Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νέα ενημέρωση σήμερα με τι security patch Ιουλίου. V12.0.3.0

 

δεν μας λετε όμως μια επισκόπηση να δουμε αν αξίζει η μεταφορά σε 12 !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λετε όμως μια επισκόπηση να δουμε αν αξίζει η μεταφορά σε 12 !!

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Μου άρεσε. Δεν ασχολούμαι και τόσο με αλλαγές στην εμφάνιση. Ούτε έχω κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έμαθα η αναβάθμιση σε miui 12 είναι σε παύση μην ψάξετε να την εγκαταστήσετε αλλιώς έχει πρόβλημα για αυτό και την σταμάτησαν

πηγή που θα βρείτε και το τουίτ από την εταιρία

https://piunikaweb.com/wp-content/uploads/2020/07/Mi-9T-global-MIUI.jpg

 

https://piunikaweb.com/2020/07/25/xiaomi-mi-9t-miui-12-update-rollout-paused-for-global-european-russian-variants-due-to-some-issues-confirms-community-moderator/

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έμαθα η αναβάθμιση σε miui 12 είναι σε παύση μην ψάξετε να την εγκαταστήσετε αλλιώς έχει πρόβλημα για αυτό και την σταμάτησαν

πηγή που θα βρείτε και το τουίτ από την εταιρία

https://piunikaweb.com/wp-content/uploads/2020/07/Mi-9T-global-MIUI.jpg

 

https://piunikaweb.com/2020/07/25/xiaomi-mi-9t-miui-12-update-rollout-paused-for-global-european-russian-variants-due-to-some-issues-confirms-community-moderator/

 

καταλαβα,και μενα που φανηκε περιεργο εκει που την ειχα σε standby ξαφνικά χαθηκε εκανα ποσες προσπαθειες αλλα τιποτα!!αντε να δουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λετε όμως μια επισκόπηση να δουμε αν αξίζει η μεταφορά σε 12 !!

Από φρου φρου και αρώματα, μια χαρά...

Απο μπαταρία νομίζω ότι είναι η χειρότερη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την αίσθηση πως ρουφάει την μπαταρία πιο σύντομα. Εν τω μεταξύ στα στατιστικά τής μπαταρίας δεν βγάζεις άκρη έτσι που το άλλαξαν
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την αίσθηση πως ρουφάει την μπαταρία πιο σύντομα. Εν τω μεταξύ στα στατιστικά τής μπαταρίας δεν βγάζεις άκρη έτσι που το άλλαξαν

 

Είναι δεδομένο ότι θα πίνει τη μπαταρία γρηγορότερα, όχι επειδή ευθύνεται το MiUi 12 αυτό καθ αυτό. Απλώς όταν πρώτο-κυκλοφορεί ένα κινητό με μια rom (Π.χ MiUi 11) ή μια έκδοση Android, αυτό το λειτουργικό είναι το πιο σωστά προσαρμοσμένο/καλογραμμένο πάνω στον επεξεργαστή απο ενεργειακής άποψης μιλώ.

Πάντα, παρατηρώ αυτό το πράγμα σε όλες τις συσκευές εδώ μέσα. Ναι θα διορθώσει bugs μία αναβάθμιση (δεν παίρνω και όρκο γι αυτό), ναι θα είναι πιο εντυπωσιακό, πιο λειτουργικό, όμως θα είναι πιο ενεργοβόρο λιγότερο ή περισσότερο, κάτι που εξαρτάται και απο τις δυνατότητες της συσκευής.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μου (12.0.2) μου εμφανίζει πολύ εύκολα το μήνυμα πως έχει υπερθερμανθεί η συσκευή και θα κλείσει η κάμερα,GPS και κάτι άλλο!

Πιο πριν δεν μου το έβγαζε αυτό το μήνυμα με τίποτα, που το είχα πολύ ώρα στον ήλιο!

Τώρα ήθελα να τραβήξω φωτό το μεσημέρι και με πέταγε έξω από την εφαρμογή και έβγαζε το μήνυμα που σας είπα!!

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος???

Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος με τη 12 κάτι παρόμοιο...;

 

Ακούγεται σαν μία από τις χειρότερες ενδείξεις για τη rom. Θυμάμαι από reviews που διάβαζα (γιατι ο ίδιος δεν ασχολούμαι με παιχνίδια) ότι το Mi 9T ζεσταινόταν ελάχιστα ακόμα και με απαιτητικά 3D games, όχι στην... καθημερινή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο ότι θα πίνει τη μπαταρία γρηγορότερα, όχι επειδή ευθύνεται το MiUi 12 αυτό καθ αυτό. Απλώς όταν πρώτο-κυκλοφορεί ένα κινητό με μια rom (Π.χ MiUi 11) ή μια έκδοση Android, αυτό το λειτουργικό είναι το πιο σωστά προσαρμοσμένο/καλογραμμένο πάνω στον επεξεργαστή απο ενεργειακής άποψης μιλώ.

