Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ίδια η εφαρμογή με την οποία θα κάνεις το ροοτ όπως το magisk έχει ενσωματωμένη αυτήν την δυνατότητα και μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θα το βλέπουν το ροοτ και ποιες οχι.

 

Το Εκανα Αλλα μου πεταει στην Εφαρμογη Του Mc donald ( ενα Root Check failed), και οτι η συσκευη ειναι Ρουτ και να την Κανω Ανρουτ και να απεγκατστησω και οποιο αλλο App χρησιμοποιω για το Ρουτ.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock launcher μπορουμε να εχουμε στην αρχικη οθονη το εικονιδιο που να το παταμε και μετα να βλεπυμε τις εφαρμογες και οχι ολες στην αρχικη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

έχει drawer αν ρωτάς αυτό στις ρυθμίσεις

άρα ναι κανονικά

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι ευχαριστω. Θα ηταν τελειος αν γυριζε και η οθονη παντου οριζοντια.

Link to comment
Share on other sites

ο nova δεν σου κάνει?εγώ ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω δηλ η home screen οριζόντια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!χρόνια πολλά! έχεις κάνεις θέμα παιδιά μ το wifi τις τελευταίες ημέρες; μου έχει σπάσει τα νεύρα.πολλες αποσυνδέσεις και σαν να παγώνει.με 4g όλα καλά και έτσι ακόμα κ μέσα στο σπίτι είμαι με 4g.δοκιμασα στο ρουτερ μου με άλλες συσκευές κανένα πρόβλημα.επισης σε άλλο ρουτερ πάλι μου κάνει διακοπές το wifi.

λέτε με κανένα reset να συνέλθει;αν κ είναι ολόκληρη φασαρία!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Οχι δουλεύει μια χαρά το Wifi. Κάτι παίζει μάλλον στην συσκευή σου.:(

 

Δεν έχεις να χάσεις με ένα reset. Aν δεν είναι φασαρία κάντο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

 

εχω το Mi 9T Pro και χθες εσπασε η οθονη του... λειτουργει κανονικα και το touch και ολα, αλλα το τζαμι της εχει γινει... παζλ...

τι επιλογες εχω ρε παιδια για να μη με 'γδαρουν';

 

πηρα στο irepair και δεν ειχαν ιδεα για κοστος αλλα ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω ολη την οθονη και υπολογιζε κοστος ανω των 150ε....!!!

 

edit: στο the fixers μου εδωσαν τιμη 200ε και 10 μερες αναμονη το ανταλλακτικο... δεν παμε καλα, 300ε εδωσα για ολο το τηλεφωνο...

 

υπαρχει κανεις που μπορει να αλλαξει μονο το τζαμι;

 

πριν 3 μηνες το πηρα γμτ...

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by DoomSword
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

 

εχω το Mi 9T Pro και χθες εσπασε η οθονη του... λειτουργει κανονικα και το touch και ολα, αλλα το τζαμι της εχει γινει... παζλ...

τι επιλογες εχω ρε παιδια για να μη με 'γδαρουν';

 

πηρα στο irepair και δεν ειχαν ιδεα για κοστος αλλα ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω ολη την οθονη και υπολογιζε κοστος ανω των 150ε....!!!

 

edit: στο the fixers μου εδωσαν τιμη 200ε και 10 μερες αναμονη το ανταλλακτικο... δεν παμε καλα, 300ε εδωσα για ολο το τηλεφωνο...

 

υπαρχει κανεις που μπορει να αλλαξει μονο το τζαμι;

 

πριν 3 μηνες το πηρα γμτ...

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

ολες οι OLED ειναι ακριβες οποτε ειναι λογικες οι τιμες που σου εδωσαν. Φαντάσου εσπασε η οθονη του miA3 που ειχε παρει η κοπέλα μου και το ειχαμε παρει 145€... πιο ακριβα μου εβγαινε η επισκευη από οσο το αγόρασα, οποτε μπηκε στο συρταρι με την ελπιδα ΚΑΑΑΑΠΟΙΑ στιγμη να βρεθει φθηνο ανταλλακτικο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

 

εχω το Mi 9T Pro και χθες εσπασε η οθονη του... λειτουργει κανονικα και το touch και ολα, αλλα το τζαμι της εχει γινει... παζλ...

τι επιλογες εχω ρε παιδια για να μη με 'γδαρουν';

 

πηρα στο irepair και δεν ειχαν ιδεα για κοστος αλλα ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω ολη την οθονη και υπολογιζε κοστος ανω των 150ε....!!!

