Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

γεια σας!ηθελα να ρωτησω σχετικα με ενα προβλημα που ειχα με τα bluetooth-handsfree μου.εχω τα samsung sbh650.τα αγορασα και τα συνδεσα κανονικα με το κινητο μου και ολα καλα.οταν ομως αγορασα το καινουργιο μου κινητο προσπαθω να τα συνδεσω και μου λεει οτι ο καδικος που βαζω ειναι λαθος.δεν θυμαμαι καθολου αν ειχα αλλαξει κωδικο και ποιον ειχα βαλει και τωρα δεν δεχεται τα 4 μηδενικα(0000) που αναγραφονται στις οδηγιες.μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει αν γινεται να τα συνδεσω κανωντας ανακτηση κωδικου η κατι τετοιο?ειναι επειγον!!ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω πως ο κωδικός για το pairing δεν αλλάζει. Απλά υπάρχει περίπτωση να είναι τα:

 

α. 12345

β. 1234

 

Αν δε σου δουλέψουν κι αυτά, τότε πρέπει να βρεις το manual (ή να το κατεβάσεις), καθώς πιστεύω θα αναφέρει μέσα τον κωδικό.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα σχετικά με το "κορδονάκι" έστειλα e-mail στον πωλητή και τον ρώτησα αν στέλνει εδώ ... μου πε ναι με έξοδα αποστολής την τιμή αγοράς ... δηλαδή σύνολο $6,94 ... αν είναι έτσι θα πάρω .. :p περιμένω επιβεβαίωση .. :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο κωδικός για το pairing δεν αλλάζει. Απλά υπάρχει περίπτωση να είναι τα:

 

α. 12345

β. 1234

 

Αν δε σου δουλέψουν κι αυτά, τότε πρέπει να βρεις το manual (ή να το κατεβάσεις), καθώς πιστεύω θα αναφέρει μέσα τον κωδικό.

 

δεν δουλεψαν...και τα 4 μηδενικα που λεει το manual παλι δεν δουλευουν.εχω 2 κινητα με τα οποια προσπαθω να το συνδεσω

-με το πιξον 12 που μου λεει οτι ειναι αδυνατη η δημιουργια ζευγους χωρις καν να πατησω κωδικο

-και με το sony ericsson w995 το οποιο οταν γραφω τον κωδικο μου λεει οτι η προσβαση απαγορευτηκε απ την αλλη συσκευη και οτι μπορει να χρειαστουν ενεργειες απο την αλλη συσκευη

 

τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεψαν...και τα 4 μηδενικα που λεει το manual παλι δεν δουλευουν.εχω 2 κινητα με τα οποια προσπαθω να το συνδεσω

-με το πιξον 12 που μου λεει οτι ειναι αδυνατη η δημιουργια ζευγους χωρις καν να πατησω κωδικο

-και με το sony ericsson w995 το οποιο οταν γραφω τον κωδικο μου λεει οτι η προσβαση απαγορευτηκε απ την αλλη συσκευη και οτι μπορει να χρειαστουν ενεργειες απο την αλλη συσκευη

 

τι να κανω??

 

Ορισμενα ακουστικα κανουν reset βαζοντας τα στην πριζα και βγαζοντας τα αμεσως. Αν οι οδηγιες δεν αναφερουν καποιο αλλο τροπο για να κανεις reset δοκιμασε αυτον και μετα χρησιμοποιησε τα 4 μηδενικα για το pairing.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμενα ακουστικα κανουν reset βαζοντας τα στην πριζα και βγαζοντας τα αμεσως. Αν οι οδηγιες δεν αναφερουν καποιο αλλο τροπο για να κανεις reset δοκιμασε αυτον και μετα χρησιμοποιησε τα 4 μηδενικα για το pairing.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!τελικα αυτο ηθελε!!να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας: Έχω το bluetooth Sony Ericsson HBH PV740 και ενώ είναι καταπληκτικό σε αυτονομία (800 ώρες), διάρκεια ομιλίας (11 ώρες), μικρές διαστάσεις και έχει πολύ καλό ήχο, χάνει συνέχεια τη σύνδεση με τη συσκευή μου(Νοκια Ε51). Για να ξαναβρει τη σύνδεση πρέπει να πατηθεί μία φορά το πολυπλήκτρο που έχει στην πρόσοψη. Φίλος που έχει το iphone 3gs έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω κάνει reset στο bluethoth καμία βελτίωση, απεγκατάσταση και επανεγκατάστασή του στο τηλέφωνο, καμία βελτίωση. Έχετε καμία ιδέα αν διορθώνεται η κατάσταση ή να ψάξω για άλλο bluethooth;