Πάντα, παρατηρώ αυτό το πράγμα σε όλες τις συσκευές εδώ μέσα. Ναι θα διορθώσει bugs μία αναβάθμιση (δεν παίρνω και όρκο γι αυτό), ναι θα είναι πιο εντυπωσιακό, πιο λειτουργικό, όμως θα είναι πιο ενεργοβόρο λιγότερο ή περισσότερο, κάτι που εξαρτάται και απο τις δυνατότητες της συσκευής.

 

Το κακό είναι ότι αγοράζεις ένα κινητό επειδή έχει μεγάλη μπαταρία και πλέον βγάζεις δε βγάζεις τη μέρα...

Έχεις όμως δίκιο σε αυτό που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε και εμένα η 12 χθές ΟΤΑ.

Όλα καλά με την αναβάθμιση αλλά δεν υπάρχει το κουμπάκι synchronization on off στην κουρτίνα που κατεβαίνει από πάνω από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και γω σε miui 12 αλλά ρε παιδιά που πήγαν οι διακόπτες που εμφανίζονταν με κίνηση από πάνω προς τα κάτω;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και γω σε miui 12 αλλά ρε παιδιά που πήγαν οι διακόπτες που εμφανίζονταν με κίνηση από πάνω προς τα κάτω;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναφέρεσαι φίλε μου στην συρόμενη μπάρα συντομεύσεων; εκεί δηλαδή πουη ανοίγεις Π.χ το WiFi, κλπ; και εάν ναι, ποιοι διακόπτες δε σου εμφανίζονται πλέον;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζονται όλα τα κουμπιά στην συρόμενη κουρτίνα εκτός από το κουμπί συγχρονισμού δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι στους διακοπτες wifi κλπ

Χάθηκαν όλα. Αν υπάρχουν ειδοποιήσεις από εφαρμογές βλέπω τους ειδοποιήσεις μόνο.

Αν δεν υπάρχουν βλέπω μόνο την ώρα. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στους διακοπτες wifi κλπ

Χάθηκαν όλα. Αν υπάρχουν ειδοποιήσεις από εφαρμογές βλέπω τους ειδοποιήσεις μόνο.

Αν δεν υπάρχουν βλέπω μόνο την ώρα. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κάτι θα κάνουμε.

Καταρχάς, θέλω να μου πεις, εάν στη μπάρα συντομεύσεων, σου εμφανίζεται η συντόμευση "επεξεργασία". Για να προσθέσεις μέσω αυτής τις υπόλοιπες συντομεύσεις που χάθηκαν. Κοίταξε αυτό πρώτα, και ύστερα έχω και κάτι άλλο να σου προτείνω, το οποίο θα χρειαστεί να κάνεις δύο εντολές command prompt μέσω adb απο τον υπολογιστή σου. Ας δούμε όμως πρώτα το πιο απλό, κάνε το πρώτο που σου αναφέρω, και το βλέπουμε για τα υπόλοιπα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασιλειε σόρρυ. Βρήκα τι έφταιγε.

Έφταιγε ο Nova launcher.

Στην κίνηση από πάνω προς τα κάτω έχει πλέον επιλογή για εμφάνιση ειδοποιήσεων όπου εμφανίζει ΜΟΝΟ τις ειδοποιήσεις και όχι και τους διακόπτες όπως έκανε μέχρι τώρα.

Αν επιλέξω να εμφανίζονται οι γρήγορες ρυθμίσεις όπως τις ονομαζει, εμφανίζει τους διακόπτες μάλιστα με σχήμα που θυμίζει iOS αλλά δεν εμφανίζει τις ειδοποιήσεις αν υπάρχουν .

Δυστυχώς πρέπει να επιλέξω το ένα ή το άλλο ενώ μέχρι τώρα είχα και τα 2.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σε μένα μετά την αναβάθμιση όταν έβαλα σαν ταπετσαρία την φώτο που ειχα και πριν την εμφανίζει πολύ σκοτεινή. Τα εικονίδια είναι έντονα φωτεινά όχι όμως η φώτο πίσω τους.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας οθόνη σε λογική τιμή ή κανένα σέρβις γιατί είναι κρίμα που το έχω στη άκρη και κάθεται με σπασμένη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Συρτε από δεξιά πάνω προς τα κάτω και από αριστερά πάνω προς τα κάτω. Τι σας βγάζει? Στο ένα τις ειδοποιήσεις και στο άλλο τα κουμπιά που θέλετε.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς που ορίζω στις κάρτες sim όριο δεδομένων. Δεν το βρίσκω πουθενα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σε μένα μετά την αναβάθμιση όταν έβαλα σαν ταπετσαρία την φώτο που ειχα και πριν την εμφανίζει πολύ σκοτεινή. Τα εικονίδια είναι έντονα φωτεινά όχι όμως η φώτο πίσω τους.

 

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...