Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ενημέρωση της εφαρμογής ταπετσαρία carousel σήμερα το πρόβλημα με το wallpaper στην οθόνη κλειδώματος διορθώθηκε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έργω πάντως για την αυτονομία έχω παρατηρήσει ότι η συσκευή τρώει πολύ μπαταρία στο stand by. Κατά τα άλλα έχει πολύ καλή απόδοση.βέβαια χρησιμοποιώ και 2σιμ και δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο.Επίσης στις πρώτες φορτίσεις είχε πολύ πιο υψηλή κατανάλωση και μετά έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έργω πάντως για την αυτονομία έχω παρατηρήσει ότι η συσκευή τρώει πολύ μπαταρία στο stand by. Κατά τα άλλα έχει πολύ καλή απόδοση.βέβαια χρησιμοποιώ και 2σιμ και δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο.Επίσης στις πρώτες φορτίσεις είχε πολύ πιο υψηλή κατανάλωση και μετά έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φισιολογικη χρήση Stan buy με όλα ανοιχτά είναι γύρο στης 6 με 7% αν το αφίσες γύρο στης 12 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί
Link to comment
Share on other sites

Φισιολογικη χρήση Stan buy με όλα ανοιχτά είναι γύρο στης 6 με 7% αν το αφίσες γύρο στης 12 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί
Με oneplus ήμουν στο 3% νομίζω....πάντως πέρα από αυτό μια χαρά είναι η μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή έχω sot 4ω12λ και μπαταρία στο 45%.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με oneplus ήμουν στο 3% νομίζω....πάντως πέρα από αυτό μια χαρά είναι η μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή έχω sot 4ω12λ και μπαταρία στο 45%.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4 ώρες μια χαρά είσαι καλύτερα δεν γίνεται
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-ojosehenrick/#apk1205

κάποιος στο telegram ισχυρίζεται ότι είναι all around camera

xml

https://t.me/K20ProPhotography/49601

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που να έβαζαν και 90χζ οθόνη τι θα γινόταν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Που να έβαζαν και 90χζ οθόνη τι θα γινόταν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οτι και στο one plus :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήμουν ο πρώτος πριν μερικά ποστς που αναφέρθηκα ότι η μπαταρια του δεν είναι το δυνατό του σημείο...τουλάχιστον σε αναμονή. Εμένα έπεφτε χωρίς σιμ και με κλειστά όλα εκτός του aod γύρω στο 24 με 30 % την ημέρα. Και το έδωσα φυσικά. Το note 9 που εχω χάνει το πολύ 2-3% τη νύχτα δηλ σε 7-8 ώρες αναμονής και με 2 σιμ συνδεδεμένο. Θα το ξαναπαρω οταν διορθωθεί, εάν αυτό φυσικά είναι δυνατόν. Γιατί κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφο και δυνατό.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τον 855 έχει και το Oneplus 7 Pro.

Eκεί να δείτε χάλι διάρκειας μπαταρίας.

Δεν ξέρω τι και πως κάνει καλύτερα από τον πχ 730,αλλά για εμένα με τόση κατανάλωση μπαταρίας που ρουφάει,είναι μια αποτυχία.

Σχετικά με το ότι "κάποια εφαρμογή ρουφάει την μπαταρία",θα σας πω ότι και στο 9Τ έχω τις ίδιες ΑΚΡΙΒΩΣ εφαρμογές που έχω στο Pro.

Επιπλέον να αναφέρω ότι ενώ βάζω ταπετσαρία μια φωτογραφία και στην αρχική οθόνη και στην οθόνη κλειδώματος,μετά από λίγο η φωτό φεύγει από την οθόνη κλειδώματος και ξαναβγάζει την κινούμενη κόκκινη.

Ενημέρωσε μας όμως και για την χρήση που κάνεις. Εάν έχεις δύο SIM στην συσκευή, εάν έχεις μονίμως όλη μέρα ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, GPS και την φωτεινότητα στο τέρμα, πως θες η αυτονομία μιας συσκευής να κρατήσει πάνω από 3 η 4 ώρες οθόνης; Ακόμα και ένα midrange με 4.500mah μπαταρία και πιο οικονομικό CPU, δεν πρόκειται με όλα αυτά ανοιχτά να φτάσει τα 8ωρα και τα 10ωρα sot που ανεβάζουν όλοι.

