Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Τροποποιήσεις - Βελτιώσεις - ROM-Mod-Tweaks


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και gravity box με βελτιώσεις /features που αφορούν Oxygen OS σε 7 σειρά

 

Customize OxygenOS on the OnePlus 7/7 Pro with the latest version of GravityBox [Root]

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-oxygenos-9-5-gravitybox-root/

 

Από τα ελάχιστα αλλά αγαπημένα xposed modules που έκανα χρήση με 5T.

 

Βέβαια με Pie έχει λίγο πιο βαρουρα διαδικασία εγκατάστασης όπως είδα στα γρήγορα

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε plus beat και εισαι κομπλε..λειτουργει αψογα.. καλα ακομα δεν παρελαβες? εγω 3 εδωσα και πηρα.!χαχαα

Σε εμένα πάντως δεν λειτουργεί. Ανάβει 2,3 φορές και τέλος

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού δοκίμασα xXx No limits Magisk rom όπως και αντίστοιχη Renovate(που όντως είχε αρκετά χρήσιμα καλούδια- βέβαια μόνο τα μισά ήταν free τα άλλα έπρεπε premium member γίνεις) και elementalX kernel και τα 3 άψογα μαζί εγκατεστημενα αποφάσισα να το γυρίσω σε custom rom και την εξαιρετική Havoc :p

 

Έχω κρατήσει βέβαια backup αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με αφήσει λόγο ότι Havoc έχει Ιουνίου security patches ενώ η 9.5.8 Oxygen ήταν με Μαΐου.

 

Αλλά σκοπεύω να μείνω με Havoc μιας και έχει μπόλικα καλούδια και customization που σε Oxygen ουδέποτε θα μπουν.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/development/rom-havoc-os-2-6-t3942337

 

6fcd013bc72ee6bf3475fc240053fab0.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Havoc os εγγύηση αλεξ! Είναι αρκετά σταθερή? Έχω διαβάσει έχει bugs.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Havoc os εγγύηση αλεξ! Είναι αρκετά σταθερή? Έχω διαβάσει έχει bugs.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Ένα ψιλό χαζό bug μήνυμα σου βγάζει μόνο σε κάθε reboot που το αγνοεις τίποτα άλλο περίεργο.

 

Την έχω βάλε εδώ και κάνα 2ωρο έκανα κανονικά στήσιμο όλα καλά πάνε.

 

Απλά στο έκτο βήμα του οδηγού στο reboot recovery κόλλησε σε μαύρη οθόνη και έπρεπε πατήσω power button +volume up και να επανεκκινησει και μετά μπήκε αυτόματα σε Havoc.

 

Αλλά όταν μετά ήθελα να μπω twrp recovery να βάλω Magisk και gapps στο reboot system με γύρισε σε stock recovery.

 

Ε η λύση κλασικά σύνδεση με pc σε fastboot mode φλασαρεις 3.3.3.35 twrp img να μπεις σε twrp κανονικά και μέσα από εκεί φλασαρεις το installer twrp,reboot ξανά twrp και φλασαρεις στο καπάκι Magisk και gapps(Pico εγώ βάζω) και reboot system και όλα καλά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να γίνω decrypted ετσι ωστε να παίζω μπάλα με custom η stock rom ανεξάρτητα security patches χωρίς ανάγκη να κάνω αναγκαστικά format data και τα backup να λειτουργούν απρόσκοπτα.

 

Τώρα μενει να το δοκιμάσω βέβαια οταν θα πάρω backup Oxygen με Μαιου security ,εγκαταστήσω custom rom με Ιουνίου παρω backup και αυτης και μετα επιχειρήσω γυρισω σε Oxygen με το backup.

 

Η λογική λεει δεν θα εχω κανένα θέμα.

 

Το πρώτο βήμα εγινε λοιπόν.

