Jump to content

Tellas


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

Μου ήρθε ο λογαραισμός της Tellas έχω αυτό με τα 300 λεπτά προπληρωμένα.

Ήρθε λοιπόν 107 ευρώ και ήταν ως εξής:

 

Αστικές: 19:08:00 διάρκεια / 11,712 ευρώ

Εθνικές υπεραστικές: 5:04:32 διάρκεια / 13,342 ευρώ

Διεθνείς: 0:01:29 διάρκεια / 0,245 ευρώ

Cosmote: 1:18:02 διάρκεια / 15,313 ευρώ

Vodafon: 2:39:22 διάρκεια / 29,648 ευρώ

ΤΙΜ: 0:17:25 διάρκεια / 3,366 ευρώ

Q: 0:13:50 διάρκεια / 4,480 Ευρώ

 

Αυτές οι τιμές είναι χωρίς Φ.Π.Α.

 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το 2μηνο έκανα πολλά τηλ... αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει να μου πει πώς θα μπορούσα να μειώσω το λογαριασμό...

 

Εκτός βέβαια από το να μιλάω λιγότερο τι άλλο μπορώ να κάνω;;

Να γυρίσω στον ΟΤΕ; Να βάλω άλλη εταιρεία;; ΝΑ χρησιμοποιώ κάρτα;;

 

Όλες οι ιδέες δεκτές!!!

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Auto pou tha ekana prwta, ean imoun sti thesi sou, tha itan na ksegraftw apo to Polis 300!!Einai mia sketi koroideia auto to programma.Plirwneis 12 euro/dimino gia 600 lepta pou pote de tha kaneis eksaitias tou tropou xrewsis tis tellas.Ase pou ta plirwneis vreksei xionisei...Kata defteron tha diagrafonoun kai apo tin Tellas(Mporeis na ta kaneis kai taftoxrona vevaia ;) )Oso gia tin etairia pou tha itan kalutero gia sena na dialekseis...uparxoun alloi sto forum pou einai katallhloteroi apo mena pithanon gia na dwsoun apantisi...H Vivodi kai i cosmoline de tha itan asximes epiloges...An sunexiseis na kaneis mpolika uperastika tha mporouses na kaneis tis uperastikes sou kai mesw TelePassport.

Eksartatai se kathe periptwsi apo posous logariasmous tha hsoun diatethimeni na plirwneis to mina/dimino & apo to an tha eixes oreksi na pliktrologeis 4psifious...

Auta apo mena...(Zitw sugnwmi gia ta greeklish...)

Ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη?...
Link to comment
Share on other sites

http://www.telecompare.gr εκει θα βαλεις το κοστος ανα κατηγορια κλησεων και θα σου βρει το φθηνοτερο παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Να σταματήσεις να μιλάς σε κινητά από το σταθερό σου

Πάρε οποιοδήποτε πρόγραμμα οποιασδήποτε κινητής εταιρείας με 120 λεπτά τον μήνα

Από ότι είδα μιλάς 4 ώρες και 30 λεπτά το δίμηνο

έτσι το 120 μάλλον θα σε καλύψει

Link to comment
Share on other sites

προτεινω την ALGONET.... θα δεις οτι ειναι φθηνοτερη και απο τις συγκρισεις ,αλλα το κυριοτερο δεν virtual ,εχει κομβους και τεχνικους και στη θεσ/νικη :)
Link to comment
Share on other sites

Εχώ TELEPASSPORT και ειμαι ευχαριστημένος

 

αστικα 0,0235 κυριακή 0,023

υπεραστίκα 0,039 κυριακή 0,023

κινητα vodafone 0.159/λεπτό

cosmote 0.159/λεπτο

tim 0,164/λεπτο

Q 0.205/λεπτο

 

διεθνή 0,150/λεπτο στις χωρεσ τισ Ε.Ε, ΑΜΕΡΙΚΗ, ΚΑΝΑΔΑ, ΑΛΒΑΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Εχώ TELEPASSPORT και ειμαι ευχαριστημένος

 

αστικα 0,0235 κυριακή 0,023

υπεραστίκα 0,039 κυριακή 0,023

κινητα vodafone 0.159/λεπτό

cosmote 0.159/λεπτο

tim 0,164/λεπτο

Q 0.205/λεπτο

 

διεθνή 0,150/λεπτο στις χωρεσ τισ Ε.Ε, ΑΜΕΡΙΚΗ, ΚΑΝΑΔΑ, ΑΛΒΑΝΙΑ

Για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις οφείλω να υπενθυμίσω ότι από την 1η Μαίου του 2004 η Ε.Ε. Έχει 25 μέλη .

