Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λειτουργία πτήσης ήταν το κινητό και τις 2 μέρες?

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία πτήσης ήταν το κινητό και τις 2 μέρες?

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι φαίνεται, καλά παιδιά μιλάμε για κινητά όχι για ταμπλέτες κ λάπτοπ, εγώ έχω συνέχεια το gps, συγχρονισμό ανοιχτό,δεν κλείνω ποτέ την συσκευή, ίσως κανένα βράδυ το βάζω σε εξοικονόμηση και πότε σε λειτουργία πτήσης, έχω το mi 9t,και τέτοιο χρόνο ποτέ. Αλλά είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία του, φορτίζει απίστευτα γρήγορα και κρατάει σχεδόν μέχρι κ 3 μέρες με πολύ απλή χρήση.

Πολύ κόσμος κάνει λόγο για την 11 και προβλήματα drain, αλλά και πολλοί δεν έχουν κάνει κ ποτέ επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την μπαταρία δεν έχω κανένα και είμαι με την 11.

 

Από αυτό που δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος είναι με την ένταση και καθαρότητα του ήχου στις τηλεφωνικές κλήσεις και ας γίνονται με volte & wi-fi calling που είναι hd voice.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την σέλφι κάμερα ως τώρα; Από την αρχή κατά καιρούς μου έκανε θέματα με το να την βγάλει καμία φορά. Σήμερα έβγαλα την θήκη για να το καθαρίσω και για να μπορέσω να το κάνω να την βγάλει μου πήρε ώρα. Σε κάποια φάση ούτε βαθμονόμηση δεν έκανε. Μετά από λίγο παρατήρησα ότι ήταν λίγο λοξά μέσα και την πάτησα να ισιώσει, μετά έκανε κανονικά βαθμονόμηση και τώρα φαίνεται να δουλεύει κανονικά. Μου κάνει εντύπωση, υποτίθεται ότι αντέχει πάνω από 300.000 ανοίγματα. Για να δούμε.

Έχω το mi 9t, αλλά πιστεύω την ίδια σέλφι φοράνε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό είναι χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα όσο αναφορά το hardware

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι....δεν ήθελα να το φορτίσω το βράδυ και το είχα βάλει σε airplane mode μέχρι την επόμενη μέρα.Δειτε το διάγραμμα της χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ενεργοποίησα μέσα από το cu app το WiFi calling. Κατέβασα και την εφαρμογή vadafone WiFi calling αλλά μου γράφει η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή και ότι το WiFi δεν είναι διαθέσιμο. Εντωμεταξύ είμαι κανονικά συνδεμένος σε WiFi.

Επίσης πως ενεργοποιώ το volte;

Μια βοήθεια παιδιά για να δω τι παίζει και με αυτά

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Με *#*#volte#*#*

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με *#*#volte#*#*

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εβαλα στον dialer λέει displayed αλλά στις ρυθμίσεις στην κάρτα σιμ δεν βγάζει επιλογές για volte ούτε για vowlan.

Εντωμεταξύ είχα δοκιμάσει και με τα παρακάτω αλλά τίποτα.

VoLTE: *#*#86583#*#*

VoWiFi/WLAN-Anrufe: *#*#869434#*#*

Το μόνο που υπήρχε από πριν είναι ένα "πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω WiFi" και το έχω κλειστό.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στον dialer λέει displayed αλλά στις ρυθμίσεις στην κάρτα σιμ δεν βγάζει επιλογές για volte ούτε για vowlan.

Εντωμεταξύ είχα δοκιμάσει και με τα παρακάτω αλλά τίποτα.

VoLTE: *#*#86583#*#*

VoWiFi/WLAN-Anrufe: *#*#869434#*#*

Το μόνο που υπήρχε από πριν είναι ένα "πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω WiFi" και το έχω κλειστό.

Φίλε, εμένα το VoLTE βρίσκεται ρυθμίσεις - σιμ κάρτες - πατάς πάνω στον παροχο σου - κάτω κατω βρίσκεται "ενεργοποίηση VoLTE"

Εχω περασμένη την 11 global EEA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το ενοχλητικό "sim card activation" μετά από κάθε reboot πώς φεύγει?

 

Χμμ,και μένα το κάνει και δεν έχω ιδέα. Αλλά από την στιγμή που δεν επηρεάζει κάπου κ το κάνει μόνο μετά από επανεκκίνηση,δεν το έδωσα περαιτέρω σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τέτοια επιλογή δεν μου βγάζει. Τώρα παρατήρησα ένα HD να γράφει όταν βρίσκομαι κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Ισως είναι αυτό δεν ξερω. Το κλήσεις μέσω WiFi το ενεργοποίησα πάντως. Αυτή την στιγμή που το παρατήρησα είμαι με δεδομένα. Ισως να συμβαίνει και με WiFi αυτό με το HD αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το τσεκάρω. Ισως και να έχουν ενεργοποιηθεί στην τελική. Είμαι με global 11 qfkmixm.

 

 

Όσον αφορά αυτό το παράθυρο που πετάει για την σιμ σίγουρα φεύγει με ρουτ αλλιώς δεν νομίζω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ δεν το έχω,ίσως επειδή έχω μια sim

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Καιγω 1 σιμ έχω. Κάτι γίνεται με τον συγχρονισμό Xiaomi, MI account

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλε το μεσαίο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

53c96c8154e681c1fbe1d2193bafcc57.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καιγω 1 σιμ έχω. Κάτι γίνεται με τον συγχρονισμό Xiaomi, MI account
Κλείστε τον και δείτε αν είναι αυτό,εγώ το έχω κλειστό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα (λογικά μετα από κάποιο update) όταν κάνω swipe up στην αρχική οθόνη,αντί να μου βγάζει την αναζήτηση της google μου βγάζει τον φυλλομετρητή της Xiaomi, ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό; Έκανα εκκαθαρίσεις κτλ αλλά τπτ... Πολύ σπαστικό
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα (λογικά μετα από κάποιο update) όταν κάνω swipe up στην αρχική οθόνη,αντί να μου βγάζει την αναζήτηση της google μου βγάζει τον φυλλομετρητή της Xiaomi, ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό; Έκανα εκκαθαρίσεις κτλ αλλά τπτ... Πολύ σπαστικό

 

Αν θυμαμαι καλα, μεσα απο τις ρυθμισεις του launcher, για τα gestures.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχει κανεις αλλος θεμα με την aod;Μετα απο καποια ωρα σβηνει τελειως.Δεν εχω ενεργοποιησει να κλεινει σε συγκεκριμενη ωρα ουτε την εξοικονομηση ενεργειας.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, μεσα απο τις ρυθμισεις του launcher, για τα gestures.

Δεν μπορώ να βρω κάτι..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην Always On Display μπορει να εμφανιζει εικονιδιο για κλησεις και μηνυματα μονο; Ή δειχνει π.χ. και Viber ή Messenger κτλ εικονιδιο;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια,πως ξεκολλάνε τα στατιστικά της μπαταρίας? Γιατί φαίνεται ότι έχω 20 ώρες ανοικτή οθόνη!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...