Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκε φίλος και μου το 'στειλε, και είπα να το μοιραστώ...:

MIUI 12 update battery drain hitch continues to affect phones like the POCO F1, Redmi Note 8 Pro, and Xiaomi Mi 9 with no official fix in sight

 

Όχι ότι λέει τίποτα που δεν ξέραμε ήδη, βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχω βάλει ποτέ το miui 12, με αποτέλεσμα μια φορά την εβδομάδα ο updater να μου θυμίζει την ύπαρξη διαθέσιμου update.

Τον τελευταίο καιρό, αυτό ήταν το 12.0.5.0, όπως γράφτηκε και στην προηγούμενη σελίδα.

Από χθες, ξαφνικά, ως διαθέσιμο update εμφανίζεται ξανά το 12.0.3.0 (!)

Φαίνεται να... μάζεψαν το 12.0.5.0 (κάποια προβλήματα ίσως...; )

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα χθες την μετάβαση - αναβάθμιση στην 12...

 

12.0.5.0 για την ακρίβεια.

 

1.13 GB αρχείο αναβάθμισης.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα θεματάκι έχω...

 

Όταν λαμβάνω sms, μήνυμα και είναι σε αναμονή το τηλέφωνο και κλειδωμένο δεν μπορώ να διαβάσω το μήνυμα. Βγάζει ακαταλαβίστικους χαρακτήρες.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά SOS!!!

Θέλω να πουλήσω το κινητό και αφού πήρα από αυτό ότι χρειαζόμουν (φωτο κτλ) πήγα να κάνω επαναφορά.Αν θυμάμαι καλά,μου έβγαλε 2 επιλογές και επέλεξα την -αν θυμάμαι το λεκτικό-πλήρη διαγραφή.Μετά από αυτό,το κινητό ανοίγει και αφού επιλέξω γλώσσα,χώρα και σύνδεση με WiFi,κολλάει στην επόμενη οθόνη με όρους Χρήσης και Πολιτική Απορρήτου και δεν προχωράει.Δοκίμασα πατώντας ταυτόχρονα το power+volume down,κλείνει αλλά κολλάει στο boot.

Tο ξέσκισα και είναι άχρηστο το κινητάκι ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!

Θέλω να πουλήσω το κινητό και αφού πήρα από αυτό ότι χρειαζόμουν (φωτο κτλ) πήγα να κάνω επαναφορά.Αν θυμάμαι καλά,μου έβγαλε 2 επιλογές και επέλεξα την -αν θυμάμαι το λεκτικό-πλήρη διαγραφή.Μετά από αυτό,το κινητό ανοίγει και αφού επιλέξω γλώσσα,χώρα και σύνδεση με WiFi,κολλάει στην επόμενη οθόνη με όρους Χρήσης και Πολιτική Απορρήτου και δεν προχωράει.Δοκίμασα πατώντας ταυτόχρονα το power+volume down,κλείνει αλλά κολλάει στο boot.

Tο ξέσκισα και είναι άχρηστο το κινητάκι ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Δοκίμασε να βάλεις αγγλική γλώσσα στην έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Το δοκίμασα αλλά τζίφος.

Από την άλλη σκέφτομαι πως ότι και να πάτησα,είναι δυνατόν να υπάρχει επιλογή "κατέστρεψε το τηλέφωνο" και να την επέλεξα;

Link to comment
Share on other sites

έσπασε η οθόνη του....

έχει κάνεις κανένας αλλαγή;

έχετε να προτείνεται ανταλλακτικό;

 

Θα σου προτεινα να πας στην επισημη αντιπροσωπεια να το επισκευασεις ή να παρεις ΓΡΑΠΤΗ εγγυηση οτι ειναι γνησιο ανταλλακτικο και θα λειτουργει με multitouch 10 σημειων και το δαχτυλικο θα δουλευει απροσκοπτα στο miui 12.

