Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Global εδώ αλλά ακόμα δεν την εμφανίζει το δικό μου. Την περασε κανείς;

Εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

global και γω ακομα τιποτα αν και με αυτα που διαβαζω στις αλλες συσκευες δεν βλεπω να την κανω πολλα προβληματα λενε αν την βαλει καποιος ας μας πει εντυπωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις την εμφάνισε και σε εμένα, έβαλα να κατέβει

 

Edit: Μου έβγαλε μήνυμα ότι σταμάτησε να ανταποκρίνεται η εφαρμογή exdialer, δουλεύει βέβαια κανονικά...

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή η οποία να έχει αναζήτηση με Τ9 αποθηκευμένες επαφές στα ελληνικά; Η μαμά εφαρμογή το κάνει μόνο για αγγλικά

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημέρωση σε android 11.

Αν θέλετε να κανετε την ενημέρωση να ξερετε οτι πρέπει να κανετε Factory reset γτ η ρομ θα σας βγάλει προβληματακια οχι σοβαρα αλλα εκνευρίστηκα. Εγω παντος επειδή βαριέμαι να κανω Factory reset θα ζησω μαζι με τα θεματακια και θα περιμένω το MIU 12.5 να κανω Factory reset και θα ειμαι κομπλέ.

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που μου έβγαλε εμένα ίσως οφείλεται σε κανέναν έλεγχο ασφαλείας λόγω του Android 11( η εφαρμογή δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό στο play store)? Δουλεύει κανονικά πάντως
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με τις ειδοποιήσεις; Στο messenger μετά την αναβάθμιση μπορεί να μην έρθουν άμεσα και να αργήσουν, τώρα που το παρατήρησα ήρθαν 20 λεπτά αργότερα
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλά θέματα σου έβγαλε; Εμένα αυτό που με χάλασε είναι ότι επέστρεψα στον stock dialer και δεν έχει έξυπνη αναζήτηση στα ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

9 στα 10 ποστ στα διαφορα γκρουπ της xiaomi εχει αρνητικα σχολια παντως για την 12,5!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για το επόμενο κινητό μου θα το σκεφτώ αν θα είναι πάλι xiaomi...

Το redmi note 3 ήταν πραγματικά απροβληματιστο, δεν μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο καλό το λογισμικό και στο 9T, εντωμεταξυ είναι και καλύτερης κατηγορίας κινητό θεωρητικά

Link to comment
Share on other sites

Για το επόμενο κινητό μου θα το σκεφτώ αν θα είναι πάλι xiaomi...

Το redmi note 3 ήταν πραγματικά απροβληματιστο, δεν μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο καλό το λογισμικό και στο 9T, εντωμεταξυ είναι και καλύτερης κατηγορίας κινητό θεωρητικά

 

είσαι άδικος, το τηλ μέχρι την 11 και κάποια update του 12 είναι μια χαρά, μηδέν κολλήματα δεν ζεστενεται και όλα τα πέριξ κάμερες κλπ είναι μια χαρά,πληρώνεις χρήματα λίγα και παίρνεις χαρακτηριστικά ναυαρχιδων άλλων εταιριών, ας μην είμαστε άδικοι,απλά το έχασαν λίγο με τo software της 12....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει εμφανιστεί σε μένα η αναβάθμιση ακόμη;

 

ουτε σε μενα ηρθε μην αγχωνεσαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε η αναβάθμιση σε εμένα.

Ωστόσο δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω.

Δεν έχω καταλάβει τελικά τι είδους προβλήματα δημιουργει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

11 Σεπτ και ακομα τιποτα android 10 και miui 12!!!!απροβληματιστο βεβαια αν εξαιρεσεις την μπαταρια η οποια ειναι σε αθλια επιπεδα ουτε μιση μερα και το τηλ δεν εχει κλεισει ουτε 1,5 χρονο Μαιο του 21 το πηρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία το είδα σήμερα, volte σας έχει στα δίκτυα; Θυμάμαι παλιά το είχα ενεργοποιήσει αλλά δεν το βλέπω πια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TypeRS said:

Τυχαία το είδα σήμερα, volte σας έχει στα δίκτυα; Θυμάμαι παλιά το είχα ενεργοποιήσει αλλά δεν το βλέπω πια...

εμενα εχει κανονικα βεβαια καποιες στιγμες χανεται αλλα ειναι θεμα cosmote καπου διαβασα οτι κανου αναβαθμισεις και εχουν θεματα γενικα 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες η 12.1.4.0

δεν ξέρω τι έφτιαξε αλλά θα σας πω τι χάλασε

1.στον dialer true phone που βάζω πάντα στα κινητά μου , μου βγάζει ότι σταματάει να δουλεύει

2.το messenger έγινε χάλια , τετράγωνη ειδοποίηση και ανοίγει μισή οθόνη

3.κατα την διάρκεια της κλήσης με bluetooth η οθόνη σβήνει και μετά από λόγο ανάβει μόνη της 

ψάχνω να δω τι άλλο έχει χαλάσει, να σημειώσω ότι δεν έκανα επαναφορά γιατί αν σε λίγο μας δώσουν 12,5 ποιος κάθετε να το στήνει από την αρχή 2 φορές.

