Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω γιατί αλλά σε μένα το κάνει, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω.

Έχω aod ,εμφάνιση αντικειμένων έχω να κλείνει μετά από λίγο, δεν έχω extra επιλογή. Αφήνω το κινητό στο γραφείο, μετά από 10 λεπτά περίπου κλείνει. Θέλω να δω την ώρα, ακουμπάω το δάκτυλο επάνω και εμφανίζεται η aod. Ένα ακουμπημα.

Ακόμα κ στις ειδοποίησεις έχω να κάνει τον χτύπο στις άκρες τις οθόνης,δεν έχω να ανάβει η οθόνη

 

Και γω έτσι το έχω και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλά σε μένα το κάνει, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω.

 

Έχω aod ,εμφάνιση αντικειμένων έχω να κλείνει μετά από λίγο, δεν έχω extra επιλογή. Αφήνω το κινητό στο γραφείο, μετά από 10 λεπτά περίπου κλείνει. Θέλω να δω την ώρα, ακουμπάω το δάκτυλο επάνω και εμφανίζεται η aod. Ένα ακουμπημα.

 

Ακόμα κ στις ειδοποίησεις έχω να κάνει τον χτύπο στις άκρες τις οθόνης,δεν έχω να ανάβει η οθόνη

Ανέβασε φίλε και ενα screenshot από τις ρυθμίσεις της aod, μήπως στο γραφείο το αφήνεις σε σκοτεινό σημείο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ε μα η επιλογή είναι να σβήνει όταν δεν έχει φως ή δεν το κουνάς. Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνει
Link to comment
Share on other sites

Ε μα η επιλογή είναι να σβήνει όταν δεν έχει φως ή δεν το κουνάς. Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνει
Φίλε μου υπάρχει και τρίτη ρύθμιση σε mi9 lite το έχω δει με τα μάτια μου,η οθόνη aod είναι σβηστή και με απλό πάτημα ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα,δεν έχει σημασία αν είναι σκοτεινά ή φωτεινά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχει και τρίτη ρύθμιση σε mi9 lite το έχω δει με τα μάτια μου,η οθόνη aod είναι σβηστή και με απλό πάτημα ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα,δεν έχει σημασία αν είναι σκοτεινά ή φωτεινά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καμία ώρα θα σου βγάλω μια ss να δεις ότι δεν έχω τέτοια επιλογή. Αλλά σου ξαναλέω αν το αφήσω, σβήνει, αν δεν έχει φως πάλι σβήνει, και στις 2 περιπτώσεις αν το ακουμπήσω, ανοίγει, τώρα αν ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα δε ξέρω, δεν κάθησα να το χρονομετρησω. Επίσης ανοίγει αν ανοίξω φως από πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου υπάρχει και τρίτη ρύθμιση σε mi9 lite το έχω δει με τα μάτια μου,η οθόνη aod είναι σβηστή και με απλό πάτημα ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα,δεν έχει σημασία αν είναι σκοτεινά ή φωτεινά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καμία ώρα θα σου βγάλω μια ss να δεις ότι δεν έχω τέτοια επιλογή. Αλλά σου ξαναλέω αν το αφήσω, σβήνει, αν δεν έχει φως πάλι σβήνει, και στις 2 περιπτώσεις αν το ακουμπήσω, ανοίγει, τώρα αν ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα δε ξέρω, δεν κάθησα να το χρονομετρησω. Επίσης ανοίγει αν ανοίξω φως από πάνω

Ανοίγει η aod εννοώ, όχι η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία ώρα θα σου βγάλω μια ss να δεις ότι δεν έχω τέτοια επιλογή. Αλλά σου ξαναλέω αν το αφήσω, σβήνει, αν δεν έχει φως πάλι σβήνει, και στις 2 περιπτώσεις αν το ακουμπήσω, ανοίγει, τώρα αν ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα δε ξέρω, δεν κάθησα να το χρονομετρησω. Επίσης ανοίγει αν ανοίξω φως από πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σε καμία ώρα θα σου βγάλω μια ss να δεις ότι δεν έχω τέτοια επιλογή. Αλλά σου ξαναλέω αν το αφήσω, σβήνει, αν δεν έχει φως πάλι σβήνει, και στις 2 περιπτώσεις αν το ακουμπήσω, ανοίγει, τώρα αν ανοίγει για 10 δευτερόλεπτα δε ξέρω, δεν κάθησα να το χρονομετρησω. Επίσης ανοίγει αν ανοίξω φως από πάνω

