Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα συνέβη το εξής κουλό.Μέχρι τις 12 το βράδυ φαινόταν η αναβάθμιση και σήμερα το πρωί παπαλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνέβη το εξής κουλό.Μέχρι τις 12 το βράδυ φαινόταν η αναβάθμιση και σήμερα το πρωί παπαλα!!!

 

Έγινε κολοκύθα!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνέβη το εξής κουλό.Μέχρι τις 12 το βράδυ φαινόταν η αναβάθμιση και σήμερα το πρωί παπαλα!!!
ε όχι και κουλό ...συμβαίνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι εδω και ωρα και δεν μπορω να το βρω. Πανω στη notification bar οταν εχω notifications μου εμφανιζει μονο τα 3 πρωτα και μετα εχει μια βουλιτσα. Για να δεις τα υπολοιπα πρεπει να τα ανοιξεις. Υπαρχει τροπος να φαινονται ολα οπως στην 11 και να μην τα κρυβει
Link to comment
Share on other sites

κλείσε το new control center,λογικά θα δουλέψει θα το δω και γω γιατί ήδη μου έσπασε τα νεύρα όλο αυτό με τα πλακίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κλείσε το new control center,λογικά θα δουλέψει θα το δω και γω γιατί ήδη μου έσπασε τα νεύρα όλο αυτό με τα πλακίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το εχω κλειστο, παλι μονο 3 δειχνει και μετα βουλιτσα. Απ οτι ειδα για καθε νεα ειδοποιηση βαζει βουλιτσες. Παιζει να γινεται αυτο για τα κινητα με notch ξερω γω?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κολοκύθα!

 

Όντως... εγώ θα περιμένω πάντως λίγο να βγάλει πρώτα δοντάκια και βλέπουμε....Έτσι και αλλιώς έχω βγάλει τα πάντα που έχουν σχέση με bloatware και το κινητό πετάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όταν τραβάς απο την δεξιά πλευρά? Γιατί απο δεξιά βγάζει το μενού με το wifi gps και σχετικά
Ναι έχεις δίκιο. Από τη δεξιά το ανοίγει. Με την 11 πάντως έπαιζε, δεν τα άνοιγε. Μήπως είναι κάποια άλλη ρύθμιση;(αν και δε νομίζω)

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο χθες μου εχει freezαρει 2 φορες το κινητο στο ξαφνικο. η 2η πριν λιγο ενω πατησα να βγαλω screenshot, παγωσε τελειως η εικονα το κινητο, νεκρωσε κ μονο με πατατεταμενο πατημα του poweroff επανηλθε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάγωσε πάλι η οθόνη... Δεν ξέρω τι φταίει. Δοκίμασα κλήση κ φαινόταν ανοιχτό το κινητό κανονικά. Αλλά κλήση δεν ερχόταν προφανώς...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάγωσε πάλι η οθόνη... Δεν ξέρω τι φταίει. Δοκίμασα κλήση κ φαινόταν ανοιχτό το κινητό κανονικά. Αλλά κλήση δεν ερχόταν προφανώς...

 

Φιλε προφανως δεν εκατσε καλα το update.Υποθετω οτι πριν δεν ειχες καποια αναλογη αναφορα.

Σε 2 συσκευες που εχω παει μπαλα το κινητακι με την 12.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάγωσε πάλι η οθόνη... Δεν ξέρω τι φταίει. Δοκίμασα κλήση κ φαινόταν ανοιχτό το κινητό κανονικά. Αλλά κλήση δεν ερχόταν προφανώς...

 

καλημέρα φίλε Κ εμένα μου το έκανε χθες το πρωί που είχε ζεσταθεί αρκετά βέβαια πάγωσε για περίπου 20 δεύτερο δεν πατιοταν τίποτα και επανήλθε μόνο του.σκεφτομαι να μπω στην διαδικασία του reset και ξανά πέρασμα αλλά βαριέμαι το στήσιμο παλι.

γιατι δεν το νιώθω και τόσο smooth το κινητό όσο λένε τα υπόλοιπα παιδιά.

η αλήθεια είναι τόσα update έχουμε πάρει και όλα χωρίς καθαρή εγκατάσταση τουλάχιστον εγώ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να παραπονεθώ για την διάρκεια της μπαταρίας αλλά είδα την παρακάτω εικόνα.

Τρελό battery leak απο το facebook με 30λεπτά.

Εχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

38110bf3b33c08674856809c92f952af.jpg

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε Κ εμένα μου το έκανε χθες το πρωί που είχε ζεσταθεί αρκετά βέβαια πάγωσε για περίπου 20 δεύτερο δεν πατιοταν τίποτα και επανήλθε μόνο του.σκεφτομαι να μπω στην διαδικασία του reset και ξανά πέρασμα αλλά βαριέμαι το στήσιμο παλι.

γιατι δεν το νιώθω και τόσο smooth το κινητό όσο λένε τα υπόλοιπα παιδιά.

