Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 8 ώρες αναμονή με όλα κλειστά χάνει 1% μπαταρία. Με την 10ρα σε 8 ώρες αναμονή έχανε περίπου 7%. Η διαφορά είναι εντυπωσιακή,
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στο AOD ή οθόνη περιβάλλοντος όπως το λέει στα ελληνικά. Ούτε notifications πάνω στην AOD αλλά ούτε και τα εφέ φωτισμού στα πλαγιά της οθόνης όταν έρχεται μια ειδοποίηση απλά απαράδεκτοι εκεί στην xiaomi σε αναγκάζουν να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις custom rom για να δουλέψει σωστά το τηλέφωνο.......κρίμα
Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο καταστημα skroutz, προσεχουμε κατι πριν το παραγγειλουμε; Ή ειναι ασφαλης επιλογη απο οπουδηποτε;

Ρωταω γιατι εχω μεινει πολυ πισω, σε κατι λενοβο που ειχα παλια, που επρεπε να προσεξεις τι εκδοση αγοραζεις.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο καταστημα skroutz, προσεχουμε κατι πριν το παραγγειλουμε?.

εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο που προορίζεται για Ευρώπη

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής με MIUI 11, όλα καλά, λύθηκε και ένα πρόβλημα με Nova Launcher που είχα πριν.

Η μπαταρία δείχνει να έχει καλύτερη απόδοση, η ταχύτητα στα ίδια καλά επίπεδα, η ευαισθησία του αισθητήρα φωτεινότητας έχει αυξηθεί. Οι αισθητικές αλλαγές οκ, όυτε ζέστη ούτε κρύο. Κάποιες εφαρμογές συστήματος δεν έχουν αποκτήσει μαύρο look.

Δεν χρησιμοποιώ AOD, οπότε δεν ξέρω τι παίζει, αλλά έχω ενεργοποιήσει την οπτική ανάδραση και δουλεύει κανονικά με τις ειδοποιήσεις.

Όποιος χρησιμοποιεί Gcam, προτείνω να παραμείνει στην έκδοση 7.0.9, καθώς αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ καλύτερο στάδιο απόδοσης και επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να το γνωριζω αυτο εκ των προτερων;
καποιος πιο πίσω ανεφερε ότι το πήρε ευρωπαϊκό από Σκρουτζ, μπορείς να τον ρωτήσεις από πού

εγώ το πήρα από πλαισιο και για να έχω εγγύηση.....

Link to comment
Share on other sites

καποιος πιο πίσω ανεφερε ότι το πήρε ευρωπαϊκό από Σκρουτζ, μπορείς να τον ρωτήσεις από πού

εγώ το πήρα από πλαισιο και για να έχω εγγύηση.....

 

ευχαριστω φιλε.

συγγνωμη αν πρηζω, αλλα μια ακομα ερωτηση: Με το Netflix τι γινεται αυτη τη στιγμη? Μπορεις να το εγκαταταστησεις μονο απο εξωτερικη πηγη και παλια εκδοση; High Definition μπορει να παιξει;

Link to comment
Share on other sites

γινεται να το γνωριζω αυτο εκ των προτερων;

 

Δεν υπάρχει αντίστοιχη κινέζικη συσκευή, είναι άλλο μοντέλο με άλλο όνομα (redmi k20 pro).

Όλα τα redmi mi9t pro είναι global απ όπου και αν τα πάρεις. Απλά στο skroutz δε καλύπτονται από την επίσημη αντιπροσωπεία έρχονται απευθείας απ έξω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο και ειναι με ενα χρονο εγγυηση οπως μου ειπαν στο καταστημα, ενα προς τον πειραια-νικαια ειναι, δεν γνωριζω και καλα τις περιοχες εκει. ΕΕU ειναι.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.

 

συγγνωμη αν πρηζω, αλλα μια ακομα ερωτηση: Με το Netflix τι γινεται αυτη τη στιγμη? Μπορεις να το εγκαταταστησεις μονο απο εξωτερικη πηγη και παλια εκδοση; High Definition μπορει να παιξει;

Είναι ήδη προεγκατεστημενο το Netflix. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εφαρμογή my alpha wallet (tap n pay) δεν λειτουργεί με miui 11.Συμβαινει και σε κάποιον άλλο αυτό?
άλλαξε την ρύθμιση του nfc σε HCE Wallet

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε την ρύθμιση του nfc σε HCE Wallet

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκανα φίλε αλλά δυστυχώς διακόπτεται η εφαρμογή πάλι. Σ ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε λύση. Απεγκατάσταση της εφαρμογής tap 'n pay, επανεκκίνηση άνοιγμα και κλείσιμο του nfc και επανεγκατάστασή της με στήσιμο από την αρχή.