 

Κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει!

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εψαχνα να δειξω σε ενα φιλο το προηγουμενο μου Bluetooth ... (i-tech voice pro) μπηκα στον skroytzη και το ειδα σε πολυ καλη τιμη σε electrowolrd & κοτσοβολο ... 39,90 E ειναι πολυ καλο ... για οποιον θελει κατι οικονομικο να συνδεει 2 κινητα ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας: Έχω το bluetooth Sony Ericsson HBH PV740 και ενώ είναι καταπληκτικό σε αυτονομία (800 ώρες), διάρκεια ομιλίας (11 ώρες), μικρές διαστάσεις και έχει πολύ καλό ήχο, χάνει συνέχεια τη σύνδεση με τη συσκευή μου(Νοκια Ε51). Για να ξαναβρει τη σύνδεση πρέπει να πατηθεί μία φορά το πολυπλήκτρο που έχει στην πρόσοψη. Φίλος που έχει το iphone 3gs έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω κάνει reset στο bluethoth καμία βελτίωση, απεγκατάσταση και επανεγκατάστασή του στο τηλέφωνο, καμία βελτίωση. Έχετε καμία ιδέα αν διορθώνεται η κατάσταση ή να ψάξω για άλλο bluethooth;

 

Είχα και εγώ κατά νού να αγοράσω το συγκεκριμένο ΒΤ, καθ'ότι είχα πολύ καλή εμπειρία από τη SE.

Μιλώντας όμως με κάποιον πωλητή με απέτρεψε λέγοντάς μου ότι τα SE handsfree παρουσιάζουν ασυμβατότητες με τα κινητά NOKIA, και το αντίστροφο.

Παρ'ότι το πρωτόκολλο Bluetooth υποτίθεται ότι είναι ενιαίο, παρ'όλα αυτά παρατηρούνται πολλές "ασυμβατότητες"

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον..

γνωριζετε τον αντιπροσωπο jabra στην Ελλαδα?

εχω ενα θεματακι με το διακοπτη on/off του 530 κ το e-shop που το αγορασα μου το βγαζει εκτος εγγυησης....

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον..

γνωριζετε τον αντιπροσωπο jabra στην Ελλαδα?

εχω ενα θεματακι με το διακοπτη on/off του 530 κ το e-shop που το αγορασα μου το βγαζει εκτος εγγυησης....

 

κανεις??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

thanks!

επικοινωνησα με την εταιρια κ μου ειπαν οτι αντιπροσωπος ειναι η winlink..

τηλ. λοιπον στην winlink αλλα μου ειπαν οτι ο διακοπτης on/off το jabra ΒΤ530 δεν καλυπτεται απο την εγγυηση κ μου την χαρακτηρισε "βλαβη" απο υπαιτιοτητα του χρηστη κ οτι δεν υπαρχει καν ανταλλακτικο...μου ειπε οτι παει για πεταμα...

 

αν κ ημουν ευχαριστημενος τον 1,5 χρονο που το ειχα(ειχα γραφει κ ενα αναλυτικο review) φαινεται οτι εμφανιστει παρομοιο προβλημα κ σε αλλους κατοχους οπως διαβασα στο νετ...

