Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικό το σχολιο προς ολους...Όταν απαντάμε σε κάποιον κάνουμε παράθεση τό σχόλιο του......χρόνια πολλά τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ήμουν σαφής στο πρώτο μήνυμά μου. Η επιλογή forced dark mode δεν υπάρχει πλέον στα developer options της 12 αν και εμφανίζεται σαν να υπάρχει όταν κάνεις αναζήτηση μέσω settings.

 

Είναι π.χ. σαν να έχεις σβήσει ένα app στο κινητό σου αλλά αυτό να εμφανίζεται κανονικά στην αναζήτηση.

 

Όλα αυτά στην EU ROM. Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι ισχύει και στις άλλες. Κι αυτό επειδή η Xiaomi είχε ανακοινώσει ότι θα προστεθεί αυτή την επιλογή στα 'general options' άρα θα αφαιρεθεί από τα developer options. Προφανώς έκανε το δεύτερο ξεχνώντας να κάνει ταυτόχρονα το πρώτο, εξού και το bug. :rolleyes:

 

Αυτό ακριβώς!Σε ποιες εφαρμογές δεν έχεις εσύ μαύρο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!Σε ποιες εφαρμογές δεν έχεις εσύ μαύρο?

 

Είναι πολλές, μερικές τις ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα. Είναι βασικά όλες που δεν υποστηρίζουν εγγενώς dark mode.

Link to comment
Share on other sites

Tην καλησπερα μου, παιδια πανω που ελεγα στη γυναικα μου γερο τηλεφωνο μετα απο τοσες πτωσεις ε την ιδια μερα ραγισα την οθονη κατω κατω εκει που βαζουμε το καλωδιο φορτισης.Το τηλ δουλευει κανονικοτατα αποτυπωμα οθονη ολα οκ.Απλα υπαρχει το ραγισμα και δενξερω τι να κανω.Υπαρχει γυαλι σκετο που αλλαζεται ?Να του βαλω απο πανω ενα tempered glass να μην χειροτερεψει το προβλημα?Ακουω προτασεις και αν εχει παθει καποιος κατι παρομοιο τι εχει κανει?Εχω το k20 pro .:worry:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές, μερικές τις ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα. Είναι βασικά όλες που δεν υποστηρίζουν εγγενώς dark mode.

 

Οκ θα κοιταξουμε να το βελτιωσουμε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Tην καλησπερα μου, παιδια πανω που ελεγα στη γυναικα μου γερο τηλεφωνο μετα απο τοσες πτωσεις ε την ιδια μερα ραγισα την οθονη κατω κατω εκει που βαζουμε το καλωδιο φορτισης.Το τηλ δουλευει κανονικοτατα αποτυπωμα οθονη ολα οκ.Απλα υπαρχει το ραγισμα και δενξερω τι να κανω.Υπαρχει γυαλι σκετο που αλλαζεται ?Να του βαλω απο πανω ενα tempered glass να μην χειροτερεψει το προβλημα?Ακουω προτασεις και αν εχει παθει καποιος κατι παρομοιο τι εχει κανει?Εχω το k20 pro .:worry:

 

Για αρχή βάλε ένα γυαλακι.η οθόνες,ειδικά οι amoled είναι κομματάκι ακριβές.

Κανε και μια έρευνα αγοράς.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή βάλε ένα γυαλακι.η οθόνες,ειδικά οι amoled είναι κομματάκι ακριβές.

 

εχω δει τιμη οθονης 104 αλλα ισως να υπαρχει και δυνατοτητα αλλαξης μονο γυαλι εξωτερικο.Αν δεν καταλαβα καλα ισως προκειται για προσθετο tempered glass δεν ξερω...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ή όλη την οθόνη ή τίποτα. Ξεχωριστά γυαλιά εγώ δεν θα έβαζα. Θα γίνει χάλια.

 

Φίλε μου για αρχή και μόνο,το εγραψα κιολας στο σχολιο μου,και προφανώς για προσωπική προστασία,όπως όλα τα γυαλιά έτσι και αυτό της οθόνης κόβει πολύ.....

Η οθονη εαν θυμαμαι καλα αλλαζει ολη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για αρχή και μόνο,το εγραψα κιολας στο σχολιο μου,και προφανώς για προσωπική προστασία,όπως όλα τα γυαλιά έτσι και αυτό της οθόνης κόβει πολύ.....

Η οθονη εαν θυμαμαι καλα αλλαζει ολη.

 

δεν αναφέρομαι στο "γυαλί" tempered glass αλλά σε αυτά που ξεκολλάνε από την οθόνη για να ξανακολλήσουν άλλο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

OK μάλλον βρήκα τη λύση για forced dark mode σε όσες εφαρμογές δεν έχουν εγγενή υποστήριξη για dark mode (αναλυτική περιγραφή στα μηνύματά μου στις αμέσως προηγούμενες σελίδες).