Έχει κάποιος αντίστοιχα θέματα ? με επαναφορά  εργοστασιακών διορθώθηκαν ?

 

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panosm74 said:

Ήρθε χθες η 12.1.4.0

δεν ξέρω τι έφτιαξε αλλά θα σας πω τι χάλασε

1.στον dialer true phone που βάζω πάντα στα κινητά μου , μου βγάζει ότι σταματάει να δουλεύει

2.το messenger έγινε χάλια , τετράγωνη ειδοποίηση και ανοίγει μισή οθόνη

3.κατα την διάρκεια της κλήσης με bluetooth η οθόνη σβήνει και μετά από λόγο ανάβει μόνη της 

ψάχνω να δω τι άλλο έχει χαλάσει, να σημειώσω ότι δεν έκανα επαναφορά γιατί αν σε λίγο μας δώσουν 12,5 ποιος κάθετε να το στήνει από την αρχή 2 φορές.

Έχει κάποιος αντίστοιχα θέματα ? με επαναφορά  εργοστασιακών διορθώθηκαν ?

 

Σχετικά με τον dialer εμένα μου έβγαζε σφάλμα για τον exdialer που είχα οπότε και έκανα απεγκατασταση. Έβαλα όμως τον true phone και λειτουργεί απροβληματιστα!

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε η 12.1.1.0 από τι κατάλαβα όσοι την κάνατε το μετανιώσετε???είπα να μην την κάνω ακόμα αν κάποιος έχει κάποια εικόνα ας πει την πρόταση του, και αν φυσικά την έχει δουλέψει ας πει την διαρκεια μπαταρίας γιατί με την 12.0.5 η κατάσταση είναι δραματική 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε και δεν είχα μπαταρία για την επανεκκίνηση. Τώρα δεν βρίσκει λέει διαθέσιμη ενημέρωση και μένει στην 12.0.5..!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εμφάνισε ξανά μετά από 5-6 ώρες. Η μπαταρία φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα μέχρι στιγμής. Έχω την αίσθηση ότι υπάρχουν κάποια frame drops στις μεταβάσεις ανοίγοντας ή βγαίνοντας από εφαρμογές. Επίσης κάποιες φορές που πάτησα να ανοίξω τις ρυθμίσεις, έκανε και 1-2 sec για να ανοίξουν. Να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για αναβάθμιση και όχι για καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alex_1982 said:

Τελικά την εμφάνισε ξανά μετά από 5-6 ώρες. Η μπαταρία φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα μέχρι στιγμής. Έχω την αίσθηση ότι υπάρχουν κάποια frame drops στις μεταβάσεις ανοίγοντας ή βγαίνοντας από εφαρμογές. Επίσης κάποιες φορές που πάτησα να ανοίξω τις ρυθμίσεις, έκανε και 1-2 sec για να ανοίξουν. Να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για αναβάθμιση και όχι για καθαρή εγκατάσταση.

την δουλεύω από χθες και συμφωνώ μαζί σου στις μεταβάσεις ενώ πριν ήταν smooth τώρα κάνει λαγκς

dialer έχω το μαμα και λειτουργεί καλά μέχρι τωρα, όσον αφορά το μενού δεν παρατήρησα καμία αλλαγή ούτε στην μπάρα ούτε πουθενά τώρα αν προστέθηκαν κάποιες extra επιλογες δεν το γνωρίζω γιατί δεν μπήκα ακόμα στην διαδικασία να ψάξω στο νετ τι καινούριο φέρνει η 11 αυτά από μένα μπαταρία θα πω αύριο μεθαύριο είμαι ακόμα με τηη πρώτη φόρτιση μετά το update 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KIRIS said:

την δουλεύω από χθες και συμφωνώ μαζί σου στις μεταβάσεις ενώ πριν ήταν smooth τώρα κάνει λαγκς

dialer έχω το μαμα και λειτουργεί καλά μέχρι τωρα, όσον αφορά το μενού δεν παρατήρησα καμία αλλαγή ούτε στην μπάρα ούτε πουθενά τώρα αν προστέθηκαν κάποιες extra επιλογες δεν το γνωρίζω γιατί δεν μπήκα ακόμα στην διαδικασία να ψάξω στο νετ τι καινούριο φέρνει η 11 αυτά από μένα μπαταρία θα πω αύριο μεθαύριο είμαι ακόμα με τηη πρώτη φόρτιση μετά το update 

Έκανες αναβάθμιση ή καθαρή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...