Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πάρτε βρε παιδιά ένα plantronics να σωθείτε. . .

Το έχω 5 χρόνια τώρα και δεν έχει χάσει ούτε μια ώρα αυτονομίας.

Επίσης και τα καινούργια ΝΟΚΙΑ πλέον είναι πολύ καλά και λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάρτε βρε παιδιά ένα plantronics να σωθείτε. . .

Το έχω 5 χρόνια τώρα και δεν έχει χάσει ούτε μια ώρα αυτονομίας.

Επίσης και τα καινούργια ΝΟΚΙΑ πλέον είναι πολύ καλά και λειτουργικά.

 

Υπάρχει σε plantronics με καλώδιο όμως;

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά πληροφορία για το Jabra stone?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε βρε παιδιά ένα plantronics να σωθείτε. . .

Το έχω 5 χρόνια τώρα και δεν έχει χάσει ούτε μια ώρα αυτονομίας.

Επίσης και τα καινούργια ΝΟΚΙΑ πλέον είναι πολύ καλά και λειτουργικά.

 

πεστα φίλε μου.... εχω το plantronics 925 πιστευω οτι αξιζει και με το παραπανω τα 100 ευρώ του...(είναι πολλά αλλα ότι πληρώσεις παιρνεις...) το εχω σχεδον 6 μηνες... συνδεμενο συνεχεια με 2 κινητα...

κραταει 3 μερες χαλαρα... ποιοτητα ηχου τέλεια... και αντοχη που δε περιμενα...

το εχω πατησει εχει πεσει απειρες φορες... εχει πεσει σε λακούβα με νερο

αλλα εκει σκυλι... δουλευει ρολοι.... και απο εμβελεια κανει τρελα πραγματα....

μεσα στο σπιτι μεσα απο 2 τοιχους ακουω τελεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους τα λέω εδώ και μια πενταετία..αλλά ποιός μ'ακούει...

Γουστάρουν βλέπεις να παιδεύονται....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους τα λέω εδώ και μια πενταετία..αλλά ποιός μ'ακούει...

Γουστάρουν βλέπεις να παιδεύονται....

 

Μια "κουμούτσα" στο αφτί...

 

Είπαμε, υπάρχει κάτι σε καλώδιο και να είναι διακριτικό;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα εχεις δει απο κοντα τα plantronics ?

Μπορει να ακουστει υπερβολικο αλλα πιο πολυ σε κοσμημα κανει παρα σε bluetooth

Καθε αλλο παρα κουμουτσα οπως λες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

plantronics 975

η καλυτερη φωτογραφια του

απο κει και περα μπορει οποιος θελει να γραψει στον γουγλη plantronics 975 photo και να του βγαλει πολλες...

απλα να σας πω σαν μετρο συγκρισης οτι ειναι οσο η οθονη απο το Ν82 μου , 1-2 χιλιοστα μακρυτερο απτο τη γραφιδα του ομνια, οσο ενα happy hippo της kinder(για τις υπογλυκαιμίες)

Το 925 ναι ηταν λιγο πιο χοντρο ... αλλα το 975 εχει αδυνατισει και εχει ομορφυνει

εγω το πηρα 60 Λιρες απο ebay , το καλυτερο του ειναι η θηκη - φορτιστης οπως μπορειτε να δειτε και στη φωτογραφια που εχω στο Link επανω...

Ποτε δεν μου αρεσαν τα bluetooth με καλωδιο ... γιατι να παρω αφου μου προσφερει η καθε εταιρια στη συσκευασια του κινητου hands-free (για μενα ειναι το ιδιο πραγμα) , το bluetooth για μενα ειναι ελευθερια κινησεων χωρις να μπλεκομαι με (μικρα εστω) καλωδια , αλλα οπως ολα τα πραγματα στη ζωη ειναι θεμα γουστου ...

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν μου αρεσαν τα bluetooth με καλωδιο ... γιατι να παρω αφου μου προσφερει η καθε εταιρια στη συσκευασια του κινητου hands-free (για μενα ειναι το ιδιο πραγμα) , το bluetooth για μενα ειναι ελευθερια κινησεων χωρις να μπλεκομαι με (μικρα εστω) καλωδια , αλλα οπως ολα τα πραγματα στη ζωη ειναι θεμα γουστου ...

 

Το θέμα είναι ότι όταν δεν το χρησιμοποιώ, δεν το θέλω στο αφτί μου.

Ποιο εύκολο μου έρχεται να έχω ένα με καλώδιο, και όταν δεν το χρησιμοποιώ να το βάζω στη θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν δεν το χρησιμοποιώ, δεν το θέλω στο αφτί μου.

Ποιο εύκολο μου έρχεται να έχω ένα με καλώδιο, και όταν δεν το χρησιμοποιώ να το βάζω στη θέση του.

Και ενας άλλος λόγος είναι οτι χωρίς καλώδιο τρώς την ακτινοβολία στο κεφάλι, η οποία είναι φυσικά μικρής ισχύος και σαφώς πιο ακίνδυνη από το ίδιο το κινητό, αλλά είναι υπαρκτή...

