Jump to content

Qtek 8100


memix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:( :( :(

δεν ξερει κανεις πως γινεται το hard reset;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:( :( :(

δεν ξερει κανεις πως γινεται το hard reset;

πιθανες λυσεις!! (δεν εχω τη συσκευη!!)

1) ψαξε το μενου της συσκευης στο φακελο accessories να δεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη που λεγεται "clear sτorage". αν υπαρχει μπες μεσα πληκτρολογησε τον κωδικο που λεει(1234) και θα κανει hard reset

2) με κλειστη τη συσκευη κρατα πατημενα τα 2 softkeys και ταυτοχρονα πατα για λιγο το πληκτρο on/off. αν ισχυει θα σου βγαλει ενα μυνημα να πατησεις 0 για hard reset

δες τα και πες μου!!

 

ps: φανταζομαι ξερεις οτι θα τα χασεις ολα, ετσι??

Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

δεν ξερει κανεις πως γινεται το hard reset;

 

http://qtek.gr/8010_faq.html

 

Πως μπορώ να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις της συσκευής;

1. Σβήνετε το τηλέφωνο

2. Κρατάτε πατημένα το δύο softkeys (τα πάνω-πάνω πλήκτρα).

3. Πιέστε το πλήκτρο on/off για 1 δευτερόλεπτο ενώ συνεχίζετε να κρατάτε πατημένα τα δύο softkeys.

4. Θα εμφανιστεί μια μαύρη οθόνη αμέσως μετά το λογότυπο Qtek. Αφήστε τα softkeys και πιέστε το πλήκτρο 0.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα τον κουμπί ον και τα δυο softkeys (για το οκ και το ακυρο μαζί) και μετά

θα σου βγάλει ένα μήνυμα σε άσπρο φόντο και μετά θα πρέπει να πατήσεις

το 0 για κάποια ώρα και μετά...βουαλά!

 

Με αυτόν τον συνδιασμό πλήκτρων γίνεται το hard reset στο 8010 και 8020

δεν ξέρω αν λειτουργεί σε αυτό...

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

http://qtek.gr/8010_faq.html

 

Πως μπορώ να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις της συσκευής;

1. Σβήνετε το τηλέφωνο

2. Κρατάτε πατημένα το δύο softkeys (τα πάνω-πάνω πλήκτρα).

3. Πιέστε το πλήκτρο on/off για 1 δευτερόλεπτο ενώ συνεχίζετε να κρατάτε πατημένα τα δύο softkeys.

4. Θα εμφανιστεί μια μαύρη οθόνη αμέσως μετά το λογότυπο Qtek. Αφήστε τα softkeys και πιέστε το πλήκτρο 0.

:D :D :D :D :D :D

ΜΕΓΑΛΕ ΕΓΡΑΨΕΣ αυτη ειναι η σωστη διαδικασια και ολα εγιναν ενταξει.

ευχαριστω πολυ εσενα και ολα τα παιδια που βοηθησαν με τις απαντησεις τους

--------------

ερωτηση αντιγραφο στην καρτα μνημης μπορουμε να παρουμε τις επαφες?

για να τις επαναφερουμε μετα απο φορματ;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αντιγραφο στην καρτα μνημης μπορουμε να παρουμε τις επαφες?

για να τις επαναφερουμε μετα απο φορματ;

Μπορείς πιο απλά να συγχρονίσεις το τηλέφωνο με το outlook και μετά από το reset απλά να το ξανασυγχρονίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πιο απλά να συγχρονίσεις το τηλέφωνο με το outlook και μετά από το reset απλά να το ξανασυγχρονίσεις..

αυτο το γνωριζω. λεω ομως μηπως γινεται να παρω αντιγραφο στην καρτα εστω με καποιο προγραμμα.π.χ στο s100 εχω το sprite back up και κανω επαναφορα οχι μονο των επαφων αλλα και ενα σωρο αλλων λειτουργιων.

ελεγα λοιπον μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο και για το 8100? για περιπτωση που χρειαστει και ειμαι μακρυα απο το pc.

οποιος εχει και θελει ας μου στειλει ηχους κατα προτιμηση δυνατους.

καθως επισης και παιχνιδια η κανενα καλο προγραματακι.