 

θα στειλω κ ενα mail στην jabra απευθειας αν κ δεν νομιζω να καταφερω τιποτα....

 

παμε για αλλο....κανα plantronics 925/975 ή jawbone με βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

το itech iair 301, τι λεει; πειτε τη γνωμη σας;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ κατά νού να αγοράσω το συγκεκριμένο ΒΤ, καθ'ότι είχα πολύ καλή εμπειρία από τη SE.

Μιλώντας όμως με κάποιον πωλητή με απέτρεψε λέγοντάς μου ότι τα SE handsfree παρουσιάζουν ασυμβατότητες με τα κινητά NOKIA, και το αντίστροφο.

Παρ'ότι το πρωτόκολλο Bluetooth υποτίθεται ότι είναι ενιαίο, παρ'όλα αυτά παρατηρούνται πολλές "ασυμβατότητες"

 

Για το συγκεκριμένο bluetooth θα συμφωνήσω και θα σου συστήσω μακριά. Όμως δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που σου είπαν γενικά. Πριν από το SE 740 είχα τα SE GV435 και GV435a και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το JABRA BT2080 BT HEADSET για ενα htc touch που εχω,ποια ειναι η γνωμη σας?το οτι το τηλεφωνο εχει προδιαγραφη για Bluetooth 2.0 ενω το jabra εχει προδιαγραφη για Bluetooth 2.1 EDR + eSCO μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα?εχετε να προτεινετε κατι αλλο με 30-40 ευρω? Edited by efthimioup
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το JABRA BT2080 BT HEADSET για ενα htc touch που εχω,ποια ειναι η γνωμη σας?το οτι το τηλεφωνο εχει προδιαγραφη για Bluetooth 2.0 ενω το jabra εχει προδιαγραφη για Bluetooth 2.1 EDR + eSCO μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα?εχετε να προτεινετε κατι αλλο με 30-40 ευρω?

 

Ενα πολυ καλο ειναι το i tech Voice Pro (κανει και για 2 κινητα) στα 40 ευρω απο κοτσοβολο και electroworld ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ενα οικονομικο ακουστικο που να συνδεεται με ΔΥΟ κινητα ταυτοχρονα και να ειναι μονο για αυτι με αγκιστρο,ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΩΔΙΑ.κατα προτιμηση νοκια η itech!για προτεινετε τιποτα και εαν γινεται και σε ποιο καταστημα υπαρχει!ευχαριστω!

@terry ειδα αυτο που εγραψες στο προηγουμενο ποστ αλλα μου φαινεται λιγο μεγαλο η η ιδεα μου ειναι?μακρυ εννοω.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ενα οικονομικο ακουστικο που να συνδεεται με ΔΥΟ κινητα ταυτοχρονα και να ειναι μονο για αυτι με αγκιστρο,ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΩΔΙΑ.κατα προτιμηση νοκια η itech!για προτεινετε τιποτα και εαν γινεται και σε ποιο καταστημα υπαρχει!ευχαριστω!

@terry ειδα αυτο που εγραψες στο προηγουμενο ποστ αλλα μου φαινεται λιγο μεγαλο η η ιδεα μου ειναι?μακρυ εννοω.

 

Αυτο θα σου πω ... αν θες οικονομικο ειδες λεει οτι κανει 40 ευρω...

δεν το προτεινω ετσι απλα ... αλλα γιατι το ειχα ... πριν και μετα απο plantronics 925 (ειχε πνιγει σε λιγο νερακι), μεχρι που πηρα το plantronics 975 (ebay 70 euro) αν δεν σου κανει κοπος κι εχεις γυρω σου καποιο καταστημα πανε δεστο ... αλλα ειναι κανονικο πλατυ & μακρυ ειναι το 925 ...

λες για οικονομικο .. αν τα χρηματα σου ειναι μεχρι 40Ε για μενα ειναι 1η επιλογη..

