Jump to content

Qtek 8100


memix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος Qtek και ψαχνοντας για τιμες ειδα στο site της expansys στην σελιδα ht*p://www.expansys.com.gr/product.asp?code=121456 ειδα το τηλεφωνο.

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο το τηλεφωνο , αν θα ερθει εδω απο την Qtek;

Βασικες διαφορες απο το 8010 ειδα οτι ο επεξεργαστης ειναι πιο γρηγορος και οτι εχει 1.3 Mega Pixels καμερα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φίλε!

Βασικά που είδες ότι έχει γρηγορότερο επεξεργαστή;

Και του 8010 και του 8100 τρέχει στα 200MHz.

 

Εγώ πάντως θα σου έλεγα να περιμένεις να πάρεις το 8200

που έχει ουσιαστικές διαφορές από το 8010.

 

Κοίτα εδώ:

 

http://www.qtek.fi/qtek8100.htm

και

http://www.qtek.fi/qtek8200.htm

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Και εδω ειναι το μπερδεμα. Το συγκεκριμενο site που λες το ειχα δει και αυτο αλλα σε σχεσει με αυτα που λεει το expansys ειναι διαφορετικα. :blink:

http://www.expansys.com/product.asp?code=123879

Στο φιλανδικο site λενε οτι εχει τον επεξεργαστη omap 730 ενω στο expansys τον omap 750. ( και για το 8100-8200 )

Εκ παραδρομης εγραψα πιο γρηγορο , απλα πιο καινουργιο στον ιδιο χρονισμο 200Mhz.

Οπως και σε αυτο το site http://www.slashphone.com/71/2039.html .

Στο φιλανδικο site λενε οτι το 8100 εχει απλη vga καμερα ενω στο αλλο 1.3 .

Για την καμερα για το 8200 συμφωνουν και οι δυο. :D

Τωρα τι ακριβως γινεται κανεις δεν ξερει.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστεύεσαι απόλυτα το expansys γιατί μερικές φορές γράφει και ανακρίβειες!!!

Το φιλανδικό site είναι το επίσημο site της Qtek και αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να

κάνει λάθος!!!

 

Αν θες την γνώμη μου δεν αξίζει να πάρεις τίποτα ακόμα και να περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα όπου θα βγει ένα smartphone με τα Windows 5.0!

Εκτός αν δεν μπορείς να περιμένεις πάρε το 8100 που βγαίνει σε λίγο καιρό στην ελληνική αγορά!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
χμ, τελικά ποια είναι η διαφορά του 8100 από το 8010 πέρα απο την εμφάνιση; Ποιος ο λόγος που βγαίνει;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
To 8100 είναι το T-Mobile SDA Music το οποίο πουλάω εγώ. Αν ενδιαφέρεσαι κλικ στην υπογραφή μου. ;)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω τελικα εγω το 8100 του φιλου htrul18.Το τηλεφωνο εχει vga camera.Για πειτε!Θα ερθει Επισημα στην Ελλαδα?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

στο site της παντως δεν εχουν ανεβασει ακομα τιποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω να ανεβασει κατι η Qtek για το 8100...Ουτε firmware update,ουτε σχετικα με το κινητο...τιποτα....Μου αρεσει που ειπαν τη Δευτερα θα ειναι ολα οκ.... :wacko:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

στο play247 ειναι διαθεσιμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο μερες κατοχης του κινητου στην SDA TMobile εκδοση εχω αρκετα καλες εντυπωσεις...Το μενου με ξενισε αρκετα καθως ειχα συνηθισει το 6260 και το βρισκω λιγο περιπλοκο αλλα συνηθιζεται.Τα πραγματα που μου εκαναν εντυπωση ειναι η ποιοτητα της καμερας με μονο κακο την σχεδον ανυπαρκτη φωτεινοτητα.Ξεχαστε τις βραδυνες ληψεις ακομα και στο nightmode.Επισης ρυθμιζεις hue και saturation.Σε ζοομ παει x4 στις χαμηλοτερες αναλυσεις χωρις να χαλαει η ποιοτητα.Το στερεο mp3 ειναι απλα απιστευτο...!Οπως και η μπαταρια των 1050mA που μου κρατησε αρκετα με σκληρη χρηση. :)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η ποιοτητα οθονης ειναι σαν του 8020?

εγω θα το εχω πιθανον αυριο στα χερια μου,ανοιξε play247 εδω στο ηρακλειο και το εχει φιλος το καταστημα και θα μου το φερει αυριο,αν μου αρεσει θα το παρω,η τιμη του ειναι καλη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα κι εγω σημερα.

πρωτες εντυπωσεις,προκειται για ενα 8020 με αλλη προσοψη,ωστοσο η οθονη του μου φαινεται λιγο πιο φωτεινη,ισως και να με απαταει ομως και η μνημη μου,τα κουμπακια συντομευσεων τα θεωρω πολυ καλα.

η κατασκευη του σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ωραια και αρκετα ποιοτικη,τουλαχιστον εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο το 8020,ειναι πιο trendy,παντως η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα πιο ομορφο απο κοντα.

ολα τα υπολοιπα τα ξερουμε καλα οποτε δεν χρειαζεται και καποια ιδιαιτερη συσταση.

πολυ καλο αν και οπου να ναι κυκλοφορουν και τα 8300-8310.

με την τιμη παντως αυτη ειναι μια ακρως δελεαστικη και καλη προταση.

το χω βγαλει και φωτο και μπορειτε να τις δετε εδω http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/page/3/sort/8/perpage/12/ppuser/5567 αφου εγκριθουν πρωτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ποσο το πηρες?Προσπαθω απο προχθες να μπω στο Play24/7 και ειναι συνεχεια κατω.

382 ευρω το πηρα φιλε μου :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...