγαλε το cayenne!

Link to comment
Share on other sites

Αππαπαπαπαπαπαπαπαα ΚΟΛΑΣΗ!!

Αλλά χάνει την ουσία και ψιλοξεφτιλίζει το όνομα maybach το οποίο το είχαμε χαραγμένο στο υποσυνείδητο μας σαν κάτι μεγάλο,λιμουζινέ με 4 πόρτες!!

Τώρα αυτό περισσότερο για SL-klasse θα μου κανε..

Είναι σαν την ξεφτίλα της porsche όταν έβγαλε το cayenne!

 

E όχι και SL :!: :w00t:

SLR ίσως, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό. Δεν έχει δει τα οπίσθια του;

Όσο για το ξεφτίλισμα του ονόματος, πρώτον είναι concept, άρα δεν είναι σίγουρο ότι θα βγει σε παραγωγή και δεύτερον, είναι βασισμένο (όπως και οι 57 & 62) σε προηγούμενο μοντέλο της Maybach Manufaktur. Άρα μάλλον συνεχίζει το όνομα παρά το φθίνει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

E όχι και SL :!: :w00t:

SLR ίσως, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό. Δεν έχει δει τα οπίσθια του;

Όσο για το ξεφτίλισμα του ονόματος, πρώτον είναι concept, άρα δεν είναι σίγουρο ότι θα βγει σε παραγωγή και δεύτερον, είναι βασισμένο (όπως και οι 57 & 62) σε προηγούμενο μοντέλο της Maybach Manufaktur. Άρα μάλλον συνεχίζει το όνομα παρά το φθίνει.

 

Στο point σου για την slr συμφωνώ απλά δεν μου ερχότανε εκείνη την ώρα :p

Κατα τα άλλα,εγώ λέω την άποψή μου και δεν με νοιάζουν τα στατιστικά και το που είναι βασισμένο!!Εγώ ξέρω ότι maybach = μια καραλιμουζινάρα με τα όλα της για τους ματσό που θέλουν κάτι πιο χλιδάτο και μεγαλύτερο από την S-klasse!Εμένα αυτό το πράγμα που μοιάζει με Slr σε πολύ πιο σπορ (καμμία σχέση αλλά πάλι σε υπεραυτοκίνητο παραγωγής με πινελιές απο την F1) και σίγουρα δε μου φέρνει σε καραλιμουζινάρα!!Αυτάαααα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η Exelero δημιουργηθηκε μονο και μονο για διαφημιστηκους σκοπους οπως ακριβως και ο προκατοχος της... Δημιουργηθηκε για να διαφημισει τα ελαστικα της Fulda!!! :w00t: :w00t: (μιλαω πολυ σοβαρα!) Αποτελει ενα πρωτοτυπο αλλα δεν θα με χαλουσε καθολου να την βλεπαμε και στους δρομους! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στο point σου για την slr συμφωνώ απλά δεν μου ερχότανε εκείνη την ώρα :p

Κατα τα άλλα,εγώ λέω την άποψή μου και δεν με νοιάζουν τα στατιστικά και το που είναι βασισμένο!!Εγώ ξέρω ότι maybach = μια καραλιμουζινάρα με τα όλα της για τους ματσό που θέλουν κάτι πιο χλιδάτο και μεγαλύτερο από την S-klasse!Εμένα αυτό το πράγμα που μοιάζει με Slr σε πολύ πιο σπορ (καμμία σχέση αλλά πάλι σε υπεραυτοκίνητο παραγωγής με πινελιές απο την F1) και σίγουρα δε μου φέρνει σε καραλιμουζινάρα!!Αυτάαααα...

 

Αν στο δικό σου μυαλό ακούγοντας Maybach σου έρχονται μόνο λιμουζίνες, σημαίνει πως δεν ξέρεις την ιστορία της εταιρείας. Είναι σαν να μου λες πως όταν ακούς Φεράρι, σκέφτεσαι μόνο αγωνιστικά της Φόρμουλα 1... Από κει και πέρα σίγουρα ότι θέλει ο καθένας λέει για το αμάξι, ο λόγος που το ανέφερα είναι γιατί εγώ το θεωρώ Θεό, δεν σημαίνει πως πρέπει όλο το φόρουμ να συμφωνεί μαζί μου... ;)

 