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν δεν το χρησιμοποιώ, δεν το θέλω στο αφτί μου.

Ποιο εύκολο μου έρχεται να έχω ένα με καλώδιο, και όταν δεν το χρησιμοποιώ να το βάζω στη θέση του.

 

Ωραιος ναι συμφωνω αλλα εγω το χω πιο πολυ (99%) για την οδηγηση και με το 975 τωρα που εχει και τη θηκουλα του εχω βολευτει περισσοτερο ... παλια απλα το πετουσα μεσα στ αμαξι και το εψαχνα :p

Link to comment
Share on other sites

Και ενας άλλος λόγος είναι οτι χωρίς καλώδιο τρώς την ακτινοβολία στο κεφάλι, η οποία είναι φυσικά μικρής ισχύος και σαφώς πιο ακίνδυνη από το ίδιο το κινητό, αλλά είναι υπαρκτή...

 

Νομιζω οτι η ακτινοβολια(επικοινωνια) βγαινει απο το πιαστρακι ....κι αν το κρεμα(σει)ς στο πουκαμισο η στη μπλουζα , νομιζω οτι ειναι χειροτερο ... γιατι ειναι πιο κοντα στη καρδια

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ακτινοβολια(επικοινωνια) βγαινει απο το πιαστρακι ....κι αν το κρεμα(σει)ς στο πουκαμισο η στη μπλουζα , νομιζω οτι ειναι χειροτερο ... γιατι ειναι πιο κοντα στη καρδια

Στην καρδιά είναι επικίνδυνο αν έχει κάποιος βηματοδότη γιατί κάνει παρεμβολές. Αν δεν έχεις βηματοδότη, απ' όσο ξέρω δεν έχει κανένα πρόβλημα η καρδιά από αυτό.

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη, αξιόπιστη, μικρή σε μέγεθος λύση;

 

Έχω τα: i.Τech clip naro 601, i.Tech Bluetooth Clip Vibrate Silver και Nokia BH-215.

Δεν θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος με κανένα από τα τρία...

 

Έχω δει το Samsung Bluetooth Clip HM1500 RODIN. Σκέφτομαι να το αγοράσω μήπως και συνεργαστεί καλά με το κινητό μου, ένα samsung d980.

 

Έχετε να προτίνετε κάποια λύση;

Edited by koinos123
διόρθωση μοντέλου Νοκια
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη, αξιόπιστη, μικρή σε μέγεθος λύση;

 

Έχω τα: i.Τech clip naro 601, i.Tech Bluetooth Clip Vibrate Silver και Nokia BH-21.

Δεν θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος με κανένα από τα τρία...

 

Έχω δει το Samsung Bluetooth Clip HM1500 RODIN. Σκέφτομαι να το αγοράσω μήπως και συνεργαστεί καλά με το κινητό μου, ένα samsung d980.

 

Έχετε να προτίνετε κάποια λύση;

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bh-215-02707G2.htm

 

Αν δεν συνεργαστεί και αυτό καλά με το κινητό σου,το οποίο είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην τιμή αυτή τότε καλύτερα να κοιτάξεις να κάνεις ενα software update στο κινητό σου διότι κατα 99,9% οφείλεται εκεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τα φώτα σας!!!

Έχω το HTC Touch 2, ποιο Bluetooth Handsfree να προτιμήσω?

 

Επειδή έχω και εγώ το touch 2 λειτουργούν όλα τα ΒΤ σωστά.

Εγώ το δουλεύω με ένα plantronics 650,Nokia bh-215 και ένα SE I800:)

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαιο το Plantronics 925

αλλα απο το ebay αγορα. εδω ειναι φωτια!!

Το πήρα από pixmania 64€ + 14€ fedex express. Το περιμένω αύριο. Μπορούσα και με μόλις 4€ μεταφορικά αλλά τα ΕΛΤΑ είναι κίνδυνος-θάνατος ειδικά στα Γιαννιτσά...

 

Βασικά ξενέρωσα μόλις έμαθα ότι έχει βγει 975, το έγραψε κάποιος φίλος πιο πάνω. :(

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από pixmania 64€ + 14€ fedex express. Το περιμένω αύριο. Μπορούσα και με μόλις 4€ μεταφορικά αλλά τα ΕΛΤΑ είναι κίνδυνος-θάνατος ειδικά στα Γιαννιτσά...

 

Βασικά ξενέρωσα μόλις έμαθα ότι έχει βγει 975, το έγραψε κάποιος φίλος πιο πάνω. :(

έχω το 975 και σήμερα αγόρασα και το 925 άλλη ομορφιά το ένα άλλη το άλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πραγματική ποιότητα στην συνομιλία (εγγυημένο αφου το χρησιμοποιεί και ο Αμερικανικός στρατός) πάρτε Jawbone. Ποιότητα κατασκευής άριστη, design πανέμορφο και ποιότητα συνομιλίας που καλύτερη ίσως δεν υπάρχει. Εχω το jawbone 3 prime black περίπου 1,5 μήνες και συνέχεια συνδεδεμένο με HD2 και iphone 3g.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...