Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

παληκαρια εχει κανεις το PLT Marque 2 M165 ? οσο ειχα iphone εβλεπα την σταθμη της μπαταριας, τωρα με το bb z10 δε μπορω να καταλαβω το υπολοιπο και μενω πολλες φορες απο μπαταρια, δεν εχει καποια ενδειξη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παληκαρια εχει κανεις το PLT Marque 2 M165 ? οσο ειχα iphone εβλεπα την σταθμη της μπαταριας, τωρα με το bb z10 δε μπορω να καταλαβω το υπολοιπο και μενω πολλες φορες απο μπαταρια, δεν εχει καποια ενδειξη?

 

Aν πατήσεις στο ΒΤ το κουμπάκι μια φορά δεν σου λέει τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση/απορία!

 

Έχω το SBH50!Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αλλά ανακάλυψα ένα σοβαρό πρόβλημα!Καθώς μιλάω στο τηλέφωνο/bluetooth ξαφνικά κόβεται η γραμμή και ακούω τον άλλον από την συσκευή του τηλεφώνου και από μόνο του μπορεί μετά από λίγο να επαναφέρει την κλήση στο bluetooth και μετά από λίγο να την κόψει και να την μεταφέρει στο τηλέφωνο χωρίς να κάνω τίποτα εγώ! :wacko::mad:

 

Έχω κάνει αναβάθμιση, έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά του bluetooth, έχω κάνει pairing ξανά αλλά....!Από κινητό έχω το LG Optimus G με stock rom!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ποσο το αγορασες φιλε μου? Απο amazon το πηρες? Ειμαι κι εγω μεταξυ του era και του plantronics edge. Στο era αναφερει κ το ονομα που σε καλει ετσι δεν ειναι?

 

Επιτρεπεται ενα vs μεταξυ plantronics edge και jawbone era 2014? Βασικα οσοι τα εχουν να παραθεσουν σχετικα. Αν ειναι εφικτο. Και μιλαμε για τα δυο καλυτερα bt που υπαρχουν κατα την αποψη μου. Ευχαριστω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebw.gr/el/product/582468/Plantronics-Voyager-EDGE

Η τιμη του κατεβαινει αργα κ βασανιστικα...

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε καλησπερα.

Εβγαλες ακρη?

 

Θα το σβησω απο pair και θα το ξανασυνδεσω να δουμε.

Υπαρχει ειδικη μεταχειριση την πρωτη φορα που το κανεις pair; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το σβησω απο pair και θα το ξανασυνδεσω να δουμε.

Υπαρχει ειδικη μεταχειριση την πρωτη φορα που το κανεις pair; :p

 

απο οσο θυμαμαι οχι.

τωρα δεν ξερω επειδη εγω εχω το s και την 4,1,2 αν παιζει καλυτερα αλλα δεν νομιζω

πρεπει να το χουνε διορθωση.

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει το νούμερο. Δεν υποστηρίζει ελληνικά απ' ότι είδα.

 

Κρίμα και θα το αγόραζα μόνο για αυτό. Υπάρχει κάποιο Bluetooth που να λέει το όνομα στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Aν πατήσεις στο ΒΤ το κουμπάκι μια φορά δεν σου λέει τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας?

 

καλημερα φιλε, οχι δε κανει κατι, υπαρχει καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε, οχι δε κανει κατι, υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

Oχι, τουλάχιστον στο Edge που έχω και στο Legend, πατώντας το κουμπάκι μου λέει τον υπολειπόμενο χρόνο.

Nόμιζα ότι όλα τα PLT το κάνουν αυτό όπως και τα Jabra.

Για iOS και android υπάρχει και εφαρμογή, για το Z10 δεν γνωρίζω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Oχι, τουλάχιστον στο Edge που έχω και στο Legend, πατώντας το κουμπάκι μου λέει τον υπολειπόμενο χρόνο.

Nόμιζα ότι όλα τα PLT το κάνουν αυτό όπως και τα Jabra.

Για iOS και android υπάρχει και εφαρμογή, για το Z10 δεν γνωρίζω.