Φυσικά στις ρυθμίσεις ισχύει η συμβουλή του φίλου loyros για αλλαγή της ρύθμισης του nfc σε HCE Wallet.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εφαρμογή my alpha wallet (tap n pay) δεν λειτουργεί με miui 11.Συμβαινει και σε κάποιον άλλο αυτό?
Σε μένα δουλεύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3χει πάρει κανείς την αναβάθμιση με global?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου ήρθε εχθές η global 2df204fd40c42be907314ad3a8a8f24d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε εχθές η global 2df204fd40c42be907314ad3a8a8f24d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου αυτή δεν είναι η global. Είναι η ευρωπαϊκή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε, βλεπω δεν υπάρχει διαθεσημότητα μπορείς να μου δώσεις κάποιο άλλο λινκ; και εμενα μου άρεσε πολύ!!

 

Μίλησα με τον Ισπανό επειδή ήθελα κι εγώ άλλη μια και σήμερα μου απάντησε οτι είναι ξανά διαθέσιμες! Χτύπησα μια ακόμα, μιας και δεν τη βρήκα πουθενά αλλού. Δοκίμασε ξανά σήμερα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιος πιο πίσω ανεφερε ότι το πήρε ευρωπαϊκό από Σκρουτζ, μπορείς να τον ρωτήσεις από πού

εγώ το πήρα από πλαισιο και για να έχω εγγύηση.....

 

Εγώ το πήρα από skroutz στα 307 ευρώ από κατάστημα που δίνει 2ετή εγγύηση και είναι με ευρωπαϊκό φορτιστή. Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, ας μου στείλουν ΠΜ οι ενδιαφερόμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτη φορα καθησα και κοιταξα σχετικα με την μπαταρια. Προσωπικα για την χρηση που του κανω ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος.

Τα δεδομένα ειναι τα εξής:

GPS μονιμα ανοιχτο σε υψηλη ακριβεια

2 καρτες SIM

bluetooth μονιμα ενεργοποιημενο και συνδεμενο το amazfit verge και ρυθμισμενο να ξεκλειδωνει την οθονη

δεδομενα μονιμα ενεργοποιημενα, 4G και στις 2 καρτες

WIFI μονιμα ενεργοποιημενο κ να τρεχει κ η αναζητηση στο παρασκηνιο

NFC κλειστο μιας κ δεν το χρησιμοποιω

Συγχρονισμος σε ολα ανοιχτος (φωτο, επαφες, βιντεο κλπ)

2-3 chat apps μονιμα να τρεχουν στο παρασκηνιο (line app και messenger)

Αlways on display ενεργοποιημενη.

 

6μιση ωρες οθονης, απο τις οποιες οι μισές+ παιζοντας marvel: contest of champions. Tαυτόχρονα ΜΠΟΛΙΚΟ σκαλισμα στο κινητο, ενημερωσεις εφαρμογων, chatting, browsing κλπ κλπ. Το αν ειναι βαρια ή οχι η χρηση που κανω, θα το κρινετε εσεις βαση των δικων σας συνθηκών.

 

73498053_575936023152479_2642094134801727488_n.png?_nc_cat=107&_nc_oc=AQlxhIlBTLMP_gfI8dLWxRuNVlhhJuWS0cMrlkHEFa0I5yTNQx81N7DWTexfY_KUk6E&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=356ec0d42051dad5536a0032fd6cb953&oe=5E51B991

74615496_2494452503973728_2027291401993060352_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnmLIEd4OF4m_gq6Y070HcxtJYwxqD6MBU2_il7BSGPA-2Yn1zLiLQfHjgMeUWq8Ps&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=789f79cc0cf20c92aa1661a020ab6708&oe=5E52FDEC

75204495_997485377268992_1301719933612195840_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQl9MBFCm2XqXw_kX2NQcucSLwFnc6pYl4ZpCcqMWclzypaDin8GjdfZ4-8VAVthIHg&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=452132869c8b0a4e37bdb0951b48c180&oe=5E443E6B

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...