Επειδή λοιπόν εγώ τηλεφωνάω στην Λετονία και στην Εσθονία ΘΑ μπορούσες σε παρακαλώ να κοιτάξεις ποσο τα 100 είναι ακριβώτερη από τον ΟΤΕ η TELEPASSPORT προς αυτές τις χώρες?

Για να μην σε κουράσω να στο γράψω εγώ

Εσθονία 38,41 % ακριβώτερη (τιμή Telepassport 0,29 Τιμή ΟΤΕ 0,21 )

Τσεχία 38% ακριβώτερη

Ουγκαρία 38% ακριβώτερη

Λατβία 38% ακριβώτερη

Πολωνία 38% ακριβώτερη

Λετονία 54,2% ακριβώτερη .(τιμή Telepassport 0,323 Τιμή ΟΤΕ 0,21 )

Σλοβακία 54,2% ακριβώτερη

Σλοβενία 54,2% ακριβώτερη

Ας δούμε και μερικά άλλα

Παλεστίνη 12% ακριβώτερη

Φιλιπίνες 12 % ακριβώτερη

Τυνησία 12 % ακριβώτερη

Ζιμπάμπουε 12 % ακριβώτερη

Με λίγα λόγια ....Πριν τηλεφωνίσετε ΕΛΕΓΚΞΤΕ ΚΑΛΑ ΠΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις οφείλω να υπενθυμίσω ότι από την 1η Μαίου του 2004 η Ε.Ε. Έχει 25 μέλη .

Επειδή λοιπόν εγώ τηλεφωνάω στην Λετονία και στην Εσθονία ΘΑ μπορούσες σε παρακαλώ να κοιτάξεις ποσο τα 100 είναι ακριβώτερη από τον ΟΤΕ η TELEPASSPORT προς αυτές τις χώρες?

 

sorry Vasileios, έχεις δίκιο στα παραπάνω που γράφεις και οφείλω να στο πω! :X

Ελπίζω σύντομα να ρίξει τις τιμές και να γίνει ακόμη πιο ανταγωνιστική σαν εταιρία!

 

Υ.Γ. δεν μπορείς όμως να αμφισβητήσεις ότι είναι μια από τις πιο φτηνες εταιριες σε ολες τις κλησεις εκτος από τις νεες χωρες τις Ε.Ε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sorry Vasileios, έχεις δίκιο στα παραπάνω που γράφεις και οφείλω να στο πω! :X

Ελπίζω σύντομα να ρίξει τις τιμές και να γίνει ακόμη πιο ανταγωνιστική σαν εταιρία!

 

Υ.Γ. δεν μπορείς όμως να αμφισβητήσεις ότι είναι μια από τις πιο φτηνες εταιριες σε ολες τις κλησεις εκτος από τις νεες χωρες τις Ε.Ε!!! :)

Φυσικά μπορώ να το αμφισβητήσω. Αν και το να λές ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΦΤΗΝΕΣ βάζεις πολύ νερό στο κρασί σου .Κάθε εταιρεία θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι είναι από τις πιο φτηνές ... Εξαρτάτε από το που βάζεις τον πήχη που χωρίζει τις φτηνές από τις Ακριβές .

Τώρα όσο αφορά τις διεθνείς κλήσεις όλοι ξέρουν ότι η πιο φτηνή είναι η Q !!!

πάρε ένα δείγμα

ΑΓΓΛΙΑ0,1

ΑΖΟΡΕΣ 0,1

ΑΝΔΟΡΑ 0,1 0

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 0,1

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 0,1

ΑΥΣΤΡΙΑ 0,1

ΒΕΛΓΙΟ 0,1

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ 0,1

ΒΕΡΜΟΥΔΑ 0,1

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 0,1

ΒΡΑΖΙΛΙΑ 0,1

ΓΑΛΛΙΑ 0,1

ΓΕΡΜΑΝΙΑ 0,1

ΔΑΝΙΑ 0,1

ΕΛΒΕΤΙΑ 0,1

ΕΣΘΟΝΙΑ 0,1

ΗΠΑ 0,1

ΗΠΑ-ΠΑΡΘΕΝΟΙ ΝΗΣΟΙ 0,1

ΙΑΠΩΝΙΑ 0,1

ΙΡΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΙΣΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΙΣΠΑΝΙΑ 0,1

ΙΣΡΑΗΛ 0,1

ΙΤΑΛΙΑ 0,1

ΚΑΝΑΔΑΣ 0,1

ΚΑΝΑΡΙΑ ΝΗΣΙΑ 0,1 0

ΚΙΝΑ 0,1

ΚΟΛΟΜΒΙΑ 0,1

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 0,1

ΚΡΟΑΤΙΑ 0,1

ΚΥΠΡΟΣ 0,1

ΛΙΧΝΕΝΣΤΑΙΝ 0,1

ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ 0,1

ΜΑΛΑΙΣΙΑ 0,1

ΜΕΞΙΚΟ 0,1

ΜΟΝΑΚΟ 0,1

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΝΗΣΟΙ ΤΣΑΤΜΑΝ 0,1

ΝΟΡΒΗΓΙΑ 0,1

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 0,1

ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ 0,1

ΟΛΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΟΥΓΓΑΡΙΑ 0,1

ΠΕΡΟΥ 0,1

ΠΟΛΩΝΙΑ 0,1

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 0,1

ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ 0,1

ΡΩΣΙΑ 0,1 0

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ 0,1

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ 0,1 0

ΣΛΟΒΑΚΙΑ 0,1

ΣΛΟΒΕΝΙΑ 0,1

ΣΟΥΗΔΙΑ 0,1

ΤΑΙΒΑΝ 0,1

ΤΣΕΧΙΑ 0,1

ΦΙΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΧΙΛΗ 0,1

ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ 0,1

 

 

 

ΑΛΒΑΝΙΑ 0,15

ΓΕΩΡΓΙΑ 0,15

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ 0,15

ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ 0,15

ΙΣΡΑΗΛ-ΚΙΝΗΤΟ 0,15

ΚΟΥΒΕΙΤ 0,15

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ 0,15

ΜΑΛΑΟΥΙ 0,15

ΜΟΛΔΑΒΙΑ 0,15

ΜΠΑΧΑΜΕΣ 0,15

ΟΥΚΡΑΝΙΑ 0,15

ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ 0,15

ΠΑΝΑΜΑΣ 0,15

ΡΟΥΜΑΝΙΑ 0,15

ΣΑΜΟΑ 0,15

ΣΕΡΒΙΑ 0,15

ΤΑΙΒΑΝ-ΚΙΝΗΤΟ 0,15

ΤΟΥΡΚΙΑ 0,15

 

Ακόμα και στις Αστικές η Q είναι 2,5 % φτηνώτερη .

Μόνο στις Υπεραστικές η Telepassport παραμένει πράγματι η φτηνώτερη εταιρεία στην Ελλάδα ( αν και μερικές τελευταία έχουν καλύτερες τιμές τις βραδυνές ώρες και το Σάββατο )

όσο για τις κλήσεις προς κινητά άστο καλύτερα ... Η φτηνώτερη ονομαστική χρέωση ΝΑΙ Αλλά ο απαράδεκτος ρυθμός χρέωσης μετατρέπει το ονομαστικά φτηνώτερο σε κατουσίαν ακριβώτερο ..........

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορώ να το αμφισβητήσω. Αν και το να λές ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΦΤΗΝΕΣ βάζεις πολύ νερό στο κρασί σου .Κάθε εταιρεία θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι είναι από τις πιο φτηνές ... Εξαρτάτε από το που βάζεις τον πήχη που χωρίζει τις φτηνές από τις Ακριβές .

Τώρα όσο αφορά τις διεθνείς κλήσεις όλοι ξέρουν ότι η πιο φτηνή είναι η Q !!!

πάρε ένα δείγμα

ΑΓΓΛΙΑ0,1

ΑΖΟΡΕΣ 0,1

ΑΝΔΟΡΑ 0,1 0

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 0,1

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 0,1

ΑΥΣΤΡΙΑ 0,1

ΒΕΛΓΙΟ 0,1

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ 0,1

ΒΕΡΜΟΥΔΑ 0,1

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 0,1

ΒΡΑΖΙΛΙΑ 0,1

ΓΑΛΛΙΑ 0,1

ΓΕΡΜΑΝΙΑ 0,1

ΔΑΝΙΑ 0,1

ΕΛΒΕΤΙΑ 0,1

ΕΣΘΟΝΙΑ 0,1

ΗΠΑ 0,1

ΗΠΑ-ΠΑΡΘΕΝΟΙ ΝΗΣΟΙ 0,1

ΙΑΠΩΝΙΑ 0,1

ΙΡΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΙΣΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΙΣΠΑΝΙΑ 0,1

ΙΣΡΑΗΛ 0,1

ΙΤΑΛΙΑ 0,1

ΚΑΝΑΔΑΣ 0,1

ΚΑΝΑΡΙΑ ΝΗΣΙΑ 0,1 0

ΚΙΝΑ 0,1

ΚΟΛΟΜΒΙΑ 0,1

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 0,1

ΚΡΟΑΤΙΑ 0,1

ΚΥΠΡΟΣ 0,1

ΛΙΧΝΕΝΣΤΑΙΝ 0,1

ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ 0,1

ΜΑΛΑΙΣΙΑ 0,1

ΜΕΞΙΚΟ 0,1

ΜΟΝΑΚΟ 0,1

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΝΗΣΟΙ ΤΣΑΤΜΑΝ 0,1

ΝΟΡΒΗΓΙΑ 0,1

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 0,1

ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ 0,1

ΟΛΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΟΥΓΓΑΡΙΑ 0,1

ΠΕΡΟΥ 0,1

ΠΟΛΩΝΙΑ 0,1

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 0,1

ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ 0,1

ΡΩΣΙΑ 0,1 0

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ 0,1

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ 0,1 0

ΣΛΟΒΑΚΙΑ 0,1

ΣΛΟΒΕΝΙΑ 0,1

ΣΟΥΗΔΙΑ 0,1

ΤΑΙΒΑΝ 0,1

ΤΣΕΧΙΑ 0,1

ΦΙΛΑΝΔΙΑ 0,1

ΧΙΛΗ 0,1

ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ 0,1

 

 

 

ΑΛΒΑΝΙΑ 0,15

ΓΕΩΡΓΙΑ 0,15

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ 0,15

ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ 0,15

ΙΣΡΑΗΛ-ΚΙΝΗΤΟ 0,15

ΚΟΥΒΕΙΤ 0,15

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ 0,15

ΜΑΛΑΟΥΙ 0,15

ΜΟΛΔΑΒΙΑ 0,15

ΜΠΑΧΑΜΕΣ 0,15

ΟΥΚΡΑΝΙΑ 0,15

ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ 0,15

ΠΑΝΑΜΑΣ 0,15

ΡΟΥΜΑΝΙΑ 0,15

ΣΑΜΟΑ 0,15

ΣΕΡΒΙΑ 0,15

ΤΑΙΒΑΝ-ΚΙΝΗΤΟ 0,15

ΤΟΥΡΚΙΑ 0,15

 

 

Ενδεικτικά αναφέρω:

Q / Telepassport

FYROM-KINHTO 0,31 / 0,226

ΑΓΓΛΙΑ-ΤΟΠΙΚΟ 870 0,19 / 0,15

ΑΓΓΛΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΑΝΔΟΡΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,31 / 0,226

ΓΑΛΛΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΕΛΒΕΤΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,31 / 0,21

ΕΣΘΟΝΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,31 / 0,293

ΙΡΛΑΝΔΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΜΑΛΤΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,31 / 0,21

ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΙΤΑΛΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21

ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΚΙΝΗΤΟ 0,22 / 0,21.

Επιμένεις ότι η Q είναι η πιο φθηνή :wacko: στα διεθνή,ΠΑΝΤΟΥ ; Δεν το νομίζω.

 

Ακόμα και στις Αστικές η Q είναι 2,5 % φτηνώτερη .

Μόνο στις Υπεραστικές η Telepassport παραμένει πράγματι η φτηνώτερη εταιρεία στην Ελλάδα ( αν και μερικές τελευταία έχουν καλύτερες τιμές τις βραδυνές ώρες και το Σάββατο ). όσο για τις κλήσεις προς κινητά άστο καλύτερα ... Η φτηνώτερη ονομαστική χρέωση ΝΑΙ Αλλά ο απαράδεκτος ρυθμός χρέωσης μετατρέπει το ονομαστικά φτηνώτερο σε κατουσίαν ακριβώτερο ..........

 

Στα αστικά η Q είναι πιο φθηνή αλλά παρέχει την αστική μόνο σε νομό Θεσ/νικης,Αττικής :lol: .Η υπόλοιπη Ελλάδα :lol: ;

Όσο για τις κλήσεις προς κινητά Ελλάδας(εξαιρώ κινητά Q), δεδομένου ότι η πλειοψηφία των κλήσεων είναι κάτω των 30'' :wink: ', η Telepassport βγαίνει πιο φθηνή.Αλλά και για κλήσεις μεγαλύτερες, αν η κλήση πλησιάζει πχ στο 1λεπτό ή στο 1' 30'', πάλι βγαίνει πιο φθηνή.

Μην γενικεύεις λοιπόν ότι ο ρυθμός χρέωσης(απαράδεκτος, συμφωνώ) μετατρέπει την Telepassport, γενικά, ακριβή στα κινητά.

