Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα μία ατυχή εμπειρία με το κινητό, το άφησα Σάββατο βράδυ στο κομοδίνο ανοιχτό βγάζοντας απλά δεδομένα και Wi-Fi και το πρωί πιάνοντας το βλέπω το σήμα της Mi όπως όταν ξεκινάει από κλειστό.

 

Αλλά δεν άνοιγε παρά μετά από κάποια δευτερόλεπτα μαύρης οθόνης , έβγαζε πάλι το Mi, αυτό συνεχίστηκε όλη ημέρα.

Αυτό συνέχιζε ακόμα και μετά από Hard Reset ή ακόμα και διαγραφή συσκευής μέσα από το Hard Reset Menu (Volume Up + Power Button)

Fastboot (Volume down + Power Button) δεν λειτουργούσε

Με (Volume Up + Volume down) έβγαζε το μήνυμα

System is destroyed

 

Το κινητό συνέχιζε τις προσπάθειες εκκίνησης αλλά τίποτα οπότε χρειάστηκε να μπει στο ψυγείο για να κρυώσει :rolleyes:

 

Έτσι Δευτέρα πήγε στο service της Infoquest.

Το Σάββατο επιστράφηκε με κούριερ (έξοδα δικά τους) με αλλαγή κεντρικής πλακέτας και όλα αυτά στα καλά του καθημένου χωρίς να έχει πέσει κάτω τον τελευταίο καιρό τουλάχιστον ή χωρίς κάποια ενέργεια από εμένα.

 

Όλα άψογα μέχρι στιγμής εκτός από τον κόμπο στο μυαλό, ότι το κινητό ανοίχτηκε και ξαναέκλεισε με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει στην μικρή αδιαβροχοποίηση του κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω εφαρμογές καιρού όταν κάνουν update της τοποθεσίας
Έτσι ακριβώς.

Έχω το βλέπω συχνά πυκνά όταν κάνει ανανέωση το windy που έχω για τον καιρό.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί μετά τον τερματισμό μιας κλήσης, πέφτει τόσο πολύ η φωτεινότητα της οθόνης που μετά βίας φαίνεται;

Το είχα ξαναρωτησει κάποια στιγμή, αλλά απάντηση δεν πήρα.

Είναι πολύ εκνευριστικο.

 

Επίσης σε ποιο σημείο το μενού βρίσκεται η επιλογή για τα ακουστικά βοηθήματα;

Θυμάμαι ότι ήταν κάπου στις πρόσθετες ρυθμίσεις/προσβασιμότητα αλλά δε βρίσκω κάτι.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω εφαρμογές καιρού όταν κάνουν update της τοποθεσίας
Ναι αυτό ήταν! Το windy το έκανε βασικά. Μόλις το έκανα απεγκατασταση έφτιαξε. Γνωστό ότι εμφανίζεται στιγμιαία οτανια εφαρμογή χρησιμοποιεί τοποθεσία αλλά με το Windy έμενε κολλημένο κάνα μισάωρο!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρο θα έρθει η 12.0.3.0 ήδη βγήκε σε global για κάποιους
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ειδα στην global που ποσταρε ενα παιδί security patch Σεπτεμβρίου είναι μια χαρά!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!μου έσπασε το τζαμακι της πίσω κάμερας. Ξέρουμε που μπορώ να το αλλάξω;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητο μας την δυνατοτητα Wi Fi Drect? Αν ναι που το βρισκω παιδια? Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του wifi, κατω κατω>πρόσθετες ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του wifi, κατω κατω>πρόσθετες ρυθμισεις

 

Ευχαριστω ναι εκει ειναι αλλα μου ειναι γκρι και δεν μπορω να το επιλεξω δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι γκριζαρισμενο μονο αμα εχω κλειστο το wifi. Αμα το ανοιξω, μπορω να το επιλεξω και αναζητα αλλες συσκευες
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι γκριζαρισμενο μονο αμα εχω κλειστο το wifi. Αμα το ανοιξω, μπορω να το επιλεξω και αναζητα αλλες συσκευες

 

Παραξενο ,και εγω ανοικτο το εχω το Wi Fi και παραμενει γκρι...

