Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή πρόκειται να παραγγείλω το κινητό από gearbest μπορείτε να μου προτείνετε από το συγκεκριμένο σάιτ τζαμακι για την οθόνη και μια καλή θήκη.Η θήκη που έχει το κινητό μέσα αξίζει βασικά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε και πέρνα την τελευταία rom απο την ελληνική κοινότητα.

Τα εχει όλα.

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός πώς να ξεκλειδώσει ο bootloader και πως να φλασαρουμε σε ελληνική Rom,;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός πώς να ξεκλειδώσει ο bootloader και πως να φλασαρουμε σε ελληνική Rom,;

Καλό θα είναι να γραφουν οδηγίες στο πρώτο ποστ ώστε να βοηθάει τους χρήστες

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή πρόκειται να παραγγείλω το κινητό από gearbest μπορείτε να μου προτείνετε από το συγκεκριμένο σάιτ τζαμακι για την οθόνη και μια καλή θήκη.Η θήκη που έχει το κινητό μέσα αξίζει βασικά?

Ευχαριστώ

Η θήκη που έχει μέσα δεν παρέχει ιδιαίτερη προστασία καθώς αφήνει ακάλυπτο το πάνω και το κάτω μέρος. Πως και σκέφτηκες να το πάρεις από gear? Είναι τόσο φτηνότερο από τα ελληνικά eshops ή είναι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχει μέσα δεν παρέχει ιδιαίτερη προστασία καθώς αφήνει ακάλυπτο το πάνω και το κάτω μέρος. Πως και σκέφτηκες να το πάρεις από gear? Είναι τόσο φτηνότερο από τα ελληνικά eshops ή είναι κάτι άλλο;

 

Στα 310 βγαινει το 128αρι.Δεν το λες και άσχημη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Χρειαζετε αραγε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση ?

 

Προσωπικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα μέχρι στιγμής. Νομίζω ότι πλέον έχει βελτιωθεί η Google σε αυτό το τομέα κ δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Να είχες πάνω από χρόνο να το κάνεις ρεσετ, ναι θα βοηθούσε. Αλλά σε νέα συσκευή που δεν την έχουμε πάνω από 3 μήνες, δεν υπάρχει λόγος.

 

Από ότι είδα έχει πλέον κ vowifi που πριν δεν το έβρισκα. Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

στο κρυφό μενού υπάρχει επιλογή που δεν ήταν πριν,εκτός των άλλων

enable dsds που είναι ενεργή

τι ακριβώς κάνει?

*#*#4636#*#*

Link to comment
Share on other sites

στο κρυφό μενού υπάρχει επιλογή που δεν ήταν πριν,εκτός των άλλων

enable dsds που είναι ενεργή

τι ακριβώς κάνει?

*#*#4636#*#*

 

Dual SIM Dual Standby

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.es%2Fulk%2Fitm%2F383097061184

 

Εγώ πήρα την παραπάνω σε μπλε σε συνδυασμό με μπλε χρώμα του κινητού κ ήρθε κουτί κ σχετικά γρήγορα.

 

Καλή εφαρμογή, Καλή προστασία στην πίσω κάμερα αλλά κ μπροστά. έχει το κατάλληλο "μάγουλο" ώστε να μην ακουμπάει στην επιφάνεια και είναι καλή ποιότητα σιλικόνης (τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε πρώτη φάση).

 

Καλημέρα. Πήρα κι εγώ τη θήκη την οποία πρότεινε ο kallair και είναι πραγματικά εξαιρετική. Ήρθε αρκετά πιο γρήγορα από κάποιες άλλες που περιμένω από Κίνα, αφού είναι Ισπανία. Την πήρα σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο, αλλαξα την χωρα απο Ελλαδα σε Ελβετια και μου ηρθε η ενημερωση. Με αυτο τον τροπο σημαινει πως εχω global η EU ROM ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

https://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1912925&aid=4134064&from=album&page=1

V11.0.3.0.QFKEUXM

Q: Android Version (Q = 10, P-Pie 9, O-Oreo 8)

FK: Mi 9T Pro

EU: Europe (EEA), MI (Global), CN (China), RU (Russia), ..

XM: XM

Link to comment
Share on other sites

αν σου ήρθε αυτή:

V11.0.3.0.QFKEUXM είναι για EEA

 

Ναι αυτη ηρθε, αρα τι ειναι, global η eu? Δεν καταλαβαινω τι σημαινει ΕΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ηρθε, αρα τι ειναι, global η eu? Δεν καταλαβαινω τι σημαινει ΕΕΑ.

EEA: European Environment Agency

(για EU χώρες δλδ, που πρέπει να ακολουθούν συγκεκριμένα specs)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πώς μπορουμε να τσεκαρουμε αν δουλευει το voWIFI; ειναι ενεργοποιημενες οι επιλογες στο κινητο αλλα δεν βλεπω καποια ενδειξη στην γραμμη καταστασης. πρώτη φορα το ενεργοποιω και δεν ξερω που πως τι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα κι εγώ τη θήκη την οποία πρότεινε ο kallair και είναι πραγματικά εξαιρετική. Ήρθε αρκετά πιο γρήγορα από κάποιες άλλες που περιμένω από Κίνα, αφού είναι Ισπανία. Την πήρα σε μαύρο.

 

καλησπέρα φιλε, βλεπω δεν υπάρχει διαθεσημότητα μπορείς να μου δώσεις κάποιο άλλο λινκ; και εμενα μου άρεσε πολύ!!

 

Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε στη συσκευη breathing light notification??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε, βλεπω δεν υπάρχει διαθεσημότητα μπορείς να μου δώσεις κάποιο άλλο λινκ; και εμενα μου άρεσε πολύ!!

 

Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε στη συσκευη breathing light notification??

Αν εννοεις το breathing light notification που υπαρχει και στο Mi CC9 Pro (Mi Note 10) τοτε ηδη υπαρχει με το update sto android 10 που ηρθε. Αλλά και πάλι δεν βλεπω να λειτουργουν σωστα... πχ δοκιμασα με αναπαντητη στο τηλεφωνο, στην always on display δεν εμφανισε εικονιδιο αναπαντητης και ουτε αναβοσβηνουν τα ακρα της οθονης. σε μηνυματα πχ messenger αναβοσβησε 1 φορα και τέλος... γτπ breathing light notification δλδ...

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Plating-Transparent-Soft-TPU-Protective-Case-for-Xiaomi-Mi9T-Xiaomi-Mi-9T-Pro-Xiaomi-Redmi-K20-Redmi-K20-Pro-p-1526853.html?rmmds=category&ID=229&cur_warehouse=CN

 

Αυτη μοιαζει ιδια με την αλλη που πηρα εγω κ το παιδι, τουλαχιστον στις φωτο.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ωραία μπαταρία με miui 11

Από τις 7 το πρωί εκτός πρίζας

3ωρες 30 λεπτά οθόνη

1ωρα 30 λεπτά ομιλίας

Όλα ανοικτά 4g wifi Bluetooth συνδεμένο με το αμάξι και το amazfit gtr

Με miui 10 δεν είχα τέτοιους χρόνου

 

Αααα είμαι στο 50 % τώρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...