Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είχα ρωτήσει πιο παλιά πιο bluetooth neck band έχει το καλύτερο noise cancelling σε ομιλία. Μετά από αγορά όλων (Samsung level u pro - το ίδιο με το anc, jabra hallo smart, xiaomi neck band, meizu ep 52, sony WI 1000x, jabra evolve 75 E,) κατεληξα ότι τα Plantronics voyager 6200 (μόνο Amazon) κάνουν αυτή τη δουλειά τέλεια.. Έχουν 4 μικρόφωνα για αυτό το λόγο και χθες που ήμουν σε περιβάλλον με πολύ θόρυβο (καφέ με μουσική και πολλά παιδάκια να φωνάζουν) άκουγαν μόνο εμένα.. Τέλεια.. Το αναφέρω για να γλυτώσει κάποιος την φασαρία του ψαξίματος όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αλλά έχουν και τριπλάσια τιμη, τουλάχιστον σε σύγκριση με τα Jabra Halo Smart που έχω. Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχουν και τριπλάσια τιμη, τουλάχιστον σε σύγκριση με τα Jabra Halo Smart πουβεχω.
Ε το καλό πράγμα έχει και το ανάλογο κόστος.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η κόρη μου κατάφερε και χάλασε το jabra classic μου, ψάχνω για το plantronics voyager edge που πάντα ήθελα να πάρω. Οι τιμές από Ελλάδα είναι απαγορευτικές. Έχει κανείς καμιά αξιόπιστη πηγή από εξωτερικό, σε καλή τιμή;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ψάχνει handsfree με ραδιόφωνο fm βρήκα και πήρα μόνο στα mediamarkt δυστυχώς το itech b8110.

Τα θετικά: καλή μπαταρία, αποσπώμενα ακουστικά, καλή απόδοση ήχου σε κλήσεις, καλή λήψη ράδιο χτυπάει κατά την εισερχόμενη κλήση και τέλος φωνητικές ανακοινώσεις αριθμών και ράδιο σταθμών. Επίσης έχει εφαρμογή στο κινητό για να αποθηκεύει τους σταθμούς απλά σε Oreo μερικές φορές κρασαρει. Αρνητικά: δεν έχει lcd display και είναι δύσκολη και αργή η ανίχνευση σταθμών ράδιο. Τέλος η τιμή αγγίζει τα 50€ που είναι πολλά γι αυτά που προσφέρει αλλά αφού πλέον η Sony μας εγκατέλειψε είναι μια από τις λίγες εναλλακτικές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τι γνώμη έχετε για την καινούργια τάση των in ear ακουστικών (πχ Sony WF-1000X, Bose SoundSport κτλ) μιας και είναι αρκετά ακριβά.

Η ποιότητα συνομιλίας γενικώς πως είναι μιας και τα βλέπω πολύ μικρά και πολύ πίσω..

Αγγίζουν τη τιμή τους?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα soundsport sport wireless. Ναι μεν ακριβά, αλλά απίστευτος ήχος. Θα ήθελα μόνο μεγαλύτερη αυτονομία για τον όγκο τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω για τα B&O Beoplay E8 μετά από εκτενή έρευνα στο διαδίκτυο. Έχει κανένας εμπειρία απ' αυτά?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω για τα B&O Beoplay E8 μετά από εκτενή έρευνα στο διαδίκτυο. Έχει κανένας εμπειρία απ' αυτά?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποτι διάβασα η μπαταρία είναι τραγική

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά υπερτιμημένα και χωρίς αν θυμάμαι καλά αποθηκευτικό χώρο να περάσεις τραγούδια. Εγώ έχω τα icon x 2018 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά υπερτιμημένα και χωρίς αν θυμάμαι καλά αποθηκευτικό χώρο να περάσεις τραγούδια. Εγώ έχω τα icon x 2018 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Πες την γνωμη σου για τα icon x 2018 .. σκεφτομαι να τα παρω , αλλα δεν μπορω πουθενα να τα ακουσω ή δοκιμασω και δεν ειμαι για να κανω τον κασκαντερ..

 

Πως σε ακουνε με ενδιαφερει περισσοτερο , έχεις κανα παραπονο απο τους συνομιλητες σου ?

και λιγο απο μπαταρία πως πανε.

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Πες την γνωμη σου για τα icon x 2018 .. σκεφτομαι να τα παρω , αλλα δεν μπορω πουθενα να τα ακουσω ή δοκιμασω και δεν ειμαι για να κανω τον κασκαντερ..