 

Μόνο το Bluetooth από μόνο του εάν είναι ανοιχτό συνέχεια, φτάνει. Για δεδομένα δεν το συζητάμε καν. GPS επίσης. Ποια συσκευή θα τα καταφέρει λοιπόν και θα δώσει 7 και 8 ώρες οθόνης, χωρίς να καίει σε standby τα κέρατα της με όλα αυτά;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας όμως και για την χρήση που κάνεις. Εάν έχεις δύο SIM στην συσκευή, εάν έχεις μονίμως όλη μέρα ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, GPS και την φωτεινότητα στο τέρμα, πως θες η αυτονομία μιας συσκευής να κρατήσει πάνω από 3 η 4 ώρες οθόνης; Ακόμα και ένα midrange με 4.500mah μπαταρία και πιο οικονομικό CPU, δεν πρόκειται με όλα αυτά ανοιχτά να φτάσει τα 8ωρα και τα 10ωρα sot που ανεβάζουν όλοι.

 

Μόνο το Bluetooth από μόνο του εάν είναι ανοιχτό συνέχεια, φτάνει. Για δεδομένα δεν το συζητάμε καν. GPS επίσης. Ποια συσκευή θα τα καταφέρει λοιπόν και θα δώσει 7 και 8 ώρες οθόνης, χωρίς να καίει σε standby τα κέρατα της με όλα αυτά;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Mi 9T φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας όμως και για την χρήση που κάνεις. Εάν έχεις δύο SIM στην συσκευή, εάν έχεις μονίμως όλη μέρα ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, GPS και την φωτεινότητα στο τέρμα, πως θες η αυτονομία μιας συσκευής να κρατήσει πάνω από 3 η 4 ώρες οθόνης; Ακόμα και ένα midrange με 4.500mah μπαταρία και πιο οικονομικό CPU, δεν πρόκειται με όλα αυτά ανοιχτά να φτάσει τα 8ωρα και τα 10ωρα sot που ανεβάζουν όλοι.

 

Μόνο το Bluetooth από μόνο του εάν είναι ανοιχτό συνέχεια, φτάνει. Για δεδομένα δεν το συζητάμε καν. GPS επίσης. Ποια συσκευή θα τα καταφέρει λοιπόν και θα δώσει 7 και 8 ώρες οθόνης, χωρίς να καίει σε standby τα κέρατα της με όλα αυτά;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μάλλον μερικοί ψαρώνουν με αυτά τα post που πετάνε στο ξεκάρφωτο όλοι με 7 και 8 ώρες sot... με ολα ανοιχτά και συνδεδεμένα (bluetooth κλπ) φως 100% αν βγάζεις 4 ώρες ανοίγεις σαμπάνια κανονικά (για ναυαρχίδα πάντα μιλάμε σε mid range τα 4 μπορεί να είναι 6 και αν κάνεις και λίγο οικονομία σε οθονη κλπ μπορεί και παραπάνω κανα 7+)

σε κατι ναυαρχίδες με qhd κλπ με όλα ανοιχτά 4 είναι πολυτέλεια

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το Mi 9T φίλε μου.
Τι ROM φοράει το mi9t και ποια version το αντίστοιχο Pro μοντελο; Κάθε ROM σε κάθε συσκευή δεν μπορεί να έχει την ίδια συμπεριφορα στην αυτονομία. Κάποιες τα πάνε καλύτερα και κάποιες άλλες χειρότερα. Χώρια ότι είναι δύο διαφορετικές συσκευές.

 

Με δυο SIM, με GPS, data μονίμως ανοιχτά και φωτεινότητα στο τέρμα, πόσο sot σου δίνει το Mi9T;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση για την διάρκεια τις μπαταρίας εξαρτάται από την ρομ δείτε εδω οταν ειχα το mi8 pro με 3000mah και συγκεκριμένα την global beta 9.24 το έλιωνα να βλεπω ταινίες .. a801ed6c5602e5ab86fafc6e8bb6dc17.jpg18d8f2f111b6435523b87ceb098f9b94.jpg093b3d767921b12f92b5a196c57d0413.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση για την διάρκεια τις μπαταρίας εξαρτάται από την ρομ δείτε εδω οταν ειχα το mi8 pro με 3000mah και συγκεκριμένα την global beta 9.24 το έλιωνα να βλεπω ταινίες .. a801ed6c5602e5ab86fafc6e8bb6dc17.jpg18d8f2f111b6435523b87ceb098f9b94.jpg093b3d767921b12f92b5a196c57d0413.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς. Όταν είχα Xiaomi συσκευές και έπαιζα κυρίως με εβδομαδιαίες beta εκδόσεις, το παρατηρούσα συχνά το φαινόμενο. Άλλες ήταν καλύτερες κι άλλες κατώτερες των περιστάσεων. Και σε stable το έβλεπα ακόμα πιο πολύ λόγω ότι είχα περισσότερο διάστημα δοκιμών από την μια stable στην επόμενη. Και φυσικά αυτό συμβαίνει σε ολες τις συσκευές ανεξαρτήτως εταιρείας.