Link to comment
Share on other sites

Θες να μεταφέρεις αρχεία; Κατεβασε την κουρτινα του κεντρου ελεγχου ,ενεργοποιησε το bluetooth και στις δυο συσκευες και ενεργοποιησε την "κοινοποιηση κοντα". Θα δουλεψει καλυτερα ετσι,λιγοτερες ασυμβατοτητες απο το wifi direct
Link to comment
Share on other sites

Θες να μεταφέρεις αρχεία; Κατεβασε την κουρτινα του κεντρου ελεγχου ,ενεργοποιησε το bluetooth και στις δυο συσκευες και ενεργοποιησε την "κοινοποιηση κοντα". Θα δουλεψει καλυτερα ετσι,λιγοτερες ασυμβατοτητες απο το wifi direct

 

Η τηλεοραση μου (LG) εχει την επιλογη WiFi Direct που στελνεις βιντεο η φωτο στην οθονη της αμεσα . Βλεπω το εχει και το κινητο μας αλλα μου ειναι γκρι ασχετα αν εχω ανικτο το WiFi στο κινητο μου, δυστυχως. Επισης , οταν το συνδεω με καλωδιο φορτισης, στην οθονη, βλεπει μονο τις φωτο, καλα αυτο μπορει να ειναι λογω τηλεορασης, να μην αναγνωριζει τα βιντεο αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος. Υποθεση κανω για το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

ισως δουλεψει με τη "μεταδοση οθονης" παλι απ τα quick settings
Link to comment
Share on other sites

ισως δουλεψει με τη "μεταδοση οθονης" παλι απ τα quick settings

 

Θα το δοκιμασω οκ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω που και σε ποια εφαρμογή καταναλώνονται τα mb παιδιά?
Ασφάλεια, χρήση δεδομένων.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κανένα τζαμακι προστασίας δοκιμασμένο; Αυτό που μου έβαλαν στην info quest με την αγορά του κινητού απ' την αρχή είχε θέμα αλλά τώρα άρχισε να γίνεται σοβαρό Και ψαχνομαι για αλλαγή. Καμία πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω βάλει, όπως και στα περισσότερα κινητά που παίρνω, ένα nillkin amazing h+ pro.

Το βρίσκω εξαιρετικό.

Είναι αρκετά λεπτό (0,2mm), ανθεκτικό και δεν αφήνει δαχτυλιες. Καθαρίζει πολύ εύκολα με ένα πέρασμα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω βάλει, όπως και στα περισσότερα κινητά που παίρνω, ένα nillkin amazing h+ pro.

Το βρίσκω εξαιρετικό.

Είναι αρκετά λεπτό (0,2mm), ανθεκτικό και δεν αφήνει δαχτυλιες. Καθαρίζει πολύ εύκολα με ένα πέρασμα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Σ ευχαριστώ. Από εφαρμογή στις άκρες πως είναι γιατί από ότι κατάλαβα εκεί πονάνε οι περισσότερες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή.

Ακόμα και με τη θήκη spigen που αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Εννοώ δεν την "πετάει".

Σε αυτήν αναφέρομαι.

https://www.skroutz.gr/s/23083601/Nillkin-Tempered-Glass-0-2mm-H-PRO-2-5D-for-Xiaomi-Mi-9T.html?from=favorites_popup

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή.

Ακόμα και με τη θήκη spigen που αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Εννοώ δεν την "πετάει".

Σε αυτήν αναφέρομαι.

https://www.skroutz.gr/s/23083601/Nillkin-Tempered-Glass-0-2mm-H-PRO-2-5D-for-Xiaomi-Mi-9T.html?from=favorites_popup

Τι διαφορά έχει με αυτή; https://www.skroutz.gr/s/23232511/Nillkin-H-Pro-Tempered-Glass-Mi-9T-9T-Pro.html

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...