Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, εχω το εξης προβλημα απο τοτε που πηρα την 11 στα καλα του καθουμενου χωρις να το πειραξω μου σβηνει μονο του.....και αμα δεν το ανοιξω εγω δεν ανοιγει....εχει καποιος μια απαντηση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγαινε στης ρυθμίσεις... Μπαταρία και απόδοση... Προγραμματισμένη ενεργοποίηση απενενεργοποίηση... Και βγάλε εκτός της ώρες που έχει το κινητό για να κλείνει και να ανοίγει... Είχα και εγώ το ίδιο προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτα ειναι ηδη απενεργοποιημενα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιος τροπος να ξανα γυρίσω στο 10 χωρις να χασω τα αρχεια μου?

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά είναι εμφανής,έστω και έτσι,stock vs parrot v12,night sightfd9824fd4ffd54e18c423e8bf1f072a5.jpgcb7740ffe9affb09f60e8ffd2f184628.jpg
Τα δύο φωτάκια στο βάθος της φωτό πες μας μόνο τι είναι :)

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λολ βρήκα τον μόνο τρόπο που, μέχρι τώρα, είχα breathing light notification να ανάβει μόνιμα όταν είχα το κινητό με σωστή οθόνη...

 

Κατέβασα το apk του Android Auto και το δοκίμασα. Αυτό λοιπόν κρατάει μόνιμα την οθόνη του κινητού ανοιχτή. Με το που πάτησα να σβήσει η οθόνη, το breathing light notification στα άκρα της οθόνης αναβοσβηνε συνέχεια. Οχι όπως τώρα που ανάβει μόνο μια φορά. Βέβαια τώρα που το είδα να αναβοσβηνει τόσο γρήγορα κ συνεχώς, προτιμότερο τώρα που ανάβει μόνο μια φορά. Λιγότερο σπαστικό. Θα μπορούσαν, από την άλλη πλευρά, να το ρυθμίζεις πόσο θα αναβοσβηνει κ πότε... Τεσπά.

 

Υστερόγραφο. Πολύ ωραίο το Android Auto. Δοκιμάστε το. Κατεβάστε το Android Auto for screens αν δεν έχετε συμβατό αυτοκίνητο.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη είναι με stock camera night mode handheld

Η δευτερη είναι με Gcam night mode handheld

Η τρίτη είναι με Gcam night mode με ακίνητη κάμερα για 30 περίπου sec

Mi-9t-pro-cam.md.jpg

Mi-9t-pro-gcam.md.jpg

Mi-9t-pro-gcam-steady.md.jpg

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

γιατί αυτή η πρασινιλα στις δύο πρώτες?

Δεν θυμάμαι να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις αλλά σε αυτό το σημείο που τραβάω βγάζει πάντα πράσινο...μπορεί να επηρεάζεται απο τον φωτισμό του δρόμου. Θα δοκιμάσω να αλλάξω πλάνο και θα το ξαναδώ.

Edit:

Δες την παρακάτω (όχι οτι δρέπει δάφνες ποιότητας αλλά κρατημένη στο χέρι είναι) χωρίς πράσινα!

Soynio.jpg

https://imgbbb.com/image/LaCjee

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

ποια gcam έχεις?

Αυτήν χρησιμοποιώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog777/

 

Δες και αυτήν που δεν έχω δουλέψει τόσο πολύ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

αλλά η τελευταία της έκδοση έχει παππάδες από ρυθμίσεις

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την μπαταρία.. Αν έχετε Google Photos, δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το "Backup and Sync"

και δείτε αν κάνει διαφορά.

 

Εγώ έχω ένα ελληνικό 9T Pro, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη μπαταρία (10+ ώρες SOT με τη χρήση που κάνω), και είναι ο λόγος που έχω μείνει με MIUI 10.. δεν αλλάζω πρίν σιγουρευτώ οτι η 11 δεν θα μου τα χαλάσει.

 

Έβαλα Photos πριν μερικές μέρες, και την ίδια μέρα η μπαταρία πήγε στις 6-7 ώρες!

Δεν ξέρω αν είναι η αρχή που είχε να συμπιέσει/ανεβάσει καποιες φωτο κ βίντεο,

αλλά μου το έκανε και δεύτερη μέρα. Με το που έκοψα το backup and sync, η μπαταρία επανήλθε στα επίπεδα που ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

για δες και αυτή

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog795/

αλλά πρέπει να βγάλεις την άλλη πρώτα

και πριν την ανοίξεις clear data

 

@halkman η μπαταρία στην 11 είναι πολύ καλή μη πω και καλύτερη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να την κοιτάξω.Είσαι σίγουρος οτι πρέπει να βγάλω τις άλλες gcams? (Επειδή αυτές που σου έδωσα μπαίνουν μαζί και λειτουργούν ανεξάρτητα και απρόσκοπτα όσες καμερες και να έχεις εγκαταστήσει!)
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύουν οι ειδοποιήσεις σωστά σε ambient display σε miui 11? Δε μου βγάζει τις κλήσεις. Είναι θέμα Google dialer?

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει ολοι την αναβάθμιση παίδες ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ όχι ακόμα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 11 μέχρι στιγμής καταπληκτική αυτονομία μ κρατάει παραπάνω απο την 10 αλλα εχω bug με το δακτυλικο αποτύπωμα δεν ξεκλειδώνει κατευθείαν όταν το τηλέφωνο ειναι σε αδράνεια πρέπει να το πατήσω το κουμπί απενεργοποιησης για να μ ανοίξει κ μετά ξεκλειδώνει ξέρει κανένας η αν έχει άλλος αυτό το θέμα?Επίσης όλα τα νέα features μέχρι στιγμής είναι κομπλέ σαν γενική γραμμή ολα τα αλλα άψογα!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός πώς περνάμε google cam?

Επίσης κάπου διάβασα ότι με την 11 ήρθε και το app drawer, αλλά δεν το βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...