 

3f3db66494933c78d50192d3649f2bc0.jpg

 

Παιδιά ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται το volte της cosmote;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη με Revonate ice Magisk rom υπάρχει επιλογή για επαναλαμβανομενο edge lighting.

 

bca7b472e50697fccb602472047265e5.jpg

 

Και γενικά έχει πλούτο customization σε πλήθος κατηγοριών πχ status bar,ambient display,quick setting panel κ.α

 

Αξίζει κατ εμέ.

 

5700c717083c4e224234842f30f3b72e.jpg

 

Μαζί με xXx No limits Magisk rom παρέχουν ένα αχτυπητο δίδυμο με customization +πολλαπλά tweaks,modules όλα μαζεμενα δίνοντας ένα γενναίο boost προστιθεμενη αξία σε Oxygen OS.

 

Και εννοείται συνδυάζονται μαζί με ταυτόχρονη εγκατάσταση και παράλληλη απρόσκοπτη λειτουργία.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την extra παραμετροποίηση, είδατε κάτι άλλο που να αξίζει; Πχ ταχύτητα ή κάτι άλλο που να έχει αισθητή διαφορά.

Είναι η πρώτη φορά που βαριέμαι να ρουταρω συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη με Revonate ice Magisk rom υπάρχει επιλογή για επαναλαμβανομενο edge lighting.

 

bca7b472e50697fccb602472047265e5.jpg

 

Και γενικά έχει πλούτο customization σε πλήθος κατηγοριών πχ status bar,ambient display,quick setting panel κ.α

 

Αξίζει κατ εμέ.

 

5700c717083c4e224234842f30f3b72e.jpg

 

Μαζί με xXx No limits Magisk rom παρέχουν ένα αχτυπητο δίδυμο με customization +πολλαπλά tweaks,modules όλα μαζεμενα δίνοντας ένα γενναίο boost προστιθεμενη αξία σε Oxygen OS.

 

Και εννοείται συνδυάζονται μαζί με ταυτόχρονη εγκατάσταση και παράλληλη απρόσκοπτη λειτουργία.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν μου αρέσει όμως αυτό που βλέπω σαν αποτέλεσμα ρε alex σε σύγκριση πάντα με το OOS. Αισθητικά μιλώντας πάντα. Και πιθανότατα θα χάνει πολύ σε κάμερα, εκτός εάν παίζει με gcam που και πάλι θα έχει τα bugs της, σε αυτονομία ίσως και δεν ξέρω σε ποιους άλλους τομείς.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την extra παραμετροποίηση, είδατε κάτι άλλο που να αξίζει; Πχ ταχύτητα ή κάτι άλλο που να έχει αισθητή διαφορά.

Είναι η πρώτη φορά που βαριέμαι να ρουταρω συσκευή!

Δεν έμεινα καθόλου stock από day one επομένως δεν μπορώ να κρίνω, πάντως xXx no limits έχει αρκετά memory, management tweaks και optimization για μέγιστη ταχύτητα και παράλληλα άριστη μπαταρία.

Όσο για την revonate αυτή παρέχει μόνο εργαλεία σε customization και features.

 

Τα 2 συνδυασμένα δίνουν ultimate αποτέλεσμα.

Δεν μου αρέσει όμως αυτό που βλέπω σαν αποτέλεσμα ρε alex σε σύγκριση πάντα με το OOS. Αισθητικά μιλώντας πάντα. Και πιθανότατα θα χάνει πολύ σε κάμερα, εκτός εάν παίζει με gcam που και πάλι θα έχει τα bugs της, σε αυτονομία ίσως και δεν ξέρω σε ποιους άλλους τομείς.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κατάλαβες.

Δεν είναι custom rom αλλά Magisk module στην ουσία που τρέχει πάνω σε Oxygen αλλά που σου προσφέρει πράγματα που η ίδια η oneplus έπρεπε να παρέχει εξ αρχής.

Δεν αλλοιώνει κάτι στο χαρακτήρα και φυσιογνωμία Stock rom.