 

Πως σε ακουνε με ενδιαφερει περισσοτερο , έχεις κανα παραπονο απο τους συνομιλητες σου ?

και λιγο απο μπαταρία πως πανε.

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Λοιπόν σε κλειστούς χώρους (σπίτι, γραφείο ή αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα) με ακούνε μια χαρά. Σε εξωτερικούς χώρους με ακούνε αλλά καταλαβαίνουν ότι είμαι έξω. Αν φυσάει υπάρχει θεματάκι. Η ακουστική τους όμως είναι πολλή καλή, δεν φεύγουν από το αυτί με τίποτα και είναι ό,τι πρέπει για τρέξιμο αφού φορτώνεις και μουσική και ακούς μια χαρά. Με μπαταρία δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι καλύτερα από τα προηγούμενα. Τα έχω βέβαια στον φορτιστή όταν δεν τα χρησιμοποιώ για να μη χαθούν κιόλας.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τα έχω σε κριτικές τα Samsung icon 2018 έχουν καλά σχόλια. Εμφανισιακά μου αρέσουν περισσότερο τα jabra αλλά λένε ότι είναι χειρότερα. Σε ποιότητα ήχου τα καλύτερα είναι μάλλον τα bose

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τα έχω σε κριτικές τα Samsung icon 2018 έχουν καλά σχόλια. Εμφανισιακά μου αρέσουν περισσότερο τα jabra αλλά λένε ότι είναι χειρότερα. Σε ποιότητα ήχου τα καλύτερα είναι μάλλον τα bose

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Τα bose oμως θελουν και μια περιουσια...αν οντως ειναι τοσο καλα τα icon x2018 με βαζετε σε σκεψεις και εξοδα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις σκοπό να ξοδευσεις αρκετά χρήματα κοίταξε και τα airpods τα έχω δυο μήνες και είμαι αρκετά ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο για οικονομικά αυτόνομα ακουστικά Bluetooth (χωρις καλώδιο μεταξύ τους) τα οποία να είναι και sweatproof, παρήγγειλα αυτά στα 23€ περίπου:

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F302671588118

 

Εψαξα για κριτικές στο Amazon και έχουν υψηλή βαθμολογία εκεί.

 

Μόλις παραλάβω θα επανέλθω για κριτική

 

 

 

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σήμερα παρέλαβα τελικά τα υπόψη Bluetooth (true wireless) της εταιρίας touch (σχεδόν no name)

 

Πρώτες εντυπώσεις ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ!!!

 

3f2ad85679a734d5962dec1f6a012925.heic

 

82eefd5b98cf6ddc1eadc9c311b91063.heic

 

eabc61032bc5f8bfe9bbd68d68163f75.heic

 

ff26bb694c7968cdecdf83e3676642f9.heic

 

ΘΕΤΙΚΑ

1. Σε έντονο τρέξιμο δεν κουνιοντουσαν από τα αυτιά μου!

 

2.Ήχος αρκετα καλός και δυνατός.

 

3.Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή!

 

4.Θήκη-powerbank με εσωτερικά μαγνητάκια για να κουμπώνουν εύκολα.

 

5. Σε κλήση που έκανα όσο ήμουν στο γήπεδο,δεν είχα κανένα παράπονο από τον συνομιλητή.

 

Δεν τα έχω εξετάσει ακόμα μετά από έντονη άσκηση και με έντονο ιδρώτα πως κάθονται στο αυτί (αν τυχόν γλιστράνε ελαφρως προς τα έξω και περνάει ιδρώτας στο αυτί-πρόβλημα που είχα με τα xiaomi) και αν αντέχουν τελικά σε τέτοια ταλαιπωρία.(sweatproof-ipx5)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (λίγα προς το παρόν)

1. Δεν συνδέονται ταυτόχρονα με 2ο κινητό (τουλάχιστον δεν το κατάφερα σε μια προσπάθεια που έκανα)

 

2. Θα ήθελα λίγο πιο crisp τον ήχο (ίσως είναι όχι τόσο «καθαρός» όσο τα Xiaomi sports που είχα). Ίσως να πρέπει να δοκιμάσω και τα άλλα 2 μεγέθη μαξιλαράκια.

 

3. Θέλει λίγο προσοχή όταν τα βγάζεις από τα αυτιά και τα κρατάς στα χέρια γιατί πατιούνται τα touch κουμπιά και σταματάει-ξεκινάει η μουσική ή μπορεί να κανείς κλήση τον τελευταίο αριθμό (με διπλό touch). Αν δεν έχεις της θήκη απευθείας να τα τοποθετήσεις καλό είναι να κάνεις αποσύνδεση.