 

edit: στο the fixers μου εδωσαν τιμη 200ε και 10 μερες αναμονη το ανταλλακτικο... δεν παμε καλα, 300ε εδωσα για ολο το τηλεφωνο...

 

υπαρχει κανεις που μπορει να αλλαξει μονο το τζαμι;

 

πριν 3 μηνες το πηρα γμτ...

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλησπέρα, οταν έψαχνα και γω εδω την έβρισκα 200€, τελικά την πήρα από AliExpress 95€ και την τοποθέτησα . Αν πάρεις από AliExpress να κοιτάξεις να είναι γνήσια amoled και όχι lcd γιατί υπάρχουν και αυτές χωρίς το δαχτυλικο στην οθόνη.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν έψαχνα και γω εδω την έβρισκα 200€, τελικά την πήρα από AliExpress 95€ και την τοποθέτησα . Αν πάρεις από AliExpress να κοιτάξεις να είναι γνήσια amoled και όχι lcd γιατί υπάρχουν και αυτές χωρίς το δαχτυλικο στην οθόνη.

 

ευχαρισω, κοιταξα αλλα ειναι λιγο χαος εκει, θυμασαι απο ποιον πωλητη ειχες παρει;

 

τη βρηκα και στο dragon-tt στα 115ε, αλλα δεν ειμαι σιγουρος και εκει αν ειναι γνησια ή οχι, περιμενω να μου πει...

 

αυτη που αγορασες σου δουλευει το ιδιο καλα με την αρχικη; και ποιος στην τοποθετησε; ποσο σου πηραν; ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!χρόνια πολλά! έχεις κάνεις θέμα παιδιά μ το wifi τις τελευταίες ημέρες; μου έχει σπάσει τα νεύρα.πολλες αποσυνδέσεις και σαν να παγώνει.με 4g όλα καλά και έτσι ακόμα κ μέσα στο σπίτι είμαι με 4g.δοκιμασα στο ρουτερ μου με άλλες συσκευές κανένα πρόβλημα.επισης σε άλλο ρουτερ πάλι μου κάνει διακοπές το wifi.

λέτε με κανένα reset να συνέλθει;αν κ είναι ολόκληρη φασαρία!!

 

Κάνε reset μόνο στα δίκτυα και αν δεν συνέλθει κάνε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν έψαχνα και γω εδω την έβρισκα 200€, τελικά την πήρα από AliExpress 95€ και την τοποθέτησα . Αν πάρεις από AliExpress να κοιτάξεις να είναι γνήσια amoled και όχι lcd γιατί υπάρχουν και αυτές χωρίς το δαχτυλικο στην οθόνη.

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε να μας πεις από που.

Έχω ένα Mi9t με σπασμένη οθόνη και κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset μόνο στα δίκτυα και αν δεν συνέλθει κάνε hard reset.

 

τι εννοείς φίλε να κάνω; να σβήσω όσα δίκτυα είναι αποθηκευμένα; έψαχνα κάπως να κάμω κάποιο reset αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς φίλε να κάνω; να σβήσω όσα δίκτυα είναι αποθηκευμένα; έψαχνα κάπως να κάμω κάποιο reset αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Ναι έχει επιλογή στις ρυθμίσεις πας κάτω από το Bluetooth και πατάς σύνδεση και κοινοποίηση και στο τέλος του menu έχει επαναφορά δικτύων. Θα χρειαστεί μετά μόνο να περάσεις ξανά κωδικούς wifi και να κάνεις pairing οτιδήποτε χρησιμοποιείς με Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

ο nova δεν σου κάνει?εγώ ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω δηλ η home screen οριζόντια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν μου κανει στο αμαξι με κανεναν launcher γιατι οταν το εχω οριζοντια στο αμαξι και με παιρνουν τηλ η ερχονται ειδοποιησεις δεν γυριζει η οθονη οριζοντια.

Ακομα και ξεκλειδωτο να ειναι ουαν με παιρνουν, δεν γυριζει η οθονη.

μαλλον δεν υπαρχει λυση σε αυτο.

Εχω ενα αλλο προβλημα, το Google Drive δεν μου λειτουργει, παρα μονο η εφαρμοφη φωτογραφιες παιρνει back up οτι βιντεο η φωτογραφιες εχω, μπορω να κανω κατι σε αυτο? Καποια ρυθμιση? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κανει στο αμαξι με κανεναν launcher .

