Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φίλε dkampi ρώτησεσ κ στη μοτορολα και δεν το χαν? αν είναι να το παραγγείλω απ το e-bay 50dollars...

 

Οχι στην εταιρία δεν είχα ρωτήσει,βασικά στα γνωστά e-shops είχα ψάξει..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν αγόρασα χθες το Jabra BT-320s 80 euro.

Είναι με μικρά ακουστικά για να μπορώ να φοράω κράνος χωρίς πρόβλημα.

Ακούω Mp3 μουσική στερεοφωνικά, επιλέγεις κομμάτια, ένταση ήχου κλπ.

Μπορώ να αντικαταστήσω μόνο τα ακουστικά αν χαλάσει το καλωδιό

τους η να συνδέσω δικά μου.

Έχουν επαναφορτιζόμενη μπαταρία.

Δεν έχει αναγνώριση κλήσεις αλα δεν με χαλάει.

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο εμένα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όσων αφορα τη συμβατότητα του SAMSUNG WEP-200 με το K800i SE, σήμερα το αγόρασε συγγενής μου και απο ότι φαίνεται δεν είναι συμβατο με το SHARP GX25, δεν το βρίσκει σαν συσκευή, αν και ακολουθήσαμε όλες τις οδηγίες του manual, και αυτό με έβαλε σε σκέψεις, θα είναι συμβατό με το k800i που σκέφτομαι να αγοράσω;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Με το κ800 το λειτουργώ και συμπεριφέρεται άψογα. Δεν θυμάμαι να μου έχει χάσει τη σύνδεση!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

θένκς jor1ge, η χαζομάρα ήτω δικιά μου, καθώς δεν έκανα pairing στα κινητά, αγόρασα τελικά το n73, και είναι συμβατό, καθώς φαντάζομαι θα είναι και όλλα τα αλλα, χεχε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα bluetooth handsfree και ένα usb stick που μεταφέρει δεδομένα μέσω bluetooth.

 

Ξέρω οτι υπάρχουν προγράμματα τα οποία συνδέουν αυτά τα δύο και μπορείς να χρησιμοποιείς το handsfree σαν headphone. Αλλά κάποια links που είχα βρει στο παρελθόν, τώρα τα έχω χάσει.

 

Ξέρει κανείς κανένα καλό link από τέτοια software;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το Bluetrek Skin (νέο μοντέλο) ή το Bluetrek X2 (αδιάβροχο bluetooth);
Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Σάββατο πήρα το motorola L6 και το iTech clip headset.

Το πρόβλημα που έχω: φορτίζεται το headset και το φωτάκι γίνεται μπλε. Το ενεργοποιώ, ακούγονται τρια μπιπ κάθε λίγο και δεν μένει ανοιχτό πάνω απο 5 λεπτά. Τι να συμβαίνει? Κάνω κάτι λάθος? Μήπως είναι ελαττωματικό το headset? Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το wep200 της samsung και δεν μπορω να το συνδεσω ουτε με το κινητο μου (nokia 6230i) ουτε με το 7370,ξερει κανεις τι γινετε??Δεν ειχα ποτε bluetooth handsfree και ισως κανω κατι λαθος αλλα δεν ξερω τι.
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια προβλήματα κι εδώ φίλε μου.. αλλά πάλι καλά αυτό το έλυσα:

 

Όταν είναι κλειστό πατάς το κουμπάκι 8 δευτερόλεπτα για να ανοίξει. Εσύ όμως πρέπει να το κρατήσεις πατημένο μερικά δευτερόλεπτα ακόμα για να μπει στο "pairing mode". Θα καταλάβεις οτι μπήκε στο pairing mode από το οτι το λαμπάκι θα είναι σταθερά ανοιχτό, δεν θα αναβοσβήνει.

 

Μετά το ψάχνεις από το κινητό σου, κάνεις "pair" και πρέπει να έχεις το pin. Νομίζω σε όλα αυτά το pin (τουλάχιστον στην αρχή) είναι 0000.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα οντως αυτο ηταν,τι λεει αυτο το bluetooth καλο ειναι???Κανα αλλο προβλημα ειχες?
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα οτι το μικρόφωνο δεν είναι και τόσο καλό.. αλλά τελικά όσους ρώτησα μια χαρά με ακούνε. Τώρα αμα το συνδέσω και με το PC καλά θα είναι.. εκεί ζορίζομαι :(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung WEP-200. Τί γνώμη έχετε? Είναι συμβατό με Nokia N71 και με Sharp V903?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι νέος εδώ, αλλά επισκέπτομαι τακτικά τα fora του myphone.gr.

Είμαι πρώην χρήστης SX1 και νυν S200. Πρόσφατα πήρα το i.tech clip IIs από plaisio και μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να ακούσω ασύρματα μουσική MP3.

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να πατάω το MFB κουμπί στο δεξί μεγαφωνάκι και να ακούω ελάχιστα δευτερόλεπτα, καθώς ταυτόχρονα ενεργοποιείται το voice command, επιστρέφοντας μήνυμα no voice tag available και άρα διακόπτωντας τη σύνδεση.

Έχω στείλει και mail στην αντιπροσωπεία, όπως αυτά που ακολουθούν (στην ACE ακόμη δεν κατάφεραν να αναγνωρίσουν το imei μου για να με δεχθούν στο forum τους).

Εάν κάποιος/ κάποια μπορεί να βοηθήσει, γιατί οι εταιρίες ακόμη δεν με κάλυψαν.

Εάν δεν βρω λύση, σε καμιά εβδομάδα σκέφτομαι να το επιστρέψω στο plaisio.

Ευχαριστώ πολύ.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

From: i.Tech Support Greece

Sent: Tuesday, December 05, 2006 11:41 AM

To:

Subject: RE: i.Tech Clip IIs not recognised as wireless stereo headphone by my QTek S200 PDA/Phone

 

Αγαπητέ Πελάτη,

 

Η ερώτησή σας από τις 5/12/06, έχει απαντηθεί ως εξής:

 

Απάντηση:

 

Τα ClipIIs διαθέτουν τα πρωτόκολλα Headset/Handsfree/A2DP. Αυτό σημαίνει ότι μπορούν ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθούν ως Handsfree και ως ακουστικά για stereo music streaming. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός τους. Δεν θα έπρεπε να συναντήσετε πρόβλημα με την Q-TEK συσκευή σας εφόσον ο συγκεκριμένος συνδιασμός έχει δοκιμαστεί ήδη.

 

Προσέξτε, σε ορισμένα κινητά τηλέφωνα/PDA πρέπει να πατήσετε την επιλογή: Transfer to Bluetooth όταν βρίσκεστε στο MP3 mode.

 

Το πρόγραμμα BluePlayer, όπως πολύ σωστά επισημάνατε, είναι μόνο για τα SYMBIAN κινητά που δεν έχουν το A2DP profile.

 

Φιλικά – Τμήμα τεχνικής εξυπηρέτησης της i.Tech

mailto: i.Tech_support@clevertech.gr

 

Υ.Γ. Εάν έχετε παραπάνω ερωτήσεις, παρακαλούμε απαντήστε στο email αυτό χωρίς να αλλάξετε το κείμενο.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

-----Original Message-----

From:

Sent: Tuesday, December 05, 2006 7:46 AM

To: i.tech_support@clevertech.gr

Subject: FW: i.Tech Clip IIs not recognised as wireless stereo headphone by my QTek S200 PDA/Phone

 

Κυρίες Κύριοι

 

Αγόρασα πρόσφατα ένα i.Tech Clip IIs, για χρήση ως ασύρματο στερεοφωνικό

ακουστικό στη συσκευή μου μάρκας QTek S200 (διαθέτει ήδη A2DP, λόγω WinMob5 λειτουργικού).

Αν και τα ακουστικά αναγνωρίζονται κανονικά ως (μονοφωνικό) bluetooth ώστε να τα χρησιμοποιώ κανονικά στη συνομιλία, δεν μπορώ να ακούσω μουσική MP3.

Κρίνοντας από διάφορα sites που επισκέφθηκα, αυτό συμβαίνει διότι το i.Tech Clip IIs δεν αναγνωρίζεται παράλληλα ως στερεοφωνικά ασύρματα ακουστικά.

Επιπροσθέτως, τα προγράμματα που συνοδεύουν το i.Tech Clip IIs (*.sis) είναι προφανώς φτιαγμένα για συσκευές με λειτουργικό series 60 και όχι για WinMob5 όπως η δική μου συσκευή.

Παρακαλώ, προσδιορίστε μου το πώς θα μπορέσω να ακούσω στερεοφωνική μουσική ασύρματα, μια και αυτός ήταν ο λόγος που επέλεξα το i.Tech Clip IIs έναντι των φθηνότερων μονοφωνικών ακουστικών bluetooth.

 

Με εκτίμηση

....

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτών των 2 ποιο είναι καλύτερο;

1. SE HBH-610a

2. Plantronics Discovery 640

 

Από τιμή είναι ίδια πάνω-κάτω. Το DSP του sony είναι τόσο σημαντικό ώστε να δικαιολογεί το διπλό βάρος; Επίσης, τα 20 γραμμάρια στο αυτί ανέχονται;

 

Αντί γι αυτά προτείνετε κάποιο άλλο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτών των 2 ποιο είναι καλύτερο;

1. SE HBH-610a

2. Plantronics Discovery 640

 

Από τιμή είναι ίδια πάνω-κάτω. Το DSP του sony είναι τόσο σημαντικό ώστε να δικαιολογεί το διπλό βάρος; Επίσης, τα 20 γραμμάρια στο αυτί ανέχονται;

 

Αντί γι αυτά προτείνετε κάποιο άλλο;

 

To deytero file moy,einai makran to kalytero...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από πλευρά βάρους; Ακουστικής; Από όλες τις απόψεις; :-)

 

Απ'ολες τις αποψεις...και απο χρονους ομιλιας και αναμονης + οτι συνδεεται ταυτοχρονα με δυο κινητα(πολυ σημαντικο για καποιους οπως εγω);) .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με έπεισες. Θα το παραγγείλω μάλλον από Δευτέρα :D

Ευχαριστώ :happy:

 

 

Καλοριζικο και θα με θυμηθεις...:D ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Plantronics 640, και έμεινα πραγματικά άφωνος σε πολλές φάσεις. Απίστευτη συσκευασία, απίστευτα συνοδευτικά, απίστευτη ποιότητα κατασκευής! Σε σύγκριση με τη παλιά μου γκουμούτσα, το SE HBH-600, είναι πολύ μικρότερο, τρελά ελαφρύτερο και η ποιότητα αισθητά καλύτερη :) Θα έλεγα ότι αξίζει every cent.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω και εγώ το BLUETOOTH HEADSET SAMSUNG WEP-200 είναι πολύ ωραίο.

Το έχει δοκιμάσει κανείς στο pc του; Παίζει με msn κλπ; Εννοείται ότι ο υπολογιστής έχει bt. Παίζει να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας;

Link to comment
Share on other sites

 

Το συγκεκριμένο handsfree το κοίταζα κι εγώ αλλά όμως δεν έχει κουμπί για αυξομείωση της έντασης :(

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω handsfree bluetooth και είμαι μεταξύ στο Plantronics 640 (69 €) και στο Samsung WEP 200 (59 €). Μεταξύ αυτών των δύο ποιο είναι καλύτερο;

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανένας να συνδέσει το Plantronics 640 ή το Samsung σε pc για χρήση με Skype ???

 

Ευχαριστώ ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...