 

για android ποια εφαρμογη ειναι? επειδη τρεχει και android εφαρμογες το z10 ισως κανουμε δουλεια

Link to comment
Share on other sites

για android ποια εφαρμογη ειναι? επειδη τρεχει και android εφαρμογες το z10 ισως κανουμε δουλεια

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plantronics.widget.ion&hl=en

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ φιλε αλλα δουλευει μονο με widget που το z10 δεν υποστηριζει :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή που λέτε δε δουλεύει στο δικό μου Plantronics m1100 με Sony Xperia Z1 Compact. Δεν ξέρω τι φταίει. Μόνο ένα θαυμαστικό μου δείχνει, αναγνωρίζει το ακουστικό, αλλά δε δείχνει ποσοστό. Πάντως το ίδιο το ακουστικό σου δίνει πληροφορίες για την υπολειπόμενη μπαταρία, είτε όταν το πρωτοανοίγεις, είτε με πάτημα του σχετικού πλήκτρου και εκφώνηση "check battery". Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως η εφαρμογή που λέτε δε δουλεύει στο δικό μου Plantronics m1100 με Sony Xperia Z1 Compact. Δεν ξέρω τι φταίει. Μόνο ένα θαυμαστικό μου δείχνει, αναγνωρίζει το ακουστικό, αλλά δε δείχνει ποσοστό. Πάντως το ίδιο το ακουστικό σου δίνει πληροφορίες για την υπολειπόμενη μπαταρία, είτε όταν το πρωτοανοίγεις, είτε με πάτημα του σχετικού πλήκτρου και εκφώνηση "check battery".

 

την δοκιμασα στο τριτο κινητο που εχω sony live with walkman με εκδοση 4.4.2 και δουλευει μια χαρα το Μ165, δειχνει πανω αριστερα στην οθονη το εικονιδιο με το υπολοιπο μπαταριας, δε μπορω ομως να βρω εφαρμογη που να δουλευει σωστα με το z10

Link to comment
Share on other sites

Aν πατήσεις στο ΒΤ το κουμπάκι μια φορά δεν σου λέει τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας?

 

Πάντως το ίδιο το ακουστικό σου δίνει πληροφορίες για την υπολειπόμενη μπαταρία, είτε όταν το πρωτοανοίγεις, είτε με πάτημα του σχετικού πλήκτρου και εκφώνηση "check battery".

..........

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

jig δε μου λεει καποια ακουστικη πληροφορια οσο αφορα την μπαταρια, ξερεις τον τροπο?

Oταν το έχεις ανοιχτό και πατήσεις μια φορά το κουμπάκι της απάντησης δεν σου λέει ... talk time ......

Τo ίδιο θα πρέπει να κάνει και όταν το ανοίγεις(από off στο on)

 

στo δικό μου(Edge) γίνεται με δυο τρόπους

ένας o απλός, αυτός που σου είπα πιο πάνω και ...

έχει και ένα δεύτερο κουμπάκι ... το πατάς και σου λέει: say command και του απαντάς: check battery και σου λέει τον υπολ. χρόνο

 

 

edit:

Oπως στα έλεγα είναι (screen shot)

User Guide / Marque 2 M165

http://www.plantronics.com/media/media-resources/literature/cordless_mobile/m165_ug_en-us.pdf

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το plt edge πια κ στο Πλαισιο στα 129 ευρω. Οσο ειχε κ το discovery 975 οταν πρωτοβγηκε. Jig καποιο αρνητικο εως την τωρα χρηση με το edge? Κατι που να περιμενες πιο πολυ σε σχεση με τις προσδοκιες σου?
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ειμαι οφτοπικ αλλά έχω αγανακτισει. Με κυνηγάει η κατάρα των χαλασμενων ακουστικών. Σήμερα χαλασε στα χέρια μου το 8ο ζευγαρι. Έχουμε και λέμε τα τελευταια χρόνια :

2 Sony Ericsson in ear

2 Hama ( φθηνά )

1 LG

1 Beats by dre monster in ear ( replica )

1 sports mp3 wireless

1 creative ( νομιζω )

Link to comment
Share on other sites

Το plt edge πια κ στο Πλαισιο στα 129 ευρω. Οσο ειχε κ το discovery 975 οταν πρωτοβγηκε. Jig καποιο αρνητικο εως την τωρα χρηση με το edge? Κατι που να περιμενες πιο πολυ σε σχεση με τις προσδοκιες σου?

Κανένα αρνητικό. Είναι α ψ ο γ ο όπως και το Legend αλλά πολύ ελαφρύ. Είναι σαν να μην το φοράς.

