Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς άρχισε να τα παίζει το τηλέφωνο της συζύγου, μόλις πάτησα το κουμπάκι για την global έκδοση 6GB RAM + 128GB χωρητικότητα από honorbuy. Με το καλό όταν έρθει οι πρώτες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απίστευτη συσκευή με οθονάρα και τρομερή κάμερα. Δεν κολλάει πουθενά και όλα τα τρέχει ταχύτατα. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία τελειώνει ψιλογρήγορα έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Διαβάζω ότι η μπαταρία του είναι τέρας και τα λοιπά και μου φαίνεται περίεργο.

Υ.Γ έχω περάσει nova launcher δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη συσκευή με οθονάρα και τρομερή κάμερα. Δεν κολλάει πουθενά και όλα τα τρέχει ταχύτατα. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία τελειώνει ψιλογρήγορα έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Διαβάζω ότι η μπαταρία του είναι τέρας και τα λοιπά και μου φαίνεται περίεργο.

Υ.Γ έχω περάσει nova launcher δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

 

Ποσους κυκλους φορτισεων εχεις κανει?

Ποσο sot εχεις?

Με τι χρηση ολα αυτα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα.

 

Όλα ανοιχτά, WiFi, bt, 4g, τέρμα η φωτεινότητα...

Με την ίδια χρήση που κανω χρόνια τώρα, φτάνω στο τέλος της ημέρας άνετα με 30% τουλάχιστον...όταν με τα αλλα στο 5-10%.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καθώς άρχισε να τα παίζει το τηλέφωνο της συζύγου, μόλις πάτησα το κουμπάκι για την global έκδοση 6GB RAM + 128GB χωρητικότητα από honorbuy. Με το καλό όταν έρθει οι πρώτες εντυπώσεις.
Από honorbuy , τιμή και μέθοδος αποστολής ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τί διαφορές/συνέπειες έχει η επιλογή διαφορετικής χώρας κατά τη διαμόρφωση του κινητού;

- παίρνουν κάποια νωρίτερα ενημερώσεις

- κάποιες ενημερώσεις δεν προωθούνται σε κάποιες χώρες;

- έχει διαφορά στην απόδοση του hardware, πχ ήχος / οθόνη

- ή διαφορά στη διαχείριση δεδομένων χρήστη (απόρρητο)

- και τη παρουσίαση διαφημίσεων στο λειτουργικό της Xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Από honorbuy , τιμή και μέθοδος αποστολής ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

328 (303 η συσκευή + 25 η αποστολή) σύνολο με μέθοδο αποστολής eu.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά, σε σχέση με το redmi note 5 που είχα πριν είναι καλύτερη. Όχι τρομερά καλύτερη αλλά καλύτερη.

Το κινητό πετάει, προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Χρηση σε ΜΕΤΡΟ

 

Επειδη κινουμε καθημερινα με ΜΕΤΡΟ απο Αλιμο - Συνταγμα και Συνταγμα-Πανορμου με Wind

Εχω δεδομενα μονο στον Αλιμο.. πουθενα αλλου . Σε ολους τους αλλους σταθμους μονο ένδειξη "Ε" και φυσικα δεν κατεβαζει τιποτα.

Τα εχω παρει με την ληψη . Οι κεραιες του τουλαχιστον στο δικο μου δεν φαινεται να δουλευουν σωστα.

Επισης στο θεμα μπαταρια μετα απο φορτιση βραδυνη απο 100% σε 91% σε 7 ωρες με κλειστα τα παντα εκτος wifi - δεδομενα και 1 λεπτο οθονης. Την ρουφαει κανονικα χωρις να τρεχουν εφαρμογες.

Μου εχει φυγει ολη η χαρα που ειχα οταν το πρωτοπηρα εδω και 3 βδομαδες . Αν θα το ξαναπερνα? Με τιποτα. Δεν ξερω μπορει να ειναι μονο το δικο μου ετσι

Καποια στιγμη επειδη εχω και αλλα θεματακια θα φαει ενα reset παρολο τον κοπο που εκανα να το στησω .