Βασικα η Exelero δημιουργηθηκε μονο και μονο για διαφημιστηκους σκοπους οπως ακριβως και ο προκατοχος της... Δημιουργηθηκε για να διαφημισει τα ελαστικα της Fulda!!! :w00t: :w00t: (μιλαω πολυ σοβαρα!) Αποτελει ενα πρωτοτυπο αλλα δεν θα με χαλουσε καθολου να την βλεπαμε και στους δρομους! ;)

 

Έχεις δίκαιο. Εν μέρει όμως. Πράγματι δημιουργήθηκε για διαφημιστικούς σκοπούς για τα ελαστικά, αλλά επίσης και για να εργαστεί το σχεδιαστικό τμήμα της Maybach Manufaktur πάνω σε κάτι διαφορετικό. Εδώ και καιρό έψαχναν ένα μοντέλο για να πλαισιώσει την 57 και την 62, και οι σχεδιαστές ήταν ανάμεσα σε convertible στυλ Rolls Royce και κουπέ. Τελικά υπερίσχυσε η Exelero, η οποία θα παρουσιαστεί μέσα στο Φθινόπωρο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπόν είναι πλέον επίσημο. Η Bugatti Veyron των 1001 ίππων είναι και επίσημα πλέον το ταχύτερο αυτοκίνητο παραγωγής. Έχει ήδη σημειώσει τελική ταχύτητα στα 407 χ.α.ω. σε πίστα δοκιμών, διαλύοντας το ρεκόρ ταχύτητας που κατείχε η McLaren F1 με 386 χ.α.ω. Η Bugatti ανακοίνωσε πως η Veyron φτάνει τα 100 χ.α.ω. σε μόλις 2.5 δευτερόλεπτα. Για να πετύχει αυτά τα αποτελέσματα η Bugatti χρησιμοποιεί ένα 8λιτρο, 16κύλινδρο κινητήρα σε σχήμα W με τέσσερα turbo, ο οποίος αποδίδει 1001 ίππους στις 6000 σ.α.λ. H παρουσίαση του συγκεκριμένου μοντέλου έγινε στα κεντρικά της εταιρείας στη Γαλλία, ενώ όπως ανακοινώθηκε έχουν ήδη προπωληθεί 16 Veyron (μία εκ των οποίων για τον Ralph Lauren) και η παραγωγή θα σταματήσει στα 300 αμάξια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ferrari 599 GTB

 

http://img59.imageshack.us/img59/5889/img012zz.th.jpg

 

http://img59.imageshack.us/img59/2213/img030zc.th.jpg

 

The Ferrari 599 GTB will have class-leading power thanks to its 5,999cc V12 (derived directly from the Enzo Ferrari supercar), a motor that produces no less than 620hp at 7,600 rpm for a weight/power ratio of just 2.6 kg per horsepower.

 

classicdriver.com

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσεις την ίδια,να πάρεις το ζαντικό και να μου δώσεις την υπόλοιπη!Άντε,κ επειδή είμαι καλός άνθρωπος,πάρε και τα ελαστικά (αν και αμφιβάλλω αν θα χωράνε σε οποιοδήποτε νορμαλ αυτοκίνητο :p :p )

:p ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσεις την ίδια,να πάρεις το ζαντικό και να μου δώσεις την υπόλοιπη!Άντε,κ επειδή είμαι καλός άνθρωπος,πάρε και τα ελαστικά (αν και αμφιβάλλω αν θα χωράνε σε οποιοδήποτε νορμαλ αυτοκίνητο :p :p )

:p ;)

 

 

Σ'ευχαριστω :D

Εισαι πραγματικα πολυ καλος ανθρωπος :love: Θα σου στειλω PM να το κανονισουμε συντομα γιατι "καιγομαι" να τις βαλω ! :tease:

 

Χωρις πλακα παντως, το ζαντικο με την "πενταλφα" ειναι Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις πλακα παντως, το ζαντικο με την "πενταλφα" ειναι Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο !!!

 

Προσεξτε οτι και στις 2 φωτο και τα 2 λαστιχα απεικονιζουν την πενταλφα οπως παρακατω ...

 

http://img255.imageshack.us/img255/990/pentacle9sp.gif

 

διοτι η χρήση του ανάποδου πενταγώνου συμβολίζει το κακό !