Να προχωρήσεις άφοβα στην αγορά του όταν είσαι έτοιμος!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ψάχνω bluetooth με τα κάτωθι χαρακτηριστικά:

  1. Η τιμή του να είναι κοντά στα 20 ευρώ.
  2. Να έχει καθαρό ήχο σε εξωτερικούς χώρους (βροχή, κίνηση κτλ).
  3. Να μη χαλάει γρήγορα. Ειπώθηκε ότι το 975 κλατάρει γρήγορα.
  4. Να αντέχει σε κάνα ψιλόβροχο και καμιά ελαφριά πτώση. Σαν πχ το Voyager PRO+.
  5. Να φοριέται άνετα μαζί με τα γυαλιά.. Το Voyager PRO+ διάβασα πως έχει τέτοιο πρόβλημα.
  6. Να είναι συμβατό με το samsung gt-e2252 και γενικώς με απλά κινητά.
  7. Να φορτίζει με μπρίζα. Ή τέλος πάντων, να λύνεται το πρόβλημα εύκολα. Τα Plantronics άκουσα ότι έχουν τέτοιο πρόβλημα.

 

Επίσης, προαιρετικά:

Να απενεργοποιείται η αυτόματη επανάκληση. Ειπώθηκε πως τα sbh50/52 είναι επ' αυτού.

 

Οτιδήποτε άλλο (ραδιόφωνο, αναβαθμίσεις, χωρητικότητα, φωνητικές λειτουργείες) δε το χρειάζομαι, οπότε αν επηρεάζουν την τιμή θα ήθελα να τ' αποφύγουμε.

 

Αξίζει να δοκιμάσω κινέζικη μαϊμού ή μεταχειρισμένο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ψάχνω bluetooth με τα κάτωθι χαρακτηριστικά:

  1. Η τιμή του να είναι κοντά στα 20 ευρώ.
  2. Να έχει καθαρό ήχο σε εξωτερικούς χώρους (βροχή, κίνηση κτλ).
  3. Να μη χαλάει γρήγορα. Ειπώθηκε ότι το 975 κλατάρει γρήγορα.
  4. Να αντέχει σε κάνα ψιλόβροχο και καμιά ελαφριά πτώση. Σαν πχ το Voyager PRO+.
  5. Να φοριέται άνετα μαζί με τα γυαλιά.. Το Voyager PRO+ διάβασα πως έχει τέτοιο πρόβλημα.
  6. Να είναι συμβατό με το samsung gt-e2252 και γενικώς με απλά κινητά.
  7. Να φορτίζει με μπρίζα. Ή τέλος πάντων, να λύνεται το πρόβλημα εύκολα. Τα Plantronics άκουσα ότι έχουν τέτοιο πρόβλημα.

 

Επίσης, προαιρετικά:

Να απενεργοποιείται η αυτόματη επανάκληση. Ειπώθηκε πως τα sbh50/52 είναι επ' αυτού.

 

Οτιδήποτε άλλο (ραδιόφωνο, αναβαθμίσεις, χωρητικότητα, φωνητικές λειτουργείες) δε το χρειάζομαι, οπότε αν επηρεάζουν την τιμή θα ήθελα να τ' αποφύγουμε.

 

Αξίζει να δοκιμάσω κινέζικη μαϊμού ή μεταχειρισμένο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Φίλε μου για να απενεργοποιήσεις αυτόματη επανάκληση υπάρχουν προγράμματα στο google play πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=net.nanabit.callconfirm

 

Για φθηνό bluetooth έχω παραγγείλει αυτό

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-XIAOMI-M7300-Bluetooth-headset-voice-version-V4-0-Bluetooth-Stereo-Wireless-Universal-Mobile-For/1872554573.html .

δεν μου ήρθε ακόμα αλλά έχω διαβάσει τις καλύτερες κριτικές ( σαν value for Money) και εδώ και εκτός Ελλάδος

Η απόφαση δική σου...:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει το οτι τα bt in ear ακουστικα εχουν ισχυρη ακτινοβολια σε σχεδη με τα κλιπς ακουστικα? Κατεχει καποιος ουσιαστικα στο θεμα διαφορων κ προβληματος η απλα δεν χρειαζεται τοση σημασια?

Ευχαριστω εκ των προτερων Δημητρης.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...