Μπαλωνει δηλαδή αρκετές τρύπες τουλάχιστον για όσους έχουν απαιτήσεις, εμένα stock Oxygen μου είναι φτωχή.

 

Αισθητικά μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου αυτό που ανέβασα απλά ένα ελάχιστο δείγμα.

 

Κάμερα λειτουργείς είτε stock είτε gcam δεν είναι custom rom όπως πχ havoc αλλά stock Oxygen rom δουλεύεις.

 

Απλά extra πράγματα σου δίνει

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο bluspark είδα έβγαλε kernel για 7 Pro. Μακάρι να δώσει και κανένα twrp.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο bluspark είδα έβγαλε kernel για 7 Pro. Μακάρι να δώσει και κανένα twrp.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Πάντως παράπονα δεν είχα από τον υπαρχων twrp.

Όσον αφορά custom kernel θεωρώ ότι πλέον αξίζει λιγότερο από ποτέ.

Πχ σε 5Τ/6Τ το χρησιμοποίησα διότι πχ μου έδινε high brightness mode που φωτεινότητα ήταν μέτρια με stock(πλέον με 7 Pro η φωτεινότητα είναι αρκετά πιο ψηλά)

 

Επίσης μου έδινε επιλογές να αυξήσω η μειώσω vibration διότι stock ήταν ψιλό μάπα.(Πλέον με 7 Pro το vibration είναι άριστο)

 

Επίσης το χρησιμοποίησα για να δώσω boost σε stereo mod (πλέον με 7 Pro είναι άχρηστο αφού έχει άριστη απόδοση και ποιότητα stereo speakers)

 

Ακόμα και τα gestures που παρέχουν custom kernel τα βρήκα χειρότερη υλοποίηση από stock σε αξιοπιστία και το ακομα χειρότερο αν βάλεις τα gestures του custom kernel δεν δουλεύουν τα stock Oxygen καθόλου (αυτό δεν συνέβαινε σε 5Τ/6Τ)

 

Τώρα όσον αφορά τα της μπαταρίας πιστεύω κλαιν μαιν μεταξύ stock και custom kernel αντε κάποια ελάχιστη καλυτερη ίσως να πετύχεις με custom kernel με το proper setup.

 

Συμπέρασμα προσωπικά δεν θα ξαναβάλω custom kernel με τη νέα συσκευή παραλάβω.

 

Άλλα καλούδια ναι πχ substratum όπως συνηθίζω η να δουλέψω custom rom :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το vowifi σε Vodafone??

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος κάτοχος της συσκευής, εάν έχει το τηλέφωνο από μαμά ηχογράφηση κλήσεων. Ρωτάω γιατί πριν το ψάξω και δω εάν υπάρχει η όχι, την πρόσθεσα με το γνωστό magisk module πριν καιρό. Απ' όσο θυμάμαι στο 5αρι μου πάντως, είχε αφαιρεθεί λίγο καιρό πριν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος κάτοχος της συσκευής, εάν έχει το τηλέφωνο από μαμά ηχογράφηση κλήσεων. Ρωτάω γιατί πριν το ψάξω και δω εάν υπάρχει η όχι, την πρόσθεσα με το γνωστό magisk module πριν καιρό. Απ' όσο θυμάμαι στο 5αρι μου πάντως, είχε αφαιρεθεί λίγο καιρό πριν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν παραλάβω θα σου πω.

Έχω την εντύπωση όχι αλλά δεν βάζω χέρι στη φωτιά.

Screen recording πρόσθεσαν κλήσεων δεν νομίζω,άλλωστε απαγορεύεται σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος κάτοχος της συσκευής, εάν έχει το τηλέφωνο από μαμά ηχογράφηση κλήσεων. Ρωτάω γιατί πριν το ψάξω και δω εάν υπάρχει η όχι, την πρόσθεσα με το γνωστό magisk module πριν καιρό. Απ' όσο θυμάμαι στο 5αρι μου πάντως, είχε αφαιρεθεί λίγο καιρό πριν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το JonePlusTools πρέπει να υποστηρίζει ηχογράφηση κλήσεων.Θα δοκιμάσω το βράδυ να σου πω!