το ειμαιλ μου georgekaritzhs@yahoo.gr

και οποιος θελει να του στειλω εγω ηχους εχω παρα πολλους way mp3 midi amr

ας στειλει πμ. ι

υ.γ. για destinator τι λεει παιζει τιποτα σ αυτη τη συσκευη?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εμαθα πως υπαρχει εκδοση για πλοηγηση με το 8100 λεγεται destonator, το SP

το εχει δουλεψει κανεις να μας πει εντυπωσεις;

η αν ξερει καποιος που το βρισκουμε και ποσο;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εμαθα πως υπαρχει εκδοση για πλοηγηση με το 8100 λεγεται destonator, το SP

το εχει δουλεψει κανεις να μας πει εντυπωσεις;

η αν ξερει καποιος που το βρισκουμε και ποσο;

Αν κοιτούσες λίγο παρακάτω στη σελίδα του forum για τα qtec θα έβλεπες πως υπάρχει ήδη ολόκληρη συζήτηση για το DestinatorSP:

 

DestinatorSP

 

:)

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτούσες λίγο παρακάτω στη σελίδα του forum για τα qtec θα έβλεπες πως υπάρχει ήδη ολόκληρη συζήτηση για το DestinatorSP:

 

DestinatorSP

 

:)

ευχαριστω δεν το γνωριζα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:( :( :(

οταν παω να στειλω μμς μου γραφει να κανω ελεγχο τις ρυθμισεις dial up η proxy, γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις αυτες για να τις περασω.

υ.γ παλαιοτερα εστελνα μμς τωρα δεν μπορω.

υ.γ.2 στο ιντερνετ συνδεεται κανονικα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

οταν παω να στειλω μμς μου γραφει να κανω ελεγχο τις ρυθμισεις dial up η proxy, γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις αυτες για να τις περασω.

υ.γ παλαιοτερα εστελνα μμς τωρα δεν μπορω.

υ.γ.2 στο ιντερνετ συνδεεται κανονικα.

Δες στις συνδεσεις δεδομενων. που εχεις κανει τις ρυθμισεις για mms? στις συνδεσεις gprs πρεπει να ειναι και οχι proxy και dialup. επεισης πρεπει να επιλεξεις να συνδεεται με secure wap network.

Link to comment
Share on other sites

Δες στις συνδεσεις δεδομενων. που εχεις κανει τις ρυθμισεις για mms? στις συνδεσεις gprs πρεπει να ειναι και οχι proxy και dialup. επεισης πρεπει να επιλεξεις να συνδεεται με secure wap network.

:) :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την απαντηση μηπως γνωριζεις πως κανω αυτες τις ρυθμισεις θελω να πω αν μπορεις να μου γραψεις, πας εναρξη- ρυθμισεις- περισσοτερα -κλπ- κλπ , η εταιρια που εχω ειναι vodafone μου εστειλαν με εμαιλ καποιες ρυθμισεις αλλα ακολουθωντας τις οδηγιες της voda δεν μου βγαινει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:) :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την απαντηση μηπως γνωριζεις πως κανω αυτες τις ρυθμισεις θελω να πω αν μπορεις να μου γραψεις, πας εναρξη- ρυθμισεις- περισσοτερα -κλπ- κλπ , η εταιρια που εχω ειναι vodafone μου εστειλαν με εμαιλ καποιες ρυθμισεις αλλα ακολουθωντας τις οδηγιες της voda δεν μου βγαινει.

φιλε μου ειναι δυσκολο να σου γραψω ακριβως τι πρεπει να κανεις, γιατι δεν εχω πλεον κινητο με windows 2003 και στα 2005 υπαρχουν διαφορες στη δομη του μενου. αν κοιταξεις τις ρυθμισεις για qtek 8010-8020 στο qtek.gr νομιζω δεν θα εχεις προβλημα.

τωρα που το λες βεβαια, θυμαμαι οτι ειχα κανει καποιο post ή καποιο pm βημα-βημα τις ρυθμισεις για mms αλλα τωρα δεν μπορω να το βρω. εχουν μεινει ομως τα screenshots στο briefcase μου στο pathfinder

 

EDIT: βρηκα το post που ελεγα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=856500#post856500

Link to comment
Share on other sites

:) :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την απαντηση μηπως γνωριζεις πως κανω αυτες τις ρυθμισεις θελω να πω αν μπορεις να μου γραψεις, πας εναρξη- ρυθμισεις- περισσοτερα -κλπ- κλπ , η εταιρια που εχω ειναι vodafone μου εστειλαν με εμαιλ καποιες ρυθμισεις αλλα ακολουθωντας τις οδηγιες της voda δεν μου βγαινει.