 

Ως επιλογή φαίνονται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ για 23€. Αρκεί να κρατήσουν στην ταλαιπωρία!

 

ΥΓ. Δεν έχω τσεκάρει ακόμα διάρκεια μπαταρίας. Γράφει 2 ώρες για άκουσμα μουσικής και με τα 2 ακουστικά ή 3 ώρες talktime με 1 ακουστικό. Χωρίς να τα ξαναβάλεις στο κουτάκι που φορτίζουν εννοείται.

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σήμερα παρέλαβα τελικά τα υπόψη Bluetooth (true wireless) της εταιρίας touch (σχεδόν no name)

 

Πρώτες εντυπώσεις ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ!!!

 

3f2ad85679a734d5962dec1f6a012925.heic

 

82eefd5b98cf6ddc1eadc9c311b91063.heic

 

eabc61032bc5f8bfe9bbd68d68163f75.heic

 

ff26bb694c7968cdecdf83e3676642f9.heic

 

ΘΕΤΙΚΑ

1. Σε έντονο τρέξιμο δεν κουνιοντουσαν από τα αυτιά μου!

 

2.Ήχος αρκετα καλός και δυνατός.

 

3.Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή!

 

4.Θήκη-powerbank με εσωτερικά μαγνητάκια για να κουμπώνουν εύκολα.

 

5. Σε κλήση που έκανα όσο ήμουν στο γήπεδο,δεν είχα κανένα παράπονο από τον συνομιλητή.

 

Δεν τα έχω εξετάσει ακόμα μετά από έντονη άσκηση και με έντονο ιδρώτα πως κάθονται στο αυτί (αν τυχόν γλιστράνε ελαφρως προς τα έξω και περνάει ιδρώτας στο αυτί-πρόβλημα που είχα με τα xiaomi) και αν αντέχουν τελικά σε τέτοια ταλαιπωρία.(sweatproof-ipx5)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (λίγα προς το παρόν)

1. Δεν συνδέονται ταυτόχρονα με 2ο κινητό (τουλάχιστον δεν το κατάφερα σε μια προσπάθεια που έκανα)

 

2. Θα ήθελα λίγο πιο crisp τον ήχο (ίσως είναι όχι τόσο «καθαρός» όσο τα Xiaomi sports που είχα). Ίσως να πρέπει να δοκιμάσω και τα άλλα 2 μεγέθη μαξιλαράκια.

 

3. Θέλει λίγο προσοχή όταν τα βγάζεις από τα αυτιά και τα κρατάς στα χέρια γιατί πατιούνται τα touch κουμπιά και σταματάει-ξεκινάει η μουσική ή μπορεί να κανείς κλήση τον τελευταίο αριθμό (με διπλό touch). Αν δεν έχεις της θήκη απευθείας να τα τοποθετήσεις καλό είναι να κάνεις αποσύνδεση.

 

Ως επιλογή φαίνονται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ για 23€. Αρκεί να κρατήσουν στην ταλαιπωρία!

 

ΥΓ. Δεν έχω τσεκάρει ακόμα διάρκεια μπαταρίας. Γράφει 2 ώρες για άκουσμα μουσικής και με τα 2 ακουστικά ή 3 ώρες talktime με 1 ακουστικό. Χωρίς να τα ξαναβάλεις στο κουτάκι που φορτίζουν εννοείται.

Κράτησε μας ενήμερους γιατί ασχολούμαι με το τρέξιμο και είχα και εγώ είχα τα xiaomi sport. Αν και ήμουν ευχαριστημενος σε όλα τους, ξαφνικά σταμάτησαν να ανάβουν, με το service να αποφαίνεται ότι μπήκε ιδρώτας στο σημείο που είναι το κουμπί που τα ενεργοποιεί(να το βράσω το sweatproof)... Με ενδιαφέρει κυρίως το κομμάτι της αδιαβροχοποιησης και της στερέωσης στα αυτιά σε έντονο τρέξιμο μεγάλης διάρκειας... Ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγοραστηκαν εχτες τα bose wireless free

πρωτες εντυπωσεις θετικες

ειναι μεγαλυτερα απο τα sony kai beoplay e8 αλλα καθονται πολυ καλα στα αυτια λογω των πτερυγιων που εχουν

Δεν απομονωνουν τον εξωτερικο θορυβο (πραγμα που δεν ηθελα κιολας για τη χρηση που τα θελω δλδ τρεξιμο και ποδηλατο

Ηχος πολυ καλος στα επιπεδα που τον ξερουμε της bose

καλο επισης μπασσο

η θηκη φορτισης ειναι μεγαλυτερη απο το Ε8

Θα επανελθω σε θεμα διαρκειας μπαταριας

αυτο που λιγο με χαλασε ειναι πως σε κληση λειτουργει μονο το δεξι ακουστικο αντι και για τα 2

το app για android καλο και απλο,ισως θα επρεπε να εχει μια ρυθμιση για equalizer

Link to comment
Share on other sites

Οσοι γουστάρετε Earbuds ακουστικά εδω μια εξαιρετική περίπτωση.:)

https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18878879#/

 

Στα 116 δολαρια(99 ευρω).

