Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σωστή φόρτιση λένε ότι είναι 20-80 αλλά ποιος το κάνει;μπορεί να είχες μεγάλο battery drain από κάποια κολλημένη εφαρμογή στον παρασκήνιο..μην αγχώνεσαι για 1 φορά,αν στο κάνει συνέχεια κάνε αλλαγή με 35 ευρώ θα κάνεις δουλίτσα.
Link to comment
Share on other sites

Χρήση τηλεφωνικές κλήσεις ,σερφάρισμα κυρίως!

Υ.Γ Και η συνέχεια των στατιστικών της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας...εγώ το αγόρασα 8/19 και έχω κάθε μέρα 250-300 ειδοποιήσεις 20-25 τηλέφωνα αρκετό π@παρισμα σε social και μου βγάζει 18-20 ώρες αναμονή και 5-7 ώρες οθόνη κάθε μέρα..αλλά δεν το φορτίζω ποτέ στην διάρκεια της νύχτας..
Link to comment
Share on other sites

ακόμα ασχολείστε με sot? αν είναι δυνατόν

πότε θα καταλάβετε ότι καθένας μας έχει άλλο σημα άλλη εταιρεία τοποθεσία κίνηση εφαρμογές ειδοποιήσεις κτλ σας βλέπω και γελάω ειλικρινά

το τηλέφωνό έχει καλή μπαταρία το αν εσείς την ξεσκιζετε η όχι είναι καθαρά προσωπικό σας θέμα που δεν ενδιαφέρει τους άλλους

και αυτά που λένε 20 με 80 είναι μπούρδες,έχω μπαταρία που δουλεύει ακόμα από u8800 pro μια χαρά,ξεκολατε,αν χαλάσει χάλασε αλλά δεν φταίει ότι δεν την φορτίζουμε σωστά,απλά έχουν ένα όριο ζωής και σε ελάχιστες περιπτώσεις ελαττωματική

μόνο ένα tip: όταν την φορτίζεται να την φορτίζεται μέχρι τέλους δηλ μη την βάζετε για φόρτιση για λίγο και μετά πάλι για λίγο,αυτό όντως μικραίνει την ζωή της και λογικό είναι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι εγώ και ο έτερος "συνάδελφος" σηκώσαμε τα SOT και τις ημερομηνίες κατοχής των κινητών πιο πολύ για να ενημερώσουμε απλά, φυσικά το θέμα μπαταρία είναι στο πώς το χειρίζεται ο καθείς από εμάς....Παρόλα αυτά θεωρώ ότι πριν πάει για αλλαγή της μπαταρίας ας το γυρίσει στις εργοστασιακες ρυθμίσεις και βλέπει!
Link to comment
Share on other sites

το αν η μπαταρία τα φτυσε η όχι είναι θέμα ειδικού κατόπιν μέτρησης και όχι sot,οπότε σέρβις,το sot είναι μια ένδειξη αλλά μπορεί να συμβαίνουν και άλλα πράγματα,σε αυτές τις περιπτώσεις κάνουμε delete τα battery stats,σβήνουμε το τηλέφωνό το φορτίζουμε κλειστό το ανοίγουμε και το ξανά φορτίζουμε για λίγο να ξανά γράψει καινούρια battery stats....αν δούμε ότι εξακολουθεί το πρόβλημα στο services

πάντως είναι κοινό πρόβλημα να δείχνει ότι να ναι ο μετρητής της μπαταρίας,όπως και ότι δείχνει πρώτα σε κατανάλωση εφαρμογές αντί της οθόνης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνουμε τα στατιστικά της μπαταρίας ?
Είσαι root ή όχι? Αν δεν είσαι, δεν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνουμε τα στατιστικά της μπαταρίας ?
προφανώς τζάμπα γράφω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ! ειδα πολλα μηνυματα και χαρηκα οτι βγηκε η 12.5... ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται! χαχαχα

 

Παιδες μην κοιτάτε SOT... αυτο που εχει σημασια ειναι να εχετε ενα πληρως λειτουργικο τηλεφωνο που να σας βγαζει 1 μερα μεχρι να το φορτισετε το βραδυ. Δεν εχει νοημα να κλεινετε πχ το AOD, τον συγχρονισμο κλπ κλπ..

 

Οσο για το κλεισιμο στο 20% του φιλου, παιζει να πατηθηκε το κουμπι καταλαθως σε καμια τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Με την 12.04 έχει βγάλει κανείς άκρη με τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος;

Στις περισσότερες εφαρμογές δεν εμφανίζονται

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς τζάμπα γράφω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

εκδοση Α ? Rom?

Edited by spok
Sorry , Λαθος παραθεση!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το blue filter του κινητού ειναι χρήσιμο η οχι?Να την "κιτρινησουμε" την οθόνη η όχι?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο νήμα του mi note 10 ότι τους ήρθε αναβάθμιση σε android 11, ξέρει κανείς πότε θα την έχουμε και εμείς;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν εχει ανέβει το όριο στο τελωνείο στα δέματα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλλαξει τπτ στο θεμα τελωνειο. Η μονη διαφορα σε σχεση με παλια ειναι οτι το Ηνωμενο Βασιλειο ΔΕΝ ειναι πλεον στην ευρωπαϊκη ενωση οποτε πρεπει να το εχουμε στο νου μας οταν παραγγελνουμε κατι απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το blue filter του κινητού ειναι χρήσιμο η οχι?Να την "κιτρινησουμε" την οθόνη η όχι?
άμα σου αρέσει όταν διαβάζεις
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το mi share σε android tv και να στείλει αρχεία χωρίς data? όλο σκαναρει και τελειωμό δεν έχει :p Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους εδώ και καιρό έχω το εξής πρόβλημα όταν βάζω να ακούσω ράδιο είτε από τον browser είτε από εφαρμογή πχ e radiο μετά από 5 λεπτά σταματάει να παίζει . Πρέπει να ξανά πατήσω το play για παίξει η να κλείσω και να ανοίξω πάλι τον browser. Αλλά και πάλι μετά από λίγα λεπτά κάνει το ίδιο. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το mi share σε android tv και να στείλει αρχεία χωρίς data? όλο σκαναρει και τελειωμό δεν έχει :p
ααα..ρε σοναρα ....τι share me και μπουρδες

κατεβάζεις το sent files to tv και στα δύο και στέλνεις ότι θέλεις ....ασύρματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...