 

http://www.qtek.gr/8010_gprs.html

Link to comment
Share on other sites

:O

σας γραφω το email που εστειλα στην qtek και περιμενω απαντηση επειδη δεν ξερω ποτε θα μ απαντησουν αν καποιος μπορει να βοηθησει ...........:O

γεια σας θα ηθελα να μου πειτε ποιες ειναι οι ρυθμισεις για MMS για την συσκευη qtek 8100 για δικτυο vodafone.

και γιατι δεν εχετε τις ρυθμισεις οπως στα αλλα μοντελα στη σελιδα σας.

 

βαζω τις πρωτες ρυθμισεις που ειναι οι παρακατω

 

Description: Vodafone GPRS

Connects to: The Internet

Access point: internet.vodafone.gr

User name: user

Password: pass

 

εκτος ομως απο αυτα στη συσκευη συνεχιζει

πρωτευων DNS

0.0.0.0

δευτερευων DNS

0.0.0.0

IP διευθυνση

τι πρεπει να βαλω.

 

υ.γ δοκιμασα τις οδηγιες απο 8010/8020 γιατι ετσι μ΄ απαντησαν στο my phone.gr που ρωτησα.

υ.γ 2 ουτε οι οδηγιες που μου εστειλαν απο vodafone μου βγαινουν.οι οποιες ειναι επισης απο 8020.

υ.γ 3 η καρτα sim που εχω, στο s100 εστελνε κανονικα mms, ενω τωρα στο 8100 μου γραφει να ελενξω τις ρυθμισεις dial up η proxy.

δεν ξερω αν μ αυτα που σας εγραψα σας βοηθαω να καταλαβετε το προβλημα ελπιζω στη βοηθεια σας.

ευχαριστω και με συγχωρειτε για το μεγεθος του εμαιλ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις που γραφεις στο e-mail που εστειλες ειναι μονο για gprs internet, οχι για mms. ποιο κατω αναφερονται οι ρυθμισεις για mms!!!

δοκιμασες να κανεις τις ρυθμισεις που δινω στο παραπανω "εικογραφημενο" post?? δεν σου δουλεψαν???

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

τελικα μετα απο hard reset οι ρυθμισεις επανηλθαν και ολα δουλευουν κανονικα, ομως να ρωτησω αν ξερετε υπαρχει καποιο προγραμμα για back up στην καρτα και επαναφορα απο αυτην.

π.χ. στο s100 εχω το sprite back up οποιο επαναφερει τα παντα στην κατασταστη που το ειχα πριν απο hard reset υπαρχει κατι αντιστοιχο για το 8100 εστω και μονο για τις επαφες ?

για την περιπτωση που ειμαι μακρυα απο το pc?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

To sprite backup πάλι :-)

:blink: :blink:

τι ενοεις το ιδιο που εχω για το s100 κανει ???

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και απο μενα

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο 8100 αλλα δεν ειχα ποτε windows παρα μονο symbian θελω να μου πειτε 1ον αν η συγκεκριμενη συσκευη παρουσιαζει προβληματα και 2ον αν υπαρχουν προγραμματα του στυλ black list anwsering machine κλπ

 

ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

To sprite backupa κανει και για τα sms?

Ναι σώζει τα πάντα και τα sms! Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το jeyo mobile companion για να κρατάς μόνο τα sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο 8100 αλλα δεν ειχα ποτε windows παρα μονο symbian θελω να μου πειτε 1ον αν η συγκεκριμενη συσκευη παρουσιαζει προβληματα και 2ον αν υπαρχουν προγραμματα του στυλ black list anwsering machine κλπ

 

ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας

Καλησπέρα!

 

Λοιπόν γενικά τα smartphone της Microsoft έχουν ωριμάσει και γενικώς δεν παρουσιάζουν προβλήματα... μόλις συνηθήσεις το στυλ τους δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

 

Σε ότι αφορά το black list answering υπάρχει το smartfilter το οποίο μάλιστα ερχόταν (δεν ξέρω αν έρχεται ακόμα) ενσωματωμένο μιας και ήταν αγορασμένο από την ACE-Hellas (εισαγωγέας qtek).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...