 

Όντως η Xiaomi έβγαλε την επιλογή από τα developer options και την έβαλε στα 'κανονικά' settings αλλά κατά τη συνήθη πρακτική της, όχι μόνο με ασαφή περιγραφή αλλά με περιγραφή τελείως αντίθετη από αυτό που κάνει η συγκεκριμένη επιλογή. :rolleyes:

 

Συγκεκριμένα, για να ενεργοποιηθεί το dark mode σε όσες εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν πηγαίνετε settings / display / dark mode / advanced / individual apps και αφού αγνοήσετε την περιγραφή που λέει ότι κάνει το αντίθετο από αυτό που πραγματικά κάνει, τσεκάρετε πλέον επιλεκτικά την κάθε εφαρμογή σε forced dark mode. Το συγκεκριμένο μενού έχει αρκετό lag, δεν ξέρω αν οφείλεται στην 12 ή σε μένα που αναβάθμισα κατευθείαν από την 11.

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρομαι στο "γυαλί" tempered glass αλλά σε αυτά που ξεκολλάνε από την οθόνη για να ξανακολλήσουν άλλο.

 

 

Ξεκάθαρα εξήγησα για την περίπτωση ατυχήματος.Και εκεί εστιάστηκε η πρόταση μου για αρχικο tempered glass.

10δες σχετικα videos.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα εξήγησα για την περίπτωση ατυχήματος.Και εκεί εστιάστηκε η πρόταση μου για αρχικο tempered glass.

10δες σχετικα videos.

 

Είδες πουθενά να σε κάνω παράθεση??? Γενικό ήταν το σχόλιο μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά να σε κάνω παράθεση??? Γενικό ήταν το σχόλιο μου.

 

Παραθεση στο σχολιο μου εχεις κανει φιλε...και σε αυτο απαντησα...στο 3470.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την ροή από το 3468. Τέλος πάντων γραπτός λόγος κτλ. :)

 

Ολα καλα φιλε μου.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα εξήγησα για την περίπτωση ατυχήματος.Και εκεί εστιάστηκε η πρόταση μου για αρχικο tempered glass.

 

10δες σχετικα videos.

 

Τρελό βίντεο!! Αυτά τα πλαστικά εργαλεία που να τα βρίσκει κανείς;!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Τρελό βίντεο!! Αυτά τα πλαστικά εργαλεία που να τα βρίσκει κανείς;!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ebay-alli κτλ.

Eχω αλλαξει βεβαια με μια πλαστικη καρτουλα ενα νιστερακι και το σεσουαρ για τα μαλλια.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ebay-alli κτλ.

 

Eχω αλλαξει βεβαια με μια πλαστικη καρτουλα ενα νιστερακι και το σεσουαρ για τα μαλλια.....:lol:

Χαχα!! Καλά άστο αυτό!! Κι εγώ έχω αλλάξει μπαταρία σε ένα p9 lite στην τουαλέτα με ένα φίλο να έχει το χέρι του μόνιμα στο μηχάνημα που στεγνώνεις τα χέρια για να μη σβήνει κι εγώ το κινητό από κάτω!! Απλά είπαμε να το κάνεις λίγο πιο ανθρώπινα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!! Καλά άστο αυτό!! Κι εγώ έχω αλλάξει μπαταρία σε ένα p9 lite στην τουαλέτα με ένα φίλο να έχει το χέρι του μόνιμα στο μηχάνημα που στεγνώνεις τα χέρια για να μη σβήνει κι εγώ το κινητό από κάτω!! Απλά είπαμε να το κάνεις λίγο πιο ανθρώπινα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ελα κανε τα κουμαντα σου.....;)

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=mobile+fix+tools&_sacat=0&LH_BIN=1&rt=nc&LH_PrefLoc=5

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάς όμορφα και σωστά!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

OK μάλλον βρήκα τη λύση για forced dark mode σε όσες εφαρμογές δεν έχουν εγγενή υποστήριξη για dark mode (αναλυτική περιγραφή στα μηνύματά μου στις αμέσως προηγούμενες σελίδες).

 

 

 

Όντως η Xiaomi έβγαλε την επιλογή από τα developer options και την έβαλε στα 'κανονικά' settings αλλά κατά τη συνήθη πρακτική της, όχι μόνο με ασαφή περιγραφή αλλά με περιγραφή τελείως αντίθετη από αυτό που κάνει η συγκεκριμένη επιλογή. :rolleyes:

 

 

 

Συγκεκριμένα, για να ενεργοποιηθεί το dark mode σε όσες εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν πηγαίνετε settings / display / dark mode / advanced / individual apps και αφού αγνοήσετε την περιγραφή που λέει ότι κάνει το αντίθετο από αυτό που πραγματικά κάνει, τσεκάρετε πλέον επιλεκτικά την κάθε εφαρμογή σε forced dark mode. Το συγκεκριμένο μενού έχει αρκετό lag, δεν ξέρω αν οφείλεται στην 12 ή σε μένα που αναβάθμισα κατευθείαν από την 11.

που το βρήκες ρε θηρίο ? μπράβο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Έχετε κι εσείς τέτοιο battery leak στο facebook app?

3401caad37b4c06c30bea02810595f5b.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...