 

στα λεω αυτά επειδη οι περισσοτερες μαιμου οθονες που βαζουν, εχουν θεμα στο miui12 και δεν δουλευει το δαχτυλικο αποτυπωμα. το συγκεκριμενο θεμα υπαρχει και στο 9t και στο 9t pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλη Χρονια. Η pop up καμερα μετα απο πτωση δεν εμφανιζεται ενω ακουγεται να λειτουργει το μοτερακι. Ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε ολους ,μια ερώτηση πήρα αυτόν εδω το ανταπτορα https://www.dileris.gr/product/xiaomi-mi-car-charger-18w-pro/ και ψάχνω ένα σωστό καλώδιο όσον αφορά την ταχυφορτιση αλλά έχω μπερδευτεί με τα quick charge 3.0 Και 3A και 2Α και πάει λεγοντας,θελω να το πάρω από το e-shop μιας και είναι γρήγοροι σε σχέση με τους άλλους για παραλαβή από Θεσσαλονίκη είδα κάποια όπως αυτό https://www.e-shop.gr/baseus-cable-cafule-type-c-3a-1m-red-p-TEL.062531 είναι εντάξει αυτό η θα έχω απώλειες και πρέπει να ψάξω κάτι άλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι. Και ο car charger της xiaomi τα σπάει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια. Η pop up καμερα μετα απο πτωση δεν εμφανιζεται ενω ακουγεται να λειτουργει το μοτερακι. Ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

 

Όχι, εμένα άρχισε να κολλάει (στο Viber) χωρίς να έχει προηγηθεί πτώση...όταν το παθαίνει μπορεί να μην ανοίγει η μπροστινή κάμερα καθόλου, μπορεί να ανοίγει μόνη της καθυστερημένα (πχ 10 δευτ > 1 λεπτό της κλήσης), ή να χρειάζεται εναλλαγή πίσω/μπροστινής κάμερας μερικές φορές για να ανοίξει.

 

...δεν ακούγεται όμως το μοτεράκι να δουλεύει, απλώς δεν εκτελεί την εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα άρχισε να κολλάει (στο Viber) χωρίς να έχει προηγηθεί πτώση...όταν το παθαίνει μπορεί να μην ανοίγει η μπροστινή κάμερα καθόλου, μπορεί να ανοίγει μόνη της καθυστερημένα (πχ 10 δευτ > 1 λεπτό της κλήσης), ή να χρειάζεται εναλλαγή πίσω/μπροστινής κάμερας μερικές φορές για να ανοίξει.

 

...δεν ακούγεται όμως το μοτεράκι να δουλεύει, απλώς δεν εκτελεί την εντολή.

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Κάποιες φορές πρέπει να βγω από την εφαρμογή, να την ανοίξω από την Κάμερα και μετά να ξαναμπώ στο Viber για να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

στο κάνει και σε άλλες εφαρμογές ή μόνο στο vibe;

πχ η κάμερα δεν ανοίγει σε πολύ σκοτεινούς χώρους ,και μπορείτε να το τεστάρετε ανά πάσα ώρα,το ίδιο συμβαίνει και αν κάτι έστω και μικρά εμποδίζει την έξοδο της κάμερας πχ η θήκη

αν ακούγεται το μοτέρ και η κάμερα δεν ανοίγει δυστηχός πάτε για ανταλακτικό πρισματικό οδηγό

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και στο messenger δεν ανοίγει,ενώ από την εφαρμογή της κάμερας ανοίγει κανονικά
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

στο κάνει και σε άλλες εφαρμογές ή μόνο στο vibe;

πχ η κάμερα δεν ανοίγει σε πολύ σκοτεινούς χώρους ,και μπορείτε να το τεστάρετε ανά πάσα ώρα,το ίδιο συμβαίνει και αν κάτι έστω και μικρά εμποδίζει την έξοδο της κάμερας πχ η θήκη

αν ακούγεται το μοτέρ και η κάμερα δεν ανοίγει δυστηχός πάτε για ανταλακτικό πρισματικό οδηγό

 

Μέχρι στιγμής μόνο στο viber, όσο μπορώ να θυμηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κάνει σε άλλη εφαρμογή ,τότε είναι η εφαρμογή και τελευταία που είδα πρέπει να επιλέξεις να πατήσεις το κουμπί στην εφαρμογή για να την ανοίξει και αν ο άλλος δεν ανοίξει δεν ανοίγει και η δική σου