 

Παντως θα ηθελα καποιο feedback απο οσους το εχουν και κινουνται στο μετρο για να εχω μετρο συγκρισης

Link to comment
Share on other sites

Χρηση σε ΜΕΤΡΟ

 

Επειδη κινουμε καθημερινα με ΜΕΤΡΟ απο Αλιμο - Συνταγμα και Συνταγμα-Πανορμου με Wind

Εχω δεδομενα μονο στον Αλιμο.. πουθενα αλλου . Σε ολους τους αλλους σταθμους μονο ένδειξη "Ε" και φυσικα δεν κατεβαζει τιποτα.

Τα εχω παρει με την ληψη . Οι κεραιες του τουλαχιστον στο δικο μου δεν φαινεται να δουλευουν σωστα.

Επισης στο θεμα μπαταρια μετα απο φορτιση βραδυνη απο 100% σε 91% σε 7 ωρες με κλειστα τα παντα εκτος wifi - δεδομενα και 1 λεπτο οθονης. Την ρουφαει κανονικα χωρις να τρεχουν εφαρμογες.

Μου εχει φυγει ολη η χαρα που ειχα οταν το πρωτοπηρα εδω και 3 βδομαδες . Αν θα το ξαναπερνα? Με τιποτα. Δεν ξερω μπορει να ειναι μονο το δικο μου ετσι

Καποια στιγμη επειδη εχω και αλλα θεματακια θα φαει ενα reset παρολο τον κοπο που εκανα να το στησω .

 

Παντως θα ηθελα καποιο feedback απο οσους το εχουν και κινουνται στο μετρο για να εχω μετρο συγκρισης

 

Με την προηγουμενη σου συσκευη ειχες καλο σημα δλδ?

Mε voda αριστο σημα φιλε,η καρτα σου ειναι καινουργια η ετων?Ναι παιζει τεραστιο ρολο.

Να ελενξεις της εφαρμογες σου,καποια σου κανει ζημια και τρωει μπαταρια.

Απο που ειναι αγορασμενο το δικο σου?Ποια rom φοραει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την προηγουμενη σου συσκευη ειχες καλο σημα δλδ?

Mε voda αριστο σημα φιλε,η καρτα σου ειναι καινουργια η ετων?Ναι παιζει τεραστιο ρολο.

Να ελενξεις της εφαρμογες σου,καποια σου κανει ζημια και τρωει μπαταρια.

Απο που ειναι αγορασμενο το δικο σου?Ποια rom φοραει?

 

MIUI 10.3.12

BANGOOD

ΚΑΡΤΑ 3ετιας πιανει 4G+ κανονικα και μαλιστα δινει επιλογη VOLTE Που την εχω ΟΝ

Στο Coolpad που ειχα δεν ειχα Wind αλλα Cosmote οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης.

Δεν εχω καταφερει να βρω αν καποια εφαρμογη τρωει μπαταρια. Με GSAM σε PIE δεν δινει πληροφοριες πια.

 

Κατι ισως ψιλοασχετο να ρωτησω

Οταν το παραλαβατε και το πρωτοανοιξατε τι ποσοστο μπαταριες ειχε? Εμενα αν θυμαμαι καλα ηταν στο 57%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο φορτιστής που έχει η συσκευασία (αγορασμένο από e-shop το κινητό) υποστηριζει γρήγορη φόρτιση? ή πρέπει να αγοραστει άλλος που να είναι 18 watt? και να υποστηρίζει. Πρώτη φόρτιση από 1 σε 99 ακριβώς δύο ώρες......πως το βλέπετε?
Link to comment
Share on other sites

MIUI 10.3.12

BANGOOD

ΚΑΡΤΑ 3ετιας πιανει 4G+ κανονικα και μαλιστα δινει επιλογη VOLTE Που την εχω ΟΝ

Στο Coolpad που ειχα δεν ειχα Wind αλλα Cosmote οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης.