αν μπορεις να κανεις μια υπερβαση για το 975 θα ναι προτιμοτερο ... ΑΛΛΑ ... δεν εχει στη συσκευασια γαντζακι ... μπορεις να παρεις απο ebay ...(δες πιο πισω τα posts μου) αυτο ειναι το μονο μειον του .. (για θεμα "Ασφαλειας") αν και δεν μου εχει πεσει ποτε ... (να φανταστεις παω με ποδηλατο σε πολλα μερη και μενει εκει ... ασχετα αν εχει χωμα , χαλικια κτλ ή ασφαλτο... )

 

Γρηγορο edit για ολους τους plantronics 975

στο σκρουτζη στα αξεσουαρ του 975 μου βγαζει τα γαντζακια και το κορδονακι που ελεγα στα προηγουμενα posts μου (δε σχολιαζω τις τιμες...)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα σου πω ... αν θες οικονομικο ειδες λεει οτι κανει 40 ευρω...

δεν το προτεινω ετσι απλα ... αλλα γιατι το ειχα ... πριν και μετα απο plantronics 925 (ειχε πνιγει σε λιγο νερακι), μεχρι που πηρα το plantronics 975 (ebay 70 euro) αν δεν σου κανει κοπος κι εχεις γυρω σου καποιο καταστημα πανε δεστο ... αλλα ειναι κανονικο πλατυ & μακρυ ειναι το 925 ...

λες για οικονομικο .. αν τα χρηματα σου ειναι μεχρι 40Ε για μενα ειναι 1η επιλογη..

αν μπορεις να κανεις μια υπερβαση για το 975 θα ναι προτιμοτερο ... ΑΛΛΑ ... δεν εχει στη συσκευασια γαντζακι ... μπορεις να παρεις απο ebay ...(δες πιο πισω τα posts μου) αυτο ειναι το μονο μειον του .. (για θεμα "Ασφαλειας") αν και δεν μου εχει πεσει ποτε ... (να φανταστεις παω με ποδηλατο σε πολλα μερη και μενει εκει ... ασχετα αν εχει χωμα , χαλικια κτλ ή ασφαλτο... )

 

Γρηγορο edit για ολους τους plantronics 975

στο σκρουτζη στα αξεσουαρ του 975 μου βγαζει τα γαντζακια και το κορδονακι που ελεγα στα προηγουμενα posts μου (δε σχολιαζω τις τιμες...)

μιλουσα για το itech voice pro που εγραψες :O

Link to comment
Share on other sites

μιλουσα για το itech voice pro που εγραψες :O

 

Κι εγω εκανα ακομα ενα μινι review του 975 :P

αλλα γραφω οτι το ειχα κι οτι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του (πλεον ... τοτε ειχε 65-70ευρω)

ισως να υπαρχει και κανενας αλλος συμφορουμιτης που μπορει να σου προτεινει κατι αλλο ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Περναγα απο ενα μαγαζι vodafone και ειδα ενα bluetooth το οποιο εμφανισιακα μου τραβηξε την προσοχη,και το τσιμπησα.

Ειναι το ezi bb07 minimal και ζυγιζει μονο 6.6 γραμαρια!!!

http://www.te-group.gr/shop/images/bb07.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως και αυτό της νοκια (ΒΗ-804) iphone-ίζουν λίγο αλλά ναι φαίνεται να φορτίζει και από την usb. Απο τιμή το βρήκα στην Ελλάδα στα 39,90 euro (http://www.ezi.gr/) ενώ στο inetrnet (e-bay ψάξτε για nexxus) 14euro!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ σήμερα το ezi 07 και το το σύνδεσα με iphone. Το πρόβλημα είναι ότι έχει πολύ χαμηλό ήχο ενώ στο iphone έχω βάλει τον ήχο στο max. bujinkan έχεις τέτοιο πρόβλημα με το δικό σου? Ακούγεται δυνατά σε εσένα? Απλά αναφέρω ότι το bluetooth δεν έχει volume control.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...