Έρχεται και αντροιντ 11 με την 12,5 miui

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κάνει σε άλλη εφαρμογή ,τότε είναι η εφαρμογή και τελευταία που είδα πρέπει να επιλέξεις να πατήσεις το κουμπί στην εφαρμογή για να την ανοίξει και αν ο άλλος δεν ανοίξει δεν ανοίγει και η δική σου

Έρχεται και αντροιντ 11 με την 12,5 miui

αντε να δουμε γιατι πολλα καλα για μπαταρια ακουγονται με 12,5 και 11 οχι οτι εχω θεμα ιδιαιτερο εγω καλα με παει αλλα το καλυτερο καλως να ορισει!!εγω δεν εχω θεμα παντως με αυτα που λετε προς το παρον τουλαχιστον

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της σελφι κάμερας,σαν παλαιός χρήστης και με πρόβλημα κάποτε στην σελφι κάμερα,θα ήθελα να πω ότι έχω δει πολλές φορές την σελφι μου να κολλάει αλλά ποτέ δεν είχα περαιτέρω θέμα, πάντα έστρωνε.

Καμία φορά λόγω εφαρμογής θα το φάει το κόλλημα αλλά μετά στρώνει.

Είχα θέματα που πίστευα ότι είναι θέμα Hardware(ήταν και μηνών το κινητό) αλλά μετά από κάποιες φορές που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έστρωνε. Μάλιστα μου έτυχε να κάνω επαναφορά,να περάσω μια μια τις εφαρμογές και να ανοίγω π.χ Instagram,να την κλείνει αμέσως και να κλείνει και την εφαρμογή.

Τέλος πάντων μετά από ενημερώσεις και ειδικά στο τελευταίο miui αυτά δεν τα έχω, δουλεύει άψογα, είναι πια και ενάμιση χρόνων η συσκευή μου. Αν έχει φάει πτώση η συσκευή αλλάζει το θέμα, αλλά αν είναι άθικτη,μια επαναφορά και με κατέβασμα του τελευταίου πακέτου ξανά κάτι γίνεται (ξέρω η επαναφορά είναι πόνος και βαρεμάρα, αλλά στην έσχατη ίσως σώσει)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μιλουα εχθες με 2 κολλητους φιλους που εχουν το MI 9T PRO και μου εκαναν παραπονα πως εχουν σπασει τα νευρα τους απο τις διαφημισεις που τους βγαζει συνεχεια,εμενα απο την ημερα που το πηρα δεν εχω ουτε μια βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω κανει με bootloader απενεργ το app vault παιζει ρολο αυτο?η εκανα κατι αλλο στις ρυθμισεις και δεν εχω τετοιο θεμα?εβγαλα φυσικα και καποιες εφαρμογ που ηταν προεγκατ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μιλουα εχθες με 2 κολλητους φιλους που εχουν το MI 9T PRO και μου εκαναν παραπονα πως εχουν σπασει τα νευρα τους απο τις διαφημισεις που τους βγαζει συνεχεια,εμενα απο την ημερα που το πηρα δεν εχω ουτε μια βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω κανει με bootloader απενεργ το app vault παιζει ρολο αυτο?η εκανα κατι αλλο στις ρυθμισεις και δεν εχω τετοιο θεμα?εβγαλα φυσικα και καποιες εφαρμογ που ηταν προεγκατ.

Θα πάνε 1. Εφαρμογή ασφαλεία, γραναζάκι και θα απενεργοποιήσουν την λήψη προτάσεων.

2. Ρυθμισεις->συνδεση και κοινοποίηση->προσωπικό dns->προσωπικο ονομα παροχέα dns και θα βάλουν dns.adguard.com

Δεν πιστεύω να ξαναδούν διαφημίσεις μετα απο αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Αποτι είδα βγήκε global 12.0.7 για το mi9t.

https://bigota.d.miui.com/V12.0.7.0.QFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V12.0.7.0.QFJMIXM_9866f56704_10.0.zip

Εγώ είμαι με την global 12.0.3 QFJEUXM.Πρεπει το κινητό μου να ειναιEurope version.Μπορω να περάσω την 12.0.7 ή να περιμένω update απτο κινητό μου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...