Δεν εχω καταφερει να βρω αν καποια εφαρμογη τρωει μπαταρια. Με GSAM σε PIE δεν δινει πληροφοριες πια.

 

Κατι ισως ψιλοασχετο να ρωτησω

Οταν το παραλαβατε και το πρωτοανοιξατε τι ποσοστο μπαταριες ειχε? Εμενα αν θυμαμαι καλα ηταν στο 57%.

 

Θα ελεγα να αλλαξεις και την καρτα,5 ευρο κοστος εαν θυμαμαι καλα,βεβαια και η εταιρια δεν εχει τι καλυτερο ανομα σχετικα με το σημα της.

Ενα ss εαν μπρεσουμε να καταλαβουμε κατι,εαν και ειναι σιγουρος οτι καποια εφαρμογη κανει νερα...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έστρωσε η μπαταρία με το που έκλεισα animation και τα λοιπά. Σήμερα παρατήρησα ότι εκεί που είναι το fingerprint αν πας σε πολύ Ήλιο φαίνεται μια γκρι βούλα το έχετε παρατηρήσει και εσείς; Είναι λογικό; Πρώτη φορά έχω indisplay fingerprint.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έστρωσε η μπαταρία με το που έκλεισα animation και τα λοιπά. Σήμερα παρατήρησα ότι εκεί που είναι το fingerprint αν πας σε πολύ Ήλιο φαίνεται μια γκρι βούλα το έχετε παρατηρήσει και εσείς; Είναι λογικό; Πρώτη φορά έχω indisplay fingerprint.

 

Ναι λογικο,σε ολα τα μοντελα σε ολες της μαρκες το ιδιο κανει το fingerprint.

Μια καμερα ειναι κατω απο την οθονη.

Η μπαταρια στρωνει και αποδίδει ολο και καλυτερα με τον καιρο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω να βάζουν στο redmi note 8 την κάμερα με imx 586 και στο mi9t το οποίο είναι ανώτερη κατηγορία να έχει τον imx 582.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω να βάζουν στο redmi note 8 την κάμερα με imx 586 και στο mi9t το οποίο είναι ανώτερη κατηγορία να έχει τον imx 582.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά σε αυτό ανάθεμαμε αν ξέρει και η ίδια η xiaomi αλλά υπάρχει το mi9t pro που φοράει τον 586 αν σε καίει τόσο πας εκεί.

 

26c29e5c2c92bf220d7456136eaf8db4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω να βάζουν στο redmi note 8 την κάμερα με imx 586 και στο mi9t το οποίο είναι ανώτερη κατηγορία να έχει τον imx 582.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο 4κ 60 η μονη διαφορα,κατα τα αλλα τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα.

Ειδικα στην foto εχω την εντυπωση πως εχεις καλυτερο αποτελεσμα με τον 582.

Κάθετε καλύτερα και η gcam εχω την εντυπωση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία είναι απλά τα πράγματα. Στο mi9t βαλαν αυτήν την κάμερα γιατί δεν υπάρχει λόγος να βάλουν την άλλη αφού ο 730 επεξεργαστής δεν σηκώνει 60 fps βίντεο στο 4Κ. Δεν υπήρχε λογος να τον βάλουν. Η διαφορά που έχουν οι κάμερες αυτές είναι σε αυτό το σημείο και νομίζω και στο laser autofocus που αυτό είναι σημαντικότερο κατ εμε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατί έχω το mi 9 se με imx586

Και το mi9t με imx582 λοιπόν έχει διαφορά στην ποιότητα. Και με gcam και τα δύο.