 

Ανοίγει η aod εννοώ, όχι η οθόνη

Λογικά εσένα έχει κάποιο θέμα ο αισθητήρας εγγύτητας και δουλεύει έτσι παράξενα, ίσως πρέπει να κάνεις κάποιο calibration, εμένα δουλεύει ακριβώς όπως λέει στις ρυθμίσεις σβήνει μόνο σε σκοτάδι μετά από αρκετή ώρα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο η σταθεροποίηση EIS δουλεύει σε όλες τις αναλύσεις? Γιατί ειδα στο gsmarena οτι δουλεύει μονο στα 30fps σε κάθε ανάλυση. Ξέρουμε αν ισχύει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κανέναν οδηγό ή κάποιο σχετικό link για εγκατάσταση drivers για windows; Εγκατέστησα το miui PC suite αλλά αρνείται να δει το κινητό οπότε υποθέτω ότι είναι θέμα driver

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κανέναν οδηγό ή κάποιο σχετικό link για εγκατάσταση drivers για windows; Εγκατέστησα το miui PC suite αλλά αρνείται να δει το κινητό οπότε υποθέτω ότι είναι θέμα driver

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έχεις ενεργοποιήσει developer options και USB debugging?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει developer options και USB debugging?

 

Ναι κανονικά! Μια φορά εκεί πάνω στο σύνδεσε αποσύνδεσε το usb μου πέταξε ένα δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το miui suite αν δεν αναβαθμίσεις το τηλέφωνο (το οποίο δε θέλει αναβάθμιση!) και αυτό!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

drivers για windows πέρασες ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Βασικά αυτό ψάχνω υπάρχει κάποιο link κάποιος οδηγός κάτι? γιατί δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Android auto με το κινητό μας? Σε Citroen c3 ενώ συνδέεται κανονικά δείχνει το Google maps να μην μπορεί να προσανατολιστεί και το στίγμα μένει στρογγυλό σαν να το έχεις θέσει ότι είσαι πεζός.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κανέναν οδηγό ή κάποιο σχετικό link για εγκατάσταση drivers για windows; Εγκατέστησα το miui PC suite αλλά αρνείται να δει το κινητό οπότε υποθέτω ότι είναι θέμα driver

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το pc suite εχει σταματησει να δουλευει χρονια τωρα απο android 6 κ μετα. Τι θες να κανεις με αυτο?? Δεν χρησιμευει σε κατι.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Android auto με το κινητό μας? Σε Citroen c3 ενώ συνδέεται κανονικά δείχνει το Google maps να μην μπορεί να προσανατολιστεί και το στίγμα μένει στρογγυλό σαν να το έχεις θέσει ότι είσαι πεζός.

gps στιγμα παιρνει απο κεραια του σιντροεν ή απο το κινητό;

 

κατεβασε σε apk και τρεξε το android auto for small screens να δεις αν στο κανει κ εκει. εγω που το εχω κατεβασμενο κ τρεχω την εφαρμογη απο την οθονη του κινητου, δεν εχω το παραμικρο προβλημα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Φίλος κάτοχος της συσκευής, συνδέεται με smartwatch Amazfit GTR και Stratos κανονικά αλλά δεν έχεις πλήρεις ενημερώσεις στο καντράν. Π.χ. του εμφανίζει ο τάδε σου έστειλε μήνυμα στο viber, αλλά δεν του εμφανίζει το ίδιο το μήνυμα. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές (Messenger, Telegram, κτλ).

Τα ίδια ρολόγια σε άλλα κινητά (Samsung, Pixel) παίζουν κομπλέ.

Υπάρχει κάποιος που να τα έκανε να δουλέψουν κανονικά σε Mi9T Pro και με ποιο τρόπο;

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλο ρολόι που να παίζει κανονικά και ποιο ήταν αυτό;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Φίλος κάτοχος της συσκευής, συνδέεται με smartwatch Amazfit GTR και Stratos κανονικά αλλά δεν έχεις πλήρεις ενημερώσεις στο καντράν. Π.χ. του εμφανίζει ο τάδε σου έστειλε μήνυμα στο viber, αλλά δεν του εμφανίζει το ίδιο το μήνυμα. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές (Messenger, Telegram, κτλ).