η αλήθεια είναι τόσα update έχουμε πάρει και όλα χωρίς καθαρή εγκατάσταση τουλάχιστον εγώ.

 

Ακριβως αυτό. την 3η φορα που δεν το εκλεισα, επανηλθε μονη της η συσκευη. Τι εφαρμογη ετρεχες; τις 2 φορες απο τις 3 ηταν παιχνιδι σε μενα. την 1η δεν θυμαμαι.. και μπαινοεβγαινα γρηγορα σε εφαρμογες. και εγω θα πρεπει να κανω καποια στιγμη καθαρη εγκατασταση γτ ουτε ενα ρεσετ δεν εχω κανει μετα απο τοσες ενημερωσεις. βεβαια φτου μην το ματιασω, περα απο αυτες τις 3 επανεκκινησεις, δεν εχω το παραμικρο παραπονο και το εχω λιωσει απιστευτα το κινητο.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

παιχνίδια δεν παίζω εκείνη την ώρα ήμουνα μεταξύ εφαρμογών για στοίχημα και ναι έκανα γρήγορη εναλλαγη και έχω και υπερθέρμανση... χθές κατεβασα app γαι την θερμοκρασία καποια στιγμή έφτασε 45 βαθμούς κ το παράτησα το άφησα για μια ώρα χωρίς ν το ακουμπήσω.

το θέμα ειναι άμα κάνουμε επαναφορά θα στρώσει η τζάμπα η ταλαιπωρία;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιχνίδια δεν παίζω εκείνη την ώρα ήμουνα μεταξύ εφαρμογών για στοίχημα και ναι έκανα γρήγορη εναλλαγη και έχω και υπερθέρμανση... χθές κατεβασα app γαι την θερμοκρασία καποια στιγμή έφτασε 45 βαθμούς κ το παράτησα το άφησα για μια ώρα χωρίς ν το ακουμπήσω.

το θέμα ειναι άμα κάνουμε επαναφορά θα στρώσει η τζάμπα η ταλαιπωρία;

 

Εγω θα την καθυστερησω λιγο την επαναφορα για να δω ποτε και πως το κανει. Αλλα θα πρεπει να γινει επαναφορα οπως ειπα για να κατσει σωστα η ρομ. Βασικα σκεφτομαι να κατεβασω την ρομ κ να την περασω απο την αρχη με τα mi assistant ή fastboot rom. αλλα ΜΑΛΛΟΝ θα περιμενω το επομενο update πριν το κανω, μπας κ βγει bugfix.

Link to comment
Share on other sites

και αν μπρικαρει ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Για ποιον λογο να μπρικαρει; πρεπει να κανεις χοντρη ******* για να μπρικαρεις συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

έλεγα ν κατεβάσω πάλι την ρομ και ν την ξαναπεράσω το είχα κάνει κ σε παλαιότερο update αλλά δεν υπάρχει.. και το mi pc suite φυσικά δεν δουλεύει. θα περιμένω και εγώ μηοως στρώσει με τις μέρες.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο να μπρικαρει; πρεπει να κανεις χοντρη ******* για να μπρικαρεις συσκευη.
και αν ? από υπερθέρμανση λέω όχι από σένα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έλεγα ν κατεβάσω πάλι την ρομ και ν την ξαναπεράσω το είχα κάνει κ σε παλαιότερο update αλλά δεν υπάρχει.. και το mi pc suite φυσικά δεν δουλεύει. θα περιμένω και εγώ μηοως στρώσει με τις μέρες.
ποια ρομ θέλεις όλες υπάρχουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

και αν ? από υπερθέρμανση λέω όχι από σένα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Προσωπικα αμφιβαλλω οτι ειναι απο υπερθερμανση γιατι το λιωνω ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στα παιχνιδια. θα το εμφανιζε πιο συχνα. ειναι ξεκαθαρα θεμα ρομ-bug οταν κανεις εναλλαγη των εφαρμογων. κ τις 3 φορες σε τετοιο σεναριο μου το εμφανισε.

Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι σε ρωτάω για το μετά, έχεις λύση ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

To μετά απο ποιο πραγμα; απο την υποτιθεμενη υπερθερμανση; εγω δεν εχω παρατηρησει υπερθερμανση. και κατα 2ον δεν μπρικαρει κινητο απο υπερθερμανση.

 

brick ειναι ορος που χρησιμοποιειται οταν περνας λογισμικο που δεν ειναι συμβατο με την συσκευη σου κ δεν ξεκινα ποτε ξανα, αν δεν περασεις το σωστο software-rom.

 

Απο υπερθερμανση αν ειναι ΠΟΛΥ μεγαλη υπερθερμανση, μπορει να σου κανει reboots, να ξεκολλησουν chips(ακραια περιπτωση, μονο σε κακες υλοποιησεις), να παρουσιασει throttling. δεν ξερω ουτε μια περιπτωση που υπερθερμανση εχει brickarei κινητο. δεν μπορω να καταλαβω τον συλλογισμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...