Το ανέφερα μήπως είχε κάνεις διαβάσει από εξωτερικό τίποτα, αλλά μην αναλώνουμε άλλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία είναι απλά τα πράγματα. Στο mi9t βαλαν αυτήν την κάμερα γιατί δεν υπάρχει λόγος να βάλουν την άλλη αφού ο 730 επεξεργαστής δεν σηκώνει 60 fps βίντεο στο 4Κ. Δεν υπήρχε λογος να τον βάλουν. Η διαφορά που έχουν οι κάμερες αυτές είναι σε αυτό το σημείο και νομίζω και στο laser autofocus που αυτό είναι σημαντικότερο κατ εμε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κουβεντα να κανουμε.

Το hw ειναι ιδιο.Ιδια οπτικα μερη και στις 2,δεν αλλαζει κατι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λεω γιατί έχω το mi 9 se με imx586

Και το mi9t με imx582 λοιπόν έχει διαφορά στην ποιότητα. Και με gcam και τα δύο.

Το ανέφερα μήπως είχε κάνεις διαβάσει από εξωτερικό τίποτα, αλλά μην αναλώνουμε άλλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντασου οτι το se εχει τον 712,πιο αδυναμο επεξεργαστη σε σχεση με τον 730.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατί έχω το mi 9 se με imx586

Και το mi9t με imx582 λοιπόν έχει διαφορά στην ποιότητα. Και με gcam και τα δύο.

Το ανέφερα μήπως είχε κάνεις διαβάσει από εξωτερικό τίποτα, αλλά μην αναλώνουμε άλλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ από τα παραπάνω εσύ αυτό κατάλαβες; Ότι έχουν διαφορά στην ποιότητα;

Είπαμε είναι ο ίδιος αισθητήρας. Τις ιδιας ποιότητας φωτογραφίες βγάζουν!

Η διαφορά είναι στο βίντεο.

Αν επιθυμεί κάποιος να τραβά 4Κ 60 fps πηγαίνει σε σενσορα 586. Αλλιώς διαφορά δεν θα δει.

Για να κρατήσουν την τιμή χαμηλά στο mi9 t σωστά έβαλαν τον 582 αφού και να έβαζαν τον 586 μόνο η τιμή θα ανέβαινε.

Στο mi9 se έβαλαν τον 586 αλλά λόγω χαμηλού επεξεργαστή 715 δεν εκμεταλλεύτηκαν όλα τα χαρακτηριστικά του σενσορα. Κατάλαβαν το λάθος και στο mi9 t δεν το επανέλαβαν.

Σε se έχουν κόψει από αλλού για να συγκρατήσουν στην τιμή.

Το mi 9t έχει αμολεντ οθόνη μεγαλύτερη μπαταρία όλα σχεδόν τα χαρακτηριστικά του 9 και του προ αν έβαζαν και τον ίδιο σενσορα η τιμή θα τσίμπαγε.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι κεραιες της συσκευες για το wifi ειναι αριστες!Και εξηγώ.

Γυρισε σημερα η κορη απο διακοπες,το αμαξι στο υπογειο παρκιν,τυχαια κοιταω το κντ της και βλεπω ανοιχτο το wifi και σημα καμπανα 3 γραμμες,μιλαω για 2 οροφους κατω απο το ρουτερ....κοιταω το νοτε 10+ που εχω για δοκιμη και βλεπω μετα βιας 1 γραμμη....εμεινα βλακας....τι εχουν βαλει τα κινεζοπουλα παλι.:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

- Γνωρίζουμε για καμιά διαφορά που μπορεί να έχουν συσκευές ανάλογα με την ημερομηνία κατασκευής; (πχ οθόνη, δαχτυλικό κοκ)

 

- Όσοι έχετε παραλάβει, ποιός είναι ο μήνας παραγωγής (και από πού το πήρατε) ;

(ο μήνας παραγωγής φαίνεται στη συσκευασία, δίπλα στο QR Code, εκεί που αναφέρονται οι προδιαγραφές.

 

* Μπορεί να δοκιμάσει κανείς σε ιστοσελίδα το "scrolling screenshot", να πει αν δουλεύει καλά ή κολλάει στο πρώτο εκατοστό κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...