να υποθέσω ότι δοκίμασες το screen orientation και με τις δύο ρυθμίσεις

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(...)μαλλον δεν υπαρχει λυση σε αυτο.

Εχω ενα αλλο προβλημα, το Google Drive δεν μου λειτουργει, παρα μονο η εφαρμοφη φωτογραφιες παιρνει back up οτι βιντεο η φωτογραφιες εχω, μπορω να κανω κατι σε αυτο? Καποια ρυθμιση? Ευχαριστω.

Είχα το ίδιο θέμα! Το αντιμετώπισα καταργώντας όλα τα κλειδώματα οθόνης(μόνο μοτίβο είχα προσωπικά), πήρα το back up πατώντας το μπλέ(πλέον) πλήκτρο και στη συνέχεια επανενεργοποίησα το κλείδωμα οθόνης. (Το πλήκτρο για το back up ξανά 'γινε γκρί/ανενεργό)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι δοκίμασες το screen orientation και με τις δύο ρυθμίσεις

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι γυριζει οταν δεν ειναι κλειδωμενο αν και οχι σε ολες τις εφαρμογες οπως οταν με παιρνουν τηλ δεν γυριζει, και οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη δεν γυριζει παλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το ίδιο θέμα! Το αντιμετώπισα καταργώντας όλα τα κλειδώματα οθόνης(μόνο μοτίβο είχα προσωπικά), πήρα το back up πατώντας το μπλέ(πλέον) πλήκτρο και στη συνέχεια επανενεργοποίησα το κλείδωμα οθόνης. (Το πλήκτρο για το back up ξανά 'γινε γκρί/ανενεργό)

 

Αν σου εινι ευκολο θα ηθελα να μου πεις που να παω να αφαιρεσω τα κλειδωματα και τι ακριβως εκανες για το google drive γιατι δεν το καταλαβα. Εχει σχεση το κλειδωμα με το back up του google drive? Συγνωμη μπερδευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γυριζει οταν δεν ειναι κλειδωμενο αν και οχι σε ολες τις εφαρμογες οπως οταν με παιρνουν τηλ δεν γυριζει, και οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη δεν γυριζει παλι..

σε μένα γυρίζει σε όσες εφαρμογές το δοκίμασα και το έχω κλειδωμένο με δάκτυλο κανονικότατα εννοείται όταν μιλάς δεν γυριζει

και εννοείται με force

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μένα γυρίζει σε όσες εφαρμογές το δοκίμασα και το έχω κλειδωμένο με δάκτυλο κανονικότατα εννοείται όταν μιλάς δεν γυριζει

και εννοείται με force

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το force πως το βρισκω?

πχ οταν με παιρνουν τηλ η εικονα δεν γυριζει οριζοντια.

Link to comment
Share on other sites

δεν γυρίζει σε κλήση είπαμε

στο look and feel

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλά κρασιά !!!

 

MIUI 12 China Stable Release Schedule:

 

 

1st Batch(end of June)

Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 10 Youth Edtion, Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Transparent edition, Mi 9, Redmi K30 Pro Zoom Edition, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30, Redmi K20 Pro Premium Edition, Redmi K20 Pro, Redmi K20.

καλά κρασιά!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγο εγκατεστησα την MIUI12 , χωρίς format πουθενά. Dirty flash+dm-decrypter με custom TWRP, μην γίνει καμιά στραβή και encryption όλο το τηλέφωνο, επάνω από την τελευταία εβδομαδιαία Miroom που είχα. Κανένα απολύτως πρόβλημα έως τώρα, όλα δουλεύουν άψογα όπως πρίν δεν πειράχτηκε απολύτως τίποτα! Απλώς κάποια νέα μενού και λειτουργίες είναι στα αγγλικά. Εξ όσων γνωρίζω η Miroom είναι χτισμένη επάνω στην .eu . Το λέω μήπως θέλει κάποιος να δοκιμάσει χωρίς να παίρνω ευθύνη εννοείται ε.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν βάζεις το link αν θέλεις κάποιος να δοκιμάσει?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν βάζεις το link αν θέλεις κάποιος να δοκιμάσει?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν γνωρίζω εάν επιτρέπεται , και αν είναι συνετό να brickαρει κάποιος το τηλέφωνό του λόγω πολλών παραγόντων που μπορούν να πάνε στραβά. Πάντως με ένα απλό search σε γκρουπ του telegram κυκλοφορεί από το απόγευμα και είναι πολύ εύκολο να κατεβάσει κάποιος το zip. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...