Υπολόγισε και τις προσφορές που βγάζει η Telepassport κατά καιρούς(πχ το καλοκαίρι οι υπεραστικές=αστικές) ενώ η Q τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Μου ήρθε ο λογαραισμός της Tellas έχω αυτό με τα 300 λεπτά προπληρωμένα.

Ήρθε λοιπόν 107 ευρώ και ήταν ως εξής:

 

 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το 2μηνο έκανα πολλά τηλ... αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει να μου πει πώς θα μπορούσα να μειώσω το λογαριασμό...

 

 

Για τα σταθερά (αστικά & υπεραστικά) πόσο μιλάς σε κάθε κλήση; Αν η κάθε κλήση έχει μεγάλη διάρκεια, σε συμφέρει να επιλέξεις κάτι σαν το Altec 0.098.

Όσο για τα κινητά, όπως προαναφέρθηκε, μάλλον σε συμφέρει να κάνεις ένα συμβόλαιο με προπληρωμένο χρόνο. ;)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Η φτηνότερη για υπεραστικά εσωτερικού είναι η kinetix me 0,038. Ελαφρά φτηνότερη πάντως φτηνότερη. Και στις διεθνείς κλήσεις προς σταθερά ζώνης 1 είναι φτηνότερη.

 

Η Q παραμένει καλή επιλογή για διεθνείς κλήσεις γιατί δεν έχει μόνο καλές τιμές αλλά και φοβερή ποιότητα. Μειονέκτημα της βέβαια η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις κλήσεις προς κινητά Ελλάδας(εξαιρώ κινητά Q), δεδομένου ότι η πλειοψηφία των κλήσεων είναι κάτω των 30'' :wink: ', η Telepassport βγαίνει πιο φθηνή.Αλλά και για κλήσεις μεγαλύτερες, αν η κλήση πλησιάζει πχ στο 1λεπτό ή στο 1' 30'', πάλι βγαίνει πιο φθηνή.

Μην γενικεύεις λοιπόν ότι ο ρυθμός χρέωσης(απαράδεκτος, συμφωνώ) μετατρέπει την Telepassport, γενικά, ακριβή στα κινητά.

 

Νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα ότι η πλειοψηφία των κλήσεων είναι κάτω των 30''... :wacko:

Αλλά ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι είναι κάτω των 30'', η Q έχει το ασύγκριτο πλεονέκτημα της πολύ καλής ηχητικής ποιότητας και φυσικά της εμφάνισης αριθμού του καλούντος πάντα. ;)

Κι εξάλλου, τουλάχιστον εγώ, δεν έχω καμία διάθεση για να γλυτώσω σε κάποιες περιπτώσεις π.χ. 0,01 ή 0,02 Ευρώ να είμαι με το χρονόμετρο στο χέρι για να μην χρεωθώ άλλα 30'' χωρίς λόγο. :rolleyes: :!:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα ότι η πλειοψηφία των κλήσεων είναι κάτω των 30''... :wacko:

Αλλά ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι είναι κάτω των 30'', η Q έχει το ασύγκριτο πλεονέκτημα της πολύ καλής ηχητικής ποιότητας και φυσικά της εμφάνισης αριθμού του καλούντος πάντα. ;)

Κι εξάλλου, τουλάχιστον εγώ, δεν έχω καμία διάθεση για να γλυτώσω σε κάποιες περιπτώσεις π.χ. 0,01 ή 0,02 Ευρώ να είμαι με το χρονόμετρο στο χέρι για να μην χρεωθώ άλλα 30'' χωρίς λόγο. :rolleyes: :!:

 

Κάπου το είχα διαβάσει, να σου πω την αλήθεια(για το ότι η πλειοψηφία των κλήσεων είναι κάτω των 30''), δεν είμαι η στατιστική υπηρεσία :p . Όπως ότι είχα διαβάσει ότι όλοι οι εναλλακτικοί μαζί είχαν το 1ο τρίμηνο μερίδιο αγοράς 19% και ο ΟΤΕ 81%( παράλογο ακούγεται και αυτό ε? :whistle: )

Στα κινητά, αν ενεργοποιήσεις την ΑΓΚ(αναγνώριση γραμμής καλούντος) στην tp, έχεις ποιότητα τέλεια, σύνδεση άμεση, και η αναγνώριση στο 100% των περιπτωσεων. :) :!:

Τώρα για το που γλιτώνεις και το που χάνεις cents ανάλογα με τη διάρκεια του τηλεφωνήματος στην tp το ανέφερα στο προηγούμενο post, αλλά εννοείται ότι θα ήταν καλύτερο να φύγει ο ρυθμός των 30'', για να είναι κάποιος πάντα κερδισμένος και να μην μπαίνουν διλήμματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...