 

Όταν όμως έχεις ανοιχτά τα πάντα όλη μέρα, δεν μπορείς να περιμένεις 7ωρα και βάλε sot.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Mi 9T Pro αυτόματο.

Προσωπικά βρίσκω την κάμερα του 9t pro εξαιρετικη στις ημερήσιες φωτογραφίες που τουλαχιστον εμένα αυτές με ενδιαφέρουν.

Ειναι πολυ καθαρή η φωτογραφία απ άκρη σ άκρη ,χωρις θολούρες και παραμορφωσεις και με μεγαλo δυναμικό εύρος.

Ειναι πολυ καλύτερη του mix 2s που ειχα μεχρι πριν λίγες μερες και που ημουν πολυ ευχαριστημενος. Ο τηλεφακός ειναι αξιόλογος σε γενικές γραμμες. Η ευρεια κάμερα ειναι για γέλια τουλαχιστον! Ενα G6 που ειχα,ειχε κλάσεις ανώτερη ευρεια κάμερα. Σε πολυ καλο φωτισμό ίσως βγει και καμία αξιόλογη.

Ειναι πολυ θολή η ευρεια κάμερα σε μεγαλο μέρος της φωτογραφίας στις άκρες και ακόμα και το κέντρο δεν θα έλεγα οτι ειναι ιδιαίτερα καλο.

Η μπροστά ειναι αρκετά καλή αν και δεν ασχολουμε ιδιαίτερα και με gcam γίνετε πολυ καλή.

Δοκίμασα αρκετές gcam και κάποιες απο αυτες δούλευαν και στην ευρεια κάμερα αλλα με χειρότερα αποτελέσματα....

48981154576_f024aba997_c.jpgIMG_20191029_154219 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981160851_ebfc1a90e3_c.jpgIMG_20191029_143044 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981351407_3d65125dcc_c.jpgIMG_20191029_142523 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48980771888_6668375d69_c.jpgIMG_20191029_151748 by Nikos Manousakis, on Flickr

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Η φωτό με την αράχνη τα σπάει, δεν ήξερα ότι κάνει τέτοιο ζουμ. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα την κάμερα καλά. Θα τραβήξω μερικές τις επόμενες μέρες που θα κάνω ταξίδι και θα δω. Πολύ καλή πάντως
Link to comment
Share on other sites

Η φωτό με την αράχνη τα σπάει, δεν ήξερα ότι κάνει τέτοιο ζουμ. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα την κάμερα καλά. Θα τραβήξω μερικές τις επόμενες μέρες που θα κάνω ταξίδι και θα δω. Πολύ καλή πάντως

 

Είναι τραβιγμένη με τον τηλεφακό.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτό με την αράχνη τα σπάει, δεν ήξερα ότι κάνει τέτοιο ζουμ. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα την κάμερα καλά. Θα τραβήξω μερικές τις επόμενες μέρες που θα κάνω ταξίδι και θα δω. Πολύ καλή πάντως

το hardware είναι καλό το software δεν ακολουθεί

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με τον Nova Launcher.

H σύσκευη είναι στην 10.3.4.0 και ο Nova στην τελευταία επίσης, 6.2.3.

Το πρόβλημα είναι ότι σταμάτησαν να ανταποκρίνονται τα widgets. Ενώ ενημερώνονται κανονικά, πχ το ημερολόγιο, αν πατήσω για να ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή δεν κάνει τίποτα.

Επανεκκίνηση, σβήσιμο Nova και ξανά από την αρχή κανένα αποτέλεσμα.

Μέχρι και εχθές όλα λειτουργούσαν ρολόι...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με τον Nova Launcher.

H σύσκευη είναι στην 10.3.4.0 και ο Nova στην τελευταία επίσης, 6.2.3.

Το πρόβλημα είναι ότι σταμάτησαν να ανταποκρίνονται τα widgets. Ενώ ενημερώνονται κανονικά, πχ το ημερολόγιο, αν πατήσω για να ανοίξει η αντίστοιχη εφαρμογή δεν κάνει τίποτα.

Επανεκκίνηση, σβήσιμο Nova και ξανά από την αρχή κανένα αποτέλεσμα.

Μέχρι και εχθές όλα λειτουργούσαν ρολόι...:blink:

 

Με τις ίδιες ακριβώς εκδόσεις σε μένα λειτουργουν κανονικά τα widgets με nova. Με τις ειδοποιήσεις τύπου gmail εγώ έχω θέμα!

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

καλά με τις ειδηποιησεις κλασική miui,και εγώ έχω πρόβλημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Κατέβασα τον teslaunread ακόμα και αν δεν υποιστηρίζεται πια από nova. Θα δω πως παει και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...