 

(Είναι μια αρκετά πρόσφατη χρήση, και πρώτα παρουσιάστηκε στις δουλειές του Eliphas Levi. Είναι επίσης και η πηγή του συμβόλου που παριστάνει ένα "κεφάλι κατσίκας". Για τους σύγχρονους σατανιστές συμβολίζει το θεό με τα κέρατα, που έχει πέντε μορφές "άνθρωπος, κατσίκα, κριός, αρσενικό ελάφι, ταύρος". Πριν από αυτό δεν υπήρχε καμιά σύνδεση του πενταγώνου με το κακό.)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Lancia 037 απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

loipon exume k leme... apo dithesia mikra mia slk55 amg apo messaia apo emena mia carrera kai apo megala kati pu dn t akusa ka8olou stn suzitisi sas tn mclaren tn f1 pu exei o mr bean k tn xanapira gt tn trakare(vevaia se auti tn katigoria uparxei k i buggati tespa ola se auti einai kala apokleiw oles tis ferrari xalara gt exun aisrxo eswteriko sxediasmo k exoplismo k dn ginetai na skas tosa lefta k na eina etsi t amaxia dropi tus slr protimw apo ferrari alla dntt axizei t lefta tis logw oodigikis suberiforas)kai carrera gt apla thea...meta exume kai leme se 4thesia...messaia i clk megala m6 meta se sedan mono mercedes se oles tis katigories( c-e-s) k apo pio megala pali mercedes (diladi maybach) rolls dn leei polu pseftolturiaki,,,thelw kati pio sugxrono...meta kai stn katigoria twn suv oxi gia t aloga(gt tha vgune opou na einai k me pio polla...)nikitis einai,,,,porsche cayenne....ti m class k hummer k x5 k tuareq k m******S mu lete...exete xaxasei kai allo ena amaxi...to koeningsen tespa boys...oneireuteitai oso boreitai...kai min akouw theiko t rx-8 pame na t sugrinume me slk 280 k to suzitame...kai otan lew sugrisi dn ennow mono me poso trexei k pio paei pio grigora se olous tus tomeis..epidoseis asfaleia sxediasmo...klp...
Link to comment
Share on other sites

apo SUV....Jeep Grand Cherokee SRT-8 (pou euelpistw na exw ws to kalokairo...gia twra arkoume sto limited 5.7L mou)....alla kai to Q7 pou anupomonw na bgei.....kai apo lux to Land Rover supercharged (oxi to sport)

 

Bugatti Veiron

Ferrari F-40

 

Audi RS4 kai genika ola ta RS pou exoun bgei pota (alla kai ta S me ekseresh to S3)....basika eimai Audi fan ara ti lew twra....

 

Wraio kainourgio amerikaniko to Dodge Charger SRT, opos kai to Mustang SVT

 

Apo klassika.....to AC Cobra! Apla teleio!

 

as balw kai kammia bmw kai benz mesa.....8a pw thn SL, M5, 850 CSI, series 6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lamborghini Murcielago LP640

 

http://img150.imageshack.us/img150/6730/bigimage147676dg.th.jpg http://img122.imageshack.us/img122/2937/bigimage147660hh.th.jpg

 

Τελικά, ακόμη και ένα supercar έχει ανάγκη την ανανέωση και εν προκειμένω η Lamborghini Murcielago, η οποία θα βρίσκεται στη Γενεύη φρεσκαρισμένη και πιο «άγρια» από ποτέ. Κι αυτό, γιατί ο κινητήρας V12 των 6.5 λίτρων, την καθιστά την ταχύτερη Lamborghini που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Η Murcielago LP640 όπως είναι η πλήρης ονομασία της, επιταχύνεται από στάση στα 100 χλμ/ώρα σε μόλις 3,4'', ενώ η τελική της ταχύτητα υπερβαίνει τα 320 χλμ/ώρα.

 

Η αύξηση της ισχύος του κινητήρα είναι της τάξεως των 60 ίππων σε σύγκριση με την υπάρχουσα Murcielago, ενώ εκτός από το κιβώτιο των 6 σχέσεων, οι υποψήφιοι αγοραστές θα μπορούν πλέον να επιλέξουν ένα αυτόματο (E-gear) με το οποίο επιτυγχάνεται η εντυπωσιακή επιτάχυνση που προαναφέραμε. Αν και συνήθως τα αυτοκίνητα με αυτόματα κιβώτια χάνουν κάτι σε επιτάχυνση, εντούτοις το συγκεκριμένο κιβώτιο, χάρη στο σύστημα ελέγχου της εκκίνησης που η Lamborghini ονομάζει «Thrust», καταφέρνει να έχει καλύτερη επιτάχυνση απ� ότι στην έκδοση με χειροκίνητο κιβώτιο.

 

Μιας και η ουσιαστικότερη διαφορά της ανανεωμένης Murcielago είναι ο κινητήρας της, η Lamborghini δίνει τη δυνατότητα στους κατόχους της να την αγοράσουν με γυάλινο κάλυμμα του κινητήρα, ώστε να έχουν όλοι... οπτική πρόσβαση σε αυτόν. Ένα ακόμη στοιχείο του προαιρετικού εξοπλισμού, είναι τα κεραμικά φρένα με δίσκους διαμέτρου 380 χλστ. Τέλος, η ανάρτηση διαθέτει διαφορετική ρύθμιση, ενώ μεγαλύτερη προσοχή έχει δοθεί και στο εσωτερικό, με τα καθίσματα να παρέχουν μεγαλύτερη άνεση και το ηχοσύστημα να είναι πλέον συμβατό με DVD και MP3.

 

automoto.flash.gr

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

τσουλαει...

με ευνοικο ανεμο, με πρωτη και με 100αρα βενζινη παει σχετικα...!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Lamborghini Murcielago LP640

 

http://img150.imageshack.us/img150/6730/bigimage147676dg.th.jpg http://img122.imageshack.us/img122/2937/bigimage147660hh.th.jpg

 

Τελικά, ακόμη και ένα supercar έχει ανάγκη την ανανέωση και εν προκειμένω η Lamborghini Murcielago, η οποία θα βρίσκεται στη Γενεύη φρεσκαρισμένη και πιο «άγρια» από ποτέ. Κι αυτό, γιατί ο κινητήρας V12 των 6.5 λίτρων, την καθιστά την ταχύτερη Lamborghini που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Η Murcielago LP640 όπως είναι η πλήρης ονομασία της, επιταχύνεται από στάση στα 100 χλμ/ώρα σε μόλις 3,4'', ενώ η τελική της ταχύτητα υπερβαίνει τα 320 χλμ/ώρα.

 

Η αύξηση της ισχύος του κινητήρα είναι της τάξεως των 60 ίππων σε σύγκριση με την υπάρχουσα Murcielago, ενώ εκτός από το κιβώτιο των 6 σχέσεων, οι υποψήφιοι αγοραστές θα μπορούν πλέον να επιλέξουν ένα αυτόματο (E-gear) με το οποίο επιτυγχάνεται η εντυπωσιακή επιτάχυνση που προαναφέραμε. Αν και συνήθως τα αυτοκίνητα με αυτόματα κιβώτια χάνουν κάτι σε επιτάχυνση, εντούτοις το συγκεκριμένο κιβώτιο, χάρη στο σύστημα ελέγχου της εκκίνησης που η Lamborghini ονομάζει «Thrust», καταφέρνει να έχει καλύτερη επιτάχυνση απ� ότι στην έκδοση με χειροκίνητο κιβώτιο.

 

Μιας και η ουσιαστικότερη διαφορά της ανανεωμένης Murcielago είναι ο κινητήρας της, η Lamborghini δίνει τη δυνατότητα στους κατόχους της να την αγοράσουν με γυάλινο κάλυμμα του κινητήρα, ώστε να έχουν όλοι... οπτική πρόσβαση σε αυτόν. Ένα ακόμη στοιχείο του προαιρετικού εξοπλισμού, είναι τα κεραμικά φρένα με δίσκους διαμέτρου 380 χλστ. Τέλος, η ανάρτηση διαθέτει διαφορετική ρύθμιση, ενώ μεγαλύτερη προσοχή έχει δοθεί και στο εσωτερικό, με τα καθίσματα να παρέχουν μεγαλύτερη άνεση και το ηχοσύστημα να είναι πλέον συμβατό με DVD και MP3.

 

automoto.flash.gr

και η τιμούλα ποιά είναι?για πόσα ψωροευρά μιλάμε??

Link to comment
Share on other sites

το μονο που θελω ειναι μια sl600 amg

 

την θελεις με επενδυση ξυλου στο ταμπλο ή οχι ;

 

http://img506.imageshack.us/img506/1347/shib37keimg600x4521121338062y0.th.jpg

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

την θελεις με επενδυση ξυλου στο ταμπλο ή οχι ;

 

http://img506.imageshack.us/img506/1347/shib37keimg600x4521121338062y0.th.jpg

 

οχι την παλια ρε υην παλια την εχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...