Τα ίδια ρολόγια σε άλλα κινητά (Samsung, Pixel) παίζουν κομπλέ.

Υπάρχει κάποιος που να τα έκανε να δουλέψουν κανονικά σε Mi9T Pro και με ποιο τρόπο;

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλο ρολόι που να παίζει κανονικά και ποιο ήταν αυτό;

 

καποια ρυθμιση θα ειναι μεσα απο την εφαρμογη λογικά στα δικαιωματα που εχει να διαβαζει τα δεδομενα του χρηστη. Eχω το amazfit verge και εχω δοκιμασει κ το gts και εχω κανονικα ειδοποιησεις κ φουλ κειμενο των μηνυματων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα. Άπειρος χρόνος και δεν είμαστε κι άσχετοι. Μηδέν αποτέλεσμα.

Κάπου διάβασε ο φίλος μου ψάχνοντας, ότι μόνο το Mi9T Pro εμφανίζει πρόβλημα τέτοιο. Έχουμε σηκώσει κι οι δυο τα χέρια ψηλά.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα. Άπειρος χρόνος και δεν είμαστε κι άσχετοι. Μηδέν αποτέλεσμα.

Κάπου διάβασε ο φίλος μου ψάχνοντας, ότι μόνο το Mi9T Pro εμφανίζει πρόβλημα τέτοιο. Έχουμε σηκώσει κι οι δυο τα χέρια ψηλά.

 

Για πηγαινε στο μενου του bluetooth, βρες το ρολόι, πάτα στο γρανάζι κ τίκαρε όλες τις επιλογες που εχει εκει.

 

edit. δοκιμασε μπας κ κανεις δουλεια με το amazmod.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

gps στιγμα παιρνει απο κεραια του σιντροεν ή απο το κινητό;

 

κατεβασε σε apk και τρεξε το android auto for small screens να δεις αν στο κανει κ εκει. εγω που το εχω κατεβασμενο κ τρεχω την εφαρμογη απο την οθονη του κινητου, δεν εχω το παραμικρο προβλημα ως τωρα.

 

Το συνδέω με την οθόνη και λογικά παίρνει στίγμα από το gps του αυτοκινήτου. Η προβολή των χαρτών γίνεται στην οθόνη του οχήματος. Ένα huawei p9 lite που συνδέω δουλεύει απροβλημάτιστα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Φίλος κάτοχος της συσκευής, συνδέεται με smartwatch Amazfit GTR και Stratos κανονικά αλλά δεν έχεις πλήρεις ενημερώσεις στο καντράν. Π.χ. του εμφανίζει ο τάδε σου έστειλε μήνυμα στο viber, αλλά δεν του εμφανίζει το ίδιο το μήνυμα. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές (Messenger, Telegram, κτλ).

Τα ίδια ρολόγια σε άλλα κινητά (Samsung, Pixel) παίζουν κομπλέ.

Υπάρχει κάποιος που να τα έκανε να δουλέψουν κανονικά σε Mi9T Pro και με ποιο τρόπο;

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλο ρολόι που να παίζει κανονικά και ποιο ήταν αυτό;

 

Εμένα εμφανίζει κανονικά τα κείμενα των μηνυμάτων (και με Ελληνικά) για Viber, Messenger, κλήσεις, στο Amazfit GTS, συνδεδεμένο με Mi 9T Pro.

Link to comment
Share on other sites

Το pc suite εχει σταματησει να δουλευει χρονια τωρα απο android 6 κ μετα. Τι θες να κανεις με αυτο?? Δεν χρησιμευει σε κατι.
Τοπικό backup να γλυτώσω από τα cloud!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει κανονικά τα κείμενα των μηνυμάτων (και με Ελληνικά) για Viber, Messenger, κλήσεις, στο Amazfit GTS, συνδεδεμένο με Mi 9T Pro.
εδώ δεν τις δείχνει στην οθόνη του κινητού και ...

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...