 

Yποστιριζει κανονικα ναι! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι με root υπάρχουν πολλοί τρόποι να προστεθεί.

Και xXx no limits και Revonate ice προσθέτουν σε Oxygen OS αυτή την επιλογή.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το JonePlusTools πρέπει να υποστηρίζει ηχογράφηση κλήσεων.Θα δοκιμάσω το βράδυ να σου πω!
Προς το παρόν είμαι κομπλέ με το module. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-custom-roms-kernels-mods/

 

Εδώ όλα τα καλούδια του custom world συγκεντρωμενα σε μια σελίδα για εύκολη πρόσβαση.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έγινε το Unlock και το root. Στήθηκε και TWRP και όλα παίζουν σουπερ.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει όμως τον σωστό τρόπο για OTA... διαβάζω διάφορα στο XDA...

 

1. Κατεβάζεις το ΟΤΑ πακέτο, τρέχεις την αναβάθμηση και πριν κάνεις επανεκκίνηση τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

2. Κατεβάζεις το OTA απο το Oxygen Update, τρέχεις την αναβάθμηση - πάλι δεν κάνεις επανεκκίνηση και τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

3. Κατεβάζεις τη Full ROM μεσω Oxygen, κάνεις αναβλαθμηση μεσω Local Update και πάλι δεν κάνεις επανεκκίνηση και τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

4. Κατεβάζεις τη Full ROM μεσω Oxygen και κάνεις επανεκκίνηση και στηνεις τη νεα ΡΟΜ μεσω TWRP Recovery, τρέχεις MAGISK και μετα το TWRP install.

 

Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του?

 

Επισης καποιο καλο url για χρήσιμα tweaks / modules σε root συσκευές

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έγινε το Unlock και το root. Στήθηκε και TWRP και όλα παίζουν σουπερ.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει όμως τον σωστό τρόπο για OTA... διαβάζω διάφορα στο XDA...

 

1. Κατεβάζεις το ΟΤΑ πακέτο, τρέχεις την αναβάθμηση και πριν κάνεις επανεκκίνηση τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

2. Κατεβάζεις το OTA απο το Oxygen Update, τρέχεις την αναβάθμηση - πάλι δεν κάνεις επανεκκίνηση και τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

3. Κατεβάζεις τη Full ROM μεσω Oxygen, κάνεις αναβλαθμηση μεσω Local Update και πάλι δεν κάνεις επανεκκίνηση και τρέχεις το MAGISK και μετα το TWRP install.

 

4. Κατεβάζεις τη Full ROM μεσω Oxygen και κάνεις επανεκκίνηση και στηνεις τη νεα ΡΟΜ μεσω TWRP Recovery, τρέχεις MAGISK και μετα το TWRP install.

 

Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του?

 

Επισης καποιο καλο url για χρήσιμα tweaks / modules σε root συσκευές

Εδω η διαδικασία αν θες να κάνεις αναβάθμιση μέσω Magisk

 

1.Η τυπική μέθοδος

https://www.youtube.com/watch?v=ytp1w0ak3io

 

1. Downloaded the full rom update from Oxygen Updater (DONT REBOOT)

2. Went to Settings\System\System Update and click on the wheel on upper right corner.

3. Select Local Upgrade, then install the update (DONT REBOOT)

*DO NOT REBOOT after applying the update.

4. Remove Magisk modules that may cause problems (Call Recording is one of them)

5. Launch Magisk, and click the first "install"

6. Choose the "Install to inactive slot (OTA)" option

7. Reboot once completed

8. Download TWRP (from another location) and then go into Magisk and install it, but ***DO NOT REBOOT!!***

9. Install Magisk again. Click Install, then select "Direct Install" option.

10. Reboot

 

Και εδω η πιο απλή που δούλεψε εξίσου σε πολλούς χρήστες

 

1. Let your phone download and install the update automatically. DO NOT REBOOT.

2. Open Magisk.. Go to Download.. Install TWRP installer. DO NOT REBOOT.

3. Install Magisk to inactive slot.

4. Reboot.

 

You are now on the latest OS version and rooted alongwith having TWRP as your recovery.. Enjoy !!

 

Η αλλιώς μεσω TWRP η παρακάτω διαδικασία που ειναι η πιο παραδοσιακή και γνωστή για τους περισσοτερους.

 

-Put rom.zip, twrp installer.zip and magisk.zip on your internal storage;

-Flash Rom

-Flash TWRP Installer

-Flash magisk

-Reboot System.

 

Σε όλες τις περιπτώσεις φρόντισε απο πριν να αφαιρέσεις οτιδήποτε magisk module η substratum theme οπως επίσης οτιδήποτε κωδικούς,μοτίβο,pin η fingerprint registration.

Τα ξαναβαζεις μετά πάλι.

 

Δεν ετυχε να περασω αναβάθμιση εως τωρα οταν ερθει η ωρα θα δω ποια διαδικασία ακολουθήσω :p

 

Τωρα αν κατι στραβωσει σε οποιαδήποτε διαδικασία.

 

DON'T PANIC.

 

Πχ χάσουμε TWRP

Ε τοτε μεσω stock recovery επιλεγουμε boot σε fasboot mode και συνδεουμε το κινητο σε pc και φλασαρουμε μεσω adb το twrp img.

αφου μπούμε σε περιβάλλον TWRP φλασαρουμε το installer μετα reboot TWRP ,φλασαρουμε Magisk και reboot system και ολα καλα.

 

Αν παλι δούμε οτι χάσαμε root μετα την αναβάθμιση απλα κάνουμε boot σε fastboot mode και μεσω pc και adb φλασαρουμε το αντίστοιχο patched boot image της αντίστοιχης έκδοσης Oxygen και reboot system και ολα καλα μετα.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=294813

 

Για αυτο φροντίζουμε να έχουμε 5 αρχεια πάντα οπουδήποτε είτε σε εξωτερικό μεσo αποθήκευσης σε οτιδήποτε στραβώσει.

 

1.Αντιστοιχη καθε φορα Full Oxygen rom

2.Αντιστοιχη καθε φορα εκδοση Magisk

3.Patched boot image

4.TWRP img

5.TWRP installer.

 

Και φυσικα pc.

 

Τώρα για tweaks/module μεσα σε Magisk manager στην ενοτητα download εχει μπολικα module πχ call recording η vanced youtube η να βάλεις διαφορετικό font

Η ανάλογα τι θελεις πας στην αντιστοιχη ενοτητα xda και ψαχνοντας οτι σου κινει το ενδιαφέρον το εγκαθιστάς μιας και χύμα στο χύμα είναι τα πράγματα:p

Τα περισσοτερα module αφορουν σε substratum themes,η boot animation,η fingerprint animation η edge lighting customization.

 

Αν θες ολα μαζί μαζεμένα θες να περάσεις ειτε XxX No limits ειτε και Renovate ice και τα 2 ειναι Magisk rom(τα εγκαθιστας ειτε μεσω Magisk που ειναι το πιο απλο η αλλιώς μεσω TWRP) που στηρίζονται σε stock Oxygen και εχει μπολικα tweaks/module να επιλεξεις.

Απλα στο δεύτερο(Revonate Ice) πρεπει να αγοράσεις το premium πακέτο να εχεις ολα τα features.(προσωπικά το αγόρασα μια και καλή να τελειώνω)η αλλιώς με μηνιαία συνδρομή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Τροποποιήσεις - Βελτιώσεις - ROM-Mod-Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...