Για 2 ημέρες ακομα η καμπάνια ανοιχτή που ηδη εχει υπερ καλυφθεί ο στόχος κατά πολύ.

 

Και λειτουργεί σαν stereo και απο τα 2 ακουστικά σε κλήσεις πράγμα που του προσδίδει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα εναντι ανταγωνισμού.:wink:

 

Προσωπικά δεν συμπάθησα και δεν ταιριάζει στα γούστα μου αυτό το στυλ παρά αυστηρά neckband στυλ διοτι τα προορίζω κυριως για μουσική και με κουράζουν και αισθάνομαι αβολα πάνω απο 1 ωρα όταν τα φοράω-ξένο σώμα στην ουσία τα αισθάνομαι.

 

v07puu4zcllg9lnqtood.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αγοραστηκαν εχτες τα bose wireless free

 

πρωτες εντυπωσεις θετικες

 

ειναι μεγαλυτερα απο τα sony kai beoplay e8 αλλα καθονται πολυ καλα στα αυτια λογω των πτερυγιων που εχουν

 

Δεν απομονωνουν τον εξωτερικο θορυβο (πραγμα που δεν ηθελα κιολας για τη χρηση που τα θελω δλδ τρεξιμο και ποδηλατο

 

Ηχος πολυ καλος στα επιπεδα που τον ξερουμε της bose

 

καλο επισης μπασσο

 

η θηκη φορτισης ειναι μεγαλυτερη απο το Ε8

 

Θα επανελθω σε θεμα διαρκειας μπαταριας

 

αυτο που λιγο με χαλασε ειναι πως σε κληση λειτουργει μονο το δεξι ακουστικο αντι και για τα 2

 

το app για android καλο και απλο,ισως θα επρεπε να εχει μια ρυθμιση για equalizer

 

 

bose sounsport free??

 

Τα γλυκοκοιτούσα είναι η αλήθεια, διοτι η ποιότητα bose είναι φοβερή!

Αλλά το κόστος μου φάνηκε απαγορευτικό. Πόσο σου κόστισαν αν επιτρέπεται και από που;

Link to comment
Share on other sites

bose sounsport free??

 

Τα γλυκοκοιτούσα είναι η αλήθεια, διοτι η ποιότητα bose είναι φοβερή!

Αλλά το κόστος μου φάνηκε απαγορευτικό. Πόσο σου κόστισαν αν επιτρέπεται και από που;

199 κάνουν παντού.Προσωπικά τα πήρα από public

Κοίτα η τεχνολογία true wireless δλδ χωρίς καλώδια είναι σχετικά νέα και σίγουρα κοστίζει παραπάνω από τα bluetooth με καλώδιο . Εδώ τα E8 της Βanf Olufsen κάνουν 300 ευρώ για αυτό και.Δεν τα πήρα

Άσε που σε όλα τα τεστ ο ήχος των bose κερδίζει κατά κράτος αυτόν των Ε8

Φυισικα υπάρχουν και φτηνότερα όπως τα jabra 65 άλλα εγώ δεν συμβιβαζομαι στο θέμα ήχου

Δεν ακούω καν οτιδήποτε κάτω flac

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει δοκιμάσει κάποιος τα Bullets Wireless της OnePlus?

Ψάχνω να βρω review για την ποιότητα/ένταση σε κλήσεις ομιλίας και δεν βρίσκω κάτι.

Εντυπώσεις κάποιος?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε wireless earbuds φτηνά;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αναζητώ Bluetooth για το κινητό μου αλλά να μπορεί να παίζει και μουσική από μόνο του να έχει χώρο αποθήκευσης. Το θέλω για προπόνηση τρεξίματος κλπ... Προτάσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αναζητώ Bluetooth για το κινητό μου αλλά να μπορεί να παίζει και μουσική από μόνο του να έχει χώρο αποθήκευσης. Το θέλω για προπόνηση τρεξίματος κλπ... Προτάσεις?

Samsung